Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 14:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Cincinnatus napisał(a):
Mówię, co dociera do mnie od ludzi, których znam.

Rozumiem. Zatem te uogolnienia chyba nie sa uprawnione. To moze doczekam sie na "Tak z ciekawosci - jak sadzisz do jakiego procentu duchowienstwa odnosi sie Twoja wypowiedz?
Moim zdaniem mniej niz 5%."
Twoje przyklady tylko potwierdzaja teze ze sa orly i wrony.


Pn wrz 13, 2021 20:47
Zobacz profil
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
subadam napisał(a):
Nieprawda jest ze Terlikowski klamie, napisal przeciez wprost ze formalnie Glodz ma prawo byc na tej mszy, ale ze byc tam NIE POWINIEN.

Terlikowski pisze o sumieniu, a niektórzy uznają jedynie prawo.
Przy takim ujęciu każdy przestępca, który umknął prawu (różnymi metodami z osobistymi znajomościami włącznie), jest niewinnym i godziwym człowiekiem.
Przy czym taki "godziwy" duchowny bezpośrednio godzi w Kościół...ale przecież postępująca laicyzacja to "wyłącznie wina lewactwa".


Wt wrz 14, 2021 7:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
subadam napisał(a):
Nieprawda jest ze Terlikowski klamie, napisal przeciez wprost ze formalnie Glodz ma prawo byc na tej mszy, ale ze byc tam NIE POWINIEN.

Sorry, masz rację, szybko rzuciłem okiem na ten artykuł, ale nie musisz krzyczeć(Caps Lock).

Cincinnatus napisał(a):
To ja Ci teraz naświetlę przyszłość.

Nie jest Twoim zadaniem naświetlanie przyszłości tylko dyskusja na zasadach, ktore podaje regulamin czyli na temat związany z wątkiem a uwagi do moderacji piszemy w innym wątku.
Innych użytkowników proszę o powrót do tematu i wypowiedzi związane tylko z tematem czyli uroczystość beatyfikacji lub osoba prymasa Wyszyńskiego.

_________________
ksiądz


Wt wrz 14, 2021 11:18
Zobacz profil
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
robaczek2 napisał(a):
Cincinnatus napisał(a):
Mówię, co dociera do mnie od ludzi, których znam.

Rozumiem. Zatem te uogolnienia chyba nie sa uprawnione. To moze doczekam sie na "Tak z ciekawosci - jak sadzisz do jakiego procentu duchowienstwa odnosi sie Twoja wypowiedz?
Moim zdaniem mniej niz 5%."
Twoje przyklady tylko potwierdzaja teze ze sa orly i wrony.


Pozostawię Cię z pytaniem. Skoro 95% kapłanów w Polsce to są wspaniali kapłani, dlaczego Kościół w Polsce upada ?

Co ? Ludzie (wierni) są niewdzięczni ? Powiedz to na ambonie, a zobaczysz, jak ludzie zaczną wychodzić z Twojego kościoła. :D

Cincinnatus napisał(a):
To ja Ci teraz naświetlę przyszłość.

Nie jest Twoim zadaniem naświetlanie przyszłości tylko dyskusja na zasadach, ktore podaje regulamin czyli na temat związany z wątkiem a uwagi do moderacji piszemy w innym wątku.
Innych użytkowników proszę o powrót do tematu i wypowiedzi związane tylko z tematem czyli uroczystość beatyfikacji lub osoba prymasa Wyszyńskiego.
[/quote]

To samo. Powiedz wiernym stojąc na ambonie, co należy do ich zadań. Możesz być w szoku, widząc ich reakcje. :D To nie te czasy !


Wt wrz 14, 2021 13:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Cincinnatus napisał(a):
Pozostawię Cię z pytaniem. Skoro 95% kapłanów w Polsce to są wspaniali kapłani, dlaczego Kościół w Polsce upada ?

Nie odpowiedziales na moje pytanie. Ladnie to tak:
- poslugiwac sie oszczerstwami ("Jest potężny rozdźwięk pomiędzy tym, co głoszą a tym, jak się zachowują")
- przekrecac wypowiedzi.- nie napisalem ze 95% jest wspanialymi kaplanami bo wsrod nich jak wszedzie sa orly (takie jak Prymas Tysiaclecia) i wrony (jak przecietni kaplani wykonujacy swoje obowiazki).
Ale nawet o wronach nie mozna klamac ze "Jest potężny rozdźwięk pomiędzy tym, co głoszą a tym, jak się zachowują".






0


Wt wrz 14, 2021 15:01
Zobacz profil
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
No skoro - Twoim zdaniem - jest mniej niż 5% złych księży, to reszta jest jaka ? Nijaka ? Odbiorcy takiej informacji przychodzi na myśl, że reszta, czyli 95%, to dobrzy księża. Jeżeli się mylę, zawsze możesz mnie poprawić.

Piszesz, że posługuję się oszczerstwami (chodzi o moje słowa: "Jest potężny rozdźwięk pomiędzy tym, co głoszą a tym, jak się zachowują"). Sam możesz zrobić analizę zachowań kleru. Przykładami mogę sypać, jak z rękawa. Podam może taki. Chodzi o badania prof. Baniaka. Bada m. in.zachowania seksualne kleru. Bada je chyba od 40 lat. Informacji dostarczają mu sami księża, głównie czynni, czyli w stanie kapłańskim. Robią to anonimowo. Profesor daje im ankietę do wypełnienia i gwarantuje im profesjonalną dyskrecję ich danych osobowych - taką, jaka obowiązuje podczas Sakramentu Spowiedzi. Ilu kapłanów w Polsce miało lub nadal ma kochankę wg badań prof. Baniaka ? O ile dobrze pamiętam, chyba ok. połowy kapłanów. Ci kapłani odprawiają Msze św. Przyjmują Komunię - Ciało i Krew ? Przyjmują ! Podobno, aby nie gorszyć wiernych. Weź teraz pod uwagę ich stosunek do ludzi żyjących w konkubinacie, do rozwodników, którzy weszli w nowy związek, itd. Jest potężny rozdźwięk ?


Wt wrz 14, 2021 15:30

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
bramin napisał(a):
Sorry, masz rację, szybko rzuciłem okiem na ten artykuł, ale nie musisz krzyczeć(Caps Lock).


Tak mi sie krzyknelo z przypadku, powinienem pogrubic.


Wt wrz 14, 2021 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Cincinnatus napisał(a):
Pozostawię Cię z pytaniem. Skoro 95% kapłanów w Polsce to są wspaniali kapłani, dlaczego Kościół w Polsce upada ?


Bycie w Kościele, nie daje żadnych istotnych profitów, więc może dlatego kościół upada.

Wracając do głównego tematu, to powiem że obecna beatyfikacja wydaje mi czymś niestosownym, to tak jakby wpuścić na teren Polski kilka milionów muzułmanów, pozwolić na to by część z nich dokonała kilkuset zamachów, w których zginęły setki tysięcy ludzi, no i beatyfikować jednego z tych muzułmanów tylko dlatego, że nie dokonał żadnego zamachu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 14, 2021 15:40
Zobacz profil
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
No ale chwila ...
Kościół ma 2000 lat. W Polsce ma ponad 1050 lat. To teraz wiernych oświeciło, że Kościół nie daje żadnych istotnych profitów ? :D Po 1000 lat wierni się kapnęli, że w Kościele to dla nich no profit ? :D


Wt wrz 14, 2021 15:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Cincinnatus napisał(a):
No skoro - Twoim zdaniem - jest mniej niż 5% złych księży, to reszta jest jaka

A Twoim - doczekam sie?
I nie przekrecaj. Moim zdaniem jest mniej niz 5% takich - "Jest potężny rozdźwięk pomiędzy tym, co głoszą a tym, jak się zachowują".
I moze 50% orlow - wybitnych ksiezy ktorzy wyrozniaja sie ich sposobem prowadzenia ludzi do Boga. Np Kardynal Wyszynski.
Doczekam sie?
A o upadku/kryzysie kosciola to inny watek.


Wt wrz 14, 2021 16:10
Zobacz profil
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Moim zdaniem jest znacznie więcej niż 5%. Gdybym chciał dowalić klerowi powiedziałbym, że 100%, czyli wszyscy, ale to nieprawda. Nie ma takiej możliwości, aby w grupie 20-25 tys. osób (chyba tyle kapłanów jest w Polsce) wszyscy byli źli. Skąd wiem, że więcej niż 5% ? Mówią o tym mądrzy ludzie w Kościele, którzy na pewno nie chcą dowalić Kościołowi, tylko sygnalizują w nim problem/y. Ks. Kaczkowski mówił, że zna wielu złych kapłanów. Pokornemu kapłanowi stojącemu nad grobem się wierzy. Ks. Isakowicz-Zaleski ciągle ich wskazuje. Są też mądrzy ludzie w Kościele, którzy nie chcą losu "Titanica". Wrócę do mojego przykładu. Jeżeli badania prof. Baniaka pokazują, że 60% księży w Polsce miało lub ma przysłowiową babę i przystępowało lub przystępuje do Eucharystii, a zwykłemu Kowalskiemu odmawiają Eucharystii, gdy ten też ma babę, to pomiędzy nauczaniem a zachowaniem kleru jest potężny rozdźwięk czy nie ?

Piszesz, że: "I moze 50% orlow - wybitnych ksiezy ktorzy wyrozniaja sie ich sposobem prowadzenia ludzi do Boga. Np Kardynal Wyszynski."
Wyszyński był jednostką. Jak miałbyś dzisiaj 50% księży pokroju Wyszyńskiego, to Kościół byłby w zdecydowanie lepszej kondycji.


Wt wrz 14, 2021 16:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Cincinnatus, prosiłem Cię abyś pisał na temat i nie robił OT. Robisz to w dalszym ciągu, dostajesz wiec kolejne ostrzeżenie.
Proszę innych użytkowników o powrót do tematu lub założenie nowego wątku jesli dygresje za bardzo odbiegają od tematu.

_________________
ksiądz


Wt wrz 14, 2021 17:43
Zobacz profil
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Post usunięty. Dostajesz ostrzeżenie za ignorowanie poleceń moderacji. bramin


Wt wrz 14, 2021 18:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Cincinnatus napisał(a):
No ale chwila ...
Kościół ma 2000 lat. W Polsce ma ponad 1050 lat. To teraz wiernych oświeciło, że Kościół nie daje żadnych istotnych profitów ? :D Po 1000 lat wierni się kapnęli, że w Kościele to dla nich no profit ? :D


200 - 300 lat temu i wcześniej, to większość ludzi była analfabetami, niby w jaki sposób mieliby sie połapać że z tego nie ma profitów, jak wiedza na temat chrześcijaństwa, była na znikomym poziomie.
A Kościół ma 2000 tysiące lat, to powinien wiedzieć, że teraz nie jest najlepsza pora, również ze względu na pandemie, na robienie jakichkolwiek beatyfikacji, nie lepiej poczekać aż sie wszystko uspokoi? to ta beatyfikacja komuś ucieknie? na co sie tak spieszyć? za 20 lat może trochę więcej, dałoby radę połączyć tą beatyfikacje z wizytą w Polsce papieża, w jakiś letni niedzielny poranek, sam papież by dokonał tej beatyfikacji :mrgreen: i wszyscy by byli szczęśliwi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 14, 2021 20:25
Zobacz profil
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
O Prymasie Tysiąclecia cisza ? Żadnych wspomnień, wzruszeń ... ? Powietrze tylko krąży nad pamięcią o Prymasie ?


Pn paź 11, 2021 15:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL