Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Wyprzeć się wszystkiego? 
Autor Wiadomość
Post 
W obu przypadkach, chodzi o grzech główny - pycha.
Celnik nie modlił się, lecz "eksponował" modlitwę.
Kain - do pychy doszła zazdrość i "ofiara" nie była dla Boga, lecz formą rywalizacji.
Tak Bóg nie "licytował' ofiar, jak i Jezus nie uczył modlitwy.
Chodzi o pokorę.
Bo ofiara, modlitwa, nie jest demonstracją , eksponowaniem "Ja" lecz ukorzeniem się przed Stwórcą.
"Miłośc nie szuka poklasku"...


Śr cze 23, 2004 14:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
Jezus uczynił rozróznienie między modlitwą faryzeusza i celnika - zalecał też napominać


Czy wobec tego mam rozumiec, motku, że przychodzisz tu - napominać, głosić - nie rozmawiać?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr cze 23, 2004 15:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
Motku cytujesz -jakiegoś pana Howarda - nie podajesz kiedy to napisał i skąd cytat--
Cytuj:
Wierzę, że drogą do tego prowadzącą jest powrót wszystkich chrześcijan do posłuszeństwa Rzymowi".


tylko, że to nie jest droga do jedności chrześcijan i tego wcale Ojciec świety czyli Papież Jan Paweł II tak nie wskazuje , bo to nie jest EKUMENIZM- a wręćz przeciwnie - droga do rozdziału Prawdziwy ekumenizm polega na "jedności w różnorodności "

na przykład :
Cytuj:
Sporządzone w Rzymie "Martyrologium XX wieku" liczy blisko 13 tys. nazwisk. W naszym stuleciu ok. 26 milionów chrześcijan oddało życie wskutek prześladowań religijnych. W Koloseum gdzie wspominano z imienia zarówno ofiary komunizmu, jak i hitleryzmu oraz przywoływano postaci heroicznych świadków wiary ze wszystkich kontynentów i okresów historycznych naszego stulecia. Z imienia wymieniano prawosławnych i grekokatolików, ewangelików i anglikanów, baptystów i zielonoświątkowców. Rzymska uroczystość miała głębokie znaczenie duchowe i ekumeniczne.


Ekumenizm wymaga ciągłego nawracania się. Nie z jednego wyznania na drugie, ale radykalnego nawracania się w obrębie własnego wyznania.


Nie może byc w ekumeniźmie mowy o prozeolityźmie. Prozelityzm jest konwersją wymuszoną, przez stwarzanie atrakcyjnych warunków, które mWiele możemy nauczyć się od siebie nawzajem. Trzeba poznać mentalność inaczej wierzących, poznać bogactwo ujęcia innego wyznania, [b]szczerość, radykalność. Przekonać się, jak im zależy na Chrystusie.ają przyciągnąć zwolenników innych wyznań. [/b]

W ekumeniźmie nie może być rywalizacji.
Rywalizować wolno tylko w miłości. Im ktoś ma więcej miłości, tym jest bliżej Chrystusa.


Drogi do postawy ekumenicznej
1. Tolerancja
2. Akceptacji innych w ich inności, gdyż prawo do bycia innym jest podstawowym prawem człowieka.
3. Wspólne działanie.

A przede wszystkim wspólne modlitwy i nabożenstwa.Często po wspólnej modlitwie i wspólnym śpiewaniu, odbywa się wspólna agapa. Podczas niej gdy rozmawiamy ze sobą można sie przekonać, że właściwie tak bardzo się nie różnimy między sobą. To buduje nadzieję. I wiara staje się radośniejsza. Mozna sie przekonac, że „ustawą zasadniczą” całego chrześcijaństwa jest Ewangelia — Dobra Nowina.

ale trzeba wierzyć Ewangelii... i starać wypełnić słowa Chrystusa- "spraw aby byli jedno"

i pamietac o tym co mówił Paweł do Galatów
Ga 3,26-29
Bracia:
Wszyscy dzięki wierze jesteście synami Bożymi w Chrystusie Jezusie. Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie ma już żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.

awe :-D

_________________
.. „Szatan w ciemnościach łowi. Jest to nocne zwierzę.
Kryj się przed nim w światło, tam cię nie dostrzeże.” A. Mickiewicz


Śr cze 23, 2004 15:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
jo_tka napisał(a):
Cytuj:
Jezus uczynił rozróznienie między modlitwą faryzeusza i celnika - zalecał też napominać

Czy wobec tego mam rozumiec, motku, że przychodzisz tu - napominać, głosić - nie rozmawiać?

Możesz rozumiec co chcesz - ja nic nie poradzę na to, że na niektóre tematy mam inny niż Ty pogląd.

awe napisał(a):
Motku cytujesz -jakiegoś pana Howarda - nie podajesz kiedy to napisał i skąd cytat--
Cytuj:
Wierzę, że drogą do tego prowadzącą jest powrót wszystkich chrześcijan do posłuszeństwa Rzymowi".


rzecz popularna na katolickich portalach - pochodzi z 1998 roku.

http://www.apologetyka.katolik.pl/polem ... /index.php
http://www.panoptikum.crx.pl/panoptikum/skrzydla.htm

Cytuj:
tylko, że to nie jest droga do jedności chrześcijan i tego wcale Ojciec świety czyli Papież Jan Paweł II tak nie wskazuje , bo to nie jest EKUMENIZM- a wręćz przeciwnie - droga do rozdziału Prawdziwy ekumenizm polega na "jedności w różnorodności "

Protestantyzm od poczatku wychodził z takiego pluralistycznego założenia - niestety ze strony katolików jest to oceniane zazwyczaj jako grzech podziałów, i wiele razy byłem wykpiony, gdy próbowałem mówić o "jedności w różnorodności".

Pozostaje tylko ubolewać, że głos papieża woła na puszczy.

Ale nawet jesli zaakceptujemy ta różnorodność, to nie widze powodów dla zaprzestania dyskusji i poszukiwań.

Cytuj:
Ekumenizm wymaga ciągłego nawracania się. Nie z jednego wyznania na drugie, ale radykalnego nawracania się w obrębie własnego wyznania.

Tego wymaga życie z Bogiem, a nie ekumenizm

Cytuj:
Nie może byc w ekumeniźmie mowy o prozeolityźmie. Prozelityzm jest konwersją wymuszoną, przez stwarzanie atrakcyjnych warunków, które mają przyciągnąć zwolenników innych wyznań.

jeżeli "atrakcyjnymi warunkami" jest wg ciebie porządne duszpasterstwo zamiast rutyniarstwa i niedbałości, albo przekonanie o biblijnym nauczaniu w miejsce niebiblijnego, to trudno mi sie by było z tym zgodzić. Prozelityzm to nadużywane słowo, w którym pobrzmiewa lekceważenie dla ludzi, którzy mają odwagę dokonać wyboru - deprecjonuje się ich trudną decyzję, sugerując, że są oni tylko zmanipulowanymi matołkami, albo duchowymi leniwcami idącymi na łatwiznę (zazwyczaj jest dokładnie na odwrót).

Cytuj:
[color=red][b]Drogi do postawy ekumenicznej
1. Tolerancja
2. Akceptacji innych w ich inności, gdyż prawo do bycia innym jest podstawowym prawem człowieka.
3. Wspólne działanie.

żadna z tych dróg nie wyklucza dyskusji - powiedziałbym wręcz, że dyskusja jest konieczna by po nich kroczyć...

Cytuj:
A przede wszystkim wspólne modlitwy i nabożenstwa.Często po wspólnej modlitwie i wspólnym śpiewaniu, odbywa się wspólna agapa. Podczas niej gdy rozmawiamy ze sobą można sie przekonać, że właściwie tak bardzo się nie różnimy między sobą.

Jedno pytanie, a'propos wspólnego nabożeństwa - czy luteranin, baptysta, albo zielonoświątkowiec będzie mógł wziąść udział w katolickiej Eucharystii? (o koncelebrowanie z pastorami nawet nie pytam)

Cytuj:
To buduje nadzieję. I wiara staje się radośniejsza. Mozna sie przekonac, że „ustawą zasadniczą” całego chrześcijaństwa jest Ewangelia — Dobra Nowina.

Dlatego dyskutujemy o tym, jak kto ją rozumie. Chyba nie chodzi Ci o to tylko, by odczytywac uroczyście Ewangelię i nie zastanawiać sie nawet, czego też ona nas uczy...


Śr cze 23, 2004 17:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
motek napisał(a):
Jedno pytanie, a'propos wspólnego nabożeństwa - czy luteranin, baptysta, albo zielonoświątkowiec będzie mógł wziąść udział w katolickiej Eucharystii?


Motek - a nie widziałeś choćby w telewizji nabożeństwa ekumenicznego??

A niby to dlaczego baptysta ,zielonoświątkowiec czy luteranin nie mógłby wziąć udziały w Mszy św? Zapraszam motku - w najbliższą niedzielę na Msze św . Szczegóły gdzie i kiedy podam na PW.

awe

_________________
.. „Szatan w ciemnościach łowi. Jest to nocne zwierzę.
Kryj się przed nim w światło, tam cię nie dostrzeże.” A. Mickiewicz


Śr cze 23, 2004 18:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
awe napisał(a):
Motek - a nie widziałeś choćby w telewizji nabożeństwa ekumenicznego??

A niby to dlaczego baptysta ,zielonoświątkowiec czy luteranin nie mógłby wziąć udziały w Mszy św?


nie chodziło mi o udział w nabożeństwie...

doprecyzuję:

czy kacerz może PRZYSTĄPIĆ DO KOMUNII ŚWIĘTEJ?


Śr cze 23, 2004 19:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
kacerstwo dawn. herezja. kacerz dawn. heretyk. Etym. - st.czes. kacieř 'heretyk'


motku, az mi przykro ,że tak mówisz o sobie -heretyk. Dlaczego Ty sie tak nazywasz- chyba nie jestes heretykiem , przecież jestes chrześcijaninem!!! Kochasz Jezusa!!!!!

Po wyznaniu wiary, szczerym wyznaniu grzechów, jasne że może, każdy chrześcijanin powrócić do praktyk religijnych. Bóg jest Miłosierny i czeka!!!

Nawet nie wiesz a może i wiesz motku jakie to przyjemne i radosne spotkac się z Jezusem w Sakramencie Pokuty i karmić sie Jego Ciałem w Sakramencie Eucharystii.

awe :-D

_________________
.. „Szatan w ciemnościach łowi. Jest to nocne zwierzę.
Kryj się przed nim w światło, tam cię nie dostrzeże.” A. Mickiewicz


Śr cze 23, 2004 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
awe napisał(a):
kacerstwo dawn. herezja. kacerz dawn. heretyk. Etym. - st.czes. kacieř 'heretyk'


motku, az mi przykro ,że tak mówisz o sobie -heretyk. Dlaczego Ty sie tak nazywasz- chyba nie jestes heretykiem , przecież jestes chrześcijaninem!!! Kochasz Jezusa!!!!!

etmologicznie "heretyk" to ten, który dokonał wyboru (z gr. heresis), zaś "kacerz", to czysty (z gr. katharos) - ani jedno, ani drugie nie przynosi mi ujmy :)

Cytuj:
Po wyznaniu wiary, szczerym wyznaniu grzechów, jasne że może, każdy chrześcijanin powrócić do praktyk religijnych. Bóg jest Miłosierny i czeka!!!

udajesz Greka?

nie mówimy przecież "powrocie do praktyk religijnych", tylko o goscinnym udziale np. podczas ekumenicznej mszy - lawirujesz, bo, jak sadzę, znasz świetnie odpowiedź, która świadczy jak najgorzej o ekumenicznym nastawieniu KK - osoba nie mająca pełnej wspólnoty z Kościołem katolickim nie może brać udziału w waszej Eucharystii. Kościoły protestanckie stawiaja tylko jeden warunek udziału w Pamiątce - nowe narodzenie - nikt nie będzie zaglądał do legitymacyj członkowskich... niestety katolikom nie wolno przyjmowac kacerskiej komuni, ale dlatego, że zakazuje im tego KK a nie kacerze...

KKK 1400: Wspólnoty eklezjalne powstałe w wyniku Reformacji, odłączone od Kościoła katolickiego, "nie przechowały... właściwej i całkowitej rzeczywistości eucharystycznego Misterium, głównie przez brak sakramentu kapłaństwa" (Sobór Watykański II, dekret Unitatis redintegratio, 22). Z tego powodu dla Kościoła katolickiego interkomunia eucharystyczna z tymi wspólnotami nie jest możliwa.

Cytuj:
Nawet nie wiesz a może i wiesz motku jakie to przyjemne i radosne spotkac się z Jezusem w Sakramencie Pokuty i karmić sie Jego Ciałem w Sakramencie Eucharystii.

gdyby było takie radosne, to bym nie zrezygnował - nie narzekam na brak radości w Chrystusie.


Śr cze 23, 2004 22:25
Zobacz profil
Post 
motek napisał(a):
Ale to jednak Bóg nie przyjął ofiary Abla, więc jednak Bóg je zlicytował...

Motku, bądź łaskaw nie poprawiać Pisma Świętego.


Cz cze 24, 2004 7:46

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
Teofil, Jan napisał(a):
motek napisał(a):
Ale to jednak Bóg nie przyjął ofiary Abla, więc jednak Bóg je zlicytował...

Motku, bądź łaskaw nie poprawiać Pisma Świętego.


Gratuluje spostrzegawczości, ale bądź łaskaw nie dorabiać zbędnej ideologii do zwykłych czeskich błędów.


Cz cze 24, 2004 10:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
motek napisał(a):
tylko o goscinnym udziale np. podczas ekumenicznej mszy - lawirujesz, bo, jak sadzę, znasz świetnie odpowiedź, która świadczy jak najgorzej o ekumenicznym nastawieniu KK - osoba nie mająca pełnej wspólnoty z Kościołem katolickim nie może brać udziału w waszej Eucharystii.


a jak ty sobie wyobrazasz nie wierzyc i przyjmować Ciało Chrystusa - przecież przed podaniem Ciała Chrystusa - szafarz wypowiada słowa i wskazuje Ciało Chrystusa a przyjmujacy odpowiada wyraxnie AMEN na znak, że wirzy ,że tan mały okruch chleba jest Ciałem Jezusa.

no a co odpowie ten , kto w to nie wierzy ?? a chce przyjac??? Ma być zaprzeczeniem samemu sobie??

Dlatego może przyjac Komunie duchową . Komunia duchowa wyraża pragnienie zjednoczenia z Chrystusem. Eucharystia była, jest i będzie „sakramentem sakramentów”. Ci, którzy nie mają ku temu przeszkód kanonicznych, nie powinni się z niej wyłączać. Te osoby, które je mają, mogą korzystać z komunii duchowej.

I nie jest to, żadna „boczna droga”, ale inne miejsce na tej samej drodze.
Komunia duchowa zakłada bardziej oczekiwanie niż spotkanie, bardziej tęsknotę niż spełnienie.
Jest jak gdyby wyjściem w kierunku…


a poza tym drogi motku - nie bądz zaczepny w swoich postach typu - udajesz Greka .... albo motku napadasz na kościół katolicki . Jak wiesz lepiej jak jest w Kościele z którego wyszedłeś to po co rozmawiasz , jaki ma to sens?? Albo podważasz to co mówię o radości z przyjęcia Jezusa, ja nie podważam twoich uczuć religijnych, ani nie mówię o baptystycznych przywódcach religijnych albo o pastorach, więc trochę stonuj.
Niech to widać w twoich postach , że baptyści sa ekumeniczni!! i nie dzielą Jezusa . Przeciez wszyscy chrzescijanie obmyci sa tą sama Krwią Chrystusa, podążamy w tym samym kierunku - innymi drogami ale w tym samym, Jeden i ten sam Chrystus nas Zbawił!!!!

awe :-D

_________________
.. „Szatan w ciemnościach łowi. Jest to nocne zwierzę.
Kryj się przed nim w światło, tam cię nie dostrzeże.” A. Mickiewicz


Cz cze 24, 2004 17:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
Ponieważ właśnie jedność Kościoła, którą Eucharystia urzeczywistnia przez ofiarę i komunię z Ciałem i Krwią Pana, koniecznie domaga się pełnej komunii w zakresie wyznania wiary, sakramentów i władzy kościelnej, nie jest możliwe koncelebrowanie tej samej liturgii eucharystycznej, dopóki nie będzie na nowo przywrócona w pełni ta więź.

Tego rodzaju koncelebracja nie byłaby ważnym środkiem, a wręcz mogłaby okazać się przeszkodą do osiągnięcia pełnej komunii, pomniejszając poczucie dystansu dzielącego nas od celu, i wprowadzając lub uwiarygodniając nieścisłości w rozumieniu takiej czy innej prawdy wiary. Droga ku pełnej jedności może być realizowana tylko w prawdzie.

Mimo to gorąco pragniemy odprawiać razem jedyną Eucharystię Chrystusa i to pragnienie już staje się wspólnym uwielbieniem i wspólną modlitwą błagalną. Razem zwracamy się do Ojca i czynimy to coraz bardziej jednym sercem

Chociaż w żadnym wypadku nie jest upoważniona koncelebracja, gdy brak pełnej jedności, nie dotyczy to jednak w szczególnych przypadkach pojedynczych osób przyjmujących Eucharystię, a należących do Kościołów lub Wspólnot kościelnych nie pozostających w pełnej jedności z Kościołem katolickim. W tym przypadku bowiem celem jest zaspokojenie poważnej potrzeby duchowej dla zbawienia wiecznego poszczególnych wiernych, nie zaś realizacja interkomunii, niemożliwej dopóty, dopóki nie będą w pełni zacieśnione widzialne więzy komunii kościelnej.

Kierując się tą racją Sobór Watykański II ustalił zasady postępowania wobec wiernych Kościołów Wschodnich, którzy, choć w dobrej wierze pozostają odłączeni od Kościoła katolickiego, z własnej woli proszą o możliwość przyjęcia Eucharystii od duchownego katolickiego i są do tego odpowiednio przygotowani. Ten sposób postępowania został później potwierdzony przez obydwa Kodeksy, w których z odpowiednimi przystosowaniami został także uwzględniony przypadek innych chrześcijan, nie wschodnich, którzy nie są w pełnej komunii z Kościołem katolickim.

można z radością przypomnieć, że w pewnych szczególnych przypadkach duchowni katoliccy mogą udzielać sakramentu Eucharystii, Pokuty i Namaszczenia Chorych innym chrześcijanom, którzy nie są w pełnej komunii z Kościołem katolickim, ale gorąco pragną je przyjąć, dobrowolnie o nie proszą i przejawiają wiarę, jaką Kościół katolicki wyznaje w tych sakramentach. Na zasadzie wzajemności również katolicy mogą –w określonych przypadkach i szczególnych okolicznościach– prosić o te same sakramenty duchownych tych Kościołów, w których są one ważne

Nawet jeśli chodzi o szczególne i ściśle określone przypadki, trzeba zwrócić baczną uwagę na warunki, które koniecznie muszą być spełnione, ponieważ odrzucenie jednej lub więcej prawd wiary odnośnie do tych sakramentów, a wśród nich prawdy dotyczącej potrzeby kapłaństwa służebnego dla ich ważności, sprawia, że proszący nie posiada dyspozycji, aby zgodnie z prawem można było mu ich udzielić. Podobnie wierny katolik nie będzie mógł przyjąć Komunii św. we wspólnocie, w której brak ważnego sakramentu Święceń.

Wierne zachowywanie całości zasad i norm ustalonych w tej materii jest jednocześnie wyrazem i gwarancją miłości wobec Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wobec braci z innego wyznania chrześcijańskiego, którym należy się świadectwo prawdy, jak również wobec samej sprawy dążenia do jedności.

Przepraszam za przydługi cytat - Ecclesia de Eucharistiae...

Kościół Prawosławny podchodzi do kwestii Eucharystii jeszcze bardziej rygorystycznie zresztą...

Więc oczekujesz, że w imię ekumenizmu KK porzuci to, w co wierzy - w tym wypadku realną obecność Jezusa Chrystusa w Sakramencie Eucharystii, albo umożliwi przyjmowanie Go tym, którzy w to nie wierzą?
Czy nie byłoby "niegodne przyjmowanie Ciała i Krwi Pańskiej"?

Krytykujesz zdanie T. Howarda, a jednocześnie oczekujesz, że KK przejdzie na protestantyzm? Na tym ma polegać ekumenizm?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz cze 24, 2004 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
jo_tka napisał(a):
Więc oczekujesz, że w imię ekumenizmu KK porzuci to, w co wierzy - w tym wypadku realną obecność Jezusa Chrystusa w Sakramencie Eucharystii, albo umożliwi przyjmowanie Go tym, którzy w to nie wierzą?

Niczego nie oczekuję - zwracam tylko uwagę na pewien fakt - z resztą uważam, że jest to chwalebne, choć jest antyekumeniczne - są po prostu wartości, które są ważniejsze niż instytucjonalna jedność. Katolicy mają do nich prawo, ale protestanci także.

Ekumenizm nie może z postawić chrześcijanom nowego bożka o imieniu "Jedność" - jeśli na tym on ma polegać to ja dziękuję.

Zapytałem o Eucharystię, bo Awe mi napisała:
Cytuj:
A niby to dlaczego baptysta ,zielonoświątkowiec czy luteranin nie mógłby wziąć udziały w Mszy św? Zapraszam motku - w najbliższą niedzielę na Msze św . Szczegóły gdzie i kiedy podam na PW.

Okazuje sie, że są poważne przeszkody i jednak "baptysta, zielonoświątkowiec czy luteranin" wcale nie może wziąść pełnego udziału w katolickiej Mszy.

Cytuj:
Czy nie byłoby "niegodne przyjmowanie Ciała i Krwi Pańskiej"?
No więc czemu Awe mnie do niego zaprasza? Czyżby chciała ściągnac na mnie potepienie..? :D

Cytuj:
Krytykujesz zdanie T. Howarda, a jednocześnie oczekujesz, że KK przejdzie na protestantyzm? Na tym ma polegać ekumenizm?
Oczekuję tylko jednego - że przestaniecie prawić patetyczne tyrady o zdradzie ekumenicznych ideałów każdemu kacerzowi, który się ośmieli mówić o swoich pryncypiach.

awe napisał(a):
a poza tym drogi motku - nie bądz zaczepny w swoich postach typu - udajesz Greka .... albo motku napadasz na kościół katolicki . Jak wiesz lepiej jak jest w Kościele z którego wyszedłeś to po co rozmawiasz , jaki ma to sens??

:o jesli dialog nie polega na rozmawianiu to na czym?

Cytuj:
Albo podważasz to co mówię o radości z przyjęcia Jezusa

NIE-PRA-WDA!
niczego nie podważałem - proszę bez brzydkich oszczerstw...

Cytuj:
Niech to widać w twoich postach , że baptyści sa ekumeniczni!! i nie dzielą Jezusa . Przeciez wszyscy chrzescijanie obmyci sa tą sama Krwią Chrystusa, podążamy w tym samym kierunku - innymi drogami ale w tym samym, Jeden i ten sam Chrystus nas Zbawił!!!!

Jeśli choć jednym słowem zaprzeczyłem temu, że katolicy są obmyci Krwią Chrystusa to wskaż konkretnie gdzie!
A jeśli tego nie zrobiłem, to nie pojmuję do kogo kierujesz powyższe słowa?

Dyskutujemy o poprawności niektórych doktryn i praktyk - nikomu nie wmawiam, ze Chrystus go nie zbawi, więc nie uderzaj w ten ton, OK?


Pt cze 25, 2004 9:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
Oczekuję tylko jednego - że przestaniecie prawić patetyczne tyrady o zdradzie ekumenicznych ideałów każdemu [...], który się ośmieli mówić o swoich pryncypiach.


Co do tej kwestii zgadzam się z Tobą absolutnie.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt cze 25, 2004 9:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
motek napisał(a):
A niby to dlaczego baptysta ,zielonoświątkowiec czy luteranin nie mógłby wziąć udziały w Mszy św? Zapraszam motku - w najbliższą niedzielę na Msze św . Szczegóły gdzie i kiedy podam na PW.

Okazuje sie, że są poważne przeszkody i jednak "baptysta, zielonoświątkowiec czy luteranin" wcale nie może wziąść pełnego udziału w katolickiej Mszy.

Cytat:
Czy nie byłoby "niegodne przyjmowanie Ciała i Krwi Pańskiej"?
No więc czemu Awe mnie do niego zaprasza? Czyżby chciała ściągnac na mnie potepienie..?


Motku - udział w Eucharystii możesz wziąć, i to nie ściagnie wyroku potepienia.
Przyjmowanie Ciała i Krwi pańskiej niegodnie ściąga wyrok potepienia a nie udział w Liturgii.
Zauważ ,że wiele wybitnych osobistości ateistów, protestantów bierze udział w Eucharystii -
Kiedys w poście opisywałam ślub protestanta z katoliczką ,Był podczas Eucharystii i było sporo wyznawców z Twojego Koscioła.

A poza tym Ekumenizm polega na patrzeniu z róznych kierunków na wspólne swiatło. I działaniu w Miłości.

awe

_________________
.. „Szatan w ciemnościach łowi. Jest to nocne zwierzę.
Kryj się przed nim w światło, tam cię nie dostrzeże.” A. Mickiewicz


Pt cze 25, 2004 12:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL