Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:43



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
 Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Cytuj:
Jeśli homoseksualizm nie jest orientacją, to czym jest?

Oczywiście przestępstwem. Dlatego były w całej Biblii *także w NT) zalecenia karania tego śmiercią.
Oczywiście Kościół także zaleca w tej kwest karę śmierci - np. św. Pius V - tu cytat z niego a zaraz dalej herezje Wojtyły (pokazujące że nie był papieżem a fałszywym prorokiem): https://www.fronda.pl/a/pius-v-zalecal- ... 81112.html


So lut 06, 2021 16:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
marekrogowicz napisał(a):
Oczywiście przestępstwem. Dlatego były w całej Biblii *także w NT) zalecenia karania tego śmiercią.


Nie, homoseksualizm nie jest przestępstwem.
Nie, w NT nie ma zalecenia karania śmiercią homoseksualistów. Jest jedynie wskazanie, ze tego rodzaju praktyki są grzeszne.

marekrogowicz napisał(a):
Oczywiście Kościół także zaleca w tej kwest karę śmierci - np. św. Pius V - tu cytat z niego


Problem w tym, ze Fronda pisze głupoty. Autor tego zalinkowanego artykułu (chyba z wrodzonej skromności nie podpisał sie pod nim) pisze, ze wspomniany dokument jest bullą (czyli dokumentem regulującym sprawy prawa kościelnego).
W żadnym spisie nie znalazłem, aby ten dokument był bullą.
Dalej czytamy drugi cytat, który rzekomo pochodzi z bulli "Cum Primum" z dnia 1 kwietnia 1566 roku.
Nie ma takiej bulli, jest natomiast encyklika Grzegorza XVI "Cum primum" z roku 1832.

Znowu ten "dziennikarz" nie ma zielonego pojęcia o czym pisze a ja nie wiem skąd on to wziął.
W 1566 roku Pius V wydal bullę "Cum nobis ex parte", w której potępia tych którzy plądrują wraki statków.
Natomiast bulla "Quo primum" dotyczy publikacji i wprowadzenia Mszału Rzymskiego przez Piusa V.

marekrogowicz napisał(a):
zaraz dalej herezje Wojtyły (pokazujące że nie był papieżem a fałszywym prorokiem)

Żaden z liczących sie teologów progresywnych jak i konserwatywnych nie stwierdził, ze JP II był heretykiem.
Został on wybrany na papieża podczas legalnego konklawe.

Marekrogowicz, jeśli tego nie odwołasz dostaniesz ostrzeżenie.
Chcę tez przypomnieć, ze w tym wątku nie dyskutujemy o homoseksualizmie w Biblii lub historii Kościoła, nie bierzemy pod uwagę zagadnień etyczno-moralnych itp. tylko zaburzenia psychiczne związane z homoseksualizmem.
Posty będące OT poszły do kosza.

Quinque, wyjaśniłem już sprawy związane z artykułem, który podał marekrogowicz. Wracamy do tematu wątku!
Wiem, ze posługujesz się angielskim ale nie zaśmiecaj języka polskiego obcojęzycznymi zwrotami typu BTW.

_________________
ksiądz


N lut 07, 2021 17:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Homoseksualizm jest orientacją seksualną.
Homoseksualizm nie jest grzechem, grzechem jest pożycie niezgodne z naturą.


N lut 07, 2021 22:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 21, 2019 19:22
Posty: 238
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Marekrogowicz,
- uwagi do moderacji piszemy w odpowiednim dziale,
- nie odwołałeś oszczerstwa, ze JPII jest heretykiem i fałszywym prorokiem,
- uważasz, ze ciągle kłamię nie podając żadnych dowodów.
Dostajesz za to ostrzeżenie. Twój post znalazł sie w archiwum. bramin


N lut 07, 2021 23:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Twój post jest w koszu. Nie rozmawiamy w tym wątku o życiu seksualnym zwierzątek.
Potraktuj to jako nieformalne ostrzeżenie.
Do innych użytkowników: ten temat dotyczy zaburzeń psychicznych związanych z homoseksualizmem, nie poruszamy tutaj zagadnień moralnych, religijnych itp.
bramin


Pn lut 08, 2021 8:40
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Homoseksualizm jest orientacją seksualną.
Homoseksualizm nie jest grzechem, grzechem jest pożycie niezgodne z naturą.


Wynika z tego wywodu, że homoseksualizm jest pożyciem zgodnym z naturą, co w takim razie jest pożyciem niezgodnym z naturą?


Pn maja 03, 2021 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Dowiar napisał(a):
Wynika z tego wywodu, że homoseksualizm jest pożyciem zgodnym z naturą, co w takim razie jest pożyciem niezgodnym z naturą?

Ciekawe pytanie. Co to w ogóle znaczy że coś jest zgodne z naturą? Skoro człowiek jest częścią natury to oznaczałoby że wszystko co czyni jest częścią natury;) ale w takim wypadku zaśmiecanie oceanu też byłoby zgodne z naturą.

Jeśli więc przyjąć że zgodne z naturą jest to co ma miejsce u innych zwierząt niż homo sapiens to seks homoseksualny jest zgodny z naturą a np antykoncepcja niezgodna z naturą.

Tylko czy to czy coś jest zgodne czy niezgodne z naturą jest wyznacznikiem do oceny moralnej? Bo np. leczenie farmakologiczne jakiejkolwiek choroby byłoby niezgodne z naturą.


Pn maja 03, 2021 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
afilatelista napisał(a):
Dowiar napisał(a):
Wynika z tego wywodu, że homoseksualizm jest pożyciem zgodnym z naturą, co w takim razie jest pożyciem niezgodnym z naturą?

Ciekawe pytanie. Co to w ogóle znaczy że coś jest zgodne z naturą? Skoro człowiek jest częścią natury to oznaczałoby że wszystko co czyni jest częścią natury;) ale w takim wypadku zaśmiecanie oceanu też byłoby zgodne z naturą.

Jeśli więc przyjąć że zgodne z naturą jest to co ma miejsce u innych zwierząt niż homo sapiens to seks homoseksualny jest zgodny z naturą a np antykoncepcja niezgodna z naturą.

Tylko czy to czy coś jest zgodne czy niezgodne z naturą jest wyznacznikiem do oceny moralnej? Bo np. leczenie farmakologiczne jakiejkolwiek choroby byłoby niezgodne z naturą.


Istnieje problem wynaturzania się człowieka.
Dzikie zwierzęta się nie wynaturzają, jak czynią to pieski domowe pod wpływem człowieka.
Przykładem jest zabijanie ponad miarę, drapieżniki zabijają żeby zaspokoić głód, tylko człowiek zabija dla przyjemności. Zwierzęta nie wiedzą, że są homoseksualne, dlatego powoływanie się przez człowieka na to, żeby usprawiedliwić swój homoseksualizm jest nadużyciem. Chyba, że człowiek uważa się tylko i wyłącznie za zwierzę. człowiek ma świadomość, że kopuluje z tą samą płcią, zwierzęciu jest wszystko jedno. Boski człowiek nie pójdzie na degradowanie się i wynaturzenie.


Pn maja 03, 2021 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
@ afilatelista
Przepraszam za wtrącenie, ale interesuje mnie to, czy mamy pewność co do występowania orientacji homoseksualnej u zwierząt?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt maja 04, 2021 7:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Dowiar napisał(a):
Istnieje problem wynaturzania się człowieka.
Dzikie zwierzęta się nie wynaturzają, jak czynią to pieski domowe pod wpływem człowieka.
Przykładem jest zabijanie ponad miarę, drapieżniki zabijają żeby zaspokoić głód, tylko człowiek zabija dla przyjemności.

Bzdura. Lis czy żbik jeśli będzie miał możliwość zabije więcej ofiar niż da radę zjeść. W przyrodzie to najczęściej niemożliwe bo panuje równowaga, ale jeśli np nowy drapieżnik dostanie się na nową wyspę to potrafi wyniszczyć wszystkie ofiary a potem wyginać z głodu.

Cytuj:
Zwierzęta nie wiedzą, że są homoseksualne, dlatego powoływanie się przez człowieka na to, żeby usprawiedliwić swój homoseksualizm jest nadużyciem. Chyba, że człowiek uważa się tylko i wyłącznie za zwierzę. człowiek ma świadomość, że kopuluje z tą samą płcią, zwierzęciu jest wszystko jedno. Boski człowiek nie pójdzie na degradowanie się i wynaturzenie.
nie wiedzą też że są heteroseksualne. Ale kierują nimi te same mechanizmy biologiczne. To że człowiek jest świadomy nie zmienia jego preferencji seksualnej. Świadomie może się albo z nią pogodzić albo nie. Ale odpowiadając na pytanie z tytułu wątku nie można tego nazwać zaburzeniem psychicznym.

Wybawiony napisał(a):
@ afilatelista
Przepraszam za wtrącenie, ale interesuje mnie to, czy mamy pewność co do występowania orientacji homoseksualnej u zwierząt?

Mamy pewność co do występowania aktów homoseksualnych u zwierząt i są one powszechne, ale u różnych gatunków różnie się to tłumaczy. Dla części jest to w ramach strategii reprodukcyjnych dla innych jako seks zastępczy, ale dla niektórych można się pokusić o nazwanie tego preferencją seksualną - chyba najbardziej u pingwinów które są wybitnie monogamiczne. Pary homoseksualne wiążą się na całe życie a jeśli podrzuci im się jajko to wychowają jak swoje.


Wt maja 04, 2021 9:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
afilatelista napisał(a):
Dla części jest to w ramach strategii reprodukcyjnych dla innych jako seks zastępczy, ale dla niektórych można się pokusić o nazwanie tego preferencją seksualną - chyba najbardziej u pingwinów które są wybitnie monogamiczne.


Jak ktoś chce udawać pingwina to jego problem.Człowiek to człowiek, a nie pingwin, kolejne nadużycie porównania z pingwinami!


Wt maja 04, 2021 9:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Nie chciałbym zamykać tego wątku ani nie mam ochoty ciągle przywoływać niektorych do porządku. Temat został wyraźnie i konkretnie sformułowany. Jak masz cos do powiedzenia na temat zaburzeń psychicznych związanych z homoseksualizmem to pisz, jak nie, to nie pisz.
Widzę, ze mam do czynienia nie z dorosłymi ludźmi tylko z dziećmi ze szkoły podstawowej.

_________________
ksiądz


Wt maja 04, 2021 11:38
Zobacz profil
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Odpowiadam na post Berta04 z tego miejsca bo tam nie zdążyłem a to lepsze miejsce
https://ateista.pl/showthread.php?tid=13621&page=24
Bert04 napisał(a):
To raczej nie jest strategia na przyciąganie ale na proste przeżycie


No nie, bo retoryka liberałów jest taka że należy zmienić nauczanie Biblii bo według nich św. Paweł się mylił. A mylil się dlatego że nauka ma mieć rację i głosi to że homo jest ok, a skoro tak twierdzi to należy to przyjąć
Cytuj:
A dla mnie trochę niepoważne jest zakładanie, że sfera metafizyczna istnieje tylko tam, gdzie jest jakiś kościół

Ale nie mówimy o metafizyce tylko o doświadczeniach mistycznych

Cytuj:
Można wprawdzie, zgodnie z wczesnochrześcijańską tradycją, dzielić ten świat na dobry i zły, na sferę Boga i sferę "wroga", ale negowanie istnienia metafizyki poza ziemią uświęconą jest już nielogiczne


J.w. Bóg nie może dać komuś objawienia które przyciągnie go do fałszywej religii


Cz mar 24, 2022 16:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Homoseksualizm a zaburzenie psychiczne
Quinque, po pierwsze, nie przenosimy dyskusji z jednego forum do drugiego, po drugie, jak już wcześniej zwracałem uwagę, temat wątku dotyczy zaburzeń psychicznych związanych z orientacją seksualną.
Zamykam temat.

_________________
ksiądz


Cz mar 24, 2022 17:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 464 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL