Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:48



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 222  Następna strona
 Uwagi do moderacji II 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
real napisał(a):
mnie najbardziej w tym wszystkim jednak dziwi postawa pozostałych...
no, chyba że to ze mną jest coś nie tak i mam wypaczone pojęcie uczciwości.


Mnie też dziwi postawa pozostałych ;) Jak to sobie wyobrażacie? Moderator banuje forumowicza w wątku A1, a ten sam forumowicz pisze dalej pod innym nickiem w wątkach A2,..., An? Przy czym moderator pisze obszerne uzasadnienie bana, dołącza zebrany materiał dowodowy i odpowiada w nieskończoność na interpelacje pozostałych nicków (bo już nie użytkowników), włącznie z nickami A2,..., An?

Ale może to ze mną jest coś nie tak i mam ograniczoną wyobraźnię.

Do reszty punktów nie będę się odnosił, bo to nie moja działka, a nie chciałbym powiększać zamieszania.


Pn kwi 14, 2008 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post 
Echh....
Real - o co Ci właściwie chodzi? :?
Przecież nie ukrywam tego - w którym momencie doszło do modyfikacji jednego z punktów regulaminu - już po decyzji o zbanowaniu PTRa.
Nie jest to żadne usprawiedliwienie - po Twoich pytaniach i poruszeniu kwestii ilości nicków na forum - uznałam, że trzeba jaśniej sprecyzować ten punkt - odnosząc go nie tylko do tematu, ale i do całego forum :)
Dziękuję Ci za to, że zwróciłaś uwagę moderacji na to, iż powinniśmy jaśniej sformułować to zdanie w regulaminie - nie nadepnęłaś na żaden odcisk.

To Ty reagujesz dziwnie alergicznie i ja zaczynam się zastanawiać, czy zmieniając ten punkt to ja komuś nie nadepnęłam...

Rito, kilka postów wcześniej napisałaś:

Rita napisał(a):
Cytuj:
Rzadko dostaje się bana za jedną wypowiedź

A właśnie o takie przypadki mi chodzi. Ktoś coś napisał, moderacja usunęła wpis razem z użytkownikiem. Takie sytuacje nie są zbyt klarowne, delikatnie mówiąc...

Takiego bana dostaje właśnie osoba, która została zbanowana i wraca na nowym nicku. Tylko nie po to dostała bana, aby mogła bezkarnie wrócić pod innym loginem - co tutaj nie jest jasne?

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn kwi 14, 2008 19:18
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Takiego bana dostaje właśnie osoba, która została zbanowana i wraca na nowym nicku.

To jest po prostu kłamstwo. Nie zawsze tak jest jak piszesz.


Pn kwi 14, 2008 19:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4100
Post 
Po pierwsze - nie napisałam, że zawsze tak jest.
Po drugie - nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić, że dana osoba jest osobą zbanowaną, czasami może się kamuflować. Dlatego nie zarzucaj mi proszę kłamstwa.

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn kwi 14, 2008 19:52
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Po pierwsze - nie napisałam, że zawsze tak jest.
Po drugie - nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić, że dana osoba jest osobą zbanowaną, czasami może się kamuflować.

Czyli jeżeli nie podoba wam się co pisze dana osoba, to przyjmujecie że pisała już pod innym nickiem, ale sie dobrze kamufluje i macie problem z głowy? A może ja też pisałam pod innym nickiem, czemu nie zbanować kilku innych niewygodnych użytkowników pod pretekstem, pod jakimkolwiek pretekstem? I problem z głowy...


Pn kwi 14, 2008 20:03
Post 
Asienkko, gratuluję z całego serca! wygrałaś, a wraz z Tobą prawie całe forum.

zmiany, jak widać w Regulaminie, już dokonałaś.
posługujesz się też sprawnie eufemizmami i sugerujesz jakoby to był jedynie 'zabieg kosmetyczny' spowodowany niefortunnie dobranymi słowami; do tego zgrabnie wkładasz w moje usta słowa, których nie wypowiedziałam. nigdzie nie sugerowałam 'jaśniejszego sformułowania' - od początku podkreślam, że to sformułowanie JEST (było...) jasne. sugerowałam stosowanie w praktyce tego, co już zostało wcześniej ustalone, a co nijak się ma do Waszego argumentowania banicji.
więc nie chodziło mi o ZMIANĘ regulaminu - co de facto uczyniłaś (swoją drogą bez poinformowania użytkowników i bez zostawienia najmniejszego śladu naniesionej poprawki w samym Regulaminie) - a dostosowanie się do wymyślonego przez Was prawa.

Rita, a i nie tylko ona, miała rację - wszelka dyskusja z Wami bywa bezzasadna.
więc i odcisków komentować nie będę...


uznając swoje niedostosowanie społeczne względem tego forum i/lub wypaczone pojecie uczciwości w opinii tegoż - niniejszym proszę o usunięcie mojego konta. jeśli nie sprawi to zbyt wielkiego kłopotu, wdziędzna bym była za uczynienie tego z dniem jutrzejszym - chciałabym dokończyc kilka rozmów i pożegnać się ze rozmówcami z pw.
prośbę umieszczam tu, gdyż nie chcę powodować domysłów jakobym została zbanowana.
mając wybór między lusterkiem a życiem forumowym, decyduję się bezapelacyjnie na to pierwsze.

i jeśli prawdą była sugestia w usuniętym poście Świerszczącego, że Was ranię - przepraszam - nigdy nie miałam takiej intencji.
dziekuję za gościnę na forum i życzę mnóstwa sił w przyszłości.

z poważaniem - a real one


Pn kwi 14, 2008 20:08
Post 
Rito... opcja phpBB pod tytułem "ban" nie jest w 100% skuteczna... jak większość banów w internecie. Powiem inaczej: osoba z minimalna znajomością internetu i zasad portu 80 i proxy obchodzi bana jak chce :)

Jeśli do tego się kamufluje to już nie jest tak łatwo stwierdzić.

Pozostaje nam wierzyć w umiejętności moderatorskie. I powiem, że ja mimo zastrzeżeń ciągle wierzę, bo w końcu jakbym stwierdził, że są do bani to nie miałbym tu czego szukać....

poza tym swego czasu adminowałem oficjalnym forum uczelnianym - naprawdę nie jest łatwo, mówię z autopsji. Ban to nie jest coś, czym można szafować na prawo i lewo, a jednocześnie nie jest takie trudne do obejścia jak się wydaje. Założę się, że jakbyśmy zobaczyli statystyki skasowanych postów wysłanych przez "spam-boty" to zobaczylibyśmy, że moderatornia ma całkiem sporo pracy, zwłaszcza jak na wolontariat.

Moja dewiza w tym wypadku brzmi: nie oczekuj od kogoś czegoś, czego prawdopodbnie sam/sama byś nie była w stanie zrobić.


Crosis


Pn kwi 14, 2008 20:11
Post 
Cytuj:
§ IV: Uwagi końcowe:

1. Regulamin jest podstawą działania moderatorów, jednak nie jest możliwe, aby ująć w nim wszystkie możliwe sytuacje, dlatego prosimy nie pisać zażaleń dotyczących interwencji moderatora w jakimś miejscu, jeśli jedynym uzasadnieniem byłoby stwierdzenie, że „tego nie ma w regulaminie”.


Nie spotkałem się jeszcze z regulaminem, który mógłby przewidziec całą inwencję twórczą ludzi....

co do zmiany - cóż - bywa.

Sam psioczyłem na moderację - w sumie nie raz. Ale wobec moderatorów (na wszystkich forach, żeby nie było) stosuję trzy zasady:
- po pierwsze: zasada człowieczeństwa,
- po drugie: zasada "prawa do własnych zasad" - nikt mnie nie zmusza, żebym tam siedział,
- po trzecie: zasada domniemania racji - jak pisałem wyżej.


Crosis


Pn kwi 14, 2008 20:21
Post 
A ja się nie spotkałam ze stosowaniem prawa wstecz! Cóż bywa. Zbanowaliśmy kogoś niezgodnie z regulaminem, zmienimy regulamin. Jakież to katolickie...


Pn kwi 14, 2008 20:56
Post 
Rito, a ja w takich kwestiach jak najbardziej się postkałem - to się nazywa uczenie się na błedach - po prostu pewne mozliwości nie mogły zostać przewidziane w regulaminie... może osoba pisząca nie miała tyle doświadczenia w łamaniu banów...


regulamin forum takiego jak to pewnie zazwyczaj jest edytowany po tym, jak administracja odkryje coś, czego nie była świadoma wcześniej... nawet jak w pewnym momencie "zahckowałem" forum i za pomocą prostego exploita mogłem pisać pod kilkoma nickami równocześnie. Taki już urok darmowych skryptów.

I czysto informacyjnie chciałem powiedzieć, że w kwestii bezpieczeństwa to tutaj przynajmniej szybko instalowane są łatki, które wychodzą... czego o innych forach powiedzieć nie można. Niby i tak mi to zwisa, bo dla for i haseł mam zupełnie inną politykę niż dla pozostałych haseł, ale zawsze to coś [in]in plus[/i]. A ogólnie moje trzy zasady cały czas działają.


Crosis


Pn kwi 14, 2008 21:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Rito:

1. Jestem przekonana, że PTR doskonale wiedział, że używanie kilku nicków jest niedozwolone, niezależnie od precyzji zapisu w regulaminie. Świadczy o tym choćby ten post:
viewtopic.php?t=15843&start=0

2. Nawet jeśli jednak jakimś cudem tę wiedzę "zgubił", to zawsze mógł przeczytać regulamin, w którym było napisane, że nie można używać dwóch nicków do prowokowania kłótni:

Cytuj:
Niedopuszczalne jest używanie dwóch lub więcej loginów przez jedną i tę samą osobę w jednym temacie bez ujawnienia swojej tożsamości lub udawanie dwóch różnych osób, zwłaszcza z wykorzystywaniem tego do popierania swego własnego stanowiska lub prowokowania kłótni.

Źródłem cytatu jest ten post real, więc mam nadzieję, że nie zarzucisz jej stronniczości w tej sprawie.
viewtopic.php?p=336195#336195

3. PTR vel świrszcząca vel Kamieniołom używał kolejnego nicku do prowokowania kłótni, co nie ulega wątpliwości. Niezależnie od faktu mnożenia nicków ten fakt załatwia sprawę. Takie postępowanie było określone jako niedopuszczalne w tym "nieprecyzyjnym" regulaminie.

4. Doprecyzowanie sformułowań miało na celu uniknięcie tego typu wątpliwości na przyszłość.

Proponuję dyskutantom ochłonięcie i za zgodą admina zamykam temat.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn kwi 14, 2008 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Już dwa tygodnie bez żadnej afery. Co się dzieje? :zdziwko:

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Pn kwi 28, 2008 11:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 16:23
Posty: 950
Post 
Biedny Staś się nudzi ;)

A czy tak nie jest lepiej?

_________________
arcarc


Pn kwi 28, 2008 12:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 16:23
Posty: 950
Post 
A co się stało z Virginią? Od początku wydawała się dziwna, ale za co poleciała?

_________________
arcarc


Wt kwi 29, 2008 10:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Arc - za spamowanie i trolling.
Przepraszam, powinnam to napisać wczoraj.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr kwi 30, 2008 5:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 3318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 222  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL