Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 7:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1390
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Czasami bywa tak, że utrzymywanie kogoś w nieświadomości w jednej sprawie może przyczynić się do osiągnięcia lepszego efektu w innej.
Nie chcę powtarzać tutaj argumentów zarówno ze Słowa Bożego, jak i doświadczenia, więc dodam (a może przypomnę) jeszcze jedną rzecz : już sama fabuła, obrazy przedstawione w opowiadaniu są na tyle baśniowe, iż trudno byłoby mi uznać to za opis rzeczywistości.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N sie 21, 2022 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Mógłbyś podać przykład innych przypowieści Jezusa, gdzie elementy występujące w nich nie istnieją w rzeczywistości?


N sie 21, 2022 21:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Swołocz napisał(a):
Czyli Jezus utwierdzał swoich słuchaczy w nieprawdziwych wierzeniach?

Użył ich własnych, wymyślonych teologicznych "mitów" by w nich uderzyć.

Swołocz napisał(a):
Na czym opierasz swój sąd o tym, że to zmyślone opowiadanie?

Zwrot "łono Abrahama" jest niebiblijny, wymyślony przez faryzeuszy między innymi pod wpływem hellenizacji Palestyny. Natomiast aniołowie, którzy przeprowadzają Łazarza w zaświaty, byli dla nich mniej więcej tym czym Charon dla Greków.

feelek napisał(a):
Mógłbyś podać przykład innych przypowieści Jezusa, gdzie elementy występujące w nich nie istnieją w rzeczywistości?

Słowo Boże mówi nam, że w Szeolu nie prowadzimy dialogów, a zbawienie nie jest zależne od statusu społecznego.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sie 22, 2022 8:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3786
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wybawiony :
Zatem jeśli opowiem zmyśloną historię o spotkaniu z ufoludkami, to z mojego opowiadania będzie wynikało, że takowe istnieją w rzeczywistości?
Odpowiedź:
Wybawiony sugeruje że Jezus wymyślił historię o Bogaczu i Łazarzu, a więc nie uprawnionym jest czerpanie z takiej wymyślonej nauki.
A ja sugeruje że Bóg też wymyślił historię o swoich świadkach i w ogóle cała Biblia też jest wymyśloną historią o zbawieniu, więc nie warto wybawiony Jej czytać i czerpać z niej nauki.
Dlaczego więc wybawiony czerpiesz naukę z Biblii w którą miejscami nie wierzysz, jedne rzeczy nazywasz wymyślone inne jako słabe a jeszcze inne ci się przydają.
Kim ty jesteś?


So wrz 10, 2022 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1390
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Wybawiony sugeruje że Jezus wymyślił historię o Bogaczu i Łazarzu, a więc nie uprawnionym jest czerpanie z takiej wymyślonej nauki.

Ty tak twierdzisz.
Cytuj:
Dlaczego więc wybawiony czerpiesz naukę z Biblii w którą miejscami nie wierzysz

Zapewniam Cię, że wierzę iż cała Biblia jest Słowem Bożym, więc nawet z wymyślonych historii w niej zawartych można czerpać naukę.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn wrz 12, 2022 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3786
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Wybawiony, dlaczego odnosisz się tylko do wybranego fragmentu pomijając cały kontekst.
Cytujesz mój krótki fragment po czym piszesz że to fragment który ja napisałem , jak by to było wątpliwe.
Następnie piszesz że z Biblii MOŻNA czerpać naukę , co wcale nie znaczy że Ty z niej czerpiesz, a to że wierzysz Jezusowi też jest wątpliwe, bo nauka o Bogaczu i Łazarzu jest dla ciebie zmyśloną farsą. Taki stosunek do Biblii jednoznacznie pokazuje że Biblia nie jest dla ciebie niczym więcej prócz ludzkim pisaniem.


Śr wrz 14, 2022 5:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Saqura napisał(a):
Chrystus przyszedł po to by dać życie ludzkiemu duchowi, to przekaz całego Pisma.


A więc sama przyznajesz , że człowiek nie ma duszy nieśmiertelnej.

Ezechiela 18:4
,,... Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze....,,

O duszy nieśmiertelnej nauczał 300 lat przed Jezusem Grecki filozof Platon.
Naukę Platona o duszy nieśmiertelnej przyjeli tak zwani Ojcowie Kościoła około 400 lat po Jezusie.
Zachęcam do sprawdzenia.


Pt paź 07, 2022 18:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Saqura napisał(a):
Słowo Boże mówi nam, że w Szeolu nie prowadzimy dialogów, a zbawienie nie jest zależne od statusu społecznego.

A kazanie Jezusa na równinie w Ewangelii Łukasza? Zdaje się, że tam jest powiedziane, że ubodzy odziedziczą królestwo Boga, a bogacze już odebrali swoją nagrodę.

Po drugie, bogacz z przypowieści o Łazarzu nie dlatego trafia do gehenny, bo był bogaty, lecz z powodu braku miłosierdzia wobec biednych.


Pt paź 07, 2022 19:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
logika napisał(a):
A więc sama przyznajesz , że człowiek nie ma duszy nieśmiertelnej.

Nie ma, człowiek to proch.
Duch ludzki również jest śmiertelny, a życie temu duchowi może zapewnić jedynie Chrystus.
Swołocz napisał(a):
A kazanie Jezusa na równinie w Ewangelii Łukasza? Zdaje się, że tam jest powiedziane, że ubodzy odziedziczą królestwo Boga, a bogacze już odebrali swoją nagrodę.
Po drugie, bogacz z przypowieści o Łazarzu nie dlatego trafia do gehenny, bo był bogaty, lecz z powodu braku miłosierdzia wobec biednych.

Dwa zdania zaprzeczające. Jeśli pierwsze z nich odnieść do ducha(ubodzy w duchu) wtedy i to drugie będzie pasowało. Właśnie o to chodziło Jezusowi, o bogactwo i ubóstwo duchowe.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn paź 10, 2022 9:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Każdy człowiek bez wyjątku posiada nieśmiertelną duszę, jest to samoistniejąca jednostka która jest zdolna do bytowania bez ciała.


Pn paź 10, 2022 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Kapral135
Gdzie Bóg to powiedział, w którym fragmencie Słowa to przekazał. Kto i kiedy stworzył tą "samoistniejącą jednostkę"?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn paź 10, 2022 11:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
W Kościele podczas Mszy Świętej padają słowa : "Panie nie jestem godzien abyś przyszedł do mnie ale powiedz tylko słowo a będzie uzdrowiona dusza moja"


Pn paź 10, 2022 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
ŚW. TOMASZ Z AKWINU
SUMA TEOLOGICZNA
Tom 6
CZŁOWIEK Część pierwsza

https://i.ibb.co/61GCSyr/Screenshot-202 ... o-Docs.jpg

https://i.ibb.co/d7gXXC8/Screenshot-202 ... o-Docs.jpg

Źródło: https://zwola-old.karmelicibosi.pl/p/z/ ... summa.html

Tom 06. CZŁOWIEK - Część pierwsza I. (1, 78-84)
Tom 07. CZŁOWIEK - Część druga (1. 85-102)


Pn paź 10, 2022 13:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Kapral135 napisał(a):
W Kościele podczas Mszy Świętej padają słowa : "Panie nie jestem godzien abyś przyszedł do mnie ale powiedz tylko słowo a będzie uzdrowiona dusza moja"

Ja się pytam o bezpośrednie Słowo Boże, nie ludzkie. Dusz to też cały człowiek(w Biblii)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt paź 11, 2022 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy Biblia naucza o nieśmiertelności duszy?
Nie wiem o czym naucza Biblia ,wiem jedno, że Kościół Katolicki naucza o nieśmiertelności duszy i to jest prawda nad prawdami.


Wt paź 11, 2022 12:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL