Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 18, 2022 12:48
Posty: 19
Post Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego?
Cześć
chciałabym się dowiedzieć na czym waszym zdaniem polega Ewangelia według Kościoła Katolickiego? Prawdę powiedziawszy po ponad 30 latach spędzonych w tym kościele nie jestem pewna. Czy na tym, że człowiek po spełnieniu 10000 warunków, tj. m. in. uczestnictwie we Mszach Św., spożywaniu Eucharystii, byciu w momencie śmierci w tzw. łasce uświęcającej ewentualnie może się zbawić lub przy dobrych wiatrach znaleźć się czasowo w czyśćcu?

Fundament:
Dlatego, pominąwszy podstawowe nauki o Chrystusie, przenieśmy się do tego, co doskonałe, nie kładąc ponownie fundamentu, jaki stanowią: pokuta za uczynki martwe i [wyznanie] wiary w Boga, nauka o chrztach i nakładaniu rąk, o powstaniu z martwych i sądzie wiecznym. [Biblia Tysiąclecia V, Hbr 6, 1-2]




Ja to widzę w ten sposób (oczywiście konstruktywna krytyka mile widziana, konstruktywna = nie hejtowanie, ale odmienne od mojego zdanie wnoszące wartość do dyskusji i tym samym mojego światopoglądu)

1. Osoba X słucha tego, co mówił Jezus w Biblii, zaczyna wierzyć w Jego słowa i przyjmuje chrzest.


2. Jako święty (Biblia świętymi nazywa chrześcijan) i tym samym osoba po chrzcie, czyli narodzona z Boga/Ducha nie może grzeszyć, dlatego nie grzeszy, dlatego jest święty:

Ktokolwiek narodził się z Boga, nie grzeszy, gdyż trwa w nim nasienie Boże; taki nie może grzeszyć, bo się narodził z Boga. [Biblia Tysiąclecia V, 1J 3, 9]

Wiemy, że ktokolwiek się narodził z Boga, nie grzeszy, lecz Narodzony z Boga strzeże go, a Zły go nie tknie. [Biblia Tysiąclecia V, 1J 5, 18]



3. Skoro nie grzeszy, i skoro jest chrześcijaninem (nowym Izraelem, nowym Narodem Wybranym) nie będzie sądzony na Sądzie Ostatecznym, a Sąd Ostateczny obejmie tylko niewierzących w Boga i w to co przekazał nam Jezus:

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie pod sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. [Biblia Tysiąclecia V, J 5, 24]

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: Bezbożniku, podlega karze piekła ognistego. [Biblia Tysiąclecia V, Mt 5, 21-22]

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. (2): Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. [Biblia Tysiąclecia V, Mt 7, 1-2]

Kto Mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które wygłosiłem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. [Biblia Tysiąclecia V, J 12, 48]

Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je, ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili; a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. [Biblia Tysiąclecia V, Mt 12, 41]

Jezus zaś rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, aby sądzić dwanaście szczepów Izraela. [Biblia Tysiąclecia V, Mt 19, 28]

Czyż nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czy nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach? [Biblia Tysiąclecia V, 1Kor 6, 2] (świętymi w Biblii nazywani są chrześcijanie)

We czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże nieskalane, gdyż rozpustników i cudzołożników osądzi Bóg. [Biblia Tysiąclecia V, Hbr 13, 4]

Przeto nie możesz wymówić się od winy, człowiecze, kimkolwiek jesteś, gdy zabierasz się do sądzenia. W jakiej bowiem sprawie sądzisz drugiego, [w tej] sam na siebie wydajesz wyrok, bo ty czynisz to samo, co osądzasz. (2): Wiemy zaś, że sąd Boży według prawdy dosięga tych, którzy się dopuszczają takich czynów. [Biblia Tysiąclecia V, Rz 2, 1-2]

Nie uskarżajcie się, bracia, jeden na drugiego, byście nie podpadli pod sąd. Oto Sędzia stoi przed drzwiami. [Biblia Tysiąclecia V, Jk 5, 9]

aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość. [Biblia Tysiąclecia V, 2Tes 2, 12]

Przede wszystkim, bracia moi, nie przysięgajcie ani na niebo, ani na ziemię, ani w żaden inny sposób: wasze tak niech będzie tak, a nie niech będzie nie, abyście nie podpadli pod sąd. [Biblia Tysiąclecia V, Jk 5, 12]

to wie Pan, jak pobożnych wybawiać z doświadczenia, niesprawiedliwych zaś jak zachowywać na ukaranie w dzień sądu, [Biblia Tysiąclecia V, 2P 2, 9]

Jeżeli zaś sami siebie osądzimy, nie będziemy sądzeni. [Biblia Tysiąclecia V, 1Kor 11, 31]



4. Może zacząć grzeszyć mimo bycia chrześcijaninem, dla takich nie ma już zbawienia

Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, [Biblia Tysiąclecia V, Hbr 10, 26]

Nie można bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego i stali się współuczestnikami Ducha Świętego, zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, a [jednak] odpadli - odnowić ku nawróceniu. Krzyżują bowiem w sobie Syna Bożego i wystawiają Go na pośmiewisko. [Biblia Tysiąclecia V, Hbr 6, 4-6]


Generalnie chodzi o to, że Dobra Nowina polega na tym, że można uniknąć Sądu Ostatecznego. Jak się na to zapatrujecie?



Są również fragmenty sugerujące jednak, że wszyscy będą sądzeni:

Czas bowiem, aby sąd się rozpoczął od domu Bożego. Jeżeli zaś najpierw od nas, to jaki będzie koniec tych, którzy nie są posłuszni Ewangelii Bożej? [Biblia Tysiąclecia V, 1P 4, 17]

aby dokonać sądu nad wszystkimi i ukarać wszystkich bezbożników za wszystkie bezbożne czyny, poprzez które ujawniła się ich bezbożność, i za wszystkie twarde słowa, które wypowiadali przeciwko Niemu bezbożni grzesznicy. [Biblia Tysiąclecia V, Jud 1, 15]

I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. [Biblia Tysiąclecia V, Ap 20, 13]

Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie macie sądzić tych, którzy są wewnątrz? Tych, którzy są na zewnątrz, będzie sądził Bóg. Usuńcie złego spośród was samych. [Biblia Tysiąclecia V, 1Kor 5, 12-13] (to jest ciekawy fragment, jak myślicie, co oznacza?)

A jak postanowione ludziom raz umrzeć, potem zaś sąd, [Biblia Tysiąclecia V, Hbr 9, 27]

Znamy przecież Tego, który powiedział: Do Mnie [należy] pomsta i Ja odpłacę. I znowu: Sam Pan będzie sądził lud swój. [Biblia Tysiąclecia V, Hbr 10, 30]

i do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów [ludzi] sprawiedliwych, którzy już doszli do celu, [Biblia Tysiąclecia V, Hbr 12, 23]

Mówcie i czyńcie tak jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności. [Biblia Tysiąclecia V, Jk 2, 12]

Niech zbyt wielu z was nie uchodzi za nauczycieli, moi bracia, bo wiecie, że tym bardziej surowy czeka nas sąd. [Biblia Tysiąclecia V, Jk 3, 1]

Jeżeli bowiem Ojcem nazywacie Tego, który bez względu na osoby sądzi każdego według uczynków, to w bojaźni spędzajcie czas swojego pobytu na obczyźnie. [Biblia Tysiąclecia V, 1P 1, 17]


Nie rozumiem też tego, że niektóre fragmenty jasno sugerują, że to Chrystus będzie sądził, a niektóre, że to Chrześcijanie będą sądzić innych. O co tutaj chodzi? Jak sądzicie? :)

Reasumując, jako katolik chcący szerzyć Ewangelię, o czym powinnam nauczać innych? W jaki sposób można się zbawić? Mam nieodparte wrażenie, że KK wcale nie głosi tej prawdziwej Dobrej Nowiny o której można przeczytać w Biblii, w każdym razie nie słyszałam na ani jednej mszy żadnej nauki o sądzie stąd moje przemyślenia i pytania.


N wrz 18, 2022 17:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Sporo tego :)
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Nie rozumiem też tego, że niektóre fragmenty jasno sugerują, że to Chrystus będzie sądził, a niektóre, że to Chrześcijanie będą sądzić innych. O co tutaj chodzi? Jak sądzicie?

"Jeżeli ktoś słyszy SŁOWA MOJE, ale ich nie zachowuje, to Ja go nie potępię. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat potępić, ale by świat zbawić. Kto Mną gardzi i nie przyjmuje SŁÓW MOICH, ten ma swego sędziego: SŁOWO, które wygłosiłem, ono będzie go sądzić w dniu ostatecznym" (J 12, 47-48)
Tak w jednym jak i drugim przypadku sędzią jest Słowo. Chrześcijanin również głosi Słowo stąd w pośredni sposób "przykłada się" do sądu.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Reasumując, jako katolik chcący szerzyć Ewangelię, o czym powinnam nauczać innych? W jaki sposób można się zbawić?

O tym by wierzyć Bogu, Jego Synowi. Sama wiara w Boga to nie wszystko(ponoć złe duchy też w Niego wierzą :) )chodzi o to by Mu wierzyć, wierzyć w Jego Słowo.
Zbawienie to inaczej trwanie w tym Słowie do samego końca i chociaż często upadamy(grzeszymy bo taka nasza natura w świecie pod panowaniem grzechu) to "korzystamy" z miłosierdzia które jest w Chrystusie(Jego krwi, łasce Bożej dostępnej dla każdego z nas)pomaga nam nadal w nim trwać.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Mam nieodparte wrażenie, że KK wcale nie głosi tej prawdziwej Dobrej Nowiny o której można przeczytać w Biblii, w każdym razie nie słyszałam na ani jednej mszy żadnej nauki o sądzie stąd moje przemyślenia i pytania.

Wydaje mi się, że KK również chce zbawienia a nie potępienia. Sądu dokonuje i dokona Słowo. I chociaż zdarza się wykluczenie to zawsze z myślą o zbawieniu ducha (wykluczonego), ku opamiętaniu, nawróceniu a nie jego całkowitym potępieniu.
Dlatego nie osądzałabym KK tak pochopnie, Dobra Nowina to przede wszystkim zbawienie, wielka łaska dostępna dla każdego kto jej chce. To nowina radosna, ona nie ma straszyć(miłość doskonała nie wie co to strach) Strach to wróg Dobrej Nowiny, on nie pozwala chrześcijaninowi prawdziwie chodzić/przebywać w światłości.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn wrz 19, 2022 11:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Reasumując, jako katolik chcący szerzyć Ewangelię, o czym powinnam nauczać innych? W jaki sposób można się zbawić?

W innym wątku piszesz, że najważniejsza zapowiedź Jezusa się nie spełniła, a mimo to chcesz głosić jego naukę i żyć nią?


Wt wrz 20, 2022 8:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 18, 2022 12:48
Posty: 19
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Saqura napisał(a):
Tak w jednym jak i drugim przypadku sędzią jest Słowo. Chrześcijanin również głosi Słowo stąd w pośredni sposób "przykłada się" do sądu. (...) chodzi o to by Mu wierzyć, wierzyć w Jego Słowo.


Rozumiem. W takim razie = które Słowo dokładnie?

Saqura napisał(a):
Zbawienie to inaczej trwanie w tym Słowie


Nie rozumiem co oznacza "trwanie w Słowie", w którym dokładnie?

Saqura napisał(a):
Dobra Nowina to przede wszystkim zbawienie, wielka łaska dostępna dla każdego kto jej chce.


Ja bardzo chcę zbawienia, ale jak mam si zbawić? Bo według Kościoła Katolickiego wystarczą 2 rzeczy:
1. Chrzest - z wiary moich rodziców (wydaje mi się że wg Biblii powinien być z mojej wiary a nie z cudzej)
2. Bycie w stanie łaski uświęcającej w momencie śmierci

- nie widzę na to potwierdzenia w Biblii

Swołocz napisał(a):
W innym wątku piszesz, że najważniejsza zapowiedź Jezusa się nie spełniła,


podasz proszę mój cytat?

Swołocz napisał(a):
a mimo to chcesz głosić jego naukę i żyć nią?


Ja się urodziłam i wychowałam w rodzinie wierzącej w naukę KK, chodzę do kościoła rzymskokatolickiego w dalszym ciągu, chociaż już od ponad roku bardzo wątpię w to co KK głosi bo nie widzę potwierdzeń tej wiary w Biblii, a wręcz widzę coś zupełnie odwrotnego.

Bardzo chciałabym wierzyć i w dalszym ciągu jest we mnie nadzieja, że jednak to czego mnie przez tyle lat uczono i w czym tyle lat trwałam jest tą jedyną Prawdą. Jestem poszukująca, nie negująca, stąd te moje wszystkie zagadnienia.


Wt wrz 20, 2022 15:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Abstrahując od nauk wszelakich denominacji i od jakichkolwiek interpretacji tekstu, a sięgając tylko po logiczne myślenie, wygląda na to, że Jezus nauczał uczniów, że jeszcze za ich życia na ziemi On przyjdzie ponownie na ziemię. Ciągle powtarzał, że Królestwo jest bliskie, powiedziane było tak jak ktoś tu zacytował, że:

Pośle On swoich aniołów, którzy donośnie zatrąbią i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż po drugi. (...) Tak samo i wy, gdy zobaczycie to wszystko, wiedzcie, że jest blisko, już u drzwi. Zapewniam was, że nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. [Przekład Ekumeniczny NT, Mt 24, 31-34]

Będą też znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga bezradnych narodów z powodu huku morza i nawałnicy. (...) Wtedy zobaczą Syna Człowieczego przychodzącego na obłoku, z mocą i wielką chwałą. (...) Tak samo i wy, gdy zobaczycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest Królestwo Boga. [Przekład Ekumeniczny NT, Łk 21, 25-31]

- nie da się ukryć, że Jezus mówił nie do nas, nie do przyszłych pokoleń, ale do tych ludzi, którzy akurat wtedy stali koło niego, że "zobaczą"

a już najmocniejszym cytatem to potwierdzającym jest poniższy:

Zapewniam was, że niektórzy ze stojących tutaj nie doświadczą śmierci, dopóki nie zobaczą Syna Człowieczego, przychodzącego w swoim Królestwie. [Przekład Ekumeniczny NT, Mt 16, 28]


Wt wrz 20, 2022 18:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 18, 2022 12:48
Posty: 19
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Bardzo cieszę się że ktoś czyta moje wypociny :)
Dzięki za cytat.

No nie da się ukryć, że wygląda na to, że Jezus nie przyszedł ;) wygląda na to, że ludzie, do których mówił, jednak umarli, że tamto pokolenie jednak przeminęło.

Nie jestem sceptykiem, jestem poszukująca, może ja tutaj czegoś nie rozumiem. Jak czytam Biblię to czytam to co tam jest napisane, staram się rozdzielić to co czytam od jakiegokolwiek schematu myślenia jaki ludzie sobie narzucają religiami. No bo jak inaczej rozumieć słowa "niektórzy ze stojących tutaj nie doświadczą śmierci, dopóki nie zobaczą Syna Człowieczego"? Jak ja bym odebrała takie słowa, gdybym wtedy stała koło Jezusa? Na pewno dosłownie.

Ale tak jak napisałam w innym wątku - jestem na tym forum z powodu swojej niewiedzy i głupoty, gdybym znała odpowiedzi na pytania, które stawiam, nie pisałabym tych postów. Widzę po innych wątkach że jest na tym forum dużo ludzi więc mam nadzieję na to że ktoś mi w sposób logiczny wyjaśni o co tutaj chodzi, czy ja to źle rozumiem, może ktoś poda inny cytat wyjaśniające te słowa itp. Może coś mnie jednak przekona do doktryny katolickiej.

Na razie czekam aż ktoś się odniesie do moich tez odnośnie Dobrej Nowiny wg mojej koncepcji.


Śr wrz 21, 2022 7:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Rozumiem. W takim razie = które Słowo dokładnie?

W każde Słowo, bo jak powiedział Jezus do Ojca "Słowo Twoje jest prawdą", a On przyszedł na ziemie po to by temu Słowu wydać świadectwo.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Nie rozumiem co oznacza "trwanie w Słowie", w którym dokładnie?

To wiara w każde Słowo Boże, słuchanie Go( inaczej poznawanie Boga i tego którego posłał, Syna)
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Ja bardzo chcę zbawienia, ale jak mam si zbawić? Bo według Kościoła Katolickiego wystarczą 2 rzeczy:
1. Chrzest - z wiary moich rodziców (wydaje mi się że wg Biblii powinien być z mojej wiary a nie z cudzej)
2. Bycie w stanie łaski uświęcającej w momencie śmierci
- nie widzę na to potwierdzenia w Biblii

Apostołowie nie chrzcili? Jezus się nie ochrzcił?
Chrześcijanin w stanie łaski przebywa(tak być powinno) cały czas, przecież powinien "chodzić w światłości".

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr wrz 21, 2022 8:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 18, 2022 12:48
Posty: 19
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Saqura napisał(a):

W każde Słowo, bo jak powiedział Jezus do Ojca "Słowo Twoje jest prawdą", a On przyszedł na ziemie po to by temu Słowu wydać świadectwo.


poszukujaca_prawdy napisał(a):
Nie rozumiem co oznacza "trwanie w Słowie", w którym dokładnie?


Saqura napisał(a):
To wiara w każde Słowo Boże, słuchanie Go( inaczej poznawanie Boga i tego którego posłał, Syna)


Rozumiem, czyli powinnam wierzyć w KAŻDE Słowo Boga oraz Jezusa bez wyjątku. W takim razie również w to:


Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim


Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. - nie jest to prawda, jest wiele nasion o wiele mniejszych niż ziarno gorczycy

Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy. - nie znam ani nie poznałam nigdy w moim życiu osoby, dla której wszystko byłoby możliwe, czy to oznacza, że nikt nie wierzy?

Gdy Jezus szedł po wyjściu ze świątyni, podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowle świątyni. Lecz On rzekł do nich: Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony. (...) Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie - Ściana Płaczu stoi do dzisiaj, więc pozostał kamień na kamieniu

Gdy on jeszcze się zbliżał, zły duch porwał go i zaczął targać. Jezus rozkazał surowo duchowi nieczystemu, uzdrowił chłopca i oddał go jego ojcu. - dlaczego nikt dzisiaj nie bierze epileptyków do egzorcystów tylko do neurologów? czyżby nikt już nie wierzył w to, że epilepsja bierze się ze złego ducha który jest w człowieku, tylko z nieprawidłowych wyładowań w mózgu? dlaczego tabletki na epilepsję działają? czy tabletki na epilepsję uciszają złe duchy które powodują padaczkę?


Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. - która denominacja chrześcijańska poznała wyzwalającą prawdę? Czy wg tych słów powinniśmy trwać tylko w nauce Chrystusa czyli powinniśmy nauczyć się Jego słów i je zapamiętać, czy powinniśmy dodawać do Jego nauki jeszcze inne rzeczy jak np kult świętych, kult Maryi, modlitwy za zmarłych? Kiedy jestem Jego uczniem, jak wierzę tylko w Jego słowa czy jeszcze w dodatkowe rzeczy które proponuje Tradycja Kościoła Katolickiego?

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni - czy w te słowa też mam wierzyć skoro nigdy u nikogo niczego takiego nie widziałam? Czy TY dokonujesz takich dzieł jakich dokonywał Chrystus?

Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. - gdzie jest Duch Prawdy? Do kogo przyszedł? Czy wszyscy chrześcijanie nie powinni wiedzieć jaka jest "cała prawda"? czy gdyby Duch Prawdy przyszedł mielibyśmy 1600 denominacji chrześcijańskich, które na podstawie Biblii potrafią udowodnić że to co głoszą jest prawdą, mimo że każda z tych denominacji głosi co innego? Czy gdyby przyszedł Duch Prawdy nie mielibyśmy po prostu jednego, jednomyślnego chrześcijaństwa?

Izraelici winni pilnie przestrzegać szabatu jako obowiązku i przymierza wiecznego poprzez pokolenia. - a czy w to słowo też mam wierzyć? jak to się ma do słów Jezusa, który stwierdził, że nie znosi prawa? jest to obowiązek i przymierze wieczne? czy "Wieczne" oznacza "na zawsze" czy "dopóki Jezus tego nie zniesie"?

Ten, który zbierał popiół z krowy, winien wyprać szaty swoje i pozostanie nieczysty aż do wieczora. Będzie to ustawą wieczystą zarówno dla Izraelitów, jak i dla obcych, którzy się pośród was zatrzymują. - w to słowo też mam wierzyć?

"wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa - będzie dla was nieczysty"
"Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym"
- które w takim razie z tych dwóch zdań jest prawdą?









Saqura napisał(a):

Apostołowie nie chrzcili? Jezus się nie ochrzcił?
[/quote]

chodzi mi o to, że wtedy do chrztu przychodziły osoby, które uwierzyły apostołom. Najpierw słuchali nauki, później decydowali o tym czy tą naukę przyjąć czy nie, jeżeli przyjmowali naukę, to przyjmowali później chrzest DLATEGO że uwierzyli. Czyli przyjmowali chrzest z własnej wiary.
Ja przyjęłam chrzest dlatego że moi rodzice wierzyli że KK głosi prawdę, czy apostołowie narzucali komukolwiek chrzest tak jak mi narzucili moi rodzice bez mojej świadomości? O to mi chodziło, a nie o to kto chrzcił i czy Jezus się ochrzcił czy nie.

"Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony"
"Mówił więc do tłumów, które wychodziły, żeby przyjąć chrzest od niego"
"Uwierzył również sam Szymon, a kiedy przyjął chrzest"
" wielu też słuchaczy korynckich uwierzyło i przyjmowało wiarę i chrzest. "


Pn wrz 26, 2022 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w królestwie swoim

"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki" (J 8,51)
Prawdę powiedział, wątpisz w to?
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. - nie jest to prawda, jest wiele nasion o wiele mniejszych niż ziarno gorczycy

Nie zrozumiałaś Go. Czy ziarno/Słowo zasiane widać? Nie. To samo z ziarnem gorczycy gdy jest zasiane nie widać go, prawda?a pomimo tego wyrasta z niego "jarzyna" przerastająca inne na całym uprawnym polu.
To samo jest z Królestwem Bożym, ziarna zasianego nie widać, a wyrasta Kościół/Oblubienica Baranka.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Ściana Płaczu stoi do dzisiaj, więc pozostał kamień na kamieniu

Tak, widzę, że bardzo niewiele o niej wiesz.
Z tej ściany po 70 roku zostały jedynie kamienie poniżej poziomu gruntu, reszta była dobudowywana przez wiele lat/okresów.Ostatnie dołożono w 1967 roku. To tyle(możesz sama wyszukać i tę wiadomość sprawdzić)
poszukujaca_prawdy napisał(a):
dlaczego nikt dzisiaj nie bierze epileptyków do egzorcystów tylko do neurologów? czyżby nikt już nie wierzył w to, że epilepsja bierze się ze złego ducha który jest w człowieku, tylko z nieprawidłowych wyładowań w mózgu?

Chore ciało to i chory/nieczysty duch, zdrowe ciało to i duch zdrowy.
Nie odpowiem nic na temat egzorcyzmów, nie wiele wiem o tych z KK.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. - która denominacja chrześcijańska poznała wyzwalającą prawdę?

Sama sobie odpowiedz, by jednak to uczynić wpierw musisz poznać prawdę.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Czy TY dokonujesz takich dzieł jakich dokonywał Chrystus?

Tu mogłabym napisać wszystko co tylko zechcę :roll: Wątpisz w Słowa Boga, a gotowa jesteś uwierzyć człowiekowi którego zupełnie nie znasz?
poszukujaca_prawdy napisał(a):
gdzie jest Duch Prawdy? Do kogo przyszedł?

Hmmm np. do Maksymiliana Kolbe. Po czynach poznajemy prawdziwego ucznia Jego.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Czy gdyby przyszedł Duch Prawdy nie mielibyśmy po prostu jednego, jednomyślnego chrześcijaństwa?

Skąd wiesz, że tak nie jest? Skąd wiesz kto do Niego należy i jest prawdziwym chrześcijaninem?
Całego świata wzrokiem nie ogarniesz.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Izraelici winni pilnie przestrzegać szabatu jako obowiązku i przymierza wiecznego poprzez pokolenia. - a czy w to słowo też mam wierzyć?

Jak już raz napisałam w każde to w każde, zdania nie zmieniam.
Bóg się nie zmienia, a Jego Syn umarł również za grzech nieprzestrzegania szabatu.
Bo to właśnie Prawo nauczyło nas czym jest grzech w oczach Boga. Jednak Jezus chce od nas czegoś w zamian i to nam oznajmił. To jest ta Prawda która nas wyzwala od niewoli grzechu, któremu nie jesteśmy w stanie się oprzeć(ze względu na ciało w którym on mieszka/grzech)
poszukujaca_prawdy napisał(a):
"wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa - będzie dla was nieczysty"
"Nie to, co wchodzi do ust, czyni człowieka nieczystym, ale co z ust wychodzi, to go czyni nieczystym" - które w takim razie z tych dwóch zdań jest prawdą?

Dwa zdania które odnosiły się zupełnie do czegoś innego. Jezus o myciu rąk, a pierwsze o nieczystości konkretnego pokarmu. Dla prawdziwego chrześcijanina nic co do spożycia nie jest nieczyste(od tego wyzwolił go Chrystus, który za to umarł, tak jak za szabat) Nasz czas jest inny(wyczekiwany przez Izrael)i dla nich był inny(przed narodzeniem Jezusa) Jednak On wypełnił w całości "stare Prawo"(dające życie cielesnemu ciału, dlatego zmartwychwstał) a nam dał usprawiedliwienie dla naszego ducha(życie dla ducha)
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Ja przyjęłam chrzest dlatego że moi rodzice wierzyli że KK głosi prawdę, czy apostołowie narzucali komukolwiek chrzest tak jak mi narzucili moi rodzice bez mojej świadomości? O to mi chodziło, a nie o to kto chrzcił i czy Jezus się ochrzcił czy nie.

Ciężko mi się wypowiedzieć, jednak jeśli rodzice decydują się na taki krok to chcą dla dziecka jak najlepiej. Wierzą tym samym, że włączone w Nowe Przymierze skorzysta z Dobrej Nowiny czyli uniknie policzenia grzechów według litery Prawa. Tak to widzę ja.
"Uświęca się bowiem mąż niewierzący dzięki swej żonie, podobnie jak świętość osiągnie niewierząca żona przez "brata". W przeciwnym wypadku dzieci wasze byłyby nieczyste, teraz zaś są święte"1 Kor.7,14

Ps. By wywyższyć Słowo należy wpierw uniżyć siebie, jedynie wtedy Prawda w nas zakróluje. Innej drogi nie ma.
Odpowiedzi na pytania które zadajesz powinny być bardziej rozbudowane, nie da się ich pomieścić w jednym temacie, a każde z nich wymaga praktycznie założenia nowego.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt wrz 27, 2022 9:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 18, 2022 12:48
Posty: 19
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Saqura napisał(a):
"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki" (J 8,51)
Prawdę powiedział, wątpisz w to?


A więc może jednak moje przypuszczenia, że chrześcijanie, czyli święci nie będą sądzeni na Sądzie Ostatecznym i będą od razu zbawieni dlatego, że są chrześcijanami, czyli dlatego, że wierzą są prawdziwe?

Saqura napisał(a):
Nie zrozumiałaś Go. Czy ziarno/Słowo zasiane widać?


Zrozumiałam go bardzo dobrze. Powiedział, że to NAJMNIEJSZE ZE WSZYSTKICH NASION NA ZIEMI. Tak powiedział? Tak powiedział. Czy mówił tutaj o tym, że go nie widać? Nie, powiedział, że jest najmniejsze. Nie jest to prawda. Jeżeli wszystko stworzył, to powinien o tym wiedzieć.

Saqura napisał(a):
Z tej ściany po 70 roku zostały jedynie kamienie poniżej poziomu gruntu


Nie istotne, czy powyżej, czy poniżej, według słow Jezusa nie powinno z niej zostać kompletnie nic, czyż nie to oznacza powiedzenie "kamień na kamieniu"?

Saqura napisał(a):
Chore ciało to i chory/nieczysty duch, zdrowe ciało to i duch zdrowy.


To ciekawe, czyli jeżeli 2letnie dziecko zachoruje na padaczkę, raka, cokolwiek, to znaczy, że ma chorego ducha? Ciekawe, bardzo ciekawe...

Saqura napisał(a):
Sama sobie odpowiedz, by jednak to uczynić wpierw musisz poznać prawdę.


Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, stąd moja obecność na tym forum między innymi

Saqura napisał(a):
Tu mogłabym napisać wszystko co tylko zechcę :roll: Wątpisz w Słowa Boga, a gotowa jesteś uwierzyć człowiekowi którego zupełnie nie znasz?


No tak, bo gdyby ktoś mi powiedział że czyni cuda tak jak Jezus zapowiedział, że będą czynić chrześcijanie, to wiedziałabym, że słowa Jezusa były prawdą. Ciebie nie dziwi, że jest napisane:

"Tym, którzy uwierzą, będą towarzyszyć takie znaki: w Moje imię będą wyrzucać złe duchy, będą mówić nowymi językami, węże będą brać do rąk, a jeśliby wypili coś zatrutego, nie zaszkodzi im. Na chorych będą kłaść ręce i odzyskają zdrowie."

"Zapewniam, zapewniam was, kto wierzy we Mnie, będzie czynił dzieła, które Ja czynię, a nawet większych dokona, bo Ja idę do Ojca."

A dokładnie NIKT tego nie robi? Nawet żaden biskup, kardynał, nawet papież, nikt? Że nie widziałaś żadnego uzdrowienia nigdy w życiu pomimo tego że powinni to według tych słów robić wszyscy ci, którzy wierzą w Jezusa?

Ostatnio byłam na mszy i widziałam jednego faceta który był niewidomy i jedną dziewczynę na wózku, dlaczego nikt ich nie uzdrowi skoro Jezus powiedział, że "kto wierzy we Mnie, będzie czynił dzieła, które Ja czynię, a nawet większych dokona"? Czyżby NIKT nie wierzył, kto był na tej mszy? Mojżesz po spotkaniu z Bogiem cały jaśniał, twarz mu świeciła tak że Izraelici prosili żeby ją zasłonił, bo nie mogli na niego patrzeć (Wj 34, 29), a katolicy SPOŻYWAJĄ Boga DOSŁOWNIE i nie dzieje się nic? DOTYKAJĄ GO, wchłaniają w swoje ciało i idą do domu i dalej grzeszą a później idą do spowiedzi? Zero skutku jakiegokolwiek ze spotkania z ŻYWYM BOGIEM? Jak to jest??

Ilu ludzi modli się o koniec wojny na Ukrainie, czy ŻADEN chrześcijanin na CAŁYM świecie nie spełnia wymogów żeby Bóg wysłuchał jego modlitwy o koniec wojny?

Saqura napisał(a):
Hmmm np. do Maksymiliana Kolbe. Po czynach poznajemy prawdziwego ucznia Jego.


A do ateisty, który poświęcił życie i wskoczył za nieznajomym do rzeki żeby go ratować i zginął też przyszedł Duch Prawdy?

Saqura napisał(a):
Skąd wiesz, że tak nie jest? Skąd wiesz kto do Niego należy i jest prawdziwym chrześcijaninem?
Całego świata wzrokiem nie ogarniesz.


Wiem stąd, że jest bardzo dużo denominacji chrześcijańskich, które głoszą rzeczy sprzeczne ze sobą, kogo mam słuchać? Która z 1600 denominacji głosi prawdę? Jeżeli świadkowie Jehowy mówią, że człowiek nie żyje po śmierci ciała, tylko czeka w niebycie na Sąd Ostateczny, a katolicy twierdzą, że dusza człowieka po śmierci żyje i od razu idzie do nieba, czyścca lub piekła i obydwie te denominacje potrafią udowodnić swoją rację na podstawie tej samej Biblii, to kto ma rację?

Saqura napisał(a):
Bóg się nie zmienia, a Jego Syn umarł również za grzech nieprzestrzegania szabatu.
Bo to właśnie Prawo nauczyło nas czym jest grzech w oczach Boga. Jednak Jezus chce od nas czegoś w zamian i to nam oznajmił. To jest ta Prawda która nas wyzwala od niewoli grzechu, któremu nie jesteśmy w stanie się oprzeć(ze względu na ciało w którym on mieszka/grzech)


Jasne, Bóg się nie zmienia, tu nie chodzi o zmienność Boga, tylko zmienność nauk, czy gdyby Bóg chciał żeby Izraelici nie przestrzegali szabatu po tym jak przyjdzie Chrystus na ziemię, nakazałby izraelitom "pilnie przestrzegać szabatu jako obowiązku i przymierza WIECZNEGO POPRZEZ POKOLENIA"? co oznacza słowo "wieczny"? Dla mnie to oznacza na zawsze, na wieki, bez końca, a dla Ciebie, co oznacza to słowo?

Saqura napisał(a):
Dwa zdania które odnosiły się zupełnie do czegoś innego. Jezus o myciu rąk, a pierwsze o nieczystości konkretnego pokarmu.


Nie, oba zdania odnosiły się dokładnie do tego samego, do nieczystości konkretnego pokarmu, jedno zdanie dalej Jezus mówi:

" Wtedy Piotr zabrał głos i rzekł do Niego: Wytłumacz nam tę przypowieść!. On rzekł: To i wy jeszcze niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz."

- to nie jest jak mówisz o myciu rąk, co innego wchodzi do ust, żołądka i wydala się na zewnątrz jak nie pokarm?

Saqura napisał(a):
Ps. By wywyższyć Słowo należy wpierw uniżyć siebie, jedynie wtedy Prawda w nas zakróluje. Innej drogi nie ma.


Niestety nie mam najmniejszego, zielonego pojęcia co oznaczają słowa, które napisałaś. Co to znaczy uniżyć siebie? Wydawało mi się, że robiłam to przez 30 lat trwania w KK a jedyną nomen omen drogą, było dla mnie coraz większe zwątpienie w jego nauki. Czy nie powinniśmy wierzyć w nauki Jezusa? Czy nie na tym to wszystko powinno polegać, że powinniśmy wierzyć w to co ON powiedział? Czy Jezus nauczał o kulcie swojej matki, kulcie relikwii, koronacji obrazów, modlitwie za zmarłych, beatyfikacji i kanonizacji osób zmarłych? Czy to nie było po prostu tak, że pierwszy Kościół nauczał, że chrześcijanie będą zbawieni z wiary, a niechrześcijanie z uczynków? Czytam pisma Ojców Kościoła, czyli pierwszych wielkich pisarzy WCZESNOchrześcijańskich i w ich pisamch też nie widzę nauki głoszonej dzisiaj przez KK, więc co to za nauka, czy powinniśmy w nią wierzyć? Jeżeli tak, to dlaczego?


N paź 02, 2022 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Poszukująca Prawdy,

Cytuj:
Wiem stąd, że jest bardzo dużo denominacji chrześcijańskich, które głoszą rzeczy sprzeczne ze sobą, kogo mam słuchać? Która z 1600 denominacji głosi prawdę? Jeżeli świadkowie Jehowy mówią, że człowiek nie żyje po śmierci ciała, tylko czeka w niebycie na Sąd Ostateczny, a katolicy twierdzą, że dusza człowieka po śmierci żyje i od razu idzie do nieba, czyścca lub piekła i obydwie te denominacje potrafią udowodnić swoją rację na podstawie tej samej Biblii, to kto ma rację?


Nie udowadniają inni racji. Choć tak może się wydawać.
Sprzeciwy do Kościoła Katolickiego nieraz koncentrują się wokół Eucharystii. I tutaj jest istotne różnicowanie.

Sprawdzę Twoją interpretację słów, by sprawdzić, która interpretacja Tobie się wydaje bardziej sensowna:

Łukasz 22
19 Następnie wziął chleb,
odmówiwszy dziękczynienie
połamał go i podał mówiąc:
«To jest Ciało moje,
które za was będzie wydane
:
to czyńcie na moją
pamiątkę!»
20 Tak samo i kielich po wieczerzy,
mówiąc:
«Ten kielich to Nowe Przymierze
we Krwi mojej,
która za was będzie wylana
.

Jan 6
55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem,
a Krew moja jest prawdziwym napojem.
56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim.

Rozumiesz to jako przemianę chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa, z wyglądu chleb i wino?
Czy jako coś innego?

Cytuj:
tylko zmienność nauk


To przeczytaj uważnie:

Galatów 3
10 Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. 11 A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie.
12 Prawo nie opiera się na wierze, lecz [mówi]: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie.
13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem8, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie -
14 aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha
15 Bracia, użyję przykładu ze stosunków między ludźmi. Nikt nie obala ani zmienia testamentu prawnie sporządzonego, choć jest on jedynie dziełem ludzkim.
16 Otóż to właśnie Abrahamowi i jego potomstwu dano obietnice. I nie mówi [Pismo]: "i potomkom", co wskazywałoby na wielu, ale [wskazano] na jednego: i potomkowi twojemu, którym jest Chrystus10.
17 A chcę przez to powiedzieć: testamentu, uprzednio przez Boga prawnie ustanowionego, Prawo, które powstało czterysta trzydzieści lat później, nie może obalić tak, by unieważnić obietnicę.
18 Bo gdyby dziedzictwo pochodziło z Prawa, tym samym nie mogłoby pochodzić z obietnicy. A tymczasem przez obietnicę Bóg okazał łaskę Abrahamowi.
19 Na cóż więc Prawo? Zostało ono dodane ze względu na wykroczenia aż do przyjścia Potomka, któremu udzielono obietnicy; przekazane zostało przez aniołów; podane przez pośrednika.
20 Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden.
21 A czy może Prawo to sprzeciwia się obietnicom Bożym? Żadną miarą! Gdyby mianowicie dane było Prawo, mające moc udzielania życia, wówczas rzeczywiście usprawiedliwienie płynęłoby z Prawa.
22 Lecz Pismo poddało wszystko pod [władzę] grzechu, aby obietnica dostała się na drodze wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą.
23 Do czasu przyjścia wiary byliśmy poddani pod straż Prawa i trzymani w zamknięciu aż do objawienia się wiary.
24 Tym sposobem Prawo stało się dla nas wychowawcą, [który miał prowadzić] ku Chrystusowi, abyśmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie.
25 Gdy jednak wiara nadeszła, już nie jesteśmy poddani wychowawcy 26 Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie.
27 Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa.


Cytuj:
Czy to nie było po prostu tak, że pierwszy Kościół nauczał, że chrześcijanie będą zbawieni z wiary, a niechrześcijanie z uczynków?


Jakub 2
19 Wierzysz, że jest jeden Bóg?
Słusznie czynisz - lecz także i
złe duchy wierzą i drżą.

Czy złe duchy są zbawione z wiary?

Cytuj:
więc co to za nauka, czy powinniśmy w nią wierzyć? Jeżeli tak, to dlaczego?


Możemy zacząć droga eliminacji.

Czy Protestanci lub Towarzystwo Strażnica ma biskupów?

Dzieje Apostolskie 20
28 Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.
29 Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada.
30 Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów.


N paź 02, 2022 21:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
poszukujaca_prawdy napisał(a):
A więc może jednak moje przypuszczenia, że chrześcijanie, czyli święci nie będą sądzeni na Sądzie Ostatecznym i będą od razu zbawieni dlatego, że są chrześcijanami, czyli dlatego, że wierzą są prawdziwe?

Wierzyć to słuchać i czynić, to ciągłe doskonalenie w wierze i trwanie w Słowie.
Jeśli taka jest wiara(ta prawdziwa)to wtedy wierzę, że chrześcijanin przechodzi z śmierci do życia wiecznego.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Zrozumiałam go bardzo dobrze. Powiedział, że to NAJMNIEJSZE ZE WSZYSTKICH NASION NA ZIEMI.

Zdajesz sobie sprawę, że istnieją nasionka np. orchidei większe od gorczycy?
Skąd wiesz jak zmieniały się nasiona na przestrzeni dwóch tysięcy lat, skoro potrafią się wykształcać różne ich wielkości i to w zaledwie 10 lat.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Nie istotne, czy powyżej, czy poniżej, według słow Jezusa nie powinno z niej zostać kompletnie nic, czyż nie to oznacza powiedzenie "kamień na kamieniu"?

Fundamenty też? Przecież akurat ich gołym okiem nie zobaczysz.
"Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycienie pozostanie kamień na kamieniu"
poszukujaca_prawdy napisał(a):
To ciekawe, czyli jeżeli 2letnie dziecko zachoruje na padaczkę, raka, cokolwiek, to znaczy, że ma chorego ducha? Ciekawe, bardzo ciekawe...

? Chore ciało to cierpiący duch, czyż nie?
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Ilu ludzi modli się o koniec wojny na Ukrainie, czy ŻADEN chrześcijanin na CAŁYM świecie nie spełnia wymogów żeby Bóg wysłuchał jego modlitwy o koniec wojny?

Czy Jezus obiecywał koniec wojen, chorób i cierpień? Tak, lecz nie tu i teraz. Ludzie mają wolną wolę i z niej korzystają(gorzej lub lepiej)Ma ich jej pozbawić? Wtedy to byłby koniec świata który jest nam obecnie znany. Czy Szczepan lub ktokolwiek inny prosili o wyzwolenie od własnych męczeńskich śmierci? Osoba wierząca szanuje wolę Bożą, a On nam już dał wszystko czego człowiek potrzebował.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
A do ateisty, który poświęcił życie i wskoczył za nieznajomym do rzeki żeby go ratować i zginął też przyszedł Duch Prawdy?

A wskoczył na 100% śmierć wierząc w to, że już nie wypłynie?
poszukujaca_prawdy napisał(a):
i obydwie te denominacje potrafią udowodnić swoją rację na podstawie tej samej Biblii, to kto ma rację?

A Ty, na ile Go już poznałaś? Wierzę Bogu, ludzi "sprawdzam" w Prawdzie, w której wciąż trwam.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Nie, oba zdania odnosiły się dokładnie do tego samego, do nieczystości konkretnego pokarmu, jedno zdanie dalej Jezus mówi:

Proszę, całość:
"Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. 18 Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. 19 Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. 20 To właśnie czyni człowieka nieczystym. To zaś, że się je nie umytymi rękami, nie czyni człowieka nieczystym»."MT.15
Nigdy nie podważył nieczystości samego pokarmu, tego który był wtedy uznany za nieczysty.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
czy gdyby Bóg chciał żeby Izraelici nie przestrzegali szabatu po tym jak przyjdzie Chrystus na ziemię, nakazałby izraelitom "pilnie przestrzegać szabatu jako obowiązku i przymierza WIECZNEGO POPRZEZ POKOLENIA"

Chrystus umarł również za grzech nieprzestrzegania szabatu, za każdą literę Prawa.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Czy to nie było po prostu tak, że pierwszy Kościół nauczał, że chrześcijanie będą zbawieni z wiary, a niechrześcijanie z uczynków?

Wiara bez uczynków jest martwa.Jak można trwać w miłości i nie czynić miłości?
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Czytam pisma Ojców Kościoła, czyli pierwszych wielkich pisarzy WCZESNOchrześcijańskich i w ich pisamch też nie widzę nauki głoszonej dzisiaj przez KK, więc co to za nauka, czy powinniśmy w nią wierzyć? Jeżeli tak, to dlaczego?

Nie jestem w KK, nie potrafię odpowiedzieć. Nie mnie ich oceniać, znam wielu z nich i są naprawdę ok. Jedyne z czym często mam problem, to brak ich odniesienia do Słowa(jak dla mnie za mało/za słabo w Nim trwają) Są własnością Pana więc...nie skomentuję.
poszukujaca_prawdy napisał(a):
Co to znaczy uniżyć siebie?

Wszystko co czynisz(dobrego) to zasługa Jezusa/Słowa. Dając Słowu pole do działanie w sobie zapierasz się własnego ja/rezygnujesz z niego(nie raz i nie dwa, a tysiąc razy) :-)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt paź 04, 2022 9:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Dobra Nowina o tym , że Jezus jak przybędzie na ziemię to przeobrazi ją w raj.
Objawienia 21:1-8

,,...I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły i morza już nie ma.
I Miasto Święte — Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.
I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: "Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi i będą oni Jego ludem, a On będzie "BOGIEM Z NIMI".
I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już [odtąd] nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły".
I rzekł Siedzący na tronie: "Oto czynię wszystko nowe". I mówi: "Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe".
I rzekł mi: "Stało się. Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia.
Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem
A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga"
....,,


ps. Jest to cytat z Biblii Kościoła Katolickiego .


Pt gru 02, 2022 18:34
Zobacz profil
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Poszukująca prawdy

1-masz racje

2-masz rację z tym że grzeszymy ale grzechy są nam nie poczytane przez wiarę gdyż nie jesteśmy już pod prawem.

3-masz rację

4-masz rację ale ogólnie. Bo pismo mówi też że jeśli brat twój zbładzi upomnisz go raz sama, drugi raz z kimś towarzyszącym........ Bóg też mówi że kto wytrwa w moim Słowie aż do śmierci......

Ja rozumiem to ogólnie tak że puki żyjemy mamy szansę.
Choć są grzechy które nie będą nam wybaczone i za które będziemy musieli odpowiedzieć.

Chrystus otrzymał koronę nad nami od Boga ale nie na zawsze tylko do czasu końca tego świata. Jezus różnie się wyraża zależy do kogo. Np do Faryzeuszy powiedział że oskarży ich Mojżesz w którym pokładają naszieje.


J 5, 24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie pod sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.


Pt gru 02, 2022 21:04

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@Sagura

Czy możesz mi wyjaśnić tą wypowiedz Jezusa .
Znalazłem ją w Biblii Kościoła Katolickiego . Mateusza 5:5

,,...Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię...,,

O jakiej ziemi tu mówi Jezus według KK.?


N lut 12, 2023 20:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL