Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 17:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jak głosić Chrystusa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
ToMu napisał(a):

Już to kiedyś pisałem - proponuję postulować palenie na stosach: np. zwolenników aborcji albo homoseksualistów. Przecież pewnie kiedyś też jakiś święty popierał palenie takich na stosach...

zgodnie ze słowami Chrystusa należy zniszczyć członki przyczyniajace się do grzechu, takie spalenie na stosie zniszczy grzeszne ciało ale może uratować duszę, chyba, ze nie wierzy pan w duszę nieśmiertelną?


Cz sie 10, 2006 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
vvv napisał(a):
ToMu napisał(a):
Może napisz wprost zarzut: zarówno wobec papieża (że mu komunie dawał) jak i wobec Rogera (przyjmował komunię, heretyk jeden...) :?:

Już to kiedyś pisałem - proponuję postulować palenie na stosach: np. zwolenników aborcji albo homoseksualistów. Przecież pewnie kiedyś też jakiś święty popierał palenie takich na stosach...


Zmarłego osądził sprawiedliwie Najwyższy Sędzia.

A po co palić na stosach?
Ez 33, 11 Powiedz im: Na moje życie! - wyrocznia Pana Boga. Ja nie pragnę śmierci występnego, ale jedynie tego, aby występny zawrócił ze swej drogi i żył. Zawróćcie, zawróćcie z waszych złych dróg! Czemuż to chcecie zginąć, domu Izraela?

Ale miłość chrzęścijańska wymaga, aby mówić tym, co siedzą w błocie i żreją strąki ze świniami, że czynią zło i narażają się na potępienie. A nie uśmiechać się i mówić jesteście "ok", a piekła i tak nie ma, bo Bóg jest miłosierny, bawcie się dobrze i będzie "w porzo".

A skoro człowiek nie chce zmienić swoich wierzeń, chce wierzyć w to co wierzy - to co :?: Zmusisz go :?: To ma być nawracanie :?: To jest głupota. Wiara opiera się na dobrowolności osoby, która wierzy w Boga - nie na tym, żeby człowieka zmusić do wierzenia w cokolwiek.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz sie 10, 2006 13:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 06, 2006 7:53
Posty: 201
Post 
ToMu napisał(a):
A skoro człowiek nie chce zmienić swoich wierzeń, chce wierzyć w to co wierzy - to co :?: Zmusisz go :?: To ma być nawracanie :?: To jest głupota. Wiara opiera się na dobrowolności osoby, która wierzy w Boga - nie na tym, żeby człowieka zmusić do wierzenia w cokolwiek.


A jak sobie wyobrażasz zmuszanie kogoś do wierzenia przez internet?

:D :biggrin: :D :biggrin: :D :biggrin: :D :biggrin: :D

Ja twardo mówię, aborcja zło, homoseksualizm zło, synkretyzm zło, Komunia św. do ręki zło, świeccy szafarze zło, karmienie Komunią św. heretyków zło, okultyzm zło.... Nikogo nie nawracam, bo to jest indywidualna łaska od Boga, ale mówię prosto z mostu: Twoje poglądy są błędne, co z tym zrobisz, Twoja sprawa. Ryzykujesz wiele.

_________________
Leszek, Jan napisał: "Ponieważ jestem bardzo inteligentny, nie będę się wdawał w próżne dyskusje."


Cz sie 10, 2006 13:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
Cytuj:
A skoro człowiek nie chce zmienić swoich wierzeń, chce wierzyć w to co wierzy - to co Question Zmusisz go Question To ma być nawracanie Question To jest głupota. Wiara opiera się na dobrowolności osoby, która wierzy w Boga - nie na tym, żeby człowieka zmusić do wierzenia w cokolwiek.

to się nazywa 'prawdziwa' miłość bliźniego. Taka miłość pomaga bliźniemu w drodze do piekła. Pacjentowi trzeba podać zastrzyki, bo grozi mu utrata życia, ale pacjent dostaje drgawek na widok zastrzyków więc lekarz z miłości do pacjenta, bo mu go żal, powstrzymuje sie od zastrzyku. A pacjent ? umiera....


Cz sie 10, 2006 13:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
"Pacjent" :?:

To jest człowie,, który ma wolną wolę. Tak samo jak Ty.

Chciałabyś, żeby Jehowi codziennie przychodzili i nawracali Cię :?: Pewnie nie. Więc zrozum, że są ludzie którzy nie chcą być nawracani na katolicyzm.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz sie 10, 2006 17:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 19:21
Posty: 48
Post 
Ze maja wolna wole, to powinnismy przechodzic obok nich obojetnie? Chyba nie. Oni maja wolna wole, ale to nie znaczy, ze mamy przyklaskiwac ich wedrowce do piekla.

_________________
Leszek, Jan o sspx: Księża z tego bractwa są ekskomunikowanymi lefebrystami.


Cz sie 10, 2006 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nie masz nikomu przyklaskiwać.

Możesz rozmawiać, próbować przekonać - O ILE OSOBA TEGO CHCE. Jeśli ktoś jest zainteresowany, chce rozmawiać na tematy wiary.

Ale jeśli ktoś nie chce i w sposób oczywisty to mówi - to po prostu miej na tyle kultury, żeby uszanować jego punkt widzenia, to w co i jak wierzy.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz sie 10, 2006 17:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
ToMu napisał(a):
Więc zrozum, że są ludzie którzy nie chcą być nawracani na katolicyzm.


Fakt. Wolą siarkę, ogień i kotły ze smołą. I kulturalne towarzystwo inteligetnego Lucka. Trza to uszanować, bo pozbawianie ich takich luksusów i takiego towarzystwa byłoby chamstwem i okrucieństwem.

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


Cz sie 10, 2006 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
ToMu napisał(a):
"Pacjent" :?:

To jest człowie,, który ma wolną wolę. Tak samo jak Ty.

Chciałabyś, żeby Jehowi codziennie przychodzili i nawracali Cię :?: Pewnie nie. Więc zrozum, że są ludzie którzy nie chcą być nawracani na katolicyzm.

Porównywać świętą wiarę katolicką czyli Kościół Chrystusa do Świadków Jehowy to bluźnierstwo
a słowa Chrystusa brzmią tak:
Cytuj:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

a św. Jakub mówi:
Cytuj:
19 Bracia moi, jeśliby ktokolwiek z was zszedł z drogi prawdy, a drugi go nawrócił, 20 niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje liczne grzechy*.


Cz sie 10, 2006 18:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
ToMu napisał(a):
Nie masz nikomu przyklaskiwać.

Możesz rozmawiać, próbować przekonać - O ILE OSOBA TEGO CHCE. Jeśli ktoś jest zainteresowany, chce rozmawiać na tematy wiary.

Ale jeśli ktoś nie chce i w sposób oczywisty to mówi - to po prostu miej na tyle kultury, żeby uszanować jego punkt widzenia, to w co i jak wierzy.

a Chrystus mówi:
Cytuj:
11 A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie*. 12 * Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. 13 Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was!* 14 Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych!* 15 Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu.
16 Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!

w innym miejscu Chrystus Pan mówi:
Cytuj:
15 Gdy brat twój zgrzeszy, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa*. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!


Cz sie 10, 2006 18:34
Zobacz profil
Post 
Teresa, matylda - w gorliwości swojej służenia Bogu i Jego chwale, zapewnie nieświadomie, przydajecie chwały szatanowi i przeceniacie jego moc....chrześcijanie to 30% populacji na świecie, w tym 1/3 to katolicy - uznając waszą argumentację, że wszyscy poza katolikami służą szatanowi i pójdą do piekła, niestety można wyciągnąć jeden wnosek - "szatan jest mocniejszy od Boga" :(
Polecam: Katechizm Kościoła Katolickiego 781-782, 836, 839-844.


Cz sie 10, 2006 18:52

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Więc cóż proponujecie, matyldo i Tereso? Nawracanie na siłe? Pójdziecie do ludzi i powiecie im "nawróćcie sie bo jak nie, to was przykujemy łańcuchami do rury i torturami zmusimy żebyście przyjęli Pana"? Nie tędy droga


Cz sie 10, 2006 18:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
Kamyk napisał(a):
Więc cóż proponujecie, matyldo i Tereso? Nawracanie na siłe? Pójdziecie do ludzi i powiecie im "nawróćcie sie bo jak nie, to was przykujemy łańcuchami do rury i torturami zmusimy żebyście przyjęli Pana"? Nie tędy droga

to nie moja propozycja, to Chrystus nakazuje:
Cytuj:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

podważasz słowa Chrystusa? Moja odpowiedź to słowa Chrystusa, te zarzuty kierujesz do Chrystusa, wątpisz w Jego słowa a Chrystus Pan do Marii z Betanii, kiedy go namaszczała powiedział, że Jego Ewangelia będzie gloszona po całym świecie, wiec nikt nie bedzie mógł powiedziec , ze nie słyszał o Jezusie Chrystusie. Trzeba słuchać Boga nie ludzi, tak pouczał św. Piotr, kiedy żydzi chcieli go uciszyć. Taka jest odpowiedź Chrystusa przed Zmartwychwstaniem:
Cytuj:
Następnie przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch*. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi 8 i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. 9 «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien!» 10 I mówił do nich: «Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. 11 Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich!
a po Zmartwychwstaniu jak napisałam wyżej. Utrzymywanie heretyków i schizmatyków w ich błedach im nie pomoze w zbawieniu a każdego Chrystus Pan rozliczy z apostołowania i dorzuci za 'pomaganie' w drodze do piekła heretykom i schizmatykom, kiedy przyjdzie sądzić.


Cz sie 10, 2006 19:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
matylda_mj napisał(a):
ToMu napisał(a):
Więc zrozum, że są ludzie którzy nie chcą być nawracani na katolicyzm.


Fakt. Wolą siarkę, ogień i kotły ze smołą. I kulturalne towarzystwo inteligetnego Lucka. Trza to uszanować, bo pozbawianie ich takich luksusów i takiego towarzystwa byłoby chamstwem i okrucieństwem.

Wolna wola. Nic więcej.

Jak nie chcą być w Kościele, uwierzyć w Jezusa - to nie zmusisz ich. Więc zostaw ich.

Teresa_M napisał(a):
ToMu napisał(a):
"Pacjent" :?:

To jest człowie,, który ma wolną wolę. Tak samo jak Ty.

Chciałabyś, żeby Jehowi codziennie przychodzili i nawracali Cię :?: Pewnie nie. Więc zrozum, że są ludzie którzy nie chcą być nawracani na katolicyzm.

Porównywać świętą wiarę katolicką czyli Kościół Chrystusa do Świadków Jehowy to bluźnierstwo

Dyskutujmy na jakimś poziomie.
Konkretnie, proszę.

Żadne bluźnierstwo. Porównanie. Dobre jak każde inne. Obrazowe.

Matyldo, Tereso - przeczytajcie co Alus napisał. Tak na (chłopski) rozum - coś w tym jest. A wierzycie, że tak będzie :?: Bo ja nie wierzę w to, że tyle istnień ludzkich do piekła pójdzie.

Może dlatego się to nie zgadza, że Kościół katolicki - przez usta niektórych katolików - zdaje się mieć monopol na Prawdę i zbawienie :?: Ja rozumiem - każdy wierzy w Boga, którego wyznaję. Też jestem katolikiem. Ale po prostu nie mogę zrozumieć, dlaczego tyle ludzi - jeśli żyją uczcicwie, kochają, wybaczają - miałoby pójść do piekła, ponieważ nie są członkami Kościoła.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz sie 10, 2006 19:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Teresa_M napisał(a):
podważasz słowa Chrystusa?

Ja podważam. I co teraz zrobisz - pójdziesz po drewienko na stos?
Teresa_M napisał(a):
Trzeba słuchać Boga nie ludzi, tak pouczał św. Piotr, kiedy żydzi chcieli go uciszyć.

Z tego co wiem, nie jesteś Bogiem, więc po co głowę zawracasz, skoro to nie ludzi mamy słuchać?

Więcej takich bijących pianę z ust ludzi jak Teresa_M i matylda_mj, a katolicyzm umrze śmiercią naturalną. Nikt nie lubi natrętów.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Cz sie 10, 2006 19:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL