Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 O halloween 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 17:11
Posty: 14
Post O halloween
Artykuł O halloween - ks. Posacki http://www.naszdziennik.pl/index.php?ty ... d=my11.txt


Cz paź 30, 2008 22:46
Zobacz profil
Post 
Co roku w okolicach 31 października ktoś wyciąga na światło dzienne podobne teksty. Szczerze dziękuję za to, że autor tematu umieścił tutaj ten link - dawno się tak nie uśmiałam. A śmiech, jak wiadomo, korzystnie wpływa na zdrowie :)


Cz paź 30, 2008 23:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nie "Halloween" - ale HOLY WINS 8) :biggrin:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So lis 01, 2008 9:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
właśnie wróciłem od rodzinki i miało miejsce jedno zdarzenie:
moja kuzynka z pęcio letnim synem od drugiej kuzynki niedawno zakupiła Dynie i wycięła razem z nim zęby, oczy itd. do środka wstawili świeczke i zaświecili. Dla nich była to zabawa, mały cieszył się że ciocia wystrugała mu potworka, który świeci w nocy, a ciocia była zadowolona, że mogła zrobić frajde malcowi. Tyle że jest w tym mały szkopuł bo rodowód Helloween jak sama nazwa wskazuje wywodzi się z kultu szatana, a więc wszelkie formy uczczenia tego dnia w taki sposób są czy to świadomie czy nie nakierowane na demona (w którego oczwiście ludzie nie wierzą że istnieje). Na początku powiedziałem o tym ojcu tego malca, że nie jest wskazane aby katolicka rodzina miała przed domem ofiare z płodów rolnych dla diabła, zgodził się ze mną że jest to bałwochwalstwo jednak potem problem był z malcem, gdyż jak zapytaliśmy czy możemy wyrzucić dynie bo już i tak stoi tam jakiś czas, gnije i muchy z niej wylatują, stała się rzecz niebywała, chłopak zaczął krzyczeć, złapał coś długie i zaczął nas okładać, kategorycznie
sprzeciwił się usunięciu dynii z przed domu, zapytałem: Dlaczego?, powiedział: Bo to ma wszystkich straszyć, tak się złożyło że w ten sam dzień, czyli wczoraj dostał od pani w przedszkolu pieczątke za dobre zachowania, a więc zapytałem: Czy woli mieć takie ładne pieczątki za grzeczne zachowania, czy może czarne pieczątki za złe zachowania, odpowiedział że woli mieć dobre pieczątki, ale po zastanowieniu znowu uderzył nas aby zazanczyć że sobie nie życzy aby dynia była zabrana. Jest coś w tym demonicznego, bo dlaczego nie propaguje się dobra tylko zło, dlaczego w telewizji bajki wciąż mówią o przemocy, dlaczego zamiast głupiej dynii nie można by było wystawiać przed dom figury jakiegoś ulubionego Świętego, nie potrafie znaleźć na to racjonalnej odpowiedzi ale jedyna jaka mi się nasuwa to ta, że szatan wciąż krąży i patrzy kogo by pożreć, bez względu na wiek, a naiwniaków w tym kraju nie brakuje.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


So lis 01, 2008 16:59
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Nie wiem jakim cudem nazwa helloween pochodzi od kultu szatana...
Rodowód nie ma znaczenia. Wiele katolickich rytuałów ma rodowód pogański.

Ja bym się raczej zastanowił, czy aby osoba widząca wszędzie diabły i demony nie ma z nimi jakiejś więzi duchowej...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


So lis 01, 2008 17:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Skoro katolicy są tak fntastycznie wierzący, że wszędzi widzą diabły i sekty, t w czym przeszkdza Hallowen? rzecież mocnej wiary nie zmoże. Może macie problem ze swoją wiarą?

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


So lis 01, 2008 18:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
HAHAHAHAHA! Doprawdy, nie bądźmy ignorantami. Halloween wywodzi się ze święta celtyckiego Samhain i wątpię, by Celtowie mieli choćby blade pojęcie kim jest Szatan.
Ja zrobiłem straszydło z melona xD Ale prezentuje się to ładnie na moim ołtarzu.


So lis 01, 2008 19:16
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Tyle że jest w tym mały szkopuł bo rodowód Helloween jak sama nazwa wskazuje wywodzi się z kultu szatana, a więc wszelkie formy uczczenia tego dnia w taki sposób są czy to świadomie czy nie nakierowane na demona (w którego oczwiście ludzie nie wierzą że istnieje).


Nazwa "Halloween" wywodzi się od angielskich słów "All Hallows Even", czyli nazwy określającej wigilię dnia Wszystkich Świętych. Po szersze informacje radzę zajrzeć choćby do anglojęzycznej Wikipedii. Jeśli chodzi o genezę, to Halloween ma źródło w pogańskiej tradycji celtyckiej, a nie w kulcie szatana. Przeinaczenie nazwy na taką, by kojarzyła się z "hell " ("piekło"), to kompletna pomyłka językowa. :)

Cytuj:
Jest coś w tym demonicznego, bo dlaczego nie propaguje się dobra tylko zło, dlaczego w telewizji bajki wciąż mówią o przemocy, dlaczego zamiast głupiej dynii nie można by było wystawiać przed dom figury jakiegoś ulubionego Świętego, nie potrafie znaleźć na to racjonalnej odpowiedzi ale jedyna jaka mi się nasuwa to ta, że szatan wciąż krąży i patrzy kogo by pożreć, bez względu na wiek, a naiwniaków w tym kraju nie brakuje.


Jeśli chcesz ustawić pod domem figurkę świętego, to kto Ci tego zabrania? Nie wiem czemu, ale w kontekście wielu Twoich wypowiedzi widzę, że więcej uwagi poświęcasz pisaniu o szatanie, jego podstępach, jego zachowaniu - natomiast niewiele piszesz o Bogu. Ale zgodzę się z Tobą co do ostatniego fragmentu Twojego postu - naiwniaków w tym kraju nie brakuje. :)

Nasuwa mi się skojarzenie z kilkoma wersami wiersza Słowackiego: "To człowiek, który zawsze o zdradę się boi / I wszędzie widzi tylko postrachu upiory, / Albo dzieckiem być musi, lub na serce chory".


So lis 01, 2008 19:18

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
AHAWA napisał(a):
Tyle że jest w tym mały szkopuł bo rodowód Helloween jak sama nazwa wskazuje wywodzi się z kultu szatana, a więc wszelkie formy uczczenia tego dnia w taki sposób są czy to świadomie czy nie nakierowane na demona

Jasne - a ubranie i postawienie w domu choinki jest ukierowaniem się na Boga, nawet jeśli robią to ateiści :roll:

Odnoszę wrażenie, że pomimo deklaracji wielu chrześcijan wierzy, że oddziaływanie szatana jest silniejsze niż oddsziaływanie Boga. Uważają oni bowiem, że można nosić krzyże, chodzić na mszę, modlić się, ale i tak to może nic nie dać, bo aby Bóg działał potrzebna jest głęboka i świadoma wewnętrzna postawa człowieka.
Za to jeśli spojrzeć na szatana i demony, to nawet jakieś założenie pierścienia atlantów, czytanie Harrego Pottera czy przebranie się za kościotrupa na Haloween otwiera na ich wpływ.


So lis 01, 2008 20:20
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 11:06
Posty: 561
Post 
Cytuj:
stała się rzecz niebywała, chłopak zaczął krzyczeć, złapał coś długie i zaczął nas okładać, kategorycznie


Syn Twojej kuzynki jest niewychowany i widze tutaj zdecydowanie wine jego rodziców. Nie wyobrażam sobie sytuacji by moje dziecko podniosło na mnie rękę w takim wieku. To nie satanizm, ale całkowita nieudolnośc rodziców w wychowywaniu dzieci. Głupi rodzice = głupie dziecko. Jeżeli zwalasz winę na kawałek pociętego warzywa, to stawiasz się na równi z rodzicami głupio wychowanego dziecka. Naprawdę żal mi tej rodziny. Może zamiast pisać na forum zaingerujesz jakoś konkretniej?
To nie opętanie, ale całkowity brak wychowywania i kompletny brak jakiejkolwiek kontroli nad dzieckiem. Krótko mówiąc NIEUDOLNOŚĆ rodzicielska


So lis 01, 2008 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Ja widzę w strachu rzed niewinnym świętem strach przed złem , wynikający z braku lub słabości wiary. Osoba, która wie w co wierzy i jest pewna swojej wiary nie ma takich problemów...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


So lis 01, 2008 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Cytuj:
rodowód Helloween jak sama nazwa wskazuje wywodzi się z kultu szatana


XDDDDDDDDDDD Brechtam.

Tak tak, rodowód Halloween jak nazwa wskazuje wywodzi się z kultu szatana. O człowieku, kto Ci takich bredni nawciskał, daj mi cynk, a pogratuluję mu (nie)wiedzy.

Zauważyłem, że najwięcej do powiedzenia o Halloween, Harrym Potterze i przebierankach mają ci, którzy mają o tym najmniejsze pojęcie. ;]

A co do dzieciaka to eu_geniusz dobrze prawi. Zwalanie winy na kawałek warzywa jest co najmniej niedorzeczne. Polecam zmianę metod wychowawczych, a jak to nie pomoże to Supernianię. ;]

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


So lis 01, 2008 22:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
W kwestii nazwy Halloween odsyłam pod tego linka:
http://en.wikipedia.org/wiki/Halloween#History_of_name
Dla wiadomości Ahawy, "Halloween" oznacza mniej więcej "wigilia (dnia) Wszystkich Świętych".


So lis 01, 2008 23:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
do "wszystkich znawcow tematu"
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/V/VS/halloween.html

co do wychowania malca, to zapewne sa braki i rodzice nie sa doskonali ale czczenie zla, w zmianie takiego stanu rzeczy, im nie pomoze. tymbardziej jesli katolicki rodzic podchodzi do swiata duchowego tak jakby on wcale nie istnial.

co do nazwy to na wikipedii wyraznie pisze ze nazwa PRAWDOPODOBNIE pochodzi od nazwy Hall of Wins co dla mnie to PRAWDOPODOBNIE moze oznaczac ze literka 'e' zostala kiedys zamieniona na 'a' dlatego aby ludzie mysleli ze jest to niewinna zabawa w ktorej przebieramy sie za demony, wrozki, magow i inny syf.

co do demonizowania - wy pewno chcielibyscie zeby nikt o tym nie mowil i nie pisal ale najlepiej zeby kazdy wypowiadajacy sie propgaowal okultyzm i New Age - z waszych wypowiedzi dochodze do takiego wniosku, bo jest to kupa emocjonalnego belkotu.


Zencognito nie jest powiedziane ze kazda osoba noszaca te okultystyczne dyrdymaly nagle zostanie opetana, ale czytajac swiadectwa wielu ludzi ktorzy na poczatku nie swiadomie trzymali w domu, nosili przy sobie jakies przedmioty zwiazane z ogolnoprzyjetym New Age, mozna dojsc do wniosku ze jest to jakby zaznaczenie - uzyje tu przenosni - DRZEWA DO WYCINKI, wiesz tak jak drwale chodza po lesie i znacza jakims kolorem drzewa chore do wycinki, tak noszenie amuletow i innego syfu moze byc takim oznaczeniem dla demonow, ze oto tutaj jest cos wartego 'zachodu', wiekszej dzialalnosci poprzez pokusy, poprzez innych ludzi rowniez slabych w wierze. Oczywiscie ze Bog decyduje czy dopusci taka kolej rzeczy i jezelli ktos modli sie za takich ludzi, ofiaruje Msze Swiete to sily zla maja wobec nich utrudnione zadanie co nie oznacza ze ich upadek nie jest niemozliwy gdyz gwarancja Bozej Milosci jest Wolna Wola a wiec lepiej dmuchac na zimno niz po nie wczasie stwierdzic ze konieczny jest Egzorcysta.


ponadto dla mnie samo to ze nagle tyle osob wypowiedzialo sie negatywnie co do tego tematu, swiadczy o tym ze H(e/a)lloween jest waznym dniem dla srodowisk demonicznych, co tymbardziej utwierdza mnie w napietnowaniu tego [...] jakim jest wszystko co jest poza wiara w JEZUS CHRYSTUSA.

[...] - bez wulgaryzmów proszę - jo_tka

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


N lis 02, 2008 9:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
AHAWA:

Co do Twojego linka, już pierwsze zdanie tam dyskwalifikuje go jako wiarygodne źródło, podobnie niedawno pogrążyłem Grześka w podobnym temacie, który notabene zapodał podobne bzdury. :D

Cytuj:
Geneza Halloween sięga tysięcy lat wstecz i wywodzi się z celtyckiego święta, podczas którego oddawano cześć panu zmarłych, bogu Samhainowi


Pozwolę sobie wkleić mój post z innego tematu:

Wiki:

Samhain - najważniejsze celtyckie święto, którego nazwa oznacza koniec lata (sam e fuin). Związane było z zakończeniem żniw i roku wg kalendarza celtyckiego (31 października - 1 listopada).

Samhain (in English pronounced /ˈsaʊn/, /ˈsaʊɪn/ or /ˈsawɪn/,[1] from Irish samhain /ˈsˠaunʲ/, Scottish samhuinn /ˈsavɯɲ/, Old Irish samain /ˈsaṽɨnʲ/) is a festival on the end of the harvest season in Gaelic culture, with aspects of a Festival of the Dead. It is popularly regarded as 'The Celtic New Year'

Inne:

http://www.wyspa.ie/wyspa.php?get=page,71,22 - Najważniejszym świętem był dzień SAMHAIN,
co w tłumaczeniu z języka Celtów znaczy mniej więcej tyle, co “koniec lata”

http://tanit.blox.pl/2008/10/Samhain-Halloween.html - Już niedługo czas świąteczny. Czas wyciszenia. Czas wspomnień. Wszystkim znany Jako Dzień Wszystkich Świętych, dla wielu to Halloween i tylko nieliczni znają właściwą nazwę tego święta - Samhain. Halloween wcale nie jest świętem amerykańskim. To właśnie celtycka tradycja, która została jedynie przywieziona do Nowego Świata.

Ogółem: EPIC FAIL ponownie. ;D

Opoka jest dość manipulacyjnym źródłem, podobnie jak Nasz Dziennik, nie warto się na nie powoływać. I naprawdę, KAŻDY kto powiązuje Halloween z satanizmem ma nierówno pod sufitem i totalny brak wiedzy.

Poza tym idąc tym tokiem myślenia to mieszkańcy USA wyznają satanizm. No proszę cię. ;]

Cytuj:
co do demonizowania - wy pewno chcielibyscie zeby nikt o tym nie mowil i nie pisal ale najlepiej zeby kazdy wypowiadajacy sie propgaowal okultyzm i New Age - z waszych wypowiedzi dochodze do takiego wniosku, bo jest to kupa emocjonalnego belkotu.


Ja bym tylko chciał, żeby ludzie nie doszukiwali się spisków tam gdzie ich nie ma. Bo już nie raz wielcy katoliccy demonolodzy ośmieszali się pisząc o okultyzmie i szatanie w Harrym Potterze. ;>

Cytuj:
ponadto dla mnie samo to ze nagle tyle osob wypowiedzialo sie negatywnie co do tego tematu, swiadczy o tym ze H(e/a)lloween jest waznym dniem dla srodowisk demonicznych, co tymbardziej utwierdza mnie w napietnowaniu tego [...] jakim jest wszystko co jest poza wiara w JEZUS CHRYSTUSA.


Masz prawo tak twierdzić, ale nie znaczy to, że masz rację. ;]

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


N lis 02, 2008 9:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL