Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 1:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Pytanie do protestantow: co Jezus mial na mysli... 
Autor Wiadomość
Post 
jeszcze chciałbym dodąc w kwestii spowiedzi ....wiadomo że każdy powinien codziennie przepraszać Boga za wszystko co go rani ....ale mi jest potrzebna taka intymna rozmowa z księdziem na zasadach spowiedzi ...dla mnie jest to piekny akt pojednania sie z Bogiem kóry bardzo wspiera mnie duchowo


So lis 17, 2007 11:35
Post 
czemu na tej stronie wśród modlitw nie ma "Ojcze nasz" której nauczył nas Jezus ?? czy to są tylko przykładowe ?


So lis 17, 2007 11:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post Re: Pytanie do protestantow: co Jezus mial na mysli...
Witam


marcin_w napisał(a):
...mowiac, ze Piotr jestes skala i na tej skale zbuduje swoj Kosciol, a bramy piekielne go nie przemoga i dajac mu prawo zwiazywania i rozwiazywania na ziemi i w niebie?
Katolicki punkt widzenia jest oczywisty: Jezus mial na mysli KK, a Piotr-pierwszy papiez i kazdorazowy jego nastepca ma prawo zwiazywania i rozwiazywania.
Bardzo jestem ciekaw, o ktorym Kosciele (jednym!), wedlug protestantow, mowil Jezus?
To ja podam artykuł, który mi się podoba. Uważam go za dojrzały i głęboki w przemyśleniu tematu. Oczywiście cenne są uwagi oponentów. Ważne by dojść do prawdy, która jest w Jezusie.

Artykuł był dostępny na stronie http://www.chs.pl. Obecnie strona jest przenoszona na inny serwer (chyba) więc zanim wszelkie archiwum tam przeniosą, to potrwa. Ja sobie ten artykuł zrzuciłem na komputer, więc podaję linka do swojej strony - tam go wrzuciłem.

http://www.mcfunthomas.republika.pl/ART ... petros.htm

<>< <>< <><

Marcinie, To co Jezus miał na myśli to nie denominacje. Już za czasów Jezusa i apostołów nie było pełnej jedności w Jego ciele. Wspomniane też było w tym wątku jak te wersety widzieli pisarze wczesnochrześcijańscy. W KK są oni często głosem wołającym o przyjęcie obecnych dogmatów. Jak widać manipulacja faktami sięga wszelkich denominacji, i Twojej i mojej.

Co do związywania i rozwiązywania: taką władzę mieli i Piotr i Apostołowie, a wcześniej już żydowski sąd najwyższy, czy też wspólnota z Qumran. Czego ta władza dotyczyła? Ciekawą odpowiedź można przeczytać w katolickim KOMENTARZU HISTORYCZNO-KULTUROWYM DO NOWEGO TESTAMENTU, wyd. VOCATIO. Nie chce mi się wszystkiego stamtąd przepisywać, ale mogę w skrócie napisać, że chodzi m.in. o władzę przyjmowania do grona zbawionych/wierzących. Widzimy tego uzasadnienie w przypadku ANANIASZA i SAFIRY, czy też SZYMONA czarownika.

Piotr jest skałą jako ten który wyznaje Jezusa. Inni będą budować na tym fundamencie, czyniąc to samo wyznanie.

Co do bram piekielnych to warto się zastanowić co w ogóle symbolizują bramy, do czego służą. Bo z praktyki widzę, że ten zwrot tłumaczony jest dość opacznie. Wskazówka: brama nie służy do ataku. ;-)


Pozdrawiam

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Wt lip 01, 2008 11:41
Zobacz profil
Post 
hmm....ja jednak w tym fragmencie widze ze Pior został wyróżniony co potwierdzają ojcowie kościoła ktorzy żyli za czasów apostołow o prymacie biskupa rzymu -Piotra i poźniejszych jego następców. Wiadomo że keidyś to nie wyglądało tak jak dzis. Kościoł jednak rozwija się wraz z uplywem czasu. Jednak Kościoła nie ograniczałbym tylko do KK ktory powstał własnie w oparciu o ten fragment. Ja ostatnio czytam historie kościoła i pierwsi chrzescijanie równiez w Piotrze dostrzegali pierwszzego wsród apostołów. Pierwsze zbory/eklezje w przypadku sporów zwracąły sie z prosbą o rozwiązanie problemu do kościoła w rzymie. NAwet List św Klemensa - biskupa rzymu to potwierdza. Kościoł jednak to cos wiecej niz krk to wszyscy wierzący w Chrystusa. Bóg w kazdym kościele ma swoich żołnierzy . Nie wiem czy dla Boga wazna jest przynalezność do Kościoła. Można byc katolikiem czy prawosławnym czy tez baptystą i tez stawac sie świetym. Co z tego że ktos jest katolikiem , co niedziele uczeszcza na msze sw ale jego zycie daje duzo do myślenia? JEzus powiedział ze nie kazdy kto mowi Panie Panie wejdzie do królestwa. Oprócz modlitwy trzeba spełniac wole Boga a tą wolą jest wypełnianie przykazan a przedewszstkim przykazania miłości które zawiera w sobie dekalog oraz miłość Bliźniego. Co z tego że bede sie modlił a bede nienawidził , mścił się albo szukał zemsty?


Wt lip 01, 2008 20:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
Witam


lereeeek napisał(a):
hmm....ja jednak w tym fragmencie widze ze Pior został wyróżniony co potwierdzają ojcowie kościoła ktorzy żyli za czasów apostołow o prymacie biskupa rzymu -Piotra i poźniejszych jego następców.
Prymat Piotra nad Apostołami to wg. mnie nie zwierzchnictwo nad całym Kościołem. Już sam fakt, że Ap. Paweł sam zarządzał kościołami, które zakładał daje nam powód do powątpiewania w sprawie Piotrowego zwierzchnictwa. Warto prześledzić historię chrześcijaństwa jak to było z tym prymatem bpa Rzymu.


lereeeek napisał(a):
Wiadomo że keidyś to nie wyglądało tak jak dzis. Kościoł jednak rozwija się wraz z uplywem czasu.
Rozwój nie może być powodem alternacji pewnych prawd wiary, pewnej części Tradycji.


lereeeek napisał(a):
Ja ostatnio czytam historie kościoła i pierwsi chrzescijanie równiez w Piotrze dostrzegali pierwszzego wsród apostołów.
W pierwotnym Kościele było kilka filarów, a nie jeden - Piotr. ;)


lereeeek napisał(a):
Pierwsze zbory/eklezje w przypadku sporów zwracąły sie z prosbą o rozwiązanie problemu do kościoła w rzymie. NAwet List św Klemensa - biskupa rzymu to potwierdza.
Lepiej więcej poczytać w tych sprawach. ;-) Gdyby było tak prosto jak piszesz, to nie byłoby tyle zamieszania wokół tej sprawy w którymś z pierwszych wieków... ;)


lereeeek napisał(a):
Kościoł jednak to cos wiecej niz krk to wszyscy wierzący w Chrystusa. Bóg w kazdym kościele ma swoich żołnierzy.
Amen


lereeeek napisał(a):
Nie wiem czy dla Boga wazna jest przynalezność do Kościoła. Można byc katolikiem czy prawosławnym czy tez baptystą i tez stawac sie świetym.
Amen 8)


lereeeek napisał(a):
Co z tego że ktos jest katolikiem , co niedziele uczeszcza na msze sw ale jego zycie daje duzo do myślenia? JEzus powiedział ze nie kazdy kto mowi Panie Panie wejdzie do królestwa.
Po raz trzeci - AMEN.


lereeeek napisał(a):
Co z tego że bede sie modlił a bede nienawidził , mścił się albo szukał zemsty?
amen PO RAZ OSTATNI...W TYM POŚCIE. :-)


POZDRAWIAM

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Śr lip 02, 2008 2:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post 
lereeeek napisał(a):
Można byc katolikiem czy prawosławnym czy tez baptystą i tez stawac sie świetym.

Czy moge prosic o kilka przykladow baptystow, ktorych mozna uwazac za swietych?


Śr lip 02, 2008 2:54
Zobacz profil
Post 
robaczku ja nie mowie tutaj o świetości w rozumieniu krk czyli wyniesienia kogoś na ołtarze ale o swego rodzaju doskonałosci do ktorej mamy darzyc. Mamy być doskonali jak Ojciec nasz w Niebie. Co do prymatu biskupa rzymu ...no cóz dzis tez nie jest tak że papież rządzi wszystkim jesli wogole mozna nazwac to rządzeniem. Poszczegolne kościoły mają swoich hierarchów. Papiez ma byc filarem dla krk czyli tym który trzyma to wszystko w jednej kupie. Dzis poszło to tak daleko ze ja nawet modląc sie o jedność chrzescijan bardziej chodzi mi o wspolny dialog i milosc a nie połaczenie. Kazdy kościół chrzescijański inaczej oddaje cześć Bogu ale ją oddaje. Powinnismy się cieszyc z tego ze wierzymy w Jezusa - Mesjasza i Zbawiciela. Ja jestem w krk i kocham swój kościół , kocham Boga ale uwazam ze samo chodzenie do koscioła, uczesczanie na nabożenstwa i chodzenie na wszelkie praktyki do kościoła nie otworzy mi bram do Nieba. Mohe chodzic po klęczkach na pielgrzymki ale jak miłosci nie bede miał to bede niczym. Co mi to wszystko da ta zewnetrzna pobozność jesli w sercu bede siał nienawisc do innych, bede szukał zaczepki , zemsty , nie bede miał współczucia do biednych i bede obojętny na ludzkie cierpienie. Te wszystkie prkatyki sa fajne bo maja nas zblizyc do Boga. Mój proboszcz zawsze powtarzał że te zewnetrzne praktyki mają sens jesli nasze wnetrze tez jest bogate w nauki Chrystusa i żyjemy Ewangelią. A Ewangelia to miłość do Boga, Boga do nas i nas do innych. To dobra nowina. Nie mamy sie smucic , Chrystus zmartwychstał i juz przez samą wiare w Niego nalezymy do Niego.


Nie mnie oceniach który kościol ma racje, który odszedł od nauk. Ja tam wierze w to ze Bóg raczej bedze kazdego pytał sie co mam mu do zaoferowania , czy potrafie kochac i miłować. Dlatego uwazam że każdy bez wzgledu na kościół zyjąc wiarą, nadzieją i miłością moze stawac sie pieknym i bogatym w oczach Boga.


Śr lip 02, 2008 11:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post 
lereeeek napisał(a):
Nie mnie oceniach który kościol ma racje, który odszedł od nauk. Ja tam wierze w to ze Bóg raczej bedze kazdego pytał sie co mam mu do zaoferowania , czy potrafie kochac i miłować. Dlatego uwazam że każdy bez wzgledu na kościół zyjąc wiarą, nadzieją i miłością moze stawac sie pieknym i bogatym w oczach Boga.

Przepraszam Cie, ale czesc Twojej wypowiedzi, ktora pogrubilem uwazam za takie sobie ble, ble, ble podobnie jak walke o pokoj i panstwo robotnikow i chlopow z ktorym mielismy do czynienia jeszcze kilkanascie lat temu.
Poza tym nie odpowiedziales na moje pytanie.
Chodzilo mi specjalnie o zgromadzenie baptystow poniewaz kiedys przeczytalem takie oswiadczenie:
"Jako baptyści, przedstawiciele wyznania protestanckiego od 400 lat zabiegającego o rozdział kościoła i państwa, a od około 160 lat obecnego na ziemiach polskich, czujemy się w obowiązku przypominać, iż przymus religijny i światopoglądowy, nawet najmniejszy, wykrzywia charakter człowieka i ogranicza jego szansę stania się pełnowartościowym członkiem społeczeństwa. Państwo gwałcące sumienia i narzucające religię - jakąkolwiek religię - tworzy społeczeństwo konformistów, a tym samym zmniejsza swoje szanse na duchowy dobrobyt. Proces dostrzegalny jest w Polsce, gdzie presji religijnej przy wsparciu ze strony państwa poddawane są już dzieci przedszkolne i szkolne korzystające z publicznego systemu oświatowego.Krajowa Konferencja Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP apeluje do
władz publicznych o ścisłe przestrzeganie postanowień Konstytucji RP dotyczących rozdziału państwa i religii, który jest zawsze korzystny dla państwa, dla jego obywateli i dla wszystkich bez wyjątku wspólnot religijnych."

Dla mnie to jest po prostu walka z religia pod plaszczykiem pieknych hasel (ktore i Ty stosujesz). W moim pytaniu o wskazanie mi takiego, ktory bedac "baptystą i tez stawac sie świetym" chodzilo mi o takich, ktorzy z religia nie walcza i nie popieraja linii swoich przywodcow - moze znasz takich?

Poza tym mam zastrzezenia do zasady "mozna byc ... i byc dobrym czlowiekiem" Wydaje mi sie, ze przynaleznosc do jakiejkolwiek grupy czyni kazdego czlonka wspolodpowiedzialnym za dzialania tej grupy wiec powyzsza zasada jest dla mnie bez sensu.


So lip 05, 2008 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 30, 2008 6:15
Posty: 18
Post 
Kosciol zapoczatkowany przez Piotra jest zaledwie fundamentem,na ktorym Jezus zbuduje swoj Kosciol.Jak widac fundament ten nie
przypomina skaly i nalezaloby wpierwej posklejac go do "kupy"
Chrzescijanie wszystkich Krajow laczcie sie w Slowie pochodzacym od
Ojca ,a nie od ludzi...

Jezus Chrystus Krol Polski


Wt lip 15, 2008 8:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
Witam


gibsson napisał(a):
Kosciol zapoczatkowany przez Piotra jest zaledwie fundamentem,na ktorym Jezus zbuduje swoj Kosciol.
Takim fundamentem jakim jest Piotr jest i Paweł, bo i na nim Bóg budował Kościół. Poza tym warto poczytać co w pierwszych wiekach pisano i jak w praktyce rozumiano słowa z Mt 16,13-20.


Pozdrawiam

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Wt lip 15, 2008 23:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 30, 2008 6:15
Posty: 18
Post 
mcfunthomas napisał(a):
Witam


gibsson napisał(a):
Kosciol zapoczatkowany przez Piotra jest zaledwie fundamentem,na ktorym Jezus zbuduje swoj Kosciol.
Takim fundamentem jakim jest Piotr jest i Paweł, bo i na nim Bóg budował Kościół. Poza tym warto poczytać co w pierwszych wiekach pisano i jak w praktyce rozumiano słowa z Mt 16,13-20.


Pozdrawiam


Do tego cytatu przypasowac Mt 26,34-35,oraz nawrocenie sie mordercy,a
puzle zaczna sie ukladac same.Jezeli nie odnajdziemy Jezusa w samych sobie to na prozno szukac Go w kosciolach. Kiedy odnajdziemy Go w nas samych,odnajdziemy Kosciol (bez scian).On w nas, my w nim:
KOSCIOL JEZUSA CHRYSTUSA


Śr lip 16, 2008 9:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post 
mcfunthomas napisał(a):
Takim fundamentem jakim jest Piotr jest i Paweł,

Nie rob z Zalozyciela idioty. On doskonale wiedzial, ze kazdy dom ma jeden fundament i kazda organizacja jednego przywodce.


Śr lip 16, 2008 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post 
gibsson napisał(a):
Jezeli nie odnajdziemy Jezusa w samych sobie to na prozno szukac Go w kosciolach.

Ochh, jak to pieknie brzmi. Tylko falszywie.


Śr lip 16, 2008 14:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post 
Witam


robaczek2 napisał(a):
mcfunthomas napisał(a):
Takim fundamentem jakim jest Piotr jest i Paweł,

Nie rob z Zalozyciela idioty. On doskonale wiedzial, ze kazdy dom ma jeden fundament i kazda organizacja jednego przywodce.
Prawie doskonała odpowiedź, bo fundamentu innego nie da się założyć a jest nim Jezus Chrystus. A co do stwierdzenia robienia idioty, to radzę się powstrzymać, bo nieuzasadnione słowa wracają jak bumerang... (por. księgę Przysłów). ;-)

1 Koryntian 3:10n
Według łaski Bożej, która mi jest dana, jako mądry budowniczy założyłem fundament, a inny na nim buduje. Każdy zaś niechaj baczy, jak na nim buduje. Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus.

Ciekawe, że na temat przywództwa biskupi pierwszych wieków mieli inne zdanie niż współcześni katoliccy. ;-) Czemu? Bo czerpali z Tradycji? Raczej tak. ;-) Zresztą, jest tyle książek z historii dot. tamtych czasów, że powstrzymam się od rozpisywania się na ten temat. Pewnie i w necie na jakichś forach też idzie to znaleźć.


Pozdrawiam

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Śr lip 16, 2008 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
robaczek2 napisał(a):
Cytuj:
akim fundamentem jakim jest Piotr jest i Paweł,
Nie rob z Zalozyciela idioty. On doskonale wiedzial, ze kazdy dom ma jeden fundament i kazda organizacja jednego przywodce.


(19) Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga, (20) zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus, (21) na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu, (22) na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu. - Ef 2:19-21

tak wiec fundamentem może byc i Piotr i Paweł i inni apostołowie i jeszcze prorocy, byleby Chrystus był kamieniem wegielnym....


Cz lip 17, 2008 4:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL