Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 3:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30  Następna strona
 Wielcy i znani odchodzą, ale pozostaną w pamięci! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
genowef napisał(a):
Jeśli uważałem Bronisława Geremka za polityka, którego działalność przynosiła szkodę Polsce i Kościołowi, jeśli z poglądami p.Geremka nie zgadzałem się, a ugrupowanie demokraci.pl uważałem za najgorszą partię w Polsce (pośród tych, które znam) to trudno oczekiwać ode mnie, abym z radością przyjął wpis Grubego w tym wątku. Powiem więcej, pisanie peanów na cześć Zmarłego byłoby z mojej strony hipokryzją.


Co innego nie zapalić świeczki jakiemuś zmarłemu, a co innego gasić świeczki, które zapalili inni.


Pn lip 14, 2008 10:46
Zobacz profil
Post 
Mroczny

Kto to jest katolik? Etym. - gr. katholikós 'powszechny, uniwersalny' od kathólou 'w ogóle'

Tak więc nie każda osoba ogłaszająca sie katolikiem jest chrześcijaninem. Prawdziwy chrześcijanin bowiem nie będzie pluł na trumnę wroga, tylko będzie MILCZAŁ, osąd zostawiając Bogu. Zmarłego osądzać może tylko Bóg i ostatecznie (po wielu latach) historia.
Tak więc gdy osiris czy Stanisław Adam pisza o sobie, ze sa katolikami, to wcale to nie oznacza, ze sa chrześcijanami. Bowiem "Powszechna głupota" w naszym kraju ma sie dobrze.

Ktoś tu pisał o Kaczyńskim. Jeżeli go przeżyję, to mimo tego, ze go nie lubie to nie będę pluł na jego trumnę. Zmówię "wieczny odpoczynek" i zamilknę.

Gadanie o tym, że JPII był nieskazitelny, jest kompletnym niezrozumieniem, a wręcz chrobliwa głupotą. Nie ma ludzi nieskazitelnych, tacy nie musieli by sie spowiadać. Jan Paweł II obecnie jest nieskazitelny, ale za życia często korzystał z sakramentu pokuty.

Nasz Dziennik. Szkoda czasu, szczególnie wobec widowiska nienawiści jakie dał Rydzyk na Jasnej Górze. ND przypomina mi dawną radziecką "Prawdę", z ta tylko różnicą, że "Prawdą" nie dało się podetrzeć, miała kredowy papier.


Pn lip 14, 2008 10:46
Post 
Cytuj:
Co innego nie zapalić świeczki jakiemuś zmarłemu, a co innego gasić świeczki, które zapalili inni

Nie uznawanie jego wielkości (lub umniejszanie, kwestionowanie jego zasług) nie jest gaszeniem świeczek.
Nie dramatyzuj aż tak.


Pn lip 14, 2008 10:53
Post 
SweetChild, info dla Ciebie i innych.
Cytuj:
Portal www.wiara.pl istnieje od 3 lipca 2001 roku. Jest to jedyny w swoim rodzaju portal tematyczny o charakterze ekumeniczno-międzyreligijnym przeznaczony dla ludzi wierzących, poszukujących i niewierzących. Trzon redakcji stanowią katolicy, ale autorami wielu materiałów są członkowie innych wyznań chrześcijańskich lub wyznawcy innych religii.


Portal posiada trzy podstawowe cechy:
• aktualność
• interaktywność
• wielostronne spojrzenie.

Nie widze przeciwskazań, abyśmy nie mogli manifestować swoje poglądy wobec zmarłego.
Nie jest dla nikogo tajemnicą, że był on przeciwnikiem zaciekłym bliźniaków.
Wszyscy przeciwnicy Kaczyńskich, PiS są też moimi przeciwnikami, więc mam taki a nie inny stosunek do Geremka.


Pn lip 14, 2008 11:01

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
osiris napisał(a):
Nie widze przeciwskazań, abyśmy nie mogli manifestować swoje poglądy wobec zmarłego.


Ja też nie widzę, ale sposób i czas manifestacji świadczą o manifestujących.


Pn lip 14, 2008 11:07
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Ja też nie widzę, ale sposób i czas manifestacji świadczą o manifestujących.

To nie msza żałobna ani pogrzeb, tylko forum, gdzie zderzają się różne poglądy.
Niektóre osoby nie zgadzają się na oddawanie aż takie czci osobie, która w ich mniemaniu na nią nie zasłużyła.
Musicie to też uszanować, a nie się wielce obrażać.


Pn lip 14, 2008 11:14
Post 
osiris

Przestań się już kompromitować i ZAMILCZ. Głosisz sie katolikiem, a zachowujesz się jak idiota. Jesteś godny pożałowania.


Pn lip 14, 2008 11:16
Post 
shark napisał(a):
osiris

......................... a zachowujesz się jak idiota. Jesteś godny pożałowania.


Brawo. Znalazł się psychiatra. :D
Mówmy o zmarłym i jego zasługach (lub odwrotnie) a nie o kondycji psychicznej adwersarza.


Pn lip 14, 2008 11:19

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 7:25
Posty: 325
Post 
Cytuj:
Zmarłego osądzać może tylko Bóg i ostatecznie (po wielu latach) historia.
Rozumiem, że piszesz o jakimś bycie zwanym historią, który po wielu, wielu latach wydaje obiektywny osąd na temat wydarzeń z przeszłości... To, co nazwywamy wiedzą historyczną jest pisane przez ludzi z krwi i kości. Człowiek decydujący się na działalność publiczną musi liczyć się z tym, że jego czyny będą oceniane za jego życia i po śmierci. Śmierć znanych osób jest okazją do przypomnienia ich czynów i staje się przyczynkiem do dyskusji.

U nas jest tak, że według większości mediów mamy liczną grupę ludzi, których życiorysów nie można analizować krytycznie, gdyż jest to szarganie "polskich symboli", jak obserwujemy to obecnie z Lechem Wałęsą.

_________________
wiara to pewność bez dowodu


Pn lip 14, 2008 11:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
osiris napisał(a):
Musicie to też uszanować, a nie się wielce obrażać.


To nie kategorie "obrażania". Po prostu nasze zachowania świadczą o nas. Jakby ktoś przyszedł na pogrzeb Jana Pawła II w koszulce "nie płakałem po papieżu", to byś się na niego obraził?


Pn lip 14, 2008 11:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
SweetChild napisał(a):
osiris napisał(a):
Musicie to też uszanować, a nie się wielce obrażać.
To nie kategorie "obrażania". Po prostu nasze zachowania świadczą o nas. Jakby ktoś przyszedł na pogrzeb Jana Pawła II w koszulce "nie płakałem po papieżu", to byś się na niego obraził?

To na tym forum już odbywa się ceremnia pogrzebowa?
O w mordę! To przepraszam wszystkich.
Rzeczywiście zachowałem się jak gbur.

Nie wiedziałem, że te wasze wypowiedzi to mowy pogrzebowe i elegie. Jeszcze raz przepraszam.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Pn lip 14, 2008 11:32
Zobacz profil WWW
Post 
SweetChild napisał(a):
osiris napisał(a):
Musicie to też uszanować, a nie się wielce obrażać.


To nie kategorie "obrażania". Po prostu nasze zachowania świadczą o nas. Jakby ktoś przyszedł na pogrzeb Jana Pawła II w koszulce "nie płakałem po papieżu", to byś się na niego obraził?


Wcześniej napisałem:
Cytuj:
To nie msza żałobna ani pogrzeb, tylko forum, gdzie zderzają się różne poglądy.

I to podtrzymuję, a Ty mi wyjeżdżasz z pogrzebem.
Nikt tu nie lata z koszulkami na pogrzebie. Coś Ty sobie nagle wyślił?


Pn lip 14, 2008 11:33
Post 
Cytuj:
U nas jest tak, że według większości mediów mamy liczną grupę ludzi, których życiorysów nie można analizować krytycznie, gdyż jest to szarganie "polskich symboli", jak obserwujemy to obecnie z Lechem Wałęsą.


Bo większość mediów ma wiadome korzenie, a obecnie szarga się te korzenie.


Pn lip 14, 2008 11:37
Post 
Cóż... mentalność, pojmowanie świata, swojej roli w nim, "chrzescijan" piszących "nekrolog" prof. Geremka świetnie uwydatnił osiris przedstawiciel "mniejszości jedynie słusznej":
- "Pan bóg niech sądzi, ale My musimy"....


Pn lip 14, 2008 11:39

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Stanisław Adam napisał(a):
To na tym forum już odbywa się ceremnia pogrzebowa?
O w mordę! To przepraszam wszystkich.
Rzeczywiście zachowałem się jak gbur.

Nie wiedziałem, że te wasze wypowiedzi to mowy pogrzebowe i elegie. Jeszcze raz przepraszam.


Potrafisz wychwycić subtelną różnicę między Mozartem a kociokwikiem, a nie potrafisz wychwycić prostej metafory? Tu nie potrzeba jakiejś nadludzkiej wrażliwości Człowieka przez wielkie "C", a zwykłej umiejętności czytania ze zrozumieniem i znajomości środków stylistycznych z poziomu szkoły podstawowej.


Pn lip 14, 2008 11:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL