Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 17:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Małżeństwo w wieku... 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Ten temat nie jest o seksie przed ślubem. I proszę nie krzyczeć.
Dziękuję.

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


So paź 20, 2007 14:41
Zobacz profil
Post 
Posty dotyczące małżeństwa w islamie zostały wydzielone tutaj:
viewtopic.php?t=14058

Proszę o trzymanie się tamatu i zwrócenie uwagi, że dział dotyczy rodziny chrześcijańskiej.


So paź 20, 2007 23:50

Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 9:38
Posty: 342
Post 
Tutejsza moderacja , trzyma sie bardziej przepisów , niż rabini Talmudu. Można mieć tylko nadzieję , że w domowych pieleszach nie są tak dogmatyczne, pozbywając się tej srogości i wyluzowwując się czasem ..... . :lol: :oops: . Dla moderatorek :cmok1:

Druga sprawa. Co bardziej przebiegli dykutanci, zwłaszcza z dobrą pamięcia , poznaja wiek co niektórych forumowiczek.

Trzecia sprawa. My, że tak powiem ogólnie byliśmy między 25, a 27 lat..... .

Najlepszy wiek to dla niewiasty 21-23, dla męża 25-28. księdza można wyświęcić dopiero po 25 roku życia. Przyjmuje się ten wiek jako dojrzały dla mężczyzny. Całkiem poważnie , po przejciu tych przedziałów ludzie nabieraja nawyków , mówiąc po polsku starzeją się itz każdym rokiem coraz trudniej jest pozbyc sie nawyków. Co oczywiscie nie wyklucza szczęśliwego małżeństwa.


Pn paź 22, 2007 23:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 9:38
Posty: 342
Post 
Na śmierć zaponiałe o celu !!
Bez filozofowania , bo tak się żyje najlepiej.


Pn paź 22, 2007 23:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 9:38
Posty: 342
Post 
toffee napisał
Cytuj:
JUZ ROZUMIEM DLACZEGO Z TAKIM ZAPALEM WIEKSZOSC Z WAS BRONI TEZY ZE SEX TO TYLKO PO SLUBIE

Drogi toffee !

Jeden znajlepszych polskich seksuologów o. Karol Meissner , benedyktyn z Lubinia , miał dobrego kolegę, niezyjącego już ks Tischnera. Kiedy spotykali się ze soba , ks Tischener witał o. Karola w te oto słowy : Seks z Tobą Karolu !
Czy ty nie masz , aby tylko jednegow głowie ...?


Wt paź 23, 2007 0:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
Robur napisał(a):
Najlepszy wiek to dla niewiasty 21-23...

Kiedy większość kobiet w tym nie ma ukończonej nauki, zawodu, ani stałej pracy? Rozumiem w tym wieku się zaręczyć, ale wychodzić za mąż za faceta starszego od kilka lat? To ma być mąż czy sponsor?

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Śr paź 24, 2007 14:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 9:38
Posty: 342
Post 
Rojza Genendel napisał(a):
Robur napisał(a):
Najlepszy wiek to dla niewiasty 21-23...

Kiedy większość kobiet w tym nie ma ukończonej nauki, zawodu, ani stałej pracy? Rozumiem w tym wieku się zaręczyć, ale wychodzić za mąż za faceta starszego od kilka lat? To ma być mąż czy sponsor?


Na tym polega właśnie problem. Skoro najważniejsza jest obecnie praca , niezależność , trudno. Coś za coś, zawsze tak jest . Pisze o wieku najlepszym pod wzgledem psychofizycznym , nie zawodowym.

Zreszta , to nieco jałowe gadanie. Faceci i facetki chcą i tak być od siebie teraz niezależni, a przeież małżeństwo narusza niezależność stąd ta niechęć do wiązania się.


Śr paź 24, 2007 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 
Robur napisał(a):
Pisze o wieku najlepszym pod wzgledem psychofizycznym , nie zawodowym.

Wiesz, ja i mój narzeczony zamierzamy się wkrótce pobrać. Z twoich kryteriów wynika że oboje mamy niewłaściwy wiek do małżeństwa. Ja jestem za stara (ukończone 26) a on za młody (ukończone 24). Skąd u ciebie akurat takie kryteria?

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Śr paź 24, 2007 20:48
Zobacz profil
Post 
Według mnie kazdego Bóg prowadzi inaczej...

A czy małżeństwo było udane czy nie to chyba można dopiero na łożu śmierci powiedzieć- bo nie można chwalić dnia przez zachodem slonca...

Święta Joanna Bereta Molla brała ślub po trzydziestce...


Śr paź 24, 2007 20:59

Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 9:38
Posty: 342
Post 
Rojza Genendel napisał(a):
Robur napisał(a):
Pisze o wieku najlepszym pod wzgledem psychofizycznym , nie zawodowym.

Wiesz, ja i mój narzeczony zamierzamy się wkrótce pobrać. Z twoich kryteriów wynika że oboje mamy niewłaściwy wiek do małżeństwa. Ja jestem za stara (ukończone 26) a on za młody (ukończone 24). Skąd u ciebie akurat takie kryteria?

Zajrzyj ,co napisałem o swoim małżeństwie , wieku... .

Są to pewne ramy, po których charaktery sie trudniej dostosowują. Nie wyklucza to przecież szczęścia późniejszego. Kryteria te są znane od lat , obecnie się o nich nie wspomina.

Tak na marginesie , czy On jest dla Ciebie najważniejszy w życiu ?

Pytam , ponieważ w dwóch zdaniach dwukrotnie użyłaś kolejności ja i on . Może to przypadek , może podświadomie tak stawiasz kolejność .... . Małżeństwo , to poważna sprawa w dzisiejszych czasach i wymaga oddania się drugiej osobie i życia dla drugiej osoby.


Śr paź 24, 2007 22:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL