Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Co mnie boli? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Lucyna napisał(a):
Haereticusie, po raz kolejny Cię proszę byś powierzył swój ból Jezusowi i prosił Go o uleczenie.


Aby uleczyć musi się zabrać za niektórych katolików, by usunąć przyczynę. Tak czynią lekarze - usuwają przyczynę, a nie skutki.

Lucyna napisał(a):
Święta Faustyna nie była osobą chorą psychicznie i zostało to zbadane nie przez jednego ale kilku lekarzy.
Prosze podaj nazwiska psychologow o ktorych piszesz.


Nie notuję sobie wszystkiego. Wiem jedynie tyle, że wielu psychologów na podstawie informacji o s. Faustynie i jej zapisków, opisów wizji, jest przekonanych, że były one skutkiem zaburzeń psychicznych. Wiadomo, że wizje o charakterze religijnym nie są rzadkością u schizofreników.

Lucyna napisał(a):
Jeżeli chodzi o sprawę cywilizacji, to prawdą jest, ze protestantyzm należy do Bizancjum a nie cywilizacji łacińskiej ( proszę przeczytać sobie o ścieraniu się cywilizacji na terenach Europy).


Ciekawy jestem co za głupiec to wymyślił. Protestantyzm narodził się wb Europie zachodniej. Z Bizancjum wywodzi się prawosławie. Jak taką mądrość zawarto w tej publikacji, to szkoda czasu, by ją czytać. Kto od głupców się uczy, ten później głupoty gada i wypisuje... Tym większe, jeśli ma zerowe pojęcie o protestantyzmie wogóle.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 30, 2006 16:04
Zobacz profil WWW
Post 
Haereticusie, wybacz, ale masz spore braki w historii.
Proponuje zapoznanie się z takimi tematami jak: cywilizacja bizantyjska, cywilizacja turanska, cywilizacja łacińska i może jeszcze przerób szczegółowo bizantynizm niemiecki.


Pn sty 30, 2006 16:45

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
W historii się orientuję dobrze - od lat jest ona moją pasją - a o takich bredniach nie słyszałem. Smiechu warte!

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 30, 2006 17:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
I! Znalazłem kilka informacji o "cywilizacji bizantysjkiej" w Eutopie, ale yo się tyczy jedynie systemu biurokratycznego. Nie da się więc podiąć nija pod protestantyzm - to raz. Po drugie - jest to tylko luźne nawiązanie. Więc całą ta gadanina jest BEZ SENSU i niczemu nie służy.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 30, 2006 17:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Na www.historycy.org znalazłęm taką notkę:

Cywilizacja bizantyjska - z emancypacją rodzinny, monogamiczna, podporządkowuje społeczeństwo biurokracji, w przeciwieństwie do poprzednich posiada odrębne prawo publiczne, w życiu publicznym bez etyczna; wszechmocna państwowość jako jedyne źródło praw jest często personifikowana w osobie władcy.

Zwracam honor jak chodzi o historię. Ale to nie tyle historia jako taka, co idee, porwóannia. Zresztą z tego, co tu napisano tym bardziej wynika, że Mieszko wypisuje głupoty, bo w definicji nie ma ŻADNEGO odniesienia do religii. To tak, jakbym pisał rozprawkę o papieżach opisując budowę anatomiczną słonia. BEZ SENSU! A wszystko to ma na celu tylko dalsze gnojenie tego paskudnego heretyka Haereticusa i plucie mu w twarz, a równoczesne przekonanie, że czyni się to w imię Jezusa Chrystusa. Ale Jezus nie przyznałby się ani do głupoty, ani też do arogancji...

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 30, 2006 17:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Jeszcze jedna drobna uwaga. Szukam bezskutecznie w internecie jakiejkolwiek informacji o Feliksie Konecznym i jakoś nie mogę znaleźć. Widocznie nie jest to nikt znaczący, ani też nikt specjalnie jego teoriami się nie przejmuje. Jedyne odniesienia jakie znalazłem do na www.nczas.com i właśnie na www.historycy.org. Może lepiej byłoby się powołuwać na renomowanych historyków zamiast na jakichś trzecio-, a może nawet czwartoligowych?

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 30, 2006 17:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
OK - błąd wyszukiwarki - jest więcej (nie wszystko się wyświetliło), ale to więcej tylu upewnia mnie (sam fakt, kto się na niego powołuje), że nie warto sobie zawracać tym głowy.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 30, 2006 17:26
Zobacz profil WWW
Post 
do przemyślenia
"Jeśli czujesz, że ktoś cię denerwuje, masz do niego pretensje, to dzieje się tak dlatego, że nie ma w tobie miłości".

"Szlachetny żąda od siebie, tylko prostak stawia żądania innym".
Konfucjusz


p.s. historii dobrze nikt się nie nauczy sięgając po „wyrwane” wiadomości w internecie lecz po rzetelną lekturę.


Pn sty 30, 2006 17:44

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Lucyna napisał(a):
do przemyślenia
"Jeśli czujesz, że ktoś cię denerwuje, masz do niego pretensje, to dzieje się tak dlatego, że nie ma w tobie miłości".


Miłości nie ma w tych ludziach, którzy zioną nienawiścią. Moja miłośc przejawia się tym, że jeszcze żadnego nie pozwałem do sądu o zniesławienie, obrażanie.

Lucyna napisał(a):
"Szlachetny żąda od siebie, tylko prostak stawia żądania innym".
Konfucjusz


Nie interesuje mnie filozofia wschodu.

Lucyna napisał(a):
p.s. historii dobrze nikt się nie nauczy sięgając po „wyrwane” wiadomości w internecie lecz po rzetelną lekturę.


Właśnie na rzetelnej litaraturze bazuję, więc pewnie dlatego nie słyszałem nigdy o Konecznym.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 30, 2006 17:53
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Lucyna napisał(a):
"Szlachetny żąda od siebie, tylko prostak stawia żądania innym".
Konfucjusz


Inna sprawa, że tylko głupiec domaganie się szacunku uznać może za prostactwo.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 30, 2006 18:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Haereticusie myslałem, ze skoro z Toba rozmawiamy to znaczy, iż wiesz o tym, że mamy dobrą wolę
i mamy takze do Ciebie szacunek

ale wychodzi na to, że zależy może ci na tym by uragać Tobie
nawyrzucać Ci
li tylko po to bys mógł się tym chwalic innym jak to przyjmujesz cięgi od niedobrych katolików

bo doprawdy nie mogę za nic w świecie dojśc do tego o co innego mogłoby ci chodzic
w dodatku tytuł "co mnie boli" wyraźnie wskazuje na to kto tu ma byc pępkiem tematu

ale nic to
mów, a my starać sie bedziemy o ile w naszej jest to mocy odpowiedziec ci na te bolączki które cie trapia wobec nas katolików

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pn sty 30, 2006 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Mieszek napisał(a):
Haereticusie myslałem, ze skoro z Toba rozmawiamy to znaczy, iż wiesz o tym, że mamy dobrą wolę
i mamy takze do Ciebie szacunek


Co szczególnie widać po Twoich tekstach, w których opluwasz wiarę ewangeliczną.

Mieszek napisał(a):
ale wychodzi na to, że zależy może ci na tym by uragać Tobie
nawyrzucać Ci
li tylko po to bys mógł się tym chwalic innym jak to przyjmujesz cięgi od niedobrych katolików


Nie musi mi na tym zależeć, bo mam to na co dzień ze strony pobożnych, acz mało chrześcijańskich katolików.

Mieszek napisał(a):
bo doprawdy nie mogę za nic w świecie dojśc do tego o co innego mogłoby ci chodzic


KIlka razy tłumaczyłem, ale jak jeszcze nie rozumiesz, to powtórzę. Chodzi mi o to, by dojść do tego, skąd w niektórych katolikach bierze się tyle pychy, by nie widzieć nic poza własnym Kościołem, tyle zadufania w sobie, żeby mieć przekonanie że tylko oni mogą mieć rację i tyle arogancji, by innych wyzywać od heretyków, schizmatuków, zaprzańców, itp.

Mieszek napisał(a):
w dodatku tytuł "co mnie boli" wyraźnie wskazuje na to kto tu ma byc pępkiem tematu


Jak mnie się rani to mnie boli. To chyba jasne. Głupi by zrozumiał. Owszem - jestem pępkiem tematu, bo się puyam dlaczego ja jestem atakowany i poniżany z tej przyczyny, że staram się iść za słowem Pana a nie biskupów Rzymu. Dziwne by było, gdybym w takim układzie inaczej to sformułował... Ciebie ten katolicyzm już chyba zupełnie zaślepił, skoro sprawy tak oczywiste nie są dla ciebie jasne.

Mieszek napisał(a):
ale nic to
mów, a my starać sie bedziemy o ile w naszej jest to mocy odpowiedziec ci na te bolączki które cie trapia wobec nas katolików


Mnie nie trapią bolączki wobec katolików, ale z powodu katolików.Takich jakty - od których niesłusznie obrywam, bo śmiem się niez zgadzać, krytykować Kr-k, twierdzić, że Biblia mówi inaczej.
Poza tym ja już powiedziałęm wszystko... A z Twojej strony doszły mnie same oskarzenia, zarzuty i mowa pełna nienawiści.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 30, 2006 21:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
Jak mnie się rani to mnie boli. To chyba jasne. Głupi by zrozumiał. Owszem – jestem etc
(etc moje) Ja jako heretyk takimi pierdołami jak opluwanie przez co bardziej krewkich katolików się nei przejmuje.. Przed tym katolicy w Polsce mieli papieża polaka to .. Wole nie kończyć,,
Pozdrawiam Heretyk
Heretyk
Godunow


Wt sty 31, 2006 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Tylko, że ja momentami przez ten pola-katolicyzm niektórych znajduję się w sytuacjach niema podbramkowych.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Wt sty 31, 2006 22:10
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL