Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 11:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
 buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Niestety nie, to jego wgląd/"intuicja" były pierwsze. Wielu mawia i mawiało :
"najbardziej subtelny przejaw rozumowania abstrakcyjnego"J. D. Norton, a Born nazwał ją:"największym osiągnięciem myśli ludzkiej w kwestii praw przyrody"
Matematyka była później, w tym pomagał mu m.in. jego przyjaciel Marcel Grossmann a możliwe że również i żona. Sam Einstein ponoć mawiał, że z wzorów które powstały nic z tej teorii nie rozumie, słabo mu ja pojąć :)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz wrz 08, 2022 12:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Buddyzm a chrześcijaństwo
Swołocz napisał(a):
logika napisał(a):
Może ta wypowiedz Jezusa ci pomorze . Jana 14:6

,,...Jezus mu rzekł: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie...,,
Skąd wiesz, po pierwsze, że to są słowa Jezusa, a nie - że ten kto to pisał po prostu sobie te słowa wymyślił? A po drugie: skąd wiesz, że Jezus był rzeczywiście posłańcem Bożym i Mesjaszem?


A skąd wiesz , że Jezus tego nie powiedział ?


Śr wrz 14, 2022 7:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1439
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Nie wiem, że nie powiedział, ale wiem, że mógł nie powiedzieć. A Ty nie wiesz, że powiedział. Wiesz najwyżej, że mógł powiedzieć.

Ewangelia Jana powstała 60 lat po śmierci Jezusa. To dużo czasu. Poza tym jak porównasz tę Ewangelię do pozostałych trzech ewangelii synoptycznych, to zobaczysz, że Jezus opisywany jest w nich całkiem inaczej niż w Ewangelii Jana. Jeśli założyć, że ewangelie synoptyczne są bliższe prawdy historycznej (bo są wcześniejsze), to Ewangelia Jana wygląda na jakiś poemat teologiczny, nie mający z prawdziwym Jezusem wiele wspólnego, kładący wielki nacisk na jego osobę (czego nie ma w tym stopniu albo prawie nie ma w ewangeliach synoptycznych).

Stąd wniosek, że Jezus historyczny mógł nie wypowiedzieć zacytowanych przez Ciebie słów, ma pewne uzasadnienie.


Śr wrz 14, 2022 14:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: buddyzm czy chrześcijaństwo - co wybrać?
Jan na własne oczy widział Jezusa i słyszał co on mówił gdy był na ziemi.
Około 100 roku n.e. ukazał mu się Jezus gdy był już w niebie. Objawienia 1


Pn wrz 26, 2022 15:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL