Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Następna strona
 Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
robaczek2 napisał(a):
Prymitywne

Niby dlaczego?
Chcielibyście zastosować special pleading ( specjalne traktowanie, ochronę, wstawiennictwo?) dla Boga co jest nieuzasadnione.


Pn cze 14, 2021 11:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
robaczek2 napisał(a):
Cytuj:
To kto zaprojektował Boga?

Prymitywne

Dlaczego prymitywne? Potrafisz to uzasadnić, czy chodziło tylko o zdezawuowanie wypowiedzi rozmówcy pejoratywnym epitetem? Czy według Ciebie dyskusja polega na rzucaniu epitetami: "prymitywne", "głupie", "chore"? Bez uzasadnienia można to potraktować tylko jako próbę zdyskredytowania rozmowcy, będącą wyrazem bezsilności i braku merytorycznych argumentów.

A co do.meritum: jest to po prostu konsekwentny wniosek z Twojej wypowiedzi. Napisaleś:

robaczek2 napisał(a):
Dla mnie istnienie czegokolwiek jest dowodem na istnienie projektanta


Zakładam, że uważasz, że Bóg istnieje, więc zgodnie z tym co powiedziałeś jest to dla Ciebie dowód na istnienie projektanta Boga. Dlatego pytam kto wobec Ciebie zaprojektował Boga?


Śr cze 16, 2021 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
atheist napisał(a):
A co do.meritum: jest to po prostu konsekwentny wniosek z Twojej wypowiedzi.

Robaczek2 prowadził troszeczkę dłuższy dialog z użytkownikami :roll: Wybrałeś jedno zdanie nie uwzględniając kontekstu (meritum) tejże rozmowy. Zakładam, że właśnie tak było, ponieważ wypowiedzi robaczek2 dotyczyły naszego świata (jego praw), rzeczy, przedmiotów które mają swój początek. Bóg z naszego świata nie pochodzi, no i co najważniejsze On nie miał początku, dlatego też żadnej przyczyny...projektanta, stworzyciela, czy obserwatora do zaistnienia nie potrzebował.
atheist napisał(a):
Zakładam, że uważasz, że Bóg istnieje, więc zgodnie z tym co powiedziałeś jest to dla Ciebie dowód na istnienie projektanta Boga. Dlatego pytam kto wobec Ciebie zaprojektował Boga?

Jeśli wierzy w istnienie Boga, wierzy również w Jego Słowo (Biblia). "zanim góry powstały, zanim stworzyłeś ziemię i świat, od wieków na wieki Tyś jest" Psalm 90,2

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz cze 17, 2021 12:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Saqura napisał(a):
Bóg z naszego świata nie pochodzi, no i co najważniejsze On nie miał początku, dlatego też żadnej przyczyny...projektanta, stworzyciela, czy obserwatora do zaistnienia nie potrzebował

Dokladnie.
Nie wiem jak dlugo jeszcze trzeba tlumaczyc podstawy. Ja juz mam dosyc.
Andre Frossard mial racje ze istnieje ateizm filozoficzny i ateizm idiotyczny.


Cz cze 17, 2021 15:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Zabawne robaczku że chcesz tłumaczyć podstawy kiedy posługujecie się podstawowymi błędami poznawczymi.
1. Jeśli czegoś nie wiadomo i niemożna wiedzieć to "nie wiem" jest najlepszą odpowiedzią. Nie możecie zakładać że niewiadomą =Bóg.
2. Nie możecie stosować do Boga specjalnego traktowania. Jeśli coś jest logicznie niemożliwe to jest niemożliwe. I zakładanie że Bóg jest odpowiedzią jest niczym więcej niż tylko bezpodstawnym założeniem.


Cz cze 17, 2021 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Saqura napisał(a):
Jeśli wierzy w istnienie Boga, wierzy również w Jego Słowo (Biblia). "zanim góry powstały, zanim stworzyłeś ziemię i świat, od wieków na wieki Tyś jest" Psalm 90,2


Postulowanie czegoś takiego, generuje paradoksy, no bo skoro Bóg istniał od zawsze, to przecież nieskończenie wcześniej mógłby zacząć ten świat stwarzać, tutaj chcąc sie z tego ratować, wymyślano jakiś bezczas w którym Bóg nieskończenie długo istnieje :mrgreen: i funkcjonuje, podejmuje decyzje :mrgreen:

afilatelista napisał(a):
2. Nie możecie stosować do Boga specjalnego traktowania. Jeśli coś jest logicznie niemożliwe to jest niemożliwe. I zakładanie że Bóg jest odpowiedzią jest niczym więcej niż tylko bezpodstawnym założeniem.


Bóg nie podlega prawą fizyki, więc można uznać coś takiego za nie możliwe, no ale co ma do tego logika?
Choć faktycznie, z tego co sie orientuje to Bóg stworzył również czas, a to w czym istniał wcześniej, ciężko opisać zasadami logiki.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz cze 17, 2021 20:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Robek napisał(a):
Bóg nie podlega prawą fizyki, więc można uznać coś takiego za nie możliwe, no ale co ma do tego logika?
Choć faktycznie, z tego co sie orientuje to Bóg stworzył również czas, a to w czym istniał wcześniej, ciężko opisać zasadami logiki.

To że nie podlega prawom fizyki to właśnie należy zademonstrować. Coś lub ktoś łamiący zasady fizyki to byłby dla mnie niezły start żeby uznać go za boga.

Natomiast łamanie zasad logiki świadczy raczej o tym że to coś lub ktoś nie istnieje.


Cz cze 17, 2021 21:34
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Cytuj:
To że nie podlega prawom fizyki to właśnie należy zademonstrować. Coś lub ktoś łamiący zasady fizyki to byłby dla mnie niezły start żeby uznać go za boga.

Natomiast łamanie zasad logiki świadczy raczej o tym że to coś lub ktoś nie istnieje.

Bazując na prawach fizyki i logiki udowodnij, że JESTEM nie istnieje i nigdy nie istniało.


Pt cze 18, 2021 6:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Robek napisał(a):
Postulowanie czegoś takiego, generuje paradoksy, no bo skoro Bóg istniał od zawsze, to przecież nieskończenie wcześniej mógłby zacząć ten świat stwarzać, tutaj chcąc sie z tego ratować, wymyślano jakiś bezczas w którym Bóg nieskończenie długo istnieje :mrgreen: i funkcjonuje, podejmuje decyzje

Kto wymyślił bezczas? Zdajesz sobie sprawę że na poziomie Plancka czas się rozmywa, jak również z tego że Bóg nie jest "materią" (jest niewidzialny). Zresztą nawet w całym naszym Wszechświecie nie istnieje jeden obiektywny czas :roll:
Inna sprawa co robił Bóg zanim stworzył nas istniejących w takim pojęciu jak czas :) Ano zakładam, że między innymi, wraz ze swoją Mądrością tworzył coś na kształt Księgi Baranka, która ponoć została "zapisana" przed stworzeniem naszego świata :razz:
afilatelista napisał(a):
1. Jeśli czegoś nie wiadomo i niemożna wiedzieć to "nie wiem" jest najlepszą odpowiedzią. Nie możecie zakładać że niewiadomą =Bóg.
2. Nie możecie stosować do Boga specjalnego traktowania. Jeśli coś jest logicznie niemożliwe to jest niemożliwe. I zakładanie że Bóg jest odpowiedzią jest niczym więcej niż tylko bezpodstawnym założeniem.

Gdyby podobnie jak Ty myślało wielu wybitnych naukowców, wtedy świat nauki, poznania stałby do dziś w miejscu :-) Ileż to razy język matematyki otworzył dostęp do idei, stwierdzeń przeczących logice, a jednak te okazały się prawdami, Ta królowa nauk nie raz udowodniła, że to co tak trudno nam sobie wyobrazić może być prawdziwe.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt cze 18, 2021 7:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Saqura napisał(a):
Bóg z naszego świata nie pochodzi, no i co najważniejsze On nie miał początku, dlatego też żadnej przyczyny...projektanta, stworzyciela, czy obserwatora do zaistnienia nie potrzebował.

Jeśli wierzy w istnienie Boga, wierzy również w Jego Słowo (Biblia). "zanim góry powstały, zanim stworzyłeś ziemię i świat, od wieków na wieki Tyś jest" Psalm 90,2


Ja zupełnie nie polemizuję z Waszą wiarą, tzn. nie próbuję wykazać, że jest nieprawdziwa. Oczywiście, że jeśli ktoś jest katolikiem, to wierzy w to co napisałeś. I słowo WIERZY jest tu kluczowe. Założenie, że świat powstał z woli istniejącego "od zawsze" Boga, choć nie może być obalone naukowo, nie ma także żadnego racjonalnego uzasadnienia, może być tylko przedmiotem wiary. I nic mi do Waszej wiary. Jeśli jednak ktoś próbuje przekonywać (zapewne samego siebie), że ma "dowody" na istnienie Boga pisząc: "istnienie czegokolwiek jest dowodem na istnienie projektanta" popada w logiczną sprzeczność. I tak naprawdę pokazuje słabość wiary, skoro musi ją sobie "udowadniać" w taki sposób.
P.S. Słabość i dziecinność wiary @robaczek2 widać jednak dużo lepiej we wstawieniu sobie zdjęcia profilowego Jezuska w żłóbku i jednocześnie odnoszenia się do rozmówców z lekceważeniem.


Pt cze 18, 2021 8:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Saqura napisał(a):
Ileż to razy język matematyki otworzył dostęp do idei, stwierdzeń przeczących logice, a jednak te okazały się prawdami, Ta królowa nauk nie raz udowodniła, że to co tak trudno nam sobie wyobrazić może być prawdziwe.

Hmm, mamy prawdę, tyż prawdę, g...o prawdę, boską prawdę, matematyczna prawdę. Pozostało chyba tylko jeszcze odkryć Prawdę.


Pt cze 18, 2021 8:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
george45 napisał(a):
Hmm, mamy prawdę, tyż prawdę, g...o prawdę, boską prawdę, matematyczna prawdę. Pozostało chyba tylko jeszcze odkryć Prawdę.

Życie człowieka polega na poznawaniu, stopniowym odkrywaniu, a prawdy które wymieniłeś mu w tym pomagają. Nie uważasz że wiara w Prawdę jest "dobra"? Skąd pewność, przekonanie, że do odkrytej Prawdy nie dołożymy sobie swojej własnej stałej kosmologicznej?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Ostatnio edytowano Pt cze 18, 2021 9:17 przez Saqura, łącznie edytowano 1 raz



Pt cze 18, 2021 9:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
..

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt cze 18, 2021 9:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Alus napisał(a):
Natomiast łamanie zasad logiki świadczy raczej o tym że to coś lub ktoś nie istnieje.

Bazując na prawach fizyki i logiki udowodnij, że JESTEM nie istnieje i nigdy nie istniało.[/quote]
Nie wiem co ma znaczyć "JESTEM" , co to ma do rzeczy i dlaczego ja mam coś udowadniać.


Pt cze 18, 2021 9:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Saqura napisał(a):
Kto wymyślił bezczas? Zdajesz sobie sprawę że na poziomie Plancka czas się rozmywa, jak również z tego że Bóg nie jest "materią" (jest niewidzialny). Zresztą nawet w całym naszym Wszechświecie nie istnieje jeden obiektywny czas :roll:
Inna sprawa co robił Bóg zanim stworzył nas istniejących w takim pojęciu jak czas :) Ano zakładam, że między innymi, wraz ze swoją Mądrością tworzył coś na kształt Księgi Baranka, która ponoć została "zapisana" przed stworzeniem naszego świata :razz:

Nie da się nic stworzyć ani zapisać ani zrobić kompletnie nic bez czasu.
Zrobienie czegokolwiek wymaga żeby najpierw tego nie było a potem było. Żeby coś się zmieniło musi zajść między nimi relacja czasowa.

Tak samo jak nic nie mogło stać się PRZED powstaniem czasu bo żeby słowo przed miało sens musi istnieć czas.

Cytuj:
Gdyby podobnie jak Ty myślało wielu wybitnych naukowców, wtedy świat nauki, poznania stałby do dziś w miejscu :-) Ileż to razy język matematyki otworzył dostęp do idei, stwierdzeń przeczących logice, a jednak te okazały się prawdami, Ta królowa nauk nie raz udowodniła, że to co tak trudno nam sobie wyobrazić może być prawdziwe.
to że coś sobie trudno wyobrazić nie oznacza że łamie prawa logiki. Albo używasz potocznego znaczenia słowa logika albo mało wiesz o matematyce. Poza tym matematyka może zajmować się zagadnieniami nie mającymi odniesienia w rzeczywistości.


Pt cze 18, 2021 9:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL