Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 7:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 16 maja 1657 
Autor Wiadomość
Post 
rafal3006 napisał(a):
Ale odpowiedz zgodnie z własnym przekonaniem, czy 995 Japończyków którzy wysłuchali nauk Chrystusa i powiedzieli "Nie, dziękujemy" pójdzie na wieczne cierpienie ?

TAK czy NIE

Bo Blilia jednoznacznie skazuje ich na wieczne cierpienie - ale tylko i wyłacznie w przypadku, gdy bierze się wybrane cytaty w sposób dosłowny.

Czy tak należy czytać i rozumieć Biblię ?

Jak ty czytasz i rozumiesz Biblię, bo rozsądny człowiek jak widzi powyzszy jawny bezsens (995 Japończyków do piekła) będzie patrzył na przesłanie Biblii jako całość: "Bóg jest Miłością" i w przypadku owego misjonarza Bóg może co najwyżej posłać do piekła samego misjonarza - nigdy niewinnych 995 Japończyków :D


To jeszcze z Ewangelii św. Łukasza:

(10) Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: (11) Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. (12) Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu. (13) Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły, siedząc w worze pokutnym i w popiele. (14) Toteż Tyrowi i Sydonowi lżej będzie na sądzie niżeli wam. (15) A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do otchłani zejdziesz! (16) Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał.


So lip 08, 2006 17:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Ale ja doskonale wiem, że według wybranych cytatów z Biblii 995 niewinnych Japończyków idzie na wieczne cierpienie :D

Powiedz jakie jest twoje prywatne zdanie a nie szukaj kolejnych cytatów :D

Czyżbyś nie był w stanie napisać własnymi słowami co o tym myślisz - czego się boisz ? :)

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


So lip 08, 2006 17:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Incognito napisał(a):
Wieczne cierpienie jest równie sprawiedliwą karą za grzech śmiertelny jak nabicie ciebie na pal sprawiedliwą karą za to, że nawołujesz do nietolerancji religijnej.


Nie zgadzam sie Incognito, nabicie na pal w porównaniu z wiecznym cierpieniem to żadna kara. Nabicie na pal trwa 20 minut a ile trwa wieczne cierpienie ?

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


So lip 08, 2006 17:16
Zobacz profil
Post 
rafal3006 napisał(a):
Ale ja doskonale wiem, że według wybranych cytatów z Biblii 995 niewinnych Japończyków idzie na wieczne cierpienie :D

Powiedz jakie jest twoje prywatne zdanie a nie szukaj kolejnych cytatów :D

Czyżbyś nie był w stanie napisać własnymi słowami co o tym myślisz - czego się boisz ? :)


A kimże ja jestem, by znać sumienia 995 Japończyków, do tego jeszcze fikcyjnych?

Jeśli powiedzieli "nie dziękuję", bo wzgardzili Chrystusem, poważnie ryzykują potępienie.

Ale jeśli powiedzieli "nie dziękuję", bo misjonarz źle głosił lub dał im zły przykład osobisty - zmienia to znacznie sytuację. Jeśli żyliu sprawiedliwie szukając Boga, a nie znaleźli go nie ze swojej winy - mogą być zbawieni.

Na szczęście, ja ich nie będę sądził.


So lip 08, 2006 17:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Tomek Torquemada napisał(a):
A kimże ja jestem, by znać sumienia 995 Japończyków, do tego jeszcze fikcyjnych?

Jeśli powiedzieli "nie dziękuję", bo wzgardzili Chrystusem, poważnie ryzykują potępienie.

Ale jeśli powiedzieli "nie dziękuję", bo misjonarz źle głosił lub dał im zły przykład osobisty - zmienia to znacznie sytuację. Jeśli żyliu sprawiedliwie szukając Boga, a nie znaleźli go nie ze swojej winy - mogą być zbawieni.

Na szczęście, ja ich nie będę sądził.

Dziękuję że napisałeś coś od siebie. Sam widzisz że nie należy brac cytatów z Biblii dosłownie bo z tego wychodzą głupoty - 995 niewinnych Japończyków na wieczne cierpienie :D

Co to znaczy "wzgardzić Chrystusem" w przypadku Innowiercy ?

Czy fakt że nawracany Hindus powie po naukach misjonarza "wolę swoją świętą krowę, gardzę twoim Bogiem" to właśnie oznacza ?

Absolutnie nie, bo ten Hindus jest głęboko wierzącym swojej jedynie słusznej z dziada pradziada religii, i za to Bóg na pewno go wynagrodzi :)

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


So lip 08, 2006 17:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
(J 5, 24-29)
ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia.

No i to mi sie bardzo podoba. Z tego cytatu wynika, ze sadzeni będziemy za czyny, nie za wiarę :D

... i ten cytat zabija wszystkie twoje cytaty Tomku, bo jest zgodny ze zdrową ludzką logiką :)

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


So lip 08, 2006 18:05
Zobacz profil
Post 
rafal3006 napisał(a):
(J 5, 24-29)
ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia.

No i to mi sie bardzo podoba. Z tego cytatu wynika, ze sadzeni będziemy za czyny, nie za wiarę :D

... i ten cytat zabija wszystkie twoje cytaty Tomku, bo jest zgodny ze zdrową ludzką logiką :)


Z tego wersu wynikałoby, że WSZYSCY BĘDZIEMY POTĘPIENI, ponieważ wszyscy grzeszymy:

1 List św. Jana

(6) Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie postępujemy zgodnie z prawdą. (7) Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w światłości, wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo, a krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu. (8) Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. (9) Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, [Bóg] jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.

Na szczęście Bód odpuszcza grzechy tym, którzy w Niego wierzą:

Ewangelia św. Jana, rozdział 3

(16) Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (17) Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. (18) Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

I dopiero teraz mamy pełen obraz sytuacji.


So lip 08, 2006 19:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Tomek Torquemada napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
(J 5, 24-29)
ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia.


Z tego wersu wynikałoby, że WSZYSCY BĘDZIEMY POTĘPIENI, ponieważ wszyscy grzeszymy.

No i co z tego że wszyscy grzeszymy, Bóg nas osoądzi czego było wiecej dobra czy zła. Czyzbyś sądził że spowiedź przed kapłanem, człowiekiem równie grzesznym przecież, majacym totalnie zerowy kontakt z Bogiem coś tu załatwi ? Przeciez spowiedź jest wyłacznie w KRK czyli dotyczy zaledwie 10% ludzkości, a grzeszą wszyscy czyli 90% ludzkości do piekła ? :o

Z powyzszego wersu wynika jednoznacznie że wszyscy dobrzy ludzie idą do nieba niezależnie od religii :)

Przeciez przed chwila sam przyznałeś że 995 japończyków może do nieba mimo że w Biblii pisze jednoznacznie że do piekła :D

Jeśli powyższy cytat jest zgodny z logiką normalnego człowieka, to dlaczego nie postawić go ponad wszystkimi innymi cytatami przecież:

Bóg jest Miłością !

i to jest najwieksze przykazanie Bibliii, w tym duchu trzeba na wszystko patrzeć, a nie grozić piekłem bliźniemu swemu :)

P.S.
Jaki kontakt z Bogiem ma np. o Rydzyk siejący antysemityzm i nienawiść ....

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


So lip 08, 2006 19:35
Zobacz profil
Post 
rafal3006 napisał(a):
Tomek Torquemada napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
(J 5, 24-29)
ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia.


Z tego wersu wynikałoby, że WSZYSCY BĘDZIEMY POTĘPIENI, ponieważ wszyscy grzeszymy.

No i co z tego że wszyscy grzeszymy, Bóg nas osoądzi czego było wiecej dobra czy zła.


Nieprawda. Jeden grzech ciężki wystarczy do wyroku potępienia.


rafal3006 napisał(a):
Czyzbyś sądził że spowiedź przed kapłanem, człowiekiem równie grzesznym przecież, majacym totalnie zerowy kontakt z Bogiem coś tu załatwi ? Przeciez spowiedź jest wyłacznie w KRK czyli dotyczy zaledwie 10% ludzkości, a grzeszą wszyscy czyli 90% ludzkości do piekła ? :o


Kapłan działa w imieniu Chrystusa i jego osobista grzeszność nie ma nic do rzeczy. Na marginesie Kościół święty to 1/6 ludzkości, a nie 1/10.

rafal3006 napisał(a):
Z powyzszego wersu wynika jednoznacznie że wszyscy dobrzy ludzie idą do nieba niezależnie od religii :)


nie wynika

rafal3006 napisał(a):
Przeciez przed chwila sam przyznałeś że 995 japończyków może do nieba mimo że w Biblii pisze jednoznacznie że do piekła :D


Nie napisałem.

Napisałem, że ja nie będę ich sądzić.
Napisałem, że jeśli wzgardzili Chrystusem - będą potępieni.
Napisałem, że jeśli odrzucili nie ze swojej winy (bo źle im głoszono lub zrażono złym przykładem) - wtedy mają jakieś szanse na zbawienie. Dodam teraz, że będą wtedy sądzeni z uczynków. A do potępienia wystarczy jeden grzech śmiertelny.

rafal3006 napisał(a):
Jaki kontakt z Bogiem ma np. o Rydzyk siejący antysemityzm i nienawiść ....


A co Ci do tego? Bezczelny jesteś. Napisane jest "nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni"


So lip 08, 2006 19:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Tomek Torquemada napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
Tomek Torquemada napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
(J 5, 24-29)
ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia.


Z tego wersu wynikałoby, że WSZYSCY BĘDZIEMY POTĘPIENI, ponieważ wszyscy grzeszymy.

No i co z tego że wszyscy grzeszymy, Bóg nas osoądzi czego było wiecej dobra czy zła.


Nieprawda. Jeden grzech ciężki wystarczy do wyroku potępienia.

Taak, grzech ciężki to np. stosowanie środków antykoncepcyjnych czyli ... wszyscy do piekła, bo tylko w KRK mozna sie wyspowiadać :o

Tomek Torquemada napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
Czyzbyś sądził że spowiedź przed kapłanem, człowiekiem równie grzesznym przecież, majacym totalnie zerowy kontakt z Bogiem coś tu załatwi ? Przeciez spowiedź jest wyłacznie w KRK czyli dotyczy zaledwie 10% ludzkości, a grzeszą wszyscy czyli 90% ludzkości do piekła ? :o


Kapłan działa w imieniu Chrystusa i jego osobista grzeszność nie ma nic do rzeczy. Na marginesie Kościół święty to 1/6 ludzkości, a nie 1/10.

Niech będzie że w KRK jest 1/6 ludzkości, a co z pozostałymi ... do piekła, bo z grzechu cięzkiego można sie wyspowiadać tylko przed kapłanem KRK ?
Tomek Torquemada napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
Z powyzszego wersu wynika jednoznacznie że wszyscy dobrzy ludzie idą do nieba niezależnie od religii :)


nie wynika

Akurat z tego wersetu wynika, jeśli tylko ten werset weźmiesz pod uwagę. Jeśli chcesz brać pod uwagę inne wersety to skup sie na głównym przykazaniu Biblii "Bóg jest Miłością" - wtedy ci wyniknie.

Tomek Torquemada napisał(a):
rafal3006 napisał(a):
Przeciez przed chwila sam przyznałeś że 995 japończyków może do nieba mimo że w Biblii pisze jednoznacznie że do piekła :D


Nie napisałem.

Napisałem, że ja nie będę ich sądzić.
Napisałem, że jeśli wzgardzili Chrystusem - będą potępieni.
Napisałem, że jeśli odrzucili nie ze swojej winy (bo źle im głoszono lub zrażono złym przykładem) - wtedy mają jakieś szanse na zbawienie. Dodam teraz, że będą wtedy sądzeni z uczynków. A do potępienia wystarczy jeden grzech śmiertelny.


No to odpowiedz tylko na jedno pytanie:

Co to znaczy "wzgardzić Chrystusem" w przypadku Innowiercy ?

Czy fakt że nawracany Hindus powie po naukach misjonarza "wolę swoją świętą krowę, gardzę twoim Bogiem" to właśnie oznacza ?

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


So lip 08, 2006 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
Cos mi sie zdaje, ze temat watku dotyczy zupelnie czegos innego niz to, o czym teraz dyskutujecie. Bardzo wiec prosze wrocic do tematu, a o piekle i zbawieniu innowiercow porozmawiac w odpowiednich do tego watkach.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


So lip 08, 2006 22:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Gdybyśmy byli sądzeni z Wiary to i szatan będzie zbawiony, bo przecież wierzy ;) , ale przecież "wiara bez uczynków martwa jest"

_________________
Obrazek
Błogosławiony jesteś Panie, Boże ojców naszych,*
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Dn 3,52


N lip 09, 2006 7:43
Zobacz profil WWW
Post 
Kyllyan napisał(a):
Gdybyśmy byli sądzeni z Wiary to i szatan będzie zbawiony, bo przecież wierzy ;) , ale przecież "wiara bez uczynków martwa jest"


I dlatego ani wiara bez uczynków, ani uczynki bez wiary nie wystarczą.


N lip 09, 2006 8:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 18, 2006 20:30
Posty: 1589
Post 
Ateiści tez wierzą, że Boga nie ma, a wiara plus dobre uczynki to droga do nieba :)

Szatan na pewno nie może robic dobrych uczynków - czyli zasłużone piekło.

Ateista może dawać dobro i miłość innym ludziom, zatem może do nieba :)

_________________
Algebra Kubusia - nowa teoria zbiorów


N lip 09, 2006 11:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
rafal3006 napisał(a):
Szatan na pewno nie może robic dobrych uczynków - czyli zasłużone piekło.

Skąd ta pewność, że szatan nie może zrobić nic dobrego?

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


N lip 09, 2006 11:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL