Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 5:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Mr. Chick 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Haereticus - to "Ciało Moje" omijasz z daleka. Ja znam dalszy ciąg - pytam Cię o zdanie wcześniej.
Dlaczego Św Paweł mówi, nie - że w ogóle bedą winni - tylko akurat że będą winni "Ciała i Krwi Pańskiej"? Co to znaczy?

O kwestii ofiary nie widzę sensu dalszej rozmowy, skoro nie chcesz zrozumieć tego, co jest pisane.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So maja 20, 2006 23:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
zefciu napisał(a):
Jo_tko. Proszę przestań się łudzić, że coś tak bzdurnego jak fakty będzie miało znaczenie dla Haereticusa.


Włąśnie fakty mają dla mnie znaczenie a nie katolickie mity.

zefciu napisał(a):
Wykazałem mu właśnie błędność oświadczenia na podstawie znanej każdemu ortodoksowi modlitwy przed Komunią.


Tak się składa, że nic nie wykazałeś poza włąsnym brakiem polotu.

zefciu napisał(a):
Cóż, fakty świadczą przeciw jego teoriom - tym gorzej dla faktów.


Tak zgoda - o ile mówimy o "faktach" wymyślonych przez katolików i prawosławnych dla wykazania biblijności czegoś, co jest pozabiblijne, lub sprzeczne z Biblią Takich "faktów" jest dostatek.

zefciu napisał(a):
Niestety ten człowiek nie zrozumie iż fakt "ogłoszono dany dogmat w roku X" nie oznacza "w roku X Kościół zaczął w to wierzyć". [...]


Ważne jest dla mnie nie to, czy wierzono w to od danego roku czy dwieście lat wcześniej, ale to, że nie wierzyli w to pierwsi chrześicjanie. Ale Ty nie kumasz - jak zwykle, tylko żyjesz w zamknietym światku swoich teoryjek i nie widzisz nic poza.

zefciu napisał(a):
Proszę więc jo_tko, oszczędź sobie fatygi. Może dorośnie i zmądrzeje.


WYPRASZAM SOBIE! Nie muszę dorastać! Wypraszam sobie arogancję i traktowanie mnie jak smarkacza. Sam pewnie maż z 17 czy 18 lat i wydaje ci się, żeś wszystkie rozumy pozjadał. Aleś nie mądrzejszy niż yczniak z liceum. Zmądrzeć zawsze można. I mi się to przyda, choć już w chwili obecnej wydaje mi się że jest dobrze... Szkoda, że niektórym nawet nie ma się na zmądrzenie. Ani na przejrzenie na oczy.

[...]

zefciu napisał(a):
Na razie nie ma co próbować gadać z człowiekiem który uprawia dialog sam z sobą (sam tworzy wizję tego w co wierzą inni i z tą wizją polemizuje).

[...] - jo_tka


Żaqdnych wizji nie tworzę. [...] A dialog prowadzę sam z sobą? Widocznie siebie masz za nikogo, Jot_kę i innych też... Weź się uspokój, bo tylko się ośmieszasz.

[...] uwagi do moderacji proszę zamieszczać w moderacji. A tu oczekuję wyłącznie dyskusji, jeśli ktoś jeszcze widzi jej sens - jo_tka

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


So maja 20, 2006 23:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
jo_tka napisał(a):
Haereticus - to "Ciało Moje" omijasz z daleka. Ja znam dalszy ciąg - pytam Cię o zdanie wcześniej.
Dlaczego Św Paweł mówi, nie - że w ogóle bedą winni - tylko akurat że będą winni "Ciała i Krwi Pańskiej"? Co to znaczy?

O kwestii ofiary nie widzę sensu dalszej rozmowy, skoro nie chcesz zrozumieć tego, co jest pisane.


Nie omijam. Chrystus jasno stwierdził, że jest w tym obecny symbolicznie. Tak to wyjaśniają uczeni teolodzy i tak to można wyczytać w Biblii. Wyłacznie symbolicznie!

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


So maja 20, 2006 23:52
Zobacz profil WWW
Post 
Haereticus napisał(a):
Chrystus jasno stwierdził, że jest w tym obecny symbolicznie.


W którym miejscu Biblii Chrystus powiedział, że te słowa są tylko symboliczne?


N maja 21, 2006 13:58

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Może nie dpczytałeś: "To czyńcie na moją PAMIĄTKĘ" Pamiątka! To jest pamiątka! Tylko i wyłacznie! Bo tak powiedział sam Chrystus!

Na marginesie przyszło mi do głowy. Równie dobrze, jak katolicy Chicka za obrazę uczuć religijnych ja mogę pozwać Kościół katolicki. Bo moje uczucia religijne obraża twierdzenie, że w opłatku jest mój Bóg.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


N maja 21, 2006 23:16
Zobacz profil WWW
Post 
Haereticus napisał(a):
Może nie dpczytałeś: "To czyńcie na moją PAMIĄTKĘ" Pamiątka! To jest pamiątka! Tylko i wyłacznie! Bo tak powiedział sam Chrystus!


Nie zrozumiałeś pytania. Pytałem się, w którym miejscu Biblii Chrystus Pan powiedział, że słowa "To jest Ciało moje" należy interpretować symbolicznie.


Pn maja 22, 2006 7:36

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Zaraz jak tylko je powiedział. Ty chyba czytać nie umiesz. Pamiątka = symbol.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn maja 22, 2006 11:10
Zobacz profil WWW
Post 
Haereticus napisał(a):
Zaraz jak tylko je powiedział. Ty chyba czytać nie umiesz. Pamiątka = symbol.


Kolego, proszę w logiczny wykazać że CIAŁO = SYMBOL.


Pn maja 22, 2006 11:14

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Nie muszę wykazywać czegoś, o czym już Jezus jasno powiedział.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn maja 22, 2006 12:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Poza tym nie ciało = symbol tylko pamiątka = symbol. Czy nawet myśli przepisać nie potrafisz? :o

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn maja 22, 2006 12:44
Zobacz profil WWW
Post 
Haereticus napisał(a):
Poza tym nie ciało = symbol


Brawo. Zaczynasz dobrze kombinować. Tak, ciało to nie symbol.


Pn maja 22, 2006 12:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 22, 2006 10:26
Posty: 8
Post dylemat.php
I rzekł Eliasz do wszystkiego ludu: Dokądże będziecie chramać na obie nogi..? Jeśli Pan Bóg katolików jest Bogiem prawdziwym, to idźcie za Nim, a jeśli protestantów - to idźcie za Bogiem protestantów" (I Król...)

Słuchajcie. Poprawiłem już ten ponury traktat "Ciastko śmierci" o którym była tu mowa - http://www.chick.com/reading/tracts/1658/1658_01.asp .Teraz ma
"łagodniejszą" treść i inny tytuł - http://alberto.pl/traktaty/liturgy.html . Będę prosił Chicka żeby naniósł te uwagi do tego "ciastka". Może usłucha. Nie chciałbym być zawadą w dialogu ekumenicznym, ale wątpię żeby był on możliwy. Przykładem tej "niemożliwości" jest chociażby "Kronika Katolicka" - http://alberto.pl/kronika/index_kk.htm .Albo bierze się wszystko, albo nie bierze się nic jak w Apokalipsie 3,15. Czy może z jednego źródławypływać woda słodka i nie - pytał ap.Jakub? Podobnie jak z przyjaźnią między chłopakiem i dziewczyną. Chyba niema czegoś takiego, bo albo zacznie się miłość, albo będzie sex, chociaż znów mógłbym wskazać dylemat.php .Dlatego nie byłbym tak pochopny i się
burzył, że to wszystko plugawe kłamstwa etc. Wszystko musi mieć jakiś punkt odniesienia, na czymś się opierać. Nie wystarczy tylko wierzyć. Trzeba badać się pism, "czy tak się rzeczy mają czy nie mają" - jak już to robili Berejczyki w Dziejach 17,11

_________________
Zwyciężam przez krew Baranka i słowo mego świadectwa; zachowuję przykazania Boże i wiarę Jezusową; trwam przy świadectwie o Jezusie [Ap 12,11; Ga 2,20; Ap 14,12 i 19,10 ]


Pn maja 22, 2006 13:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Tomek Torquemada napisał(a):
Haereticus napisał(a):
Poza tym nie ciało = symbol


Brawo. Zaczynasz dobrze kombinować. Tak, ciało to nie symbol.


[...]Nigdzie czegoś takiego nie napisałem. Obecność Chrystusa w wieczerzy jest WYŁĄCZNIE symboliczna, bo On o tym mówił jako o pamiątce! Resztę to już sobie ludzie dopowiedzieli, przekrecajac Ewangelię.

[...] - jo_tka

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn maja 22, 2006 13:14
Zobacz profil WWW
Post 
Haereticus napisał(a):
Obecność Chrystusa w wieczerzy jest WYŁĄCZNIE symboliczna, bo On o tym mówił jako o pamiątce!


O czym mówił jako o pamiątce? O Ciele?


Pn maja 22, 2006 13:19
Post 
Haereticus napisał(a):
Tomek Torquemada napisał(a):
Haereticus napisał(a):
Poza tym nie ciało = symbol


Brawo. Zaczynasz dobrze kombinować. Tak, ciało to nie symbol.


[...] Nigdzie czegoś takiego nie napisałem.


Nie napisałeś? To skąd wziąłem cytat?


Pn maja 22, 2006 13:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL