Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 4:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 pełna i widzialna jedność Kościoła 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
orthc napisał(a):
Wytłumacz mi ale po co? Podałem ci argumenty w których jasno i wyraźnie widać że Maryja była matką Boga człowieka a ty nadal swoje więc zaprzestałem :?


No właśnie nic nie było widać poza katolicką spaczoną ideologią. Z Biblią w ręku nie jesteś tego z pewnością w stanie wykazać! A inne świadectwa nie mają znaczenia, poza Biblią.

orthc napisał(a):
Czyli jesteś papieżem, bogiem swego życia, to ty oznajmiasz co jest prawdą a co nie :?:


Fajnie, że przyznałeść że dla katolików papież jest bogiem - zbitka jest jasna! Nie jestem papieżem, bo nie ma podstaw dla systemu papieskiego w Biblii. Nie jestem też bogiem, bo Bóg jest jeden, a ja tylko staram się Go słuchać i iść tam, gdzie On mi wskazuje, a wychodzić stamtad, skąd On każe mi wyjść. Nie ja oznajmiam sobie też co jest prawdą, a co nie, ale Bóg poprzez Biblię. Bóg tak dobrze prowadzi, że żaden ubrany na biało staryszek nie jest potrzebny. To Bóg jest Ojcem Świetym, bo tak nazywa Go Biblia.

orthc napisał(a):
Haereticus napisał(a):
Nieprawda. Ewangeliczni budują na Biblii i to ich łączy. W zborze, z którym jestem związany, dla przykładu jest rodzina z Kościoła Wolnych Chrześcijan z N. Zelandii i małżeństwo zielonoświątkowe z USA, a jest to Kościół Chrześcijan - Baptystów! Nie ma żadnych problemów w ekumenizmie. Starczy pochylić się nad Biblią, a nie żyć głupawymi naukami.

Jeśli bylibyście jedno to każdy myślałbym tak samo i nie byłoby baptystów, zielonych, wolnych chrześcijan itp. itd.


To papieże wymyślili bzdurną teoryjkę, że trzeba stanowić jedno organizacyjnie. Kościół pierwotny to były poszczególne zbory lokalne, złączone ze sobą w jednym duchu, w Bogu, a nie strukturalnie. Mogły się też różnić w sprawach drugorzędnych. Takie własnie drugorzędne róznice są w Kościołach ewangelicznych. jest to więc na wzór chrześcijaństwa czasów apostolskich.

orthc napisał(a):
orthc napisał(a):
No, w tym akurat, w rozmywaniu prawdy, katolicy są prawdziwymi mistrzami!

My mamy jedną wy tyle ile jest członków w zborze :|


Tak - jedną. Jest to prawda JEDNEGO CZŁOWIEKA - papieża. Protestanci też mają jedną - jest to PRAWDA BIBLII.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Cz cze 08, 2006 1:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 02, 2006 15:57
Posty: 32
Post 
Tak jak mówiłem z mojej strony EOT (szkoda mi czasu na herezje)

_________________
Nie chcemy Kościoła, który, jak to piszą gazety, zmienia się wraz ze światem. Chcemy Kościoła, który zmieni świat!
G.K. Chesterton


Cz cze 08, 2006 1:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 14:30
Posty: 76
Post 
Cytuj:
Dowodów na to, że Ziemia nie może być starsza niż 10.000 lat jest wiele. Radzę sięgnać po dobrą literaturę kreacjonistyczną.


To jeszcze wyjaśnij mi, kiedy był trias, jura, kreda, pliocen, miocen, plejstocen i oligocen...
Epoki geologiczne, których się uczy na każdym normalnym uniwersytecie na całym Bożym świecie.
Ale może kreacjoniści mają swoje uniwersytety i potrafią wyjaśnić narastanie kolejnych warstw geologicznych inaczej ?

_________________
"Nie chcem, ale muszem"


Cz cze 08, 2006 12:42
Zobacz profil
Post 
Cytuj:

Dowodów na to, że Ziemia nie może być starsza niż 10.000 lat jest wiele. Radzę sięgnać po dobrą literaturę kreacjonistyczną.


No tu już można spaść ze stołka :D :D :D


Cz cze 08, 2006 12:50
Post 
Pomyśl - od czasów narodzin Chrystusa upłynęło 2000 lat (około)

to juz 1/5 tego czasu.

10.000 lat dla ziemi z punktu geologii - to NIC.

:)


Cz cze 08, 2006 12:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
Ja wierzę, że Bóg stworzył świat.
Wierzę, że trwało to 6 dni.
Nie wierzę że te dni trwały 24 godziny.


Wt cze 13, 2006 14:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL