Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:18



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
 Ekumenizm świadkow Jehowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz kwi 13, 2006 10:12
Posty: 33
Post Ekumenizm świadkow Jehowy
Jako katolik po mszy św.chodze na zebrania św Jehowy aby przekazać im to co dowiedzialem sie z chomili.W kościela niema dialogua ja mam potrzebe dyskusji.Na studium biblijnym moge sie wypowiedzieć na tematy biblijne,w kościela tylko wysluchać ewangieli.Nie jestem ochszczonym przez sw Jehowy tylko jako niemowle w kościele ,teraz mam 59 lat i nie zamieżam zmienic wyznania.Wieże że tylko roznice wyznaniowe ożywiają dyskusje.tak jak roznice temperatur wyzwalają ożywczy deszczyk.Jednomyslność to nuda i martwota.

















Bog milości pokona nieludzkiego Jehowe.[/url]

_________________
liczy się tylko to co myśle.o mnie www.kktj.pl kącik naukowy.


Pt wrz 08, 2006 10:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:40
Posty: 997
Post Re: Ekumenizm świadkow Jehowy
storozak napisał(a):
Bog milości pokona nieludzkiego Jehowe.


Znaczy - sam siebie pokona?

Niemożliwe.

_________________
Polska jest jak twórczość Lucasa: 1980 Gwiezdne Wojny, 1981 Imperium Kontratakuje, 1989 Powrót Jedi, 1993 - 2005 Mroczne Widmo... A teraz mamy Atak Klonów... Strach myśleć o Zemście Sithów...


Pt wrz 08, 2006 10:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 13, 2006 10:12
Posty: 33
Post 
Chodzi o podobieństwo na ktore stwożeni jesteśmy.Topienie i palenie jest nieludzkie.Powinnismy wybaczac a nie usuwac nieprawych.Biblia jest tak popularna bo zawiera opisy okrucienstw i zbrodni przeciwko ludzkości.

_________________
liczy się tylko to co myśle.o mnie www.kktj.pl kącik naukowy.


Pt wrz 08, 2006 13:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 7:40
Posty: 997
Post 
storozak napisał(a):
Biblia jest tak popularna bo zawiera opisy okrucienstw i zbrodni przeciwko ludzkości.

No widzisz - każdy tam znajduje coś dla siebie.
Ty - na przykład - znalazłeś zbrodnie przeciwko ludzkości...

_________________
Polska jest jak twórczość Lucasa: 1980 Gwiezdne Wojny, 1981 Imperium Kontratakuje, 1989 Powrót Jedi, 1993 - 2005 Mroczne Widmo... A teraz mamy Atak Klonów... Strach myśleć o Zemście Sithów...


Pt wrz 08, 2006 13:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 18:41
Posty: 90
Post 
storozak napisał(a):
Chodzi o podobieństwo na ktore stwożeni jesteśmy.Topienie i palenie jest nieludzkie.Powinnismy wybaczac a nie usuwac nieprawych.Biblia jest tak popularna bo zawiera opisy okrucienstw i zbrodni przeciwko ludzkości.


O czym Ty mówisz, bo nie za bardzo kojarzę?
Można wybacz i nawet koniecznie trzeba to czynić, jednak ktoś kto zawinił musi tego od nas chcieć. Musi okazać skruchę i pragnąć dobrych stosunków z nami i z Bogiem. Musi chcieć by mu przebaczono.
Inaczej przebaczanie jest czymś deprawującym i prowadzącym do złego, do nasilenia sie zła. Ten zaś osobnik będzie utwierdzany w swej bezkarności.


Pt gru 07, 2007 17:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Miłujący prawde napisał(a):
Można wybacz i nawet koniecznie trzeba to czynić, jednak ktoś kto zawinił musi tego od nas chcieć. Musi okazać skruchę i pragnąć dobrych stosunków z nami i z Bogiem. Musi chcieć by mu przebaczono.


To jest logika "tego świata". Chrześcijaństwo proponuje inną drogę: nawrócenie jest owocem doświadczenia nieuwarukowanego przebaczenia, a nie odwrotnie.


Pt gru 07, 2007 20:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 1:37
Posty: 589
Post 
Stary temat i pewnie autor tutaj nie zagląda, ale wypowiem się...

Chodzenie do Świadków Jehowy na studium biblijne to jak wykłady w Stowarzyszeniu Ordynacka z etyki biznesu, albo lekcje NPR udzielane przez rozwódkę.

ŚJ po pierwsze nie czytają tej samej Biblii co my. Po drugie interpretują ją w oderwaniu od nowoczesnej krytyki biblijnej i w zgodzie z ich pismami instruktażowymi. Nawet więc jeśli mówią, że to tylko "studium", to zawsze i na pewno będzie jakiś element mieszania w głowie i indoktrynacji, szczególnie jeśli katolik nie jest za bardzo obeznany z Pismem. A tak naprawdę pewne rzeczy można zweryfikować dopiero gdy sięgnie się do oryginału.

_________________
Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale MOCY, MIŁOŚCI i trzeźwego MYŚLENIA (2Tm 1,7)

Moje blogi: Świat Czytników, VrooBlog, Blog Biblijny (zawieszony). Moje strony: porównywarka polskich e-booków


Pn gru 10, 2007 0:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2005 1:37
Posty: 589
Post 
Jeszcze dodam, że niedawno odkryłem forum nt. Biblii: http://biblia.webd.pl/forum/ - niestety opanowane przez paru ŚJ z nastawieniem misyjnym, co niestety mnie mocno zniechęciło do czytania - bo nie chcę za każdym razem patrzeć kto jest autorem, aby od razu czytać przez filtr.

_________________
Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale MOCY, MIŁOŚCI i trzeźwego MYŚLENIA (2Tm 1,7)

Moje blogi: Świat Czytników, VrooBlog, Blog Biblijny (zawieszony). Moje strony: porównywarka polskich e-booków


Pn gru 10, 2007 0:24
Zobacz profil
Post 
chodzą
nachodzą ci poganie Nas po domach

po pierwsze książka o której mówia nie jest Biblią zatwierdzoną przez KK

musza kupować kolportowane gazetki
jest to po prostu sytem sprzedaży prasy

gdyby było inaczej każdy chodziłby z ta swoją ksiązką
i żadnej prasy rozdawac by nie musiał

w każdym bądź razie tracimy z tego powodu sporo pieniędzy
które mogłyby trafic na tacę


Pn maja 12, 2008 0:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Zdecydowanie mnożenie tematów o Świadkach Jehowy nie ma sensu.
Proszę się skupić na jednym...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn maja 12, 2008 7:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL