Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Nagroda Templetona 
Autor Wiadomość
Post Nagroda Templetona
Pierwotnie nagroda miała być za tworzenie pomostów między nauką a wiarą, a tymczasem nagrodę tę otrzymali tacy ludzie jak ateista Martin Rees. A w tym roku nagrodę tę otrzymała lewacka aktywistka która redukuje człowieka do roli małpy Jane Godall. Co o tym sądzicie?


Pt maja 28, 2021 11:46

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Re: Nagroda Templetona
To jest nagroda przeciwko co postępowe, co ludzkie, co naukowe. To jest nagroda dla darmozjadów, dla przedstawicieli kościoła. Nic nie ma wspólnego z postępem naukowym. Jest dla nich jedno, wtrącić ludzkość w mroki średniowiecza. Wykorzystują religię aby zniewolić naród, przez wysokie nagrody zniewalają naukowców. To moje zdanie.


Pt maja 28, 2021 22:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nagroda Templetona
Quinque napisał(a):
Pierwotnie nagroda miała być za tworzenie pomostów między nauką a wiarą,


Pomosty? przecież to niedorzeczność jakaś jakaś, przecież to tak jakby szukać pomostów, między Świętym Mikołajem, a piramidami w Egipcie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 29, 2021 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Nagroda Templetona
No to chyba minister Czarnej powinien dostać nagrodę za zrównanie katolickich czasopism z najlepszymi czasopismami naukowymi...


So maja 29, 2021 14:01
Zobacz profil
Post Re: Nagroda Templetona
Aha, czyli nikt nie ma nic mądrego do powiedzenia. Dobrze wiedzieć


So maja 29, 2021 15:29
Post Re: Nagroda Templetona
Quinque napisał(a):
Pierwotnie nagroda miała być za tworzenie pomostów między nauką a wiarą, a tymczasem nagrodę tę otrzymali tacy ludzie jak ateista Martin Rees. A w tym roku nagrodę tę otrzymała lewacka aktywistka która redukuje człowieka do roli małpy Jane Godall. Co o tym sądzicie?

Widocznie takie pomosty nie istnieją lub nikt nie potrafi ich odnaleźć.
Co do na nagrody, pozostaje jedynie zastanowić się, dlaczego tak wybitni ludzie jak Martin Rees - https://www.ted.com/talks/martin_rees_i ... anguage=pl
i Jane Goodall - https://www.ted.com/talks/jane_goodall_ ... anguage=pl
przyjęli tę nagrodę.
Nagroda jest krytykowana między innymi przez Richarda Dawkinsa, który mówił o niej w swojej książce Bóg urojony, przy odniesieniu do pozycji Plan Stwórcy Paula Daviesa: „jest to znaczna suma pieniędzy, którą Fundacja Templetona co roku przyznaje tym naukowcom, którzy gotowi są powiedzieć coś dobrego o religii”. Implikuje to jego zdaniem, że każdy profesor, który w ten sposób zostałby przekupiony, nie jest w kwestiach intelektualnych uczciwy.
Sean M. Carroll, naukowiec na wydziale fizyki California Institute of Technology, także otwarcie krytykował nagrodę. W 2005 roku stwierdził on: „W ostatnich latach mamy wezbranie historii w znaczących mediach jak to nowe odkrycia w nauce zbliżają współczesną naukę do religii. Oczywiście nie było takich odkryć. Z czym natomiast mamy do czynienia, to pieniądze – kubły i kubły pieniędzy, w dużym stopniu od ludzi Templetona, aby rozdawać nagrody, przeprowadzać konferencje i wspierać naukowców, którzy powiedzą coś miłego o religii”.
W podobnym stylu wypowiada się Jerry Coyne, który podsumowuje, że Fundacja Templetona jest „bardziej podstępna niż kreacjoniści”.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nagroda_T ... _Purpose-1


So maja 29, 2021 19:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nagroda Templetona
Quinque napisał(a):
Aha, czyli nikt nie ma nic mądrego do powiedzenia. Dobrze wiedzieć


Skoro nie zrozumiałeś, to wyjaśnię w prostszy sposób, nie ma między nauką a religią, absolutnie żadnych pomostów.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 30, 2021 0:31
Zobacz profil
Post Re: Nagroda Templetona
nolda napisał(a):
Quinque napisał(a):
Pierwotnie nagroda miała być za tworzenie pomostów między nauką a wiarą, a tymczasem nagrodę tę otrzymali tacy ludzie jak ateista Martin Rees. A w tym roku nagrodę tę otrzymała lewacka aktywistka która redukuje człowieka do roli małpy Jane Godall. Co o tym sądzicie?

Widocznie takie pomosty nie istnieją lub nikt nie potrafi ich odnaleźć.
Co do na nagrody, pozostaje jedynie zastanowić się, dlaczego tak wybitni ludzie jak Martin Rees - https://www.ted.com/talks/martin_rees_i ... anguage=pl
i Jane Goodall - https://www.ted.com/talks/jane_goodall_ ... anguage=pl
przyjęli tę nagrodę.
Nagroda jest krytykowana między innymi przez Richarda Dawkinsa, który mówił o niej w swojej książce Bóg urojony, przy odniesieniu do pozycji Plan Stwórcy Paula Daviesa: „jest to znaczna suma pieniędzy, którą Fundacja Templetona co roku przyznaje tym naukowcom, którzy gotowi są powiedzieć coś dobrego o religii”. Implikuje to jego zdaniem, że każdy profesor, który w ten sposób zostałby przekupiony, nie jest w kwestiach intelektualnych uczciwy.
Sean M. Carroll, naukowiec na wydziale fizyki California Institute of Technology, także otwarcie krytykował nagrodę. W 2005 roku stwierdził on: „W ostatnich latach mamy wezbranie historii w znaczących mediach jak to nowe odkrycia w nauce zbliżają współczesną naukę do religii. Oczywiście nie było takich odkryć. Z czym natomiast mamy do czynienia, to pieniądze – kubły i kubły pieniędzy, w dużym stopniu od ludzi Templetona, aby rozdawać nagrody, przeprowadzać konferencje i wspierać naukowców, którzy powiedzą coś miłego o religii”.
W podobnym stylu wypowiada się Jerry Coyne, który podsumowuje, że Fundacja Templetona jest „bardziej podstępna niż kreacjoniści”.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nagroda_T ... _Purpose-1



No, filozoficzny ignorant Riczi Dawkins. Cudowny autorytet


N maja 30, 2021 7:16
Post Re: Nagroda Templetona
Quinque napisał(a):
Aha, czyli nikt nie ma nic mądrego do powiedzenia. Dobrze wiedzieć

Jaki pan, taki kram.

Quinque napisał(a):
No, filozoficzny ignorant Riczi Dawkins. Cudowny autorytet

Nie, żebym był święty, ale czy ten wątek to są zapasy w błocie z gołębiem i można tu sobie bezkarnie poużywać?


N maja 30, 2021 7:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nagroda Templetona
Quinque napisał(a):
No, filozoficzny ignorant Riczi Dawkins. Cudowny autorytet


Przecież Dawkins to ateistyczna wersja księdza Natanka, z jakiej racji bierzesz go na poważnie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 30, 2021 8:15
Zobacz profil
Post Re: Nagroda Templetona
Quinque napisał(a):
No, filozoficzny ignorant Riczi Dawkins. Cudowny autorytet

Zaraz tam cudowny, nie przeginaj, porostu, autorytet.


N maja 30, 2021 20:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nagroda Templetona
nolda napisał(a):
Zaraz tam cudowny, nie przeginaj, porostu, autorytet.


Gdzie on jest autorytetem, i dla kogo? bo w Polsce to większość youtubowych ateistów go krytykuje, część sie z niego naśmiewa, mam wrażenie jakby celowo wierzący katolicy, wybrali sobie zafiksowanego ateistę, z którym jest łatwiej walczyć, którego łatwo jest zaatakować, i czy takie zachowanie jest uczciwe? tak powinno sie robić?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 30, 2021 21:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL