Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 11:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 500 lat minęło - jak jeden dzień... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Jeszcze o ortografii........
Dziękuję saxonowi za obronę :)
Ale ja się nie gniewam na Teofila :-D wybaczam mu to „quelle” bo to – jak sam mówił – źródełko, wiec on ładnie mnie „przezywa” :lol:
Napisałam w tej sprawie bo zdziwiłam się, że zawsze taki elegancki a teraz tak skrzętnie wykorzystał okazję i naśmiewał się akurat z agni za ten błąd..........
Inna rzecz, że agni trochę sama sprowokowała :(

Na naszym forum niestety często można spotkać „ortografy” – zwykle moderatorzy starają się dyskretnie je poprawiać – i raczej nie wyśmiewają bliźnich za takie przewinienia :(
Zwłaszcza, że każdemu może się przytrafić .
Było mi przykro , że spotkało to akurat agni , która TAKICH błędów raczej nie robi i - jak rozumiem – tak jej tylko raz pechowo wypadło.....

Teofilu – tak się składa, że moderatorzy mogą poprawić swoje posty ( więc i błędy) ale obiecuje, że swoje posty będę uważnie podglądać przed wysłaniem :lol: jak i pobierać (profilaktycznie) stosowne nauki. :razz: :razz:


Pn maja 17, 2004 18:55
Zobacz profil
Post 
Anonymous napisał(a):
techtavaniekatholiptica napisał(a):

Ktos z LPR lub MW wziął kwas, który co prawda wylądował na policjancie, ale zapewne, zamachowiec zabrał go w intencji sprawdzenia, czy bp. Pieronek... miał rację z tym "nie skruszeniem".


Agni...
A jaką masz pewność, że to akurat któraś z osób reprezentującą jedną z wymienionych organizacji rzuciła kwasem?(


Drogi Gościu.
Oczywiście, że pewności nie mam, dlatego użyłam słowa "zapewne"...
Wytłuściłam ten fragment wyżej.


Pn maja 17, 2004 21:24
Post 
Anonymous napisał(a):
techtavaniekatholiptica napisał(a):

Wiesz, nigdzie nie napisałaś o tym, że mowa o marszu gejów i prostytutek ... Gdybym nie skojarzył tych dwóch faktów - to rozmawialibyśmy...
o nie wjaśnionej od samego początku sytuacji :(
Rozmawialibyśmy być może nie wiedząc o czym :(

Dziwna metoda zagajania dyskusji, oraz jej prowadzenia Agni :(


Och, wydało mi się, że motto "gaudeamus" tudzież informacja o bijatykach były wystarczające do skojarzenia.
A co do "dziwności" to może... może i masz rację. Ale ja lubię pisać subtelnie, snuć aluzje, albo ironię, bo to zmusza rozmówcę do myslenia.


Pn maja 17, 2004 21:28
Post 
ddv163 napisał(a):
techtavaniekatholiptica napisał(a):
Przez 50 lat tzw. "komunizmu" propaganda usiłowała wmówić ludziom, że socjalizm to najlepszy system. Ludzie nie uwierzyli.

Wystarczyło 10 lat rzadów III RP - i uwierzyli....


Agni :)

Jesteś tego pewna ? :):):):):):):)

Wielu z nich też jeszcze pamięta mięso na kartki, kompletną bylejakość życia,niszczenie etosu pracy, postawioną "na głowie" gospodarkę oraz parę jeszcze innych "socjalistycznycych wynalazków"


Tak, pamiętają też, ze nie było bezrobocia, bezdomnych zamarzających zimą, eksmisji na bruk, polaryzacji zarobków jaki propaguje Ziemkiewicz 90% biedy i 10% elity, pamiętają spokój i pewność jutra, takie gó_wno ale równo... tak wynika z moich rozmów ze starszymi osobami.
A co do gospodarki jak piszesz "postawionej na głowie" to oceny są różne... bardzo różne. Gomułka odbudował Polskę po wojennych zniszczeniach - i choć było bardzo biednie - to nie zaciągnął długów zagranicznych. Gierek po nim, zaciągnął ok. 40 mld $ kredytów i zrobił mnóstwo inwestycji (część, fakt, nietrafnych). Ocena Polski pod koniec lat 80-tych była taka, że w ciagu kilku lat długi zostaną spłacone a polska gospodarka ruszy z kopyta.
Niestety, proces ten najpierw załamała Solidarność w 1980 r. A został dobity przez Jaruzelskiego w 1981 r.

Takie tez są oceny, ale to chyba trzaby inny wątek założyć... proponuję EOT.


Pn maja 17, 2004 21:38
Post 
puella napisał(a):
Napisałam w tej sprawie bo zdziwiłam się, że zawsze taki elegancki a teraz tak skrzętnie wykorzystał okazję i naśmiewał się akurat z agni za ten błąd..........
(..)
Było mi przykro , że spotkało to akurat agni , która TAKICH błędów raczej nie robi i - jak rozumiem – tak jej tylko raz pechowo wypadło.....


Dzięki Puella za słowa pociechy.

A co do Jana Teofila to cóż, wyszedł on zapewne z zasady, że na "ujadającego kundla" każdy kij dobry - i to wszystko. Karawana przecież musi iść dalej.


Pn maja 17, 2004 21:41
Post 
Dodaj do tego, że gospodarka na granicy lat 80 i 90 była tak zniszczona, że opiereała się na ciągle zaciagnanych kredytach.
Dopiero pierwsze "rządy Blacerowicza" doprowadziły do tego, że gospodarka mogla "być zbilansowana na zero". Dołóż do tego niebagatelny dług zaciągnięty jeszcze w latach 70. który pomimo tego, że Wałęsa doprowadził do umorzenia ok połowy należnego zadłużenia do tej pory trzeba spłacać...
Gospodarka na zaciąganych kredytach... - Ty to uważasz za sukces?


Pn maja 17, 2004 21:46
Post 
P.S.
O ile sobie dobrze przypominam to E. Gierek w "Przerwanej Dekadzie" Rolickiego wspominał, że w momencie gdy przyszło mu objąć rządy to gosspodarka była w takim stanie, że musiałby albo wprowadzić bezrobocie, albo zacząć zaciągać kredyty. Wybrał to drugie.
Jeżeli to co pisał pan Gierek jest prawdą - to już na przełomie lat 60 i 70 musiało dziać się nieciekawei w polskiej gospodarce.


Pn maja 17, 2004 22:02

Dołączył(a): N sie 31, 2003 4:32
Posty: 282
Post 
techtavaniekatholiptica napisał(a):
Ocena Polski pod koniec lat 80-tych była taka, że w ciagu kilku lat długi zostaną spłacone a polska gospodarka ruszy z kopyta.
Niestety, proces ten najpierw załamała Solidarność w 1980 r. A został dobity przez Jaruzelskiego w 1981 r.


Nikt nie ma zludzen! To byla ostra walka ideologiczna, polityczna walka klasowa o wladze w Polsce. Pietrzono zagrozenia dla socjalizmu przy jednoczesnym narastaniu zjawisk kontrrewolucji co rozprezylo dyscypline spoleczna i stworzylo zagrozenie dla bytu panstwowego.

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

_________________
Bogu ducha winny


Wt maja 18, 2004 0:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 31, 2003 4:32
Posty: 282
Post 
techtavaniekatholiptica napisał(a):
ddv163 napisał(a):
Sytuacji, którą opisałaś (oblanie kwasem) - nie znam i nie wiem, co o tym sądzić.


Już tłumaczę: bp Tadeusz Pieronek, nazwał Izabelę Jarugę-Nowacką "feministycznym betonem, którego nie skruszy nawet kwas solny".


Tu akurat bp Pieronek trafil w sedno, chociaz sa rownie ciekawe okreslenia typu: "Iza [Cenzura]-Nowacka - Ojciec Rydzyk feminizmu"

Swoja droga pani Izabela J.-N. awansowala wyzej, moze dlatego, ze nie sprawdzila sie w sprawach rownosci plciowej (a moze tylko liczy na wyzsza odprawe). Zreszta trudno sie dziwic, skoro nie byla w stanie przylaczyl sie do tak oczywistych apeli jak akcja zapewnienia rownego, 50% udzialu w zwiazku malzenskim kobiet i mezczyzn. Wstyd!

_________________
Bogu ducha winny


Wt maja 18, 2004 0:56
Zobacz profil
Post 
Pamiec ludzka jest krotka i zawodna i wybiorcza

Nie wiem skad agni wziela te dane.....ale tutaj akurat moge sie z nia zgodzic. Hasla "Komuno wroc" sa czesto uzywane.

Bedzie tak trwalo do czasu, az wymra pokolenia skazone socjalistyczna utopia. Wliczam takze swoje pokolenie (pokolenie przejsciowe). Juz od przedszkola bylem indoktrynowany i otumaniany przez ideowych wychowawcow. Na szczescie mialem (mam :) ) normalnych rodzicow, ktorzy mnie odpowiednio "prostowali".........niektorzy jednak nie mieli tego szczescia i do tej pory trwaja w tym "czerwonym obledzie".

Jakze ta sytuacja pasuje do sytuacji Izraelczykow wyzwolonych z egipskiej niewoli.
W Egipcie jeczeli pod wielkim uciskiem. Bog ich wysluchal i dal im wyzwoliciela Mojzesza. Radosnie spiewali i chwalili Boga gdy przeprowadzil ich przez Morze Czerwone.
Wystarczylo jednak by zachlysneli sie wolnoscia i juz zaczeli szemrac i narzekac. Co wiecej chcieli wracac do Egiptu. Nie pomogla manna z nieba.........jedynym wyjsciem bylo wymarcie "skazonego" pokolenia.

Cos mi sie wydaje, ze nas to tez czeka..........chyba nie zasluzylismy na nic lepszego. Jedyne co nam pozostaje to dobrze wychowac dzieci, trzymajac je z dala od wszelkich przejawow choroby zwanej Komunizm.

Ludu pracujacy miast i wsi.......Komuno wroc!...........

Zal mi tych ludzi, oni cierpia na amnezje :(

pozdrowka


Wt maja 18, 2004 1:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
techtavaniekatholiptica napisał(a):
Dzięki Puella za słowa pociechy.

A co do Jana Teofila to cóż, wyszedł on zapewne z zasady, że na "ujadającego kundla" każdy kij dobry - i to wszystko. Karawana przecież musi iść dalej.

A proszę bardzo.....
Pociecha Ci się należała, bo akurat oberwałaś za mocno i jak nie za błąd ale "za całokształt”.
Skoro jednak już rozmawiamy, a Ty jesteś „pocieszona” to powiedz mi dlaczego napisałeś o tym „ujadającym kundlu” ? Czy tak widzisz swoją rolę na tym forum?
Po przeczytaniu Twoich postów mam wrażenie , że świadomie prowokujesz te uderzenia kijem (kopniaki ) ?.
Poza tym....
Przypominasz mi kogoś kto przychodzi na publiczne zaproszenie do znanego , otwartego domu bardzo poważanej i zasłużonej w mieście wielopokoleniowej rodziny.....
Jest miło przyjęty ( jak potencjalny domownik) więc rozsiada się wygodnie, częstuje czym chata bogata , korzysta bez ograniczeń ze sprzętów i urządzeń.. Ale jednocześnie wyśmiewa wszystko co widzi u gospodarzy. Krytykuje ich gust, zwyczaje, usiłuje im narzucić swoje. Potem wywleka z przeszłości sprawy i „ sprawki” ich przodków i ich „bogów” (nie ważne czy one miały rzeczywiście miejsce czy to są tylko oszczerstwa) , stara się ich świętości pobrudzić i umniejszyć wartość tego wszystkiego co posiadają i w co wierzą.
Oczywiście robi to specjalnie głośno i na pozór kulturalnie ale już przy tym nie przejmuje się że tych rewelacji słuchają małe dzieci gospodarza, że słychać to także wokół domu a sąsiedzi właśnie ciekawie otworzyli okna.......

Agni, dlaczego zachowujesz się jak ten zaproszony, ale po tych „występach” to chyba nieproszony i okropnie niegrzeczny gość ? Trochę jak ten Twój "ujadający kundel" ?
Nie pomyślisz, że brzydko się bawisz i Gospodarzom jest przykro? Po co przychodzisz na ten Portal, jeżeli tak bardzo Ci się nie podoba ?
Popatrz – Tobie było przykro gdy ktoś wyśmiał Cię za tamten ortograf – czy nie rozumiesz, że gdy wyśmiewasz wiarę ludzi w ich Boga to sprawiasz im przykrość ?

Czasem głupio i straszno czytać co piszesz, czemu to robisz?


Śr maja 19, 2004 20:19
Zobacz profil
Post 
puella napisał(a):
Skoro jednak już rozmawiamy, a Ty jesteś „pocieszona” to powiedz mi dlaczego napisałeś o tym „ujadającym kundlu” ? Czy tak widzisz swoją rolę na tym forum?


To oczywiście była aluzja, do znanej wypowiedzi pr. Glempa.

Wycinam zarzuty, bo trudno mi się do nich odnieść. Nie podałaś zadnego konkretnego przykładu. Jeśli taki przykład podasz, na pewno Ci odpiszę.

Chętnie odpowiem na każde konkretne pytanie - tak jak na to poniższe.

Cytuj:
Po co przychodzisz na ten Portal, jeżeli tak bardzo Ci się nie podoba ?


1) Nigdy nie pisałam, że Portal mi się nie podoba. Powiem więcej, on mi się bardzo podoba.
2) Przychodzę zapewne z kilku powodów, hmm... jakich? niech pomyslę....
- chcę się czegos dowiedzieć, np Cieplutki mi napisał o wielu sprawach sądowych i wyrokach jakie miały FiM, co było dla mnie szokująca nowiną! Niestety, nie chce podać żadnych przykładów....
- lubię czytać dyskusje między przedstawicielami różnych wyznań; tu np. jast bardzo ciekawa rozmowa o kulcie maryjnym.
- a moze mam zacięcie misjonarskie? w dzieciństwie chciałam być ksiedzem, więc moze mi zostało? taki misjonarz-ateizmu...

Może wystarczy?


Śr maja 19, 2004 22:06
Post 
A nie boisz się, ze przejdziesz na katolicyzm ... Po wyjaśnieniu wszystkich swoich wątpliwości ??


Śr maja 19, 2004 22:58
Post 
Cytuj:
- a moze mam zacięcie misjonarskie? w dzieciństwie chciałam być ksiedzem, więc moze mi zostało?


Patrzcie, patrzcie....agni misjonarka....:D :D
....najlepiej wsrod ludozercow :D:D:D

pozdrowka :D


Śr maja 19, 2004 23:15
Post 
Belizariusz napisał(a):
Nie wiem skad agni wziela te dane.....ale tutaj akurat moge sie z nia zgodzic. Hasla "Komuno wroc" sa czesto uzywane.


"Wróć komuno, bo lud kuno...." prawda Beli?

Tylko, czy potrafisz dostrzec rozpacz ludzi....?
Chyba nie....


Cz maja 20, 2004 2:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL