Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Co nas łączy? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Co nas łączy?
Mam dość dyskusji o tym, co nas dzieli... W końcu mówimy o JEDNYM BOGU... Więc?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So maja 24, 2003 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
ŁACZY NAS:

CHRZEST
TRÓJCA
WYZNANIE WIARY


Cz maja 29, 2003 1:52
Zobacz profil
Post 
Przykro mi ze tylko tyle widzisz wspolnych rzeczy pomiedzy nami.
Ja osobiscie dodalbym jeszcze jedno najwazniejsze.
Łaczy nas Milosc Chrystusa!!!!!!!! i to jest chyba w tym wszystkim najistotniejsze.
Poza tym , mamy te same korzenie.
Takim przykladem wspanialego szukania lacznosci jest przyklad braci z Taize. Jezeli jeszcze tam nie byles to goraco polecam. Tam znikaja podzialy natury teologicznej, tam istnieje tylko wspolnota i milosc.

Pozdrowka


Cz maja 29, 2003 8:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
CHCIAŁEM TEŻ NAPISAĆ CHRYSTUSA ALE W KOŚCIELE KATOLICKIM CHRYSTUS JEST MINIMALIZOWANY. W KOŚCIELE KATOLICKIM NA GŁÓWNYM PIERESTALEM STOI PAPIEŻ, ŚWIĘCI I MARIA WIĘC DLA CHRYSTUSA JEST MAŁO MIEJSCA.


Cz maja 29, 2003 14:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
"Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego... i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego... Wierzę w Ducha Św, Święty Kościół Powszechny, Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie..." Taka jest nasza wiara, taka jest wiara Kościoła...

Gdzie tu jest choć słowo o Papieżu, Locowski? Ty wierzysz inaczej???

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz maja 29, 2003 15:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
oczywiście wyznanie wiary może byc, moze mowic, ze wierzymy w jezusa chrysusta itd., ale fakt pozostaje faktem ze papież swieci i inne pierdoly sa w KK wazniejsze niż Jezus i Biblia


Cz maja 29, 2003 16:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Wyznanie wiary jest dla mnie określeniem priorytetów tejże...
Wierzę tak, jak napisałam, i to nie są tylko słowa, nie wydaje mi się, by ktokolwiek poza Bogiem mógł mi postawić taki zarzut...
Wierzę w Ducha Św, i Kościół Powszechny, więc wierzę w to, co ten Kościół - pouczony przez Ducha do wierzenia mi podaje.
Szanuję i cenię słowa i postawę Jana Pawła II (poprzedniego Papieża po prostu nie pamiętam, byłam dzieckiem) i mam zaufanie do tego, co mówi, ale nie wydaje mi się, żeby którekolwiek z tych stwierdzeń stawiało go na równi z Bogiem. Bardzo ciężko jest w życiu komuś, kto nikomu nie wierzy, i nikomu nie ufa (mówię z doświadczenia niestety). Mam nadzieję, że Ty również masz kogoś takiego... Jest dla Ciebie bożkiem?
Kwestia wiary nie podlega dyskusji i nie mam zamiaru zmieniać Twojej wiary. Ale... wierzymy w Jednego Boga, który powiedział: nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni... Z pewnością tego nie potrafię... Ale pozwól mi powiedzieć, że w chwili, gdy kwestionujesz mój stosunek do Boga i moją wiarę (jesli mówisz o wszystkich katolikach to mówisz i o mnie) czuję się przez Ciebie osądzona... a to, jak i w co wierzę wie tylko Bóg...

Słowo komentarza, teraz zauważyłam... ten nawias w Twoim poście jest dziełem automatu :)
Pozdrowienia

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz maja 29, 2003 17:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
problem w tym, że jak wierze w Jednego Boga, a ty ...
i tu zostalo bardzo duzo wyciete. To ostatnie ostrzezenie Locowski. Jesli nie nauczysz sie szanowac innych uzytkownikow bedziemy musieli podjac troche inne srodki.


Cz maja 29, 2003 17:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
locowski napisał(a):
problem w tym, że jak wierze w Jednego Boga

Z calym szacunkiem,
ale skoro uwazasz wiare w Jednego Boga za problem to rzeczywiscie masz problem :o

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Cz maja 29, 2003 18:08
Zobacz profil
Post 
re locowski
Problem minimalizacji Chrystusa w KK nie istnial nigdy.
Nie wiem do jakiego "kosciola" nalezysz, ale daje glowe ze nie jestes luteraninem!!!!!!
W KK Chrystus jest na pierwszym miejscu bo to wlasnie On jest Glowa tegoz Kosciola!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrowka

p.s.
locowski masz szczescie ze to nie ja cie obcinalem, uwierz mi kolego ze gdybym byl na miejscu tej osoby to wywalilbym caly twoj post i bede tak robil az do momentu gdy nie zaczniesz sie zachowywac z kultura badz do momentu az nie znikniesz


Pt maja 30, 2003 15:18

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Ja mam niestety raczej złe skojażenia , po za nielicznymi wyjątkami ze spotkań z braćmi protestantami w sieci na różnych forach. Jako zarwardziały Katol jakoś nie pasowałem do icyh wizji Kościoła, a kiedy klikaliśmy o Taize, to zlali to w większości milczeniem, taka u nich jest Ekumenia, chyba, że w wyniku jej dołączymy do ich wspólnot denominacyjnych. Miom zdaniem w Polsce mało jest ekumenicznych protestantów , Na zachodzie mają na to zupełnie inne spojżenie. Na szczęście

12)Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem.(13)Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało.

Ale czasem wydaje mi się to fikcją - po każdej ze stron. Bo naprzykład Tradycjonaliści tak samo ich wyzywają od schizmatyków jak Oni Katolików o bałwochwalstwo.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Śr lip 16, 2003 17:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Może ja jestem idealistka, Wojtek :)
Ale mnie nie obchodzi, co oni mówią o nas, a to co niektórzy katolicy mówią o nich może mnie tylko boleć i zawstydzać...
Ale doprawdy, za grosz nie mam zamiaru z tego powodu zmieniać swojego postępowania i przestawać postepować tak, jak uważam za słuszne...
Pozdrawiam :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So sie 16, 2003 23:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 11, 2003 12:33
Posty: 114
Post 
Cóż, nie mogę powiedzieć co "nas" łaczy, bo nie jestem, ani katolkiem, ani protestantem. Ale mimo tego wypowiem się na podstawie wiedzy, którą posiadam i własnych przemyśleń (głównie tego ostatniego). Dla uściślenia nie należę do żadnego ruchu religijnego, ani nie jestem ateistą. Wierzę po prostu we własną religię, aczkolwiek kto wie, co będzie w przyszłości...

Wydaje mi się, że tak naprawdę dzieli was tylko sposób oddawania czci temu samemu Bogu (a to "chyba" nie jest najważniejsze w wierze). Wyznajecie podobne (takie same?) zasady moralne. Podobnie defniujecie znaczenie dobra i zła, modlicie się do tego samego Boga. Najważniejsze w wierze jest bycie z Bogiem całym swoim sercem i staranie się żyć dobrze (po definicję odsyłam do Biblii). Kościół, zbór, dom są tak samo dobre do modlitwy, jeśli modlący się naprawdę wierzy.

W gwoli podsumowania powiem tylko, że wszystkie religie świata tak naprawdę wyznają te same prawa i wierzą w tego samego Boga, tylko w inny sposób...

P.S. Na locowskiego spuśćmy proszę zasłone miłosierdzia, widać, że jest człowiekiem, który uważa, że tylko jego strona ma rację. Porozmawiaj proszę z pastorem na temat tego co napisałeś, albo z innymi ludźmi, którzy cieszą się autorytetem w Twojej grupie wyznaniowej.


Pt wrz 12, 2003 13:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
krunch - cenne są Twoje spostrzezenia, moze dlatego, ze stoisz z boku :)

ale mylisz sie - nie wszystkie religie wierzą w wtego samego Boga :)
my, chrzescijanie i żydzi i mahometanie, wierzymy w Boga Osobowego :)
ale buddyzm juz w to nie wierzy :)

pzdr:)


Pt wrz 12, 2003 14:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Elka a napisz dlaczego "lepszy" jest osobowy Bóg ?
No i co to tak po prostu znaczy - proszę :)


Pt wrz 12, 2003 16:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL