Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 30, 2024 1:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Wyprzeć się wszystkiego? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So cze 26, 2004 13:41
Posty: 60
Post 
Belizariusz napisał(a):
Nie bede wiec padal na kolana.......ale moge zrobic jedno. moge powiedziec zwyczajne:

PRZEPRASZAM.

Za moje inwektywy i zacietrzewienie......nie wiem czy mi sie znow nie przydarzy, ale coz........jestem tylko czlowiekiem.

pozdrowka
Popłyną także łzy?

Ależ mnie wzruszyłeś. ;)


Pn cze 28, 2004 13:50
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Popłyną także łzy?

Ależ mnie wzruszyłeś.


Czy to wszystko co masz do powiedzenia?

Jezeli TAK.......to szkoda "klawiatury" na konkretna odpowiedz


pozdrowka


Pn cze 28, 2004 13:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post 
Motku ja uważam, że nie mam prawa nikogo skreślać. Dlatego też pytałem was czyli ciebie i godunova jak wy to widzicie . Widzę , że przynajmniej ty motku podzielasz moją opinię. Pisząc iż ty tez musiałbyś wkleić daną odpowiedź jeszcze raz ale duzymi literami wnioskuje , że czegoś nie zrozumialem w twoim poście więc proszę abys mi wyjaśnił czego ? Pozdrawiam

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


Pn cze 28, 2004 13:57
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 26, 2004 13:41
Posty: 60
Post 
Belizariusz napisał(a):
Cytuj:
Popłyną także łzy?

Ależ mnie wzruszyłeś.


Czy to wszystko co masz do powiedzenia?
Nie gorączkuj się tak.


Belizariusz napisał(a):
Jezeli TAK.......to szkoda "klawiatury"...


pozdrowka
Twój to problem?


Pn cze 28, 2004 14:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Prosze o zakończenie powyższego dialogu i powrót do tematu.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn cze 28, 2004 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
Lars_P napisał(a):
Poróżniony, to dla mnie pokłócony. Pojednany, to pogodzony.

Ale czy pogodzenie, albo pojednanie wymaga ujednolicenia struktur, form, wszelkich poglądów itd.?

Gdy mówiłem o synach mieszkających osobno, majacych swoje domy, żony, zawody itd. to miałem na myśłi to, że możemy byc diametralnie rózni (nawet wzajemnie krytyczni), ale uznawać w sobie nawzajem równoprawne dzieci jednego Ojca.

Nie dla uznania cudzej racji, ale dla dopuszczenia możliwości, że sami się - być może - mylimy.

Dlatego właśnie protestanci uznają "sola scriptura" - zamknięte źródło autorytetu, a nie otwarte źródło autorytetu, za którym stoją ludzie.


Pn cze 28, 2004 16:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:14
Posty: 487
Post 
Motku – ponieważ nie jestem przedstawicielem żadnej komisji ekumenicznej ani autorytetem w powyższych sprawach, pozostawiam dialog tym, których uważam w swoim Kościele za kompetentnych.
Mam zaufanie do przedstawicieli Kościoła, którego jestem członkiem i dlatego, nie wypowiadam się autorytatywnie uważając, z góry, że coś nie jest lub, że coś jest możliwe.
Jestem przekonany, że pomimo naszych „forumowych” poglądów, które może się różnią właśnie ze względu naszego niedoinformowania lub słabej wiedzy teologicznej, iż Duch Święty, towarzyszy tym, którzy po obu stronach naszych Kościołów zasiadają wspólnie by szukać wspólnej płaszczyzny porozumienia.
Miejmy ufność w Bożą łaskę – że to, co będzie owocem wspólnych spotkań, rozważań i modlitw nam wszystkim pozwoli jednym głosem w jednym Kościele choć może innymi choć harmonijnie współgrającym głosem zaśpiewać dziękczynne „Te Deum”

_________________
Bóg zna Twoją przeszłość, ofiaruj mu teraźniejszość a On zatroszczy się o twoją przyszłość.


Pn cze 28, 2004 17:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
motku, masz racje w tym, co napisales - oczywiscie wg mnie ;)

ale piszesz tez:
Cytuj:
Nie dla uznania cudzej racji, ale dla dopuszczenia możliwości, że sami się - być może - mylimy.


czy to "sami" oznacza tez protestantów?

Cytuj:
Dlatego właśnie protestanci uznają "sola scriptura" - zamknięte źródło autorytetu, a nie otwarte źródło autorytetu, za którym stoją ludzie.


jesli tak, to w czym np mozecie sie mylic?

pozdrawiam :)


Pn cze 28, 2004 18:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
elka napisał(a):
ale piszesz tez:
Cytuj:
Nie dla uznania cudzej racji, ale dla dopuszczenia możliwości, że sami się - być może - mylimy.


czy to "sami" oznacza tez protestantów?

a czy znasz jakikolwiek protestancki kościół, który przypisywałby swoim przywódcom (obecnym, lub historycznym) nieomylnosć, albo uważał, że niepodważalne choćby jedno ich zdanie?

Nawet tak fundamentalne teksty jak Księgi Symboliczne Kościoła Ewangelicko Augsburskiego są uważane przez luteran za podważalne.

Tylko żeby nie było nieporozumień: głębokie przekonanie w jakiejs kwestii nie oznacza uzurpowania do nieomylności.

Cytuj:
Cytuj:
Dlatego właśnie protestanci uznają "sola scriptura" - zamknięte źródło autorytetu, a nie otwarte źródło autorytetu, za którym stoją ludzie.

jesli tak, to w czym np mozecie sie mylic?

a w czym nie możemy?

biorąc pod uwagę pewne rozbieżności w niektórych kwestiach to niektórzy z nas mylą się na pewno - problem w tym, że nie wiemy na pewno którzy to są :D


Pn cze 28, 2004 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Belizariusz napisał(a):
Cytuj:

PRZEPRASZAM.

Za moje inwektywy i zacietrzewienie......nie wiem czy mi sie znow nie przydarzy, ale coz........jestem tylko czlowiekiem.

pozdrowka


JA również !! :oops: Was wszystkich za czasami ostrą klawiaturke..Tudzież jeżeli ktoś się czuje obrażony moimi wypowiedziami przepraszam i proszę o wybacznie..
A Sakson w ramach ekumenizmu odblokuje zablokowana możliwość edycji postów własnych. :-) :-) :-) ..
A epitety jak mnie znowu czasami jakie licho poniesie.. No moge przyobiecac.. że nie będe..!!

Pozdrówka Panie i Panowie


Pn cze 28, 2004 19:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL