Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 ile zarabiają kościelni ?? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 01, 2009 10:08
Posty: 17
Post ile zarabiają kościelni ??
Jestem kościelnym od ponad 4 lat. Moje zarobki się nie zmieniły i są na stałym poziomie.
Czy jest ktoś na forum kto też jest kościelnym i prosił o podwyżkę u księdza proboszcza??
Może znacie zarobki kościelnych?? Jak tak to proszę o odpowiedź......


N lut 01, 2009 11:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post 
Przecież to służba Bogu i wolontariat, a ty chcesz pieniądze??

To co dostajesz powinno Ci wystarczyć na utrzymanie rodziny, jeśli ją masz. Przecież to nie tylko twoja jedyna praca??

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


N lut 01, 2009 15:24
Zobacz profil WWW
Post 
kefas_piotr napisał(a):
Przecież to służba Bogu i wolontariat, a ty chcesz pieniądze??


Jaki wolontariat? To normalna praca za którą należy się zapłata.


N lut 01, 2009 15:47

Dołączył(a): N lut 01, 2009 10:08
Posty: 17
Post 
no właśnie chodzi mi o to czy wogóle wypada prosić księdza o takie coś jak podwyżka. Ale ręcze- gdybym miał rodzinę nie wyżyłbym za to


N lut 01, 2009 17:48
Zobacz profil
Post 
Jezeli to "normalna" praca, tzn. od poczatku za wynagrodzeniem, to mysle, ze juz ze wzgledu na inflacje ostatnich lat podwyzka jest wskazana (o jakosci pracy nie wspomne). Tyle, ze jezeli masz oprocz tego inne zrodla zarobkow, a parafii nie powodzi sie za dobrze, to moze mozesz bez tej podwyzki przezyc? Choc wtedy pewnie nie mialbys problemu. Najprosciej byloby porozmawiac o tym z ksiedzem wprost. W koncu on tez chyba zauwazyl, ze wszystko podrozalo.


N lut 01, 2009 19:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
Gdzie wyście widzieli wolontariackiego kościelnego?Chyba ,z e tak nazywacie tzw ,,kolejkę"tzn. sprawowanie obowiązkow kościelnego wg.kolejności zamieszkania.
Nie wiem ile zarabia kościelny. Myślę jednak, z e młody ,zdrowy mężczyzna może dziś znaleźć prace odpowiadająca jego aspiracjom .Jesli nie potrafi to niech sprząta kościół i nie pitoli...po forach :D


N lut 01, 2009 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 01, 2009 10:08
Posty: 17
Post 
no wiesz Awa każdy przywiązuję się do swojej roboty i potem trudno zrezygnować. Owszem masz trochę racji.......

Proszę wpisujcie jeszcze swoje spostrzeżenia to pomoże mi podjęcie ostatecznej decyzji, piszcie te złe jak i zarówno dobre.


Pn lut 02, 2009 9:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Nie wiem czemu praca kościelnego miałaby być gorsza od innej pracy i miały by tu obowiązywać inne zasady niż te określone przez Kodeks Pracy,

Nie wiem czemu proboszcza czy parafie miały by obowiązywać inne zasady, prawne i moralne, niż każdego innego pracodawcę. Chyba przede wszystkim powinny tu obowiązywać. O podwyżce rozmawiaj jak z każdym pracodawcą. Jeśli się nie dogadacie to złóż wymówienie. Albo poproś związek zawodowy o mediację, od tego są związki.


Pn lut 02, 2009 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
związek zawodowy kościelnych :D ?


Pn lut 02, 2009 12:35
Zobacz profil
Post 
Moze bylby czas takowy zalozyc? Dlaczego wsrod pracownikow swieckich w Kk nie mialoby byc zwiazkow zawodowych?


Pn lut 02, 2009 17:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post 
Dobra, żartowałem z tym wolontariatem, bo i też mnie osobiście kościelni zawsze kojarzą się ze starszymi (często emerytami) którzy dorabiają sobie, a jednocześnie są w miejscu gdzie by byli i tak, z racji codziennej bytności na Eucharystii, co do zarobków, najlepiej zapytać się kolegów z profesji, na dniach skupienia dla kościelnych. W harmonogramie rekolekcji są podane terminy dla kościelnych, organistów, katechetów i szafarzy nadzwyczajnych. Rekolekcje to miejsce spotkania się tych którzy trudnią się jako kościelni, mają czas na przeżycia duchowe i osobiste, czyli rozmowy o wszystkim co ich dotyczy.
pozdrawiam
KP

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


Pn lut 02, 2009 18:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2011 6:43
Posty: 2
Post Re: ile zarabiają kościelni ??
1. Ile godzin pracy w ciągu dnia ma kościelny? Wiem że w niedziele to trzeba być na każdej mszy.
2. Czy to ciężka praca?


Śr wrz 07, 2011 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2011 8:43
Posty: 4
Lokalizacja: Bieruń, Śląskie
Post Re: ile zarabiają kościelni ??
Mi to się ten związek zawodowy podoba...:)


Pn wrz 12, 2011 10:36
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re:
kefas_piotr napisał(a):
Przecież to służba Bogu i wolontariat, a ty chcesz pieniądze?

U mnie na osiedlu bezrobotny z prawem do zasiłku pracuje na czarno przy kościele, wykonuje wszelkie roboty budowlane itp. Też ma pretensje, że mu ksiądz mało płaci, dlatego czasami sie obija. Jak ksiądz nie widzi go to potrafi nawet i 2 godziny przegadać ze znajomymi.
To się już porobiło jeden oszukuje prawo i przepisy podatkowe, a drugi pracodawcę.


Wt wrz 13, 2011 5:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 19:07
Posty: 361
Post Re: ile zarabiają kościelni ??
:mrgreen: A czy zarobki kościelnego wchodzą w tematy liturgiczne??

_________________
[KMI ...]
------------.


Wt wrz 27, 2011 19:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL