Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 7:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Halloween 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post Halloween
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1130741866

Moim zdaniem to sztuczne, komercyjne "święto" a na dodatek promocja okultyzmu. Jestem zdecydowanie przeciw.

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Pn paź 31, 2005 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
To święto wywodzi się ze zwyczajów celtyckich, jego podstawą jest wiara w powstanie zmarlych z grobów na jedną noc. Praktykuje się również wywolywanie duchów, kontakty z czarownicami etc.
I nawet w teleexperesie powiedziano, że kościól chrześcijański ten obyczaj zwalcza, jako wstęp do satanizmu... :-D
Media mają silę przekonywania, mam więc nadzieję, że wszyscy, którzy się mają za chrześcijan, przestaną się w to bawić i uważać za "niewinną zabawę" :mruga:


Pn paź 31, 2005 18:47
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Księża ostrzegają wiernych, że święto to jest przedsionkiem satanizmu.


Gdyby to ostrzeganie miało cokolwiek wspólnego z prawdą....to zdecydowana wiekszośc amerykańców byłaby satanistami.

Moze i kiedys to "świeto" miało jakieś niecne korzenie, ale dzisiaj jest to tylko zwykła komercja i okazja do zarobienia kasy....tak jak czerwony krasnal udajacy św. Mikołaja, a szczerze mówiąc nie majacy z nim nic wspólnego.
Po prostu odwrotna strona medalu...i histeryczne krzyki kleru.
No cóz...reklama dzwignia handlu, to i przy takich okazjach warto zaistnieć w mediach....


Pn paź 31, 2005 18:53
Post 
Ja jestem przeciwko, ale głównie dlatego że drazni mnie przenoszenia do Polski wszystkigo co amerykanskie. Jeszcze troszkę i zaczniemy świętować 4 lipca.


Pn paź 31, 2005 19:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
A ja dzis jak wracałam z domq jechałam przez Starogard Gdański i grupka może 10 osób przebranych chodziła po mieście, kręcili się po głównym skrzyżowaniu i machali kierowcom... to dość sympatyczne, odmachała im i nie czuje się opętana ;) Samo świętowanie w taki sposób (zupełnie różny od naszej kultury i tradycji) nie przeszkadza mi, choć osobiście nie wzięłabym w czymś takim udziału. Jednak nie mam nic przeciwko wprowadzeniu odrobiny radości czy humoru na nasz grunt.

Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn paź 31, 2005 23:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 12, 2004 18:53
Posty: 22
Post 
Myślę, że są lepsze sposoby na wprowadzanie radości i uśmiechu; a kto zresztą powiedział, że nie można się uśmiechać właśnie teraz...i że trzeba być smutnym?


Pn paź 31, 2005 23:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Jasne same swietowanie nie jest az tak duzym zlem. Sw Pawel mowi zeby wytrzegac sie chocby pozorow zla.
Mysle ze te dni tak przezywane wprowadzaja elemnty niechrzescianskie do swiadomosci ludzkiej. Raz zmarly zaczyna byc li tylko obiektem zartow. Kosciol natomiast wierzy w zmatwychwstanie ciala, wszytkie kosciotrupy, smierci i tym podobne zmniejszaja szacunek dla ciala zmarlego, czynia go tylko obiektem na sprzedarz. Namierne zartowanie z dusz tez nie wychodzi na zdrowie, gdyz je wyrywa z nieba i jakby czyni je strasznymi, czarnymi, ciemnymi, to tak jakby troche powiedziec ze wszytkie dusze sa w piekle i na jeden dzien sa wypuszczane by sie troche pobawily, i niestety czesto zabawa ma charaktek piekielny, nastraszenie ludzi i tym podobne.
Takie swietowanie jednak najbardziej zagraza chrzescianstwu przez to ze nasmiewa sie z diabla. Czyni go tylko przedmiotem zabawy, wielu ludziom kojarzy sie wiec tylko z rozkami i widelkami i coraz mniej uwaza sie na ataki z jego strony.
Jest tez jakby zaproszeniem by bywac sie w magie, w wylywanie duchow i tym podobne. I choc moze zaczynac siue jako zabawa, zawsze (jesli potrwa wystarczaja dlugo) konczy sie nawiazaniem kontaktow z szatanem, albo wrecz do opetania.

Oczywiscie nie robmy z igly widel, ale dobrze miec swiadomosc tego ze jest swieto antychrzescianskie w swoim pomysle i w swoim dzisiejszym przebiegu.


Pn paź 31, 2005 23:39
Zobacz profil
Post 
Wiking, zdaje sie ze nie rozumiesz idei tego calego przebierania. Nie jest to bynajmniej odpowiednik naszego swieta zmarlych - jest to element innej kultury, gdzie przywyklo sie jeden dzien obchodzic tak, a czas na refleksje poswiecic kiedy indziej.

Dla mnie spoko, jak ktos chce, nie ma problemu :)


Crosis


Wt lis 01, 2005 1:00

Dołączył(a): N gru 12, 2004 18:53
Posty: 22
Post 
Moim zdaniem katolicy nie powinni brać udziału w takich imprezach, pomimo tego, że dla niektórych to tylko zabawa, jednak Halloween ma swoje określone korzenie sprzeczne z nauczaniem Kościoła.


Wt lis 01, 2005 1:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
chciałbym dodać jeszcze dwa teksty o Halloween:

http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1074
http://www.czelusniak.com/antihalloween.asp

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Wt lis 01, 2005 7:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Tak sobie myslę - co na temat tego "swięta" (gdyby istniało w ich czasach) i uczestnictwa w nim chrzescijan powiedzieliby Ojcowie Koscioła. I jakos wydaje mi sie, że stanowczo polecaliby wiernym nie uczestniczyć w nim.
Coś w tym jest, ze dzisiaj chrzescijanie godza sie z propozycjami współczesnego swiata - nie rozeznając, bezkrytycznie. Bojaą się być posądzeni o nietolerancję czy nawet wstydzą się przyznać do chrzescijaństwa. Dziś jak ktoś radykalnie opowiada sie po stronie Jezusa Chrystusa - czesto uwazany jest za dziwaka, kogoś wstecznego. Ale z drugiej strony czy nasz Pan nie zapowiedział nam przesladowań?
Myslę ze obecnie jest bardzo ważne umacniać naszą tożsamość chrzescijańską i chrzescijańska kulturę - bo współczesny świat chciałby ją rozmyć, propaguje synkretyzm, propaguje New Age.

_________________
Codziennie jeden cytat z nauczania ojców Kościoła – blog:
http://ojcowiewiary.blogspot.com/


Wt lis 01, 2005 8:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 12, 2004 18:53
Posty: 22
Post 
zgadzam się! nie dajmy się ogłupić


Wt lis 01, 2005 10:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2005 10:43
Posty: 219
Lokalizacja: Słupsk
Post 
przepraszam ,że tak napisze ale dla mnie to idiotyzm :-(

szłam sobie uliczką do domu było już ciemnawo a przede mną wyskoczyło kilkoro dzieci z maskami na twarzach (patrz film" Krzyk:).
tak sobie pomyslałam oj biedne dzeci, co dorośli z wami robią, :( :( . Cieszę się że nie doszli do mnie bo chyba odpowiedziałabym ,żeby lepiej poszli do koscioła się pomodlić za zmarłych niz te dyrdymały uskuteczniać. :D


Wt lis 01, 2005 20:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Monika75 napisał(a):
Ja jestem przeciwko, ale głównie dlatego że drazni mnie przenoszenia do Polski wszystkigo co amerykanskie. Jeszcze troszkę i zaczniemy świętować 4 lipca.

No to przestań obchodzić Boże Narodzenie -- wszak 24 grudnia to rzymskie święto zimowego przesilenia.


NIE dla pogańskiej tradycji!!!


Śr lis 02, 2005 10:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:27
Posty: 556
Post 
przeciwników szczerze nie rozumiem... naprawdę myślicie, że zabawa z okazji Halloween może komukolwiek zaszkodzić? to tylko kolejna okazja do poimprezowania... naród się lubi bawić, to co mu bronić?

Jeżeli jestem przeciwko, to dlatego, że mnie wkurza ślepa fascynacja wszystkim co zachodnie.. (tak Halloween, jak Walentynki, czy tysiące mikołajów i króliczków latających po ulicach w okresie świąt).

A co do "zagrożeń" to.. będę up..orczywie mówić jedno.. że wystarczy pogadać z dzieckiem (z dużym dzieckiem też można ;) ) wytłumaczyć mu.. i głowę (wroga) daję, że dziecko będzie miało właściwe podejście do tych spraw.. i będzie potrafiło zachować właściwe proporcje..

_________________
Jeśli chcesz zrozumieć drugiego człowieka..
nie słuchaj tego co mówi..
wsłuchuj się raczej w to, co przemilcza..
Khalil Gibran


Śr lis 02, 2005 11:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL