Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
 jak wyobrazam sobie jednosc Kosciola? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
I tu się mylisz - bo czym innym jest przekonanie, że się poznało prawdę - tą prawdę, za którą ludzie gotowi byli umierać - a co innego jest przekonanie, że ma się tą prawdę na wyłaczność.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn maja 08, 2006 10:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt kwi 25, 2006 7:57
Posty: 506
Post 
Cytuj:

Dziś sprowadź mi dusze heretyków i odszczepieńców, i zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego; w gorzkiej męce rozdzierali mi ciało i serce, to jest Kościół mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, goją się rany Moje i tym sposobem ulżą mi męki.

Jezu najmiłosierniejszy, który jesteś dobrocią samą, Ty nie odmawiasz światła proszącym Ciebie, przyjm do mieszkania najlitościwszego Serca swego dusze heretyków i dusze odszczepieńców, i pociągnij ich swym światłem do jedności z Kościołem, i nie wypuszczaj ich z mieszkania najlitościwszego Serca swego, ale spraw, aby i oni uwielbili hojność miłosierdzia Twego.

I dla tych co podarli szatę Twej jedności,
Płynie z serca Twego zdrój litości.
Wszechmoc miłosierdzia Twego, o Boże,
I te dusze z błędu wyprowadzić może.

Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na dusze heretyków i odszczepieńców, którzy roztrwonili dobra Twoje i nadużyli łask Twoich , trwając uporczywie w swych błędach. Nie patrz na ich błędy, ale na miłość Syna swego i na gorzką mękę Jego, którą podjął dla nich, gdyż i oni są zamknięci w najlitościwszym Sercu Jezusa. Spraw, niech i oni wysławiają wielkie miłosierdzie Twoje na wieki wieczne. Amen. (1218-1219)

Koronka do Miłosierdzia Bożego.


A jedność Kościoła to powrót heretyków i odszczepieńców i uznanie Jednego, Świętego, Katolickiego i Apostolskiego Kościoła...

Prawda leży tam gdzie leży, a nie pośrodku...


Pn maja 08, 2006 12:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
A jedność Kościoła to powrót heretyków i odszczepieńców i uznanie Jednego, Świętego, Katolickiego i Apostolskiego Kościoła...

W XX wieku był taki gość który mawiał cytuję. Wszechświat i głupota ludzka nie mają granic. Co do pierwszej kwestii są wątpliwości..

Gdy by poczytał takie wypowiedzi jak wyżej na forum pewnie by się w swojej teorii jeszcze bardziej utwierdził !!
Pozdrawiam


Pn maja 08, 2006 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Na szczęście tak naprawdę nie jestem ani heretykiem, ani odszczepieńcem. Natomiast "modlitwa" ułożona przez pewną siostrę [proszę jednak szanować świętych KK - rozalka] to dopiero CZYSTA HEREZJA!

Urażonych z góry przepraszam - piszę co myślę, a złośliwie (przyznam) wówczas gdy spotykam się ze złośliwym - złośliwiec nie zrozumie z pewnością innego języka niż złośliwość, a i to, że zrozumie złośliwość jest wątpliwe, choć są pewne szanse.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Wt maja 09, 2006 1:09
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
Gdybym miał w krótki sposób ująć znaczenie Soboru, powiedziałbym, że Sobór przypomniał i w nowym świetle ukazał dość tajemnicze słowa Jezusa, które przekazuje Ewangelia św. Jana: Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody (J 10,16).To trochę tak, jakby spojrzenie Kościoła przesunęło się od tych, którzy zapełniają (w wielkiej części zachodniego świata dziś już coraz rzadziej) kościelne ławy i padło na innych - odkrywając, czy też dostrzegając, że są jeszcze inne wielkie grupy ludzi: wierzący innych chrześcijańskich Kościołów, wyznawcy innych światowych religii i współczesny świat laickiego humanizmu. Rzecz jasna, Kościół katolicki zawsze wiedział o tych wspólnotach „za murami”; wiedział, że istnieją, a nawet je uznawał, lecz wyłącznie w sensie słów, będących kontynuacją cytowanego wiersza z Ewangelii św. Jana: I te muszę przyprowadzić… […] i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

Rewolucyjne znaczenie ma fakt, że Sobór umożliwił nam zupełnie nowy sposób rozumienia tych właśnie słów. Poprzez stulecia katolicy odczytywali je z oczywistym założeniem, że „jedna owczarnia” to Kościół rzymskokatolicki, a ów „jeden pasterz” to papież jako namiestnik Chrystusa na ziemi. Sobór dał jednak katolikom jasno do zrozumienia, że nie powinni dalej samowolnie tak zawężać znaczenia słów swojego Pana.

Tym, co istotne w zrozumieniu i przyjęciu tych słów, jest dostrzeżenie, że owa „jedna owczarnia” z Chrystusowej przypowieści jest raczej wizją o charakterze eschatologicznym. Chodzi tutaj o ostateczną jedność rodzaju ludzkiego w Chrystusie, która jest nadzieją na „bezwzględne wypełnienie przyszłości” już poza horyzontem naszych dziejów. Przyjęcie tej interpretacji umożliwia nam wyprowadzenie ważnych wniosków i dostrzeżenie konsekwencji - eklezjologicznych i również politycznych, które w oczywisty sposób przenikną do naszych relacji ekumenicznych oraz do stylu duszpasterskiej służby Kościoła w całej jego istocie.


to są słowa ks. Halika z tego artykułu i myślę, że coś w tym jest :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pt maja 12, 2006 9:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Elka coś w tym rzeczywiście jest .I ja pisuje podobnie:
Jedności chrześcijan nie należy upatrywać w osobie a w Chrystusie co światlejsze umysły w kościele katolickim doskonale to rozumieją.. Doskonale to też rozumuje to obecny papież . Szkoda tylko ze nasi katolicy w większości maja przedsoborowe podejście do tego zagadnienia. Dla wielu polskich katolików protestant to heretyk odstępca. zaprzaniec. Człowiek za życia skazany na piekło.!! Dużo jeszcze wody upłynie w Wiśle nim to ulegnie zasadniczej zmianie.!!


So maja 13, 2006 9:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Dwie uwagi:

1. Ks. Halik, choć bardzo dobrze w sumie rozumuje, wciąż popełnia ten sam błąd, co inni - w Kościele rzymsko - katolickim upatrując GŁÓWNĄ OWCZARNIE Chrystusa. A to fałsz.

2. Obawiam się, że to nie od ludu pochodzi przekonanie, że "jedna owczarnia" to Kościół rzymsko - katolicki, a "jeden pasterz" to papież. Taka "norma", takie rozumienie, została narzucona przez papieży właśnie!

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


N maja 14, 2006 22:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
godunow napisał(a):
Szkoda tylko ze nasi katolicy w większości maja przedsoborowe podejście do tego zagadnienia. Dla wielu polskich katolików protestant to heretyk odstępca. zaprzaniec. Człowiek za życia skazany na piekło.!! Dużo jeszcze wody upłynie w Wiśle nim to ulegnie zasadniczej zmianie.!!


E tam - Ci katolicy, którzy na prawdę wierzą w Boga i rozumieją Jego charakter nie są tacy...


Pn maja 15, 2006 8:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
E tam - Ci katolicy, którzy na prawdę wierzą w Boga i rozumieją Jego charakter nie są tacy...
Faktycznie masz rację znam wielu takich Mam też w wielkim szacunku księdza Lecha dawno nieżyjącego. Naprawdę wspaniałym był człowiekiem no i paru jeszcze.. No Ale ci krewcy to niestety psują


Pn maja 15, 2006 9:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
Naczęściej protestanci są wrzucani do jednego worka ze Świadkami. Jest to efektem tego, że ŚJ jest ponad dwa razy więcej od protestantów.

http://www.protestanci.org/statystyki.php napisał(a):
Statystyki 2004:

Kościół Katolicki 34 290 000
Kościół Prawosławny 509 000
Świadkowie Jehowy 237 134
Kościół Greckokatolicki 82 000
Kościół Ewangelicko-Augsburski 79 000
Starokatolicki Kościół Mariawitów 24 000
Kościół Zielonoświątkowy 21 095


Niestety nietolerancja - często obopólna - jest naturalnym stanem w społeczeństwie w którym dominuje jedno wyznanie. Po prostu dla przeciętnego katolika (praktykującego, choć nie bardzo wierzącego - tych prawdziwie wierzących jest zdecydowanie mniej :() protestantyzm kojarzy się z odbieganiem od normy ...


Pn maja 15, 2006 9:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Chłopaki! Chyba zaczynamy minimalnie odbiegać od tematu! ;)

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn maja 15, 2006 14:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Jeohowych - tyle co grekokatolików, mariawitów, ewangelików i zielonoświątkowców razem wziętych, a nawet więcej :?: :o

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn maja 15, 2006 19:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Straszne, prawda? Jehowici... Śmiać się czy płakać?

Zbór baptystów, z którym jestem związany, na jednej z wsi otwiera ośrodek dla bezdomnych. Przełożony był tam wczesną wiosną, coś robił. W pewnym momencie podchodzi do niego parka i mówią:
- Przepraszamy, czy Pan tu jest gospodarzem?
- Tak, o co chodzi?
- Bo jesteśmy od Świadków Jegowy, tutaj jest nasz teren...
- Taaaak? My tu otwieramy nasz ośrodek i będziemy głosić Ewangelię, a ja jestem pastorem...
To onieśmieliło jehowców i się zmyli... Czyżby wystrasztli się, że ktoś wchodzi na "ich teren" by głosić prawdę o Chrystusie i zbawieniu, które daje za darmo ludziom?

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn maja 15, 2006 23:08
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Uprzedzając dalszą dyskusję na temat Świadków Jehowy przypominam, że ten temat dotyczy jedności Kościoła, chrześcijańskiego na dodatek ;)


O ŚJ można porozmawiać m.in. tutaj: viewtopic.php?t=295
Pozdrawiam :)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Pn maja 15, 2006 23:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Cytuj:
nasz teren

Dobre. Ich teren - czyli :?: Ich nieruchomość :?: Raczej wątpię :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt maja 16, 2006 9:42
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL