Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
 Ekumenizm potępiony 
Autor Wiadomość
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 18:38
Posty: 303
Post 
To jak to wkońcu jest z ekumenizmem ?

Podobno za uczestniczenie w nabożeństwach schizmatyków grozi ekskomunika, a teraz tyle razy można spotkać jak nawołuje sie do uczestnictwa w różnych nabożeństwach prawosławnych itp
poza tym na spotkania zielonoświatkowców też chodzi dużo ludzi przeróżnych wyznać - w tym katolików i nawet nie wiedzą że jest coś takiego jak klątwa...

Czy ktoś zna się na tej kwestii ?


Pn lut 16, 2009 17:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Pewnie można, o ile przez całe spotkanie, przekrzykując pozostałych, będzie się tym wszystkim ludziom powtarzało, że natychmiast mają wrócić do właściwego Kościoła, bo obecnie są opętani przez Szatana..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 16, 2009 18:01
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Podobno za uczestniczenie w nabożeństwach schizmatyków grozi ekskomunika
Możesz podać źródło tej tezy ?


Pn lut 16, 2009 18:24

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
Cyryl napisał(a):
Ja nie uważam Asyżu za wstydliwy epizod,Jan Paweł II potrafił wyjść poza ciasne dogmatyczne ograniczenia konserwatystów i znależć ziarna prawdy istniejące w innych religiach,dlatego był wielkim papieżem i nieprędko jeśli w ogóle trafi się drugi taki .
Już się trafił. I to taki, który Asyż (na szczęście) odrzuca.
Cyryl napisał(a):
Jak na razie to jeszcze dokument "Nostra Aetate " z SW II obowiązuje

Nikogo nie obowiązuje, żadna nauka SVII nie została ogłoszona jako "nieomylna".

Z kolei szkoda, ze moderniści z równą czcią nie podchodzą do dokumentów SVII o liturgii, gdzie jest mowa i o łacinie, i o chorale gregoriańskim...
Cyryl napisał(a):
.Niejednego moglibyście się od tych szamanów i mułłów nauczyć
Ty, moze tak. W moim Kościele zostało objawione wszystko, co jest do zbawienia konieczne. Katolik nie musi się uczyć od szamana - a jeśli już, to WIERNOŚCI WŁASNEJ religii!

_________________
Dominik Jan Domin


Pn lut 16, 2009 21:49
Zobacz profil
Post 
djdomin napisał(a):
Już się trafił. I to taki, który Asyż (na szczęście) odrzuca.
W jakim sensie "Asyż odrzuca" i jakim dokumentem ?


Pn lut 16, 2009 22:30

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2007 2:22
Posty: 196
Post 
djdomin napisał(a):
Cyryl napisał(a):
Jak na razie to jeszcze dokument "Nostra Aetate " z SW II obowiązuje

Nikogo nie obowiązuje, żadna nauka SVII nie została ogłoszona jako "nieomylna".


A tak w ogóle, co wynika z deklaracji "Nostra Aetate", poza uprzejmościami względem pogan, mahometan i żydów, poza wezwaniem do pokoju i wzajemnego szacunku? Oto co:

Cytuj:
[Kościół katolicki] Głosi zaś i obowiązany jest głosić bez przerwy Chrystusa, który jest "drogą, prawdą i życiem" (J 14,6), w którym ludzie znajdują pełnię życia religijnego i w którym Bóg wszystko z sobą pojednał.


Cytuj:
Jest więc zadaniem Kościoła nauczającego głosić krzyż Chrystusowy jako znak zwróconej ku wszystkim miłości Boga i jako źródło wszelkiej łaski.


Nie ma mowy o kłanianiu się posążkom Śakjamuniego, ani o pobieraniu korepetycji u joginów.

_________________
Without our traditions, our lives would be as shaky as a fiddler on the roof


Pn lut 16, 2009 22:32
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Ale jesteś zarozumiały.


Pn lut 16, 2009 23:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
ani o pobieraniu korepetycji u joginów


Czy Ty w ogóle byłbyś w stanie rozmawiać z kimś, kto z własnej woli nie jest katolikiem ? Bo jak czytam takie teksty, to mam wątpliwości.

Cytuj:
Katolik nie musi się uczyć od szamana - a jeśli już, to WIERNOŚCI WŁASNEJ religii!


Czy rozmowa z szamanem jest objawiem niewierności własnej religii ? A może patrzenie na szamana też jest ? A może samo wymawianie słowa " szaman " w pozytywnym kontekście też jest ?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lut 17, 2009 10:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2007 2:22
Posty: 196
Post 
Cyryl napisał(a):
Ale jesteś zarozumiały.


Raczej - pewien swoich przekonań. Zajęło mi to trochę czasu, kilkanaście lat.

Johnny99 napisał(a):
Czy Ty w ogóle byłbyś w stanie rozmawiać z kimś, kto z własnej woli nie jest katolikiem ?


Rozmawiać - oczywiście.
Nawracać - być może, choć to daremny trud, więc już się nie wysilam.
Dialogować, poszukiwać "innej prawdy" - nie.

_________________
Without our traditions, our lives would be as shaky as a fiddler on the roof


Wt lut 17, 2009 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
Marek MRB napisał(a):
djdomin napisał(a):
Już się trafił. I to taki, który Asyż (na szczęście) odrzuca.
W jakim sensie "Asyż odrzuca" i jakim dokumentem ?
Swoją postawą. Dlatego tez jest ciągle tak atakowany przez pseudo teologów.

_________________
Dominik Jan Domin


Wt lut 17, 2009 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
Johnny99 napisał(a):

Cytuj:
Katolik nie musi się uczyć od szamana - a jeśli już, to WIERNOŚCI WŁASNEJ religii!


Czy rozmowa z szamanem jest objawiem niewierności własnej religii ? A może patrzenie na szamana też jest ? A może samo wymawianie słowa " szaman " w pozytywnym kontekście też jest ?
Czy ty znasz inne stany oprócz: wiernie nasladować oraz nienawidzieć?

Szanuję jako człowieka, ale ekumenizm? Modlitwa z poganami? Może jeszcze do pogańskich bożków?

Modlić się katolik może za pogan, o nawrócenie. Ale nie z poganami, nie do pogańskich bożków. Pamiętać, że to w Kościele została objawiona pełnia Prawdy, a nikt inny nie zbawia, jak TYLKO Jezus Chrystus!

_________________
Dominik Jan Domin


Wt lut 17, 2009 15:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Poganie, szamani i Asyż nie mają z ekumenizmem nic wspólnego - to jest problem dialogu międzyreligijnego, ekumenizmu nijak się to nie tyczy, bo ekumenizm to jedność chrześcijan.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt lut 17, 2009 15:59
Zobacz profil
Post 
filippiarz napisał(a):
Poganie, szamani i Asyż nie mają z ekumenizmem nic wspólnego - to jest problem dialogu międzyreligijnego, ekumenizmu nijak się to nie tyczy, bo ekumenizm to jedność chrześcijan.
CIeszę się że ktoś przytomny się odezwał.
A ja nadal nie wiem :
1.
W jakim sensie Asyż papież odrzuca ? (I co to w ogóle znaczy "odrzucać Asyż" ? Mam nadzieję że Gdyni nie odrzuca ?)
2.
Kto naszemu współdyskutatntowi wcisnął ze
"Podobno za uczestniczenie w nabożeństwach schizmatyków grozi ekskomunika" ?


Wt lut 17, 2009 19:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
Rozmawiać - oczywiście.
Nawracać - być może, choć to daremny trud, więc już się nie wysilam.
Dialogować, poszukiwać "innej prawdy" - nie.


No to doszliśmy do porozumienia.

Cytuj:
Modlić się katolik może za pogan, o nawrócenie. Ale nie z poganami, nie do pogańskich bożków. Pamiętać, że to w Kościele została objawiona pełnia Prawdy, a nikt inny nie zbawia, jak TYLKO Jezus Chrystus!


Racja, ale papież nie modlił się " do pogańskich bożków ". Wszelkie tego typu spotkania międzyreligijne polegają właśnie na tym, że każdy odmawia własne modlitwy. Ja modlę się tylko do Jednego Boga, natomiast modlić się mogę z każdym, nawet z ateistą, gdyby któryś chciał ( bardzo by mnie to ucieszyło ).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lut 17, 2009 19:34
Zobacz profil
Post 
To było niedobre ale nie dlatego że JPII zrobół coś żłego, tylko dlatego że było nieczytelne.


Wt lut 17, 2009 20:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL