Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 REFORMACJA JAKO RATUNEK DLA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO 

Czy założenia Reformacji mogą przyczynić się do odbudowania zaufania do Kościoła Rzymsko-Katolickiego
Tak, są dobrą drogą. 30%  30%  [ 9 ]
Nie, to zła droga. 47%  47%  [ 14 ]
Nie wiem. 23%  23%  [ 7 ]
Liczba głosów : 30

 REFORMACJA JAKO RATUNEK DLA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post REFORMACJA JAKO RATUNEK DLA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO
 


Pn maja 19, 2003 1:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Dla mnie nie potrzeba odbudowy zaufania, ja ufam Kosciołowi :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn maja 19, 2003 5:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Na początek niech zostanie wprowadzone to co ustalono Na soborze Watykańskim II! :?


Pn maja 19, 2003 8:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
własnie to jest wprowadzane i widać, że to zamiast przyblizac ludzi do kosciola coraz bardziej od niego oddala.


Pn maja 19, 2003 16:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 2:09
Posty: 67
Post 
Locowski, byłeś Ty kiedyś katolikiem?

_________________
On jest właśnie taki! Ma do Ciebie słabość!
http://domety.blog.pl/


Wt maja 20, 2003 4:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
byłem katolikie 19 lat i 2 miesiące.


Wt maja 20, 2003 5:18
Zobacz profil
Post 
re locowski

Kolejny nie sprecyzowany temat :cry:

Prosze Was jezeli juz chcecie zakladac jakies watki to wyrazcie najpierw swoja opinie na ten temat.
To naprawde nuzace. Tyle watkow na tym Forum a z zadnego nic nie wynika. Zamiast odpowiadac lub konkretyzowac swoje poglady. Szanowny Pan locowski ucieka i zaklada kolejny enigmatyczny watek (to samo dotyczy sie Pharisee).

O jaka Reformacje ci chodzi?? O wystapienie Lutra, czy o Sobor Watykanski II???.
Ciekawe czy doczekam sie odpowiedzi czy kolejnego watku?

Pozdrowka


Wt maja 20, 2003 8:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
były 2 rodzaje reformacji - wittemberska i szwajcarska. każda z nich zakladala to samo wiec nie widze problemu aby upatrywać ratunku, dla Kosciola w tych reformacjach. Bel jak nie interesujac cię tematy to przemilcz to. dobrze zrobisz.


Wt maja 20, 2003 13:49
Zobacz profil
Post 
re locowski

Kolego jestes w bledzie i to wielkim.
To nie brak zainteresowania temat jest powodem mojej krytyki. Temat "Reformacja" jest tematem pasjonujacym i bardzo rozleglym. Krytyce poddalem jednak sposob wprowadzenia tego tematu. Sposob bardzo enigmatyczny i niespojny.
Jezeli zaklada sie jakis watek to powinno sie wypowiedziec najpierw samemu na dany temat, a nie oczekiwac ze ktos podejmie sie rozwiniecia czegos o czym chyba samemu ma sie nikle pojecie.

Nawiasem mowiac p. locowski to mistrzem w unikaniu odpowiedzi na tym forum jestes wlasnie TY.
Wciaz nie moge sie doczekac na opinie "fachowca" (jakim podobno jestes) w dwoch juz obecnie tematach.

pozdrowka


Wt maja 20, 2003 19:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
tu nie chodzi o sposób przedstawienie, a co do poprzednich naszych polemik, to czekaj cierpliwie. przecież twierdzisz, że masz racje, więc po co się pan denerwuje. nie jestem w stanie pogodzic pracy i szukania dla pana infomacji. czynie to po godzinach pracy wiec mam pewne opóźnienia.


Wt maja 20, 2003 19:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post Znów nieślisłości!!
Pisząc o dwóch źródłach reformacji Pan Locowski pominął Kalwina, bo zdaje się, że w drugim wypadku /szwajcarskie źródło reformacji/ chodziło o Zwingliego. A więc kolejna nieścisłość. Mówmy uczciwie o trzech reformatorach. Bo pewnie sami protestanci będą musieli na katolickim forum zaprotestować, w zależności do której gałęzi Protestantyzmu przynależą. :oops:
Jesli natomiast chodzi o motywy mojego "Nie":
1. Nie jest prawdą, że Kościoły Reformowane nie przeżywają kryzysu, a wręcz są w Apogeum swojego rozwoju. Kryzys dotyka je w takim samym stopniu, a może nawet większym, jak Kościół Katolicki. Widziałem to i w Niemczech i we Francji. Polscy Pastorzy też nie powiedzą, że mają same pokorne i już uświęcone za życia owieczki.
2. To, co już napisał ksiądz na czacie5: który z przeszło 300 Kościołów reformowanych miałby być wzorem reformy Kościoła Katolickiego? To bardzo ważne pytanie, którego Pan Locowski nie raczył zauważyć, jak zresztą wielu dlań niewygodnych uwag. :(
3. Widziałem pastora Kościoła Zielonoświątkowego, uważającego siebie samego za najlepszą i najbardziej autentyczną wykładnię protestantyzmu. Zaproponował młodym Katolikom zreformowanie ich. Pewnie by mu się to udało, gdyby nie mały drobiazg. Po kilku tygodniach zreformowany Kościół podzielił się w ramach kolejnej reformy. A młodzi pytali: własciwie która reforma jest prawdziwa. Coniektórzy na wszelki wypadek wrócili tam, gdzie Pan Locowski był 19 lat i 2 miesiące. Jesli wierzyć temu, co sam o sobie napisał w profilu, na nowym miejscu jest zaledwie kilka miesięcy. Znawców problemu nie dziwi zatem, że złożoności swojego nowego miejsca nie zdążył jeszcze poznać i wypisuje rzeczy, które wywołują zdziwienie u niejednego protestanta. :?


Cz maja 29, 2003 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
celnik, a już myślałem, że uczciwie pogadamy, a ty mnie tu tak zdziwiłeś. reformacja wittemberska i szwajcarska to dwa glowne nurty. reformacja kalwina miesci sie w ramach reformacje szwajcarskiej natomiast reforacja zwinglig miał wpływ na oba nurty reformacji.
punkcie 1 myslisz sie protestanci to ludzie wychowani od początku w wierz i szacunkcu dla zboru. oczywiscie niektorzy też nie są calkiem świeci to normalne ale napewno są lepsi niż nie jeden katolik = złodziej, łobuz. ksiądz mówi o aborcji ze jest zla a dziewczynie po aborcji rozgrzeszenie daje. (...)


Cz maja 29, 2003 22:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
:D Na jednym z kościołów protestanckich istnieje napis "Prawda jest w Jezusie" :D
Mam pytanie - jeśli protestanci wyznają tego samego Chrystusa, czytają te same Ewangelie dlaczego są tak podzieleni? :?: :?:

Panie Locowski -proszę napisz wyznanie wiary swego zboru? :?:

locowski czy wiesz na pewno co oznacza słowo katolicki? :?:


Cz maja 29, 2003 23:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
wyznanie mamy podobne jak katolicy. a jesteśmy podzieleni bo poroznilismy sie o szczegoly. jedna wszyscy protestanci kieruja się takimi samymi zasadami:
tylko chrystus
tylko wiara
tylko łaska
tylko Pismo Świete
i w tych zasadach protestanci się całkowicie rozumieją i w nich razem wzrastają w wierze.


Cz maja 29, 2003 23:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
locowski- nic juz z tego nie rozumiem , piszesz ,że wyznanie wiary protestanci mają podobne jak katolicy - [b] a tak brzydko w niektórych postach wyrażasz sie o Katolikach.

piszesz poróżniliśmy sie(protestanci) o szczegóły - czyli jest jakiś podział między protestantami ,a wszelkie podziały pochodza od złego ducha czyli diabła. (dia- oznacza rozdział)

Protestanci jak widać nie respektują słów Jezusa, który mówił - proszę Was abyscie byli jedno i dlatego się dzielą, bo wciąż szukaja prawdy. :idea: a jak ja znajdą to ida niczym syn marnotrawny z powrotem do Kościoła katolickiego.(w ostatnim czasie coraz wiecej przypadkow całych zborów)

piszesz locowski : że w tych 4 wyznawanych zasadach wziętych od Katolików wszyscy protestanci rozumiecie się i wzrastacie w wierze, a to dlaczego jeśli są to zasady podobne jak katolickie robisz az taki rozdzwięk pomiędzy protestantami i katolikami?

Locowski :Jest jedna zasada oparta na Jezusie : szukać tego co łaczy a nie tego co dzieli"

dzieki Ci ,że tak ładnie to określiłeś że protestanci mają wyznanie wiary podobne jak Katolicy, a więc to oznacza, że jesteśmy braćmi Jezusa i mamy jednego Ojca w niebie i mozemy do niego mowić tak jak nas nauczył Jezus Chrystus ..Ojcze nasz... zgadzasz się ? :?:

Pozdrawiam[/b] Locowski napisz z którego jesteś zboru.

A swoją drogą to czemu temat sondy przywłaszczyłeś sobie z tematu wykładów odbywających się w Polsce na temat reformacji?


Cz maja 29, 2003 23:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL