Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Dlaczego nie warto występować z Kościoła? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post 
Ykhmm... :zniesmaczony:

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Śr maja 17, 2006 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 19, 2005 14:44
Posty: 47
Post 
Rzeczywiscie - nie nalezy robić off-topa - nie o tym jest ten wątek. Mój e-mail jest w pierwszym poście.

Ale w meritum sprawy nikt się jeszcze nie wypowiedział. Ani że napisze taki tekst, ani że nie napisze..


Cz maja 18, 2006 7:40
Zobacz profil
Post 
Spoko, tylko pytałem. Nie musisz odpowiadać...




pozdr,
michał


Cz maja 18, 2006 13:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2006 19:44
Posty: 190
Post 
Proch, twój argument to "nie wierzę w Boga" tak najprościej powiedzieć! a czy kiedyś wierzyłeś? A co, chcesz dożyć do śmierci, później do ziemi i nic? nie chcesz perspektywy życia po śmierci?

A porównójąc stronę o samobójstwie i wystąpieni z Kościoła chodziło mi o absurdalność istnienia takich stron.


Pt maja 19, 2006 21:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 19, 2005 14:44
Posty: 47
Post 
Bob421 napisał(a):
Proch, twój argument to "nie wierzę w Boga" tak najprościej powiedzieć! a czy kiedyś wierzyłeś? A co, chcesz dożyć do śmierci, później do ziemi i nic? nie chcesz perspektywy życia po śmierci?

A porównójąc stronę o samobójstwie i wystąpieni z Kościoła chodziło mi o absurdalność istnienia takich stron.


Bob,
A czy gotów byś był poświęcić trochę swego czasu aby rozwinąć to co napisałeś powyżej? Być może komuś pomożesz w ten sposób..


So maja 20, 2006 12:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2006 19:44
Posty: 190
Post 
Gdzie ci wysłać ten tekst, proch?


So maja 20, 2006 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 19, 2005 14:44
Posty: 47
Post 
Wyślij (wysyłajcie!) proszę na webmaster@apostazja.info


N maja 21, 2006 14:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 30, 2006 14:28
Posty: 115
Post 
Z Kociola sie ani nie wystepuje, ani sie do niego wstepuje. Kosciolem sie JEST, albo nie. "Czy nie wiecie, ze jestescie Swiatynia Boza i Duch Swiety mieszka w was?" (1. Kor. 3:16). To nie dzieje sie automatycznie (np. poprzez narodzenie lub wychowanie w takim lub innym srodowisku), lecz przez gleboka i szczera decyzje oddania swego zycia Bogu. (ew. Jana 1:18)

_________________
Milujcie prawde i pokoj (Zach. 8:19b)


Wt maja 23, 2006 7:15
Zobacz profil
Post 
Jednak się występuje. Z każdej organizacji można wystąpić, również KK. Po to KK wysymyślił apostazję.





pozdr,
michał


Wt maja 23, 2006 7:41

Dołączył(a): N kwi 30, 2006 14:28
Posty: 115
Post 
queer napisał(a):
Jednak się występuje. Z każdej organizacji można wystąpić, również KK. Po to KK wysymyślił apostazję.
pozdr,
michał

Wystepuje sie z organizacji lub religi katolickiej. Jesli religie katolicka nazwiesz "kosciolem" to oczywiscie mozesz z tej ORGANIZACJI wystapic. Biblia pod pojeciem "Kosciola" rozumie cos zupelnie innego, niz zapozyczanie nazw przez takie czy inne organizacje religijne. Ci, ktorzy wystepuja z organizacji np. katolickiej, powinni wiedziec, ze (jesli maja w sobie Ducha Swietego) NIE wystepuja z KOSCIOLA. Jesli ja wystepuje np. z "Towarzystwa Milosnikow Samych Siebie", to znaczy, ze nie mam z nimi NIC wiecej do czynienia; niech sobie rzucaja klatwy lub nie, skreslaja, nakreslaja itp - nie moj biznes. Kosciol, to nie katolicy, nie protestanci, nie tacy lub inni. Kosciol, to ludzie odrodzeni przez Ducha Swietego. I takiej, biblijnej definicji powinnismy sie trzymac, aby unikac nieporozumien.

_________________
Milujcie prawde i pokoj (Zach. 8:19b)


Wt maja 23, 2006 8:00
Zobacz profil
Post 
Najwyraźniej KK ma od Ciebie inne na ten temt zdanie. Gdyby myślał o biblii tak jak Ty, zapewne nigdy by nie wprowadził apostazji. Rozumiesz też, że gadk o duchu świetym to bajeczki dla ateisty (a to oni przeważnie dokonują apostazji). Z Twoje punktu widzenia Duch Świety może coś oznaczać, jest ważny. Z mojego punktu widzenia to jest wielkie NIC, bajka, wymysł ludzkiej wyboraźni. Nkt mnie nie pytał o zgodę czy wyrażam pozwolenie na chrzest, do komunii świetej też zostałęm prezymuszony, dlatego wszelkie te cermoenie uważam za nieważne i niebyte, a co z tym idzie, nie odnoszące żadnego skutku w wmyiarze religijnym, czy też "duchowym", przynajmniej dla mnie. Ty możesz mieć inne zdanie, ważne jest co ja myślę i że się nie czuję ani katolikiem ani wyznawcą żadnej innej religii. Jestem i czuję się człowiekiem niewierzącym w boga - takie są fakty.







pozdrawiam,
michał


Wt maja 23, 2006 8:12

Dołączył(a): N kwi 30, 2006 14:28
Posty: 115
Post 
I znow: Duch Swiety w nauczaniu religii katolickiej (przy kropieniu niemowlat, tzw. komunii swietej), nie ma wiele wspolnego z Duchem Swietym, wg. Biblii. Poniewaz tzw. chrzescijanskie organizacje religijne (samozwiace sie "kosciolami") odbiegly bardzo daleko od zrodla, Pisma Swietego, dlatego istenieje dzisiaj taki chaos w tej kwestii. Oczywisice, ze w wyniku tego coraz wiecej swiatlych ludzi sie buntuje i strzasa to z siebie, niestety - jak w Twoim przypadku - odchodzac do ateizmu.

_________________
Milujcie prawde i pokoj (Zach. 8:19b)


Wt maja 23, 2006 8:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 19, 2005 14:44
Posty: 47
Post 
Paul Bodrum napisał(a):
Kosciol, to ludzie odrodzeni przez Ducha Swietego. I takiej, biblijnej definicji powinnismy sie trzymac, aby unikac nieporozumien.


Być może też. Ale aby uniknąć nieporozumień proponuję jednak trzymać się definicji, że Kościół to organizacja, wspólnota wiernych. Z tą definicją wiąże się termin apostazji (sam zresztą to przyznajesz w swoim poście).


Wt maja 23, 2006 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 19, 2005 14:44
Posty: 47
Post 
Wielkie dzięki dla Boba421 !!! Odpowiedział na moją prośbę - jego tekst umieściłem już na Apostazji.


Wt maja 23, 2006 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 30, 2006 14:28
Posty: 115
Post 
queer napisał(a):
... wszelkie te cermoenie uważam za nieważne i niebyte, a co z tym idzie, nie odnoszące żadnego skutku


Oczywiscie, w tym punkcie zgadzam sie z Toba w zupelnosci. Tu reprezentujesz postawe prawdziwie chrzescijanska!

_________________
Milujcie prawde i pokoj (Zach. 8:19b)


Wt maja 23, 2006 8:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL