Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jak głosić Chrystusa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Tereso. Ja nie podważam słów Pana Jezusa. Przeciwnie, na codzień staram sie żyć wiarą i dawać o Nim świadectwo. Ale nakaz "idźcie i głoście Ewangelię" nie oznacza nawracania na siłe. To jest błędna interpretacja. Tym bardziej, że wiara wypływa tylko ze szczerego serca - na siłe po prostu nie da sie nikogo nawrócić


Cz sie 10, 2006 19:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
Alus napisał(a):
Teresa, matylda - w gorliwości swojej służenia Bogu i Jego chwale, zapewnie nieświadomie, przydajecie chwały szatanowi i przeceniacie jego moc....chrześcijanie to 30% populacji na świecie, w tym 1/3 to katolicy - uznając waszą argumentację, że wszyscy poza katolikami służą szatanowi i pójdą do piekła, niestety można wyciągnąć jeden wnosek - "szatan jest mocniejszy od Boga" :(

za takie podejscie do wiary po 'ludzku' Chrystus Pan do Piotra powiedział "zejdź mi z oczu szatanie". Nie twoja sprawa co chce uczynic z Janem" Każdy katolik ma wierzyć słowom Pisma św., bo Kościól naucza, ze wezwania Chrystusa z Pismo św. są ciągle aktualne a sakrament bierzmowania zobowiązuje do bycia rycerzem Chrystusa i głoszenia świętej wiary katolickiej i niech Alus nie ogląda się do tyłu, bo zamieni się w słup soli. Właśnie za tak mały procent katolików w świecie trzeba będzie zdać sprawę przed Bogiem jak się apostołowało. Reszta należy do Boga.


Cz sie 10, 2006 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
Właśnie za tak mały procent katolików w świecie trzeba będzie zdać sprawę przed Bogiem jak się apostołowało
Bardzo ładnie powiedziane Tereso. Musimy sie starać, aby jak najwięcej ludzi przyciągnąć dla Chrystusa. Ale do tego potrzeba odpowiednich metod.


Cz sie 10, 2006 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
Kamyk napisał(a):
Tereso. Ja nie podważam słów Pana Jezusa. Przeciwnie, na codzień staram sie żyć wiarą i dawać o Nim świadectwo. Ale nakaz "idźcie i głoście Ewangelię" nie oznacza nawracania na siłe. To jest błędna interpretacja. Tym bardziej, że wiara wypływa tylko ze szczerego serca - na siłe po prostu nie da sie nikogo nawrócić

uważasz, że słowa Chrystusa się przeterminowały, nie są aktualne? A słowa idźcie jak owce między wilki co oznaczaja, w innym miejscu Chrystus Pan zapowiada prześladowania i uprzedza, żeby nie zrażac się, bo Duch Święty bedzie mówił przez apostołów. Wcale, ani jednego słowa nie ma w Piśmie św. o dialogowaniu i podtrzymywaniu heretyków w ich błedach byleby tylko fałszywy pokój panował, właśnie wtedy kiedy bedą mówic pokój, pokój, nastąpi koniec, bo Chrystus Pan mówi, że nie przyszedł na świat by przynieść pokój, ale ogień rzucić, by płonął.


Cz sie 10, 2006 19:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Jak Ty chcesz kogokolwiek przekonać o błędzie, skoro nielogiczność i wewnętrzną sprzeczność tego w co wierzysz można bez problemu wykazać?

Metody Teresy_M i matyldy_mj mogłyby być skuteczne jeżeli w społeczeństwie większość ludzi byłaby taka jak one - wtedy dochodziłoby po prostu do polowań na czarownice i innych tyranicznych aktów. Niemniej takich ludzi jest obecnie bardzo mało i ich podejście prędzej będzie zaskutkuje kaftanem z rękawami wiązanymi z tyłu niż zwiększeniem ilości katolików. Swoją drogą takie właśnie postawy mogą w przyszłości przyczynić się do zdelegalizowania katolicyzmu jako nawołującego do nienawiści i atakującego wolność obywateli.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Cz sie 10, 2006 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
Incognito napisał(a):
Jak Ty chcesz kogokolwiek przekonać o błędzie, skoro nielogiczność i wewnętrzną sprzeczność tego w co wierzysz można bez problemu wykazać?

Metody Teresy_M i matyldy_mj mogłyby być skuteczne jeżeli w społeczeństwie większość ludzi byłaby taka jak one - wtedy dochodziłoby po prostu do polowań na czarownice i innych tyranicznych aktów. Niemniej takich ludzi jest obecnie bardzo mało i ich podejście prędzej będzie zaskutkuje kaftanem z rękawami wiązanymi z tyłu niż zwiększeniem ilości katolików. Swoją drogą takie właśnie postawy mogą w przyszłości przyczynić się do zdelegalizowania katolicyzmu jako nawołującego do nienawiści i atakującego wolność obywateli.

jestem na forum katolickim, więc tak jak u siebie w domu, więc mam prawo powoływac się na słowa Chrystusa, Chrystusa znienawidzili bez powodu tak mówi Pismo św. Jego Kościół też nienawidzą ale Chrystus Pan dał obietnicę, bramy piekielne nie przemogą Kościoła Chrystusa, Duch Święty 2000lat prowadzi Kościół, który już nie jeden wstrząs z powodu herezji przeszedł, bo co pochodzi od człowieka upada, co pochodzi od Boga trwa. Władza dana Piotrowi jest wieczna. Władza od człowieka upada, kończy się.


Cz sie 10, 2006 19:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Gdy czytam tego typu dyskusje nie może się ode mnie "odczepić" pewien fragment Pisma Św. ...

Łk 11, 37-44 napisał(a):
Gdy jeszcze mówił, zaprosił Go pewien faryzeusz do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to rzekł Pan do niego: "Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste.
Lecz biada wam, faryzeuszom, bo dajecie dziesięcinę z mięty i ruty, i z wszelkiego rodzaju jarzyny, a pomijacie sprawiedliwość i miłość Bożą. Tymczasem to należało czynić, i tamtego nie opuszczać. Biada wam, faryzeuszom, bo lubicie pierwsze miejsce w synagogach i pozdrowienia na rynku.
Biada wam, bo jesteście jak groby niewidoczne, po których ludzie bezwiednie przechodzą".


Proszę zwrócić uwagę na wytłuszczony przeze mnie fragment. Muszę coś dodawać ponad to?

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Cz sie 10, 2006 20:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Teresa_M napisał(a):
jestem na forum katolickim, więc tak jak u siebie w domu, więc mam prawo powoływac się na słowa Chrystusa, Chrystusa znienawidzili bez powodu tak mówi Pismo św. Jego Kościół też nienawidzą

Kto, innowiercy? Jeśli myślisz, że ateiści i innowiercy domyślnie nienawidzą Kościoła to masz chyba jakiś uraz albo kompleks.
Teresa_M napisał(a):
bo co pochodzi od człowieka upada, co pochodzi od Boga trwa.

I dlatego katolicyzm w Europie usycha, a ci którzy są katolikami gryzą się między sobą, podczas gdy islam się rozwija w najlepsze?

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Cz sie 10, 2006 20:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
rozalka napisał(a):
Gdy czytam tego typu dyskusje nie może się ode mnie "odczepić" pewien fragment Pisma Św. ...


Za szybko Biblię zamknęłaś...

w rozdziale XIV św. Łukasza stoi tak:

Cytuj:
(7) Potem opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich: (8) Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. (9) Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: Ustąp temu miejsca; i musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. (10) Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: Przyjacielu, przesiądź się wyżej; i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. (11) Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. (12) Do tego zaś, który Go zaprosił, rzekł: Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. (13) Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. (14) A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych. (15) Słysząc to, jeden ze współbiesiadników rzekł do Niego: Szczęśliwy jest ten, kto będzie ucztował w królestwie Bożym. (16) Jezus mu odpowiedział: Pewien człowiek wyprawił wielką ucztę i zaprosił wielu. (17) Kiedy nadszedł czas uczty, posłał swego sługę, aby powiedział zaproszonym: Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe. (18) Wtedy zaczęli się wszyscy jednomyślnie wymawiać. Pierwszy kazał mu powiedzieć: Kupiłem pole, muszę wyjść, aby je obejrzeć; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego. (19) Drugi rzekł: Kupiłem pięć par wołów i idę je wypróbować; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego. (20) Jeszcze inny rzekł: Poślubiłem żonę i dlatego nie mogę przyjść. (21) Sługa powrócił i oznajmił to swemu panu. Wtedy rozgniewany gospodarz nakazał słudze: Wyjdź co prędzej na ulice i zaułki miasta i wprowadź tu ubogich, ułomnych, niewidomych i chromych. (22) Sługa oznajmił: Panie, stało się, jak rozkazałeś, a jeszcze jest miejsce. (23) Na to pan rzekł do sługi: Wyjdź na drogi i między opłotki i zmuszaj do wejścia, aby mój dom był zapełniony. (24) Albowiem powiadam wam: żaden z owych ludzi, którzy byli zaproszeni, nie skosztuje mojej uczty.

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


Cz sie 10, 2006 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
rozalka napisał(a):
Muszę coś dodawać ponad to?


Jeszcze ten fragment z X rozdziału św. Mateusza Ci umknął:

Cytuj:
(12) Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. (13) Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was! (14) Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! (15) Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu. (16) Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


Cz sie 10, 2006 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
I co chciałaś tym pokazać? Myślisz, że jak będziesz ludziom włazić z buciorami w życie to zachcą Cię w końcu słuchać?

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Cz sie 10, 2006 20:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
Incognito napisał(a):
I co chciałaś tym pokazać? Myślisz, że jak będziesz ludziom włazić z buciorami w życie to zachcą Cię w końcu słuchać?


Ja tylko zacytowałam Pismo. Odnosząc się do moich słów naprawdę komentujesz słowa Chrystusa Pana.

Napisałeś dokładnie coś takiego: I co Chrystus chciał tym pokazać? Myślał, że jak każe Apostołom włazić z buciorami w życie, to zaczną Go w końcu słuchać?

Może jeszcze zaczniesz biadolić, że zły Chrystus przeklął miasta nie chcące słuchać Apostołów?

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


Cz sie 10, 2006 20:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:15
Posty: 109
Post 
Incognito napisał(a):
I co chciałaś tym pokazać? Myślisz, że jak będziesz ludziom włazić z buciorami w życie to zachcą Cię w końcu słuchać?
a Chrystus Pan mówi tak :
Cytuj:
Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać.


Cz sie 10, 2006 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Nie zacznę biadolić, bo akurat mi jest wszystko jedno kto kogo w Biblii przeklnął.
Forum to nie słup ogłoszeniowy gdzie sobie tylko wklejasz, tylko przedstawiasz tutaj w konkretnym celu swoje zdanie nie widzę więc sensu w wykręcaniu się "ja tylko cytowałam". Twoje zaś uważanie, że na pewno wiesz co Chrystus miał na myśli jest zabawne. Nie przypominam sobie aby Chrystus lub apostołowie narzucali się komukolwiek.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Cz sie 10, 2006 20:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Teresa_M napisał(a):
Incognito napisał(a):
I co chciałaś tym pokazać? Myślisz, że jak będziesz ludziom włazić z buciorami w życie to zachcą Cię w końcu słuchać?
a Chrystus Pan mówi tak :
Cytuj:
Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać.

No i?

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Cz sie 10, 2006 20:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL