Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Sukces 
Autor Wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): Wt maja 13, 2003 10:14
Posty: 42
Post Sukces
Jedni chcieliby zdobywać złote medale, inni mieć mnóstwo pieniędzy. Są tacy, dla których miarą sukcesu jest władza, a dla innych popularność. Czy to jedyne miary osiągniętego sukcesu? Co nim jest dla Ciebie? Podziel się z nami swoją wizją sukcesu...

_________________
--------------
Pozdrawiam
administrator


Wt kwi 04, 2006 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 24, 2005 13:25
Posty: 142
Post Re: Sukces
forum napisał(a):
Jedni chcieliby zdobywać złote medale

Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną na stadionie, wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę? Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali. Każdy, który staje do zapasów, wszystkiego sobie odmawia; oni, aby zdobyć przemijającą nagrodę, my zaś nieprzemijającą. Ja przeto biegnę nie jakby na oślep; walczę nie tak, jakbym zadawał ciosy w próżnię, lecz poskramiam moje ciało i biorę je w niewolę, abym innym głosząc naukę, sam przypadkiem nie został uznany za niezdatnego. (1 Kor 9)

W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego. (2 Tm 4)


Wt kwi 04, 2006 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 27, 2006 9:51
Posty: 119
Post 
Wiadome iż dla każdego katolika najwyższym celem jest życie wieczne, a z przyziemnych to praca, rodzina, hobby… bynajmniej jest tak u mnie, żyjemy w beznadziejnych czasach, gdzie niestety praca stoi ponad rodziną i własnymi zainteresowaniami, najbardziej mnie irytują współcześni szefowie prywatnych firm, którzy dorabiają się kosztem robotników, wykorzystując ich po maxa, a najgorsze jest to że chyba nikt nie interesuję się dobrem naszego Państwa ;)


Wt kwi 04, 2006 16:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post 
zależnie od ambicji, zależnie od statusu, zależnie wreszcie od codziennego życia, sukcesem może być zagwarantowanie dieciom pełnego wyżywienia, znalezienie pracy, wyzbycie się nałogów, wyzdrowienie, wolontariat, każda miara sukcesu liczona jest wg własnych możliwości i aspiracji, czy wreszcie potrzeb.

Moim sukcesem... było to, że żyję wreszcie wg scenariusza który sobie kiedyś narzuciłem, a jeszcze niedawno nie miałem możliwości go zrealizować,
że żyję w zgodzie ze swoim sumieniem, że nikogo nie krzywdzę,
wreszcie radością (a nie sukcesem) jest to że udało mi się stworzyć stronę na której mogę się realizować.

Sukces faktycznie kojarzony jest niejednokrotnie z medalami, lecz mnie się wydaje, że sukcesem jest również radość z tego co się robi, niekoniecznie tylko dla siebie, ba wydaje się że większą radość daje dawanie i działanie dla innych :)

takie rą moje reminiscencje dotyczące sukcesu

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


Wt kwi 04, 2006 17:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Sukcesów może być wiele - zależy od rozumienia tego słowa. Dla niektórych - tylko to, co można przeliczyć na pieniądze, korzyści, znajomości: profity materialne. A dla innych - poczucie, że się postąpiło właściwie, że człowiek nie musi się za siebie wstydzić, że pokonał jakąś pokusę, że udało mu się zrobnić coś z czym miał problem.

Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach. (Philip Wylie)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr kwi 05, 2006 9:08
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 28, 2006 21:22
Posty: 36
Post 
Sukces, to jak cel, który ciagle się zmienia, a zmienia się wtedy gdy go osiągnę... Teraz tym sukcesem będzie dla mnie, (dla innych zapewne to nic nie znaczy) zaliczenie kursu metodyki zuchowej, dzieli mnie od tego zaledwie kilka dni. Kolejnymi celami - sukcesami będzie dla mnie wyjście z tego "kryzysu" który tyczy się mojej wiary i chodzenia do kościoła, potem w końcu znalezienie przyjciółki, z którą będę mogła poszaleć... wyrwanie się z domu i na samym końcu rozpoczęcie wolontariatu w hospicjum. Nic więcej mi do szczęścia nie jest potrzebne...

_________________
"Ujmij Panie mnie za rękę mocno, bo bez Ciebie ja nie znaczę nic.
Podnieś mnie i wskaż mi dobrą drogę i na zawsze przewodnikiem bądź. "


Śr kwi 05, 2006 22:24
Zobacz profil WWW
Post 
A ja moze bardziej to zdywersyfikuje - to, co wymienilas owieczko, okreslilbym jako cele - cele prowadzace do sukcesu, ktory dla mnie jest zwienczeniem zycia. A moj sukces, a wiec ten ostateczny cel zycia, jest prosty:
- zyc tak, aby ludzie wspominali mnie z usmiechem;
- zyc tak, aby jak najmniej osob plakalo przeze mnie (w sensie krzywd);
- zyc tak, zeby to zycie dawalo mi pelna satysfakcje;
- realizowac sie i korzystac z tego;
- kochac i byc kochanym;
- przezyc zycie jak najlepiej.

To bedzie dla mnie suksces. Oczywiscie, pozostaje pytanie, czy Wy, katolicy, uznacie to za dobre - jako hasla pewnie tak. Jako moja droge pewnie nie, bo w ramach tego wystepuja u mnie rzeczy, ktorych Wy nie akceptujecie. Ale coz, moze za to schemat Wam sie spodoba ;)


Pozdrawiam,
Crosis


N kwi 09, 2006 12:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 10, 2006 15:36
Posty: 57
Post 
Wiadomo dla mnie jak dla każdego katolika najwyższym celem jest zbawienie.A sukcesami tutaj na ziemi jest dla mnie przezwyciężanie grzechów,kiedy nie popełniam któregoś i walcze z nim jest to moim sukcesem
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
sukcesem są dla mnie oceny w szkole tzw.dobre świadectwo,osiągnięcia sportowe,każdy dzień przeżyty z uśmiechem jest sukcesem :)

_________________
Bo góry mogą ustapić i pagórki się zachwiać ale milośc moja nigdy nie odstąpi od Ciebie -mówi Pan
Deus caritas est !


Wt kwi 11, 2006 17:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL