Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Biochip pod skórę 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Crosis śmiejesz się z moich pogladów ,a sam się ośmieszasz.Zapraszam do szkoły.Już w podstawówce uczą o falach elektromagnetycznych do których należą fale radiowe ,tak jak mikrofale,światło widzialne,ultrafiolet,promienie X i gamma.
A nie słyszłeś o podejrzeniach wpływu telefonów komórkowych na rozwój guzów mózgu,a zwłaszcza u dzieci?Dane te są skrzętnie ukrywane przez producentów telefonów,a dzieci to przecież ogromny rynek.Dlaczego obecnie ludzie nie chcą,żeby w poblizu ich domów umieszczano emitujące fale przekażniki.Oglądaj sobie dalej Discovery i podobne programy dla naiwniaków i żyj sobie wygodnie w nieświadomości do czasu.


Pn paź 05, 2009 11:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
a tu żebyś mnie znowu nie posądził o spiskowe teorie
http://www.biotechnolog.pl/news-73.htm
Oczywiści sieci komórkowe "zasponsorują" takie badania, z których wyniknie,że telefony komórkowe poprawiają zdrowie.


Pn paź 05, 2009 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 12:57
Posty: 61
Post 
Ale temat jest o biochipach. Nie mozna czegos takiego pozwolic wszczepiac sobie pod skore, bo to byloby jak poddanie sie pod niewole i odarcie z prywatnosci.

Jesli juz chip, to w dowodzie i paszporcie, ale nie w ciele ludzkim. Etyka powinna stac przed technika i nauka, a nie na odwrot. Wszczepianie biochipow budzi powazne watpliwosci natury etycznej. Przypomina to znakowanie wiezniow w obozach koncentracyjnych i wypalanie pietna niewolnikom. Czlowieka sie znakuje jakby byl towarem do sprzedazy. Poprostu wstyd. Technika ma bowiem sluzyc czlowiekowi, a nie zniewalac czy kontrolowac czlowieka.

Stop biochipom w ludzkim ciele !

_________________
Wiara czyni cuda


Pn paź 05, 2009 14:52
Zobacz profil
Post 
Cyryl:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Promieniow ... agnetyczne

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fale_radiowe

Przeanalizuj, a zrozumiesz różnicę.

Chip jako taki posługuję się falami radiowymi a nie jest źródłem promieniowania elektromagnetycznego. To zupełnie inna technologia niż ta używana w sieciach komórkowych, więc wrzucanie tego przykładu jest pozbawione sensu.

Od początku tematu rozmawiamy o chipach. A nie o komórkach - to są odrębne technologie.

Wracając do tematu: piszesz o chipach, a mieszasz je z mikrofalówkami czy też komórkami. Jesteś ignorantem w tym temacie, ale starasz się siać strach i przerażanie. Sam pisałem pracę na temat chipów RFID i wyobraź sobie, że spora jej część poświęcona jest właśnie zagrożeniom tej technologii.

Paul:
wyobraź sobie, że chipy RFID już teraz są wszczepiane ludziom. Zdaje się, że dałem już ten przykład: firma w stanach instalująca sejfy bankowe wszczepiła pracownikom chipy, a przy zainstalowanych sejfach umieściła anteny. W razie napadu w ciągu minut są w stanie oczyścić swoich pracowników.


Ale wracając do tematu, odpowiem Wam obu: z chipami jest jak z każdą inną technologią. Już teraz, przy Waszym podejściu powinniście dać sobie spokój z komórkami, bo można Was kontrolować. Internet, konta internetowe, zakupy przez net. To, przed czym ostrzegacie już się dzieje.

Te chipy, o których piszesz Cyrylu - nosisz je codziennie, obracasz się dookoła nich, korzystasz z nich. Nawet nie robiąc tego świadomie.

RFID jest niesamowitą technologią, wspomagającą ADC, przepływ informacji, redukującą formalności i dającą olbrzymie oszczędności. Może też pomagać ludziom. Ja osobiście, gdybym był zagrożony zawałem - dałbym sobie wszczepić chip,, dzięki któremu pogotowie zostałoby zaalarmowane o moim zawale i położeniu.

Oczywiście, nie można nikogo do tego przymuszać. Ale technologia istnieje i nic z tym nie zrobicie.

Mało tego - przy Waszym podejściu Nobel odpuściłby sobie dynamit.


Crosis


Pn paź 05, 2009 19:43

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Chip podobnie jak komórka jest odbiornikiem fal elektomagnetycznych ,do których zaliczamy również fale radiowe.Każdy odbiornik wtórnie emituje promieniowanie elektromagnetyczne.


Wt paź 06, 2009 12:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Nie mam nic przeciwko chipom, dopóki nikt mnie nie będzie zmuszał do ich wszczepiania. Nikt mnie nie zmusza do posiadania komórek ani dynamitu. Jeżeli z chipami będzie tak samo - wolna droga, kto chce się faszerować elektroniką niech robi co chce. Byle mnie zostawić w spokoju.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt paź 06, 2009 15:01
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Chip podobnie jak komórka jest odbiornikiem fal elektomagnetycznych ,do których zaliczamy również fale radiowe.Każdy odbiornik wtórnie emituje promieniowanie elektromagnetyczne.


Czy przeczytałeś linki, jakie Ci podałem, czy po prostu olałeś to, bo stwierdziłeś, że jednak wiesz lepiej?

Jak już przeczytasz, czym różnią się fale wykrozystywane w sieciach komórkowych od zwykłych fal radiowych, warto byłoby, żebyś przeczytał to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/RFID

i zdobył choćby minimalną wiedzę teoretyczną, która spowoduje, że nie będziesz mylił komórki z chipem albo odbiornikiem UKF.


Crosis


Śr paź 07, 2009 12:51

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
I tam wyrażnie pisze,że urządzenie emituje pole elektromagnetyczne.Niezależnie czy mamy do czynienia z chipem,telefonem komórkowym czy zwykłym radiem korzystamy z fal elektromagnetycznych o różnej długości z zakresu częstotliwosci tzw.fal radiowych.Każde z tych urządzeń wyposażone jest w antenę ,która może służyć do emitowania lub odbioru fal elektromagnetycznych.Jeśli z tego chipu korzysta taka firma jak WalMart to jeszcze bardziej jestem ostrożny.
Tego typu firmy zajmuja sie głównie niszczeniem rynków poszczególnych państw oraz sprzedawaniem nafaszerowanej chemia i GMO śmieciowej żywności.
Wracając do komórek to z ich dobrodziejstwa najwięcej skorzystał w Czeczenii nijaki Dudajew.


Śr paź 07, 2009 13:34
Zobacz profil
Post 
Cyryl, widzę, że w końcu doczytałeś.

Otóż wyobraź sobie, że fala fali nie jest równa. Takie na przykład fale radiowe, które otaczają Cię codziennie. Eska, Radiowa Jedynka, Trójka.... rozumiesz o co chodzi. To są zupełnie inne fale, niż te używane w telefonach komórkowych. Ale za to bardzo podobne do tych stosowanych w RFID.

I o ile na przykład w przypadku telefonów komórkowych nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać (bo nie jest to też tematem tego wątku) to jeśli chodzi o chipy mogę. Bo jeśli nadal będziesz twierdził, że fale elektromagnetyczne używane w technologii RFID są szkodliwe, to tak, jakbyś twierdzić że te standardowe fale radiowe, dzięki którym tysiące osób odbiera Radio Maryja - też są.

Konkluzję pozostawiam tutaj Tobie.

Cytuj:
Każde z tych urządzeń wyposażone jest w antenę ,która może służyć do emitowania lub odbioru fal elektromagnetycznych.


Twierdzenie prawdziwe, ale nie do końca. Otóż chipy RFID dzielą się na dwie grupy: aktywne i pasywne. Aktywne to takie, które dzięki wbudowanemu zasilaniu emitują sygnał cały czas. I od razu uprzedzę Twój argument: sygnał jest:
a) słaby.
b) równie szkodliwy co fale radia Maryja.

Drugi typ chipów to chipy pasywne. Te nie mają zasilania, a energię potrzebną do nadania zakodowanego sygnału pobierają... z fali wysyłanej przez antenę. Działają więc na zasadzie "fali odbitej".

I po raz kolejny: dyskusja o szkodliwości fal stosowanych w tej technologii sprowadza się do dyskusji o tym, czy zwyczajne stacje radiowe poprzez swoje fale nam szkodzą. Konkluzję po raz kolejny zostawiam Tobie.

Temat szkodliwości fal stosowanych w RFID mamy już więc za sobą.

Teraz przejdźmy do tego, z czym Ty masz faktycznie problem. Twoim problemem nie jest sama technologia, bo o niej masz mierne pojęcie. Twoim problemem jest to, jak może zostać wykorzystana.

Obawa jest jak najbardziej zrozumiała, ale takie podejście jak to jest dla mnie dziecinne:
Cytuj:
Wracając do komórek to z ich dobrodziejstwa najwięcej skorzystał w Czeczenii nijaki Dudajew.


I co z tego?

Idąc Twoim paranoicznym tokiem rozumowania powinieneś:
- zakazać internetu: korzystają pedofile, złodzieje, zboczeńcy i terroryści.

Cyryl, gdyby większość ludzi miała takie podejście, to tkwilibyśmy w epoce kamienia łupanego, a i to nie. W epoce kamienia gładzonego, bo kiedy pierwszy homo jakiś tam wykonałby kamień łupany, znalazłby się Cyryl, który dostrzegłby potencjalne zagrożenia tej technologii i protestował przeciwko niej.

Cytuj:
Jeśli z tego chipu korzysta taka firma jak WalMart to jeszcze bardziej jestem ostrożny.
Tego typu firmy zajmuja sie głównie niszczeniem rynków poszczególnych państw oraz sprzedawaniem nafaszerowanej chemia i GMO śmieciowej żywności.


I co z tego? Winisz przedmiot, czy firmę? Zaprotestuj jeszcze przeciw wózkom widłowym, bo ich też używa Wall Mart.

Zadam Ci jedno bardzo, ale bardzo proste pytanie:
jak ktoś w Ciebie rzuci kamieniem, to kto jest winien:
- kamień;
- czy ten kto rzucił?

Pytam, bo z Twoich postów wynika, że winien jest jednak kamień
.

Chciałbym, żebyś następnego posta rozpoczął od odpowiedzi właśnie na to pytanie.


Crosis


Śr paź 07, 2009 18:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 12:57
Posty: 61
Post 
Johnny99 napisal :
Cytuj:
Nie mam nic przeciwko chipom, dopóki nikt mnie nie będzie zmuszał do ich wszczepiania.


Jesli bedzie swoboda decydowania i sprzeciw wobec wszczepiania chipow bedzie uszanowany to nie bedzie powodu do obaw. Gdy jednak zaczna do tego przymuszac ludzi wbrew ich woli to bedzie powazny problem natury etycznej. Oczywiste jest, ze nikt nie pozwoli sie znakowac jak niewolnik i dlatego nie wolno nikogo zmuszac do przyjecia chipa.

Dowod z umieszczonym w nim chipem w zupelnosci wystarczy. Po co w ludzkiej tkance umieszczac chipa. Mi wystarczy jedynie dowod osobisty i paszport i nie popieram wszczepiania zadnych cial obcych do ludzkich tkanek.


Czy tylko komunizm i nazizm moze byc totalitarny ? Otoz nie tylko, bo demokracja tez w totalitaryzm moze sie latwo przeksztalcic.

Wolnosc tez moze sie paradoksalnie stac zrodlem zniewolenia dla innych, gdy np. wladza korzystajac z wolnosci dawanej przez demokracje na zbyt wiele sobie zacznie pozwalac.

_________________
Wiara czyni cuda


Cz paź 08, 2009 12:28
Zobacz profil
Post 
Johnny99 napisał(a):
Nie mam nic przeciwko chipom, dopóki nikt mnie nie będzie zmuszał do ich wszczepiania. Nikt mnie nie zmusza do posiadania komórek ani dynamitu. Jeżeli z chipami będzie tak samo - wolna droga, kto chce się faszerować elektroniką niech robi co chce. Byle mnie zostawić w spokoju.


Nikt cię do niczego nie będzie zmuszał Johnny :D , nie wszczepisz, nic nie kupisz nie pójdziesz do lekarza, biblioteki nie zapłacisz raty za mieszkanie - i po kłopocie! Widzisz tu gdzieś jakiś przymus :D


Wt paź 13, 2009 17:44

Dołączył(a): So kwi 28, 2007 16:39
Posty: 67
Post Re: Biochip pod skórę
http://www.youtube.com/watch?v=v1kkthOd ... re=related
juz są wszczepiane chipy, ktore oprócz tego ze beda pozwalaly kazdego zlokalizowac itd to będą wywierać wpływ na podświadomość osoby zaszczepionej - w filmiku o tym mowa w 3:41

_________________
One God and one aim
This is the destiny that we supposed to claim


So sty 16, 2010 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Biochip pod skórę
Tak tak, uważaj tylko żeby ktoś nie przejął kontroli nad twoim umysłem. Skąd się biorą ludzie, którzy w te bzdury wierzą?


So sty 16, 2010 22:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post Re: Biochip pod skórę
Ośrodek przyjemności, który mieści się w podwzgórzu ma powierzchnię łebka od szpilki. Tuż obok mieści się ośrodek bólu i lepiej ich nie pomylić. Zaimplantowanie to bardzo indywidualna operacja, która trwałaby około 5 godzin, a potem jeszcze testy. Przypuszczam, że wielu politykom spodobałaby się koncepcja takiego penitencjarnego biochipa. Gdyby jednak to było takie łatwe, już dawno wykonywano by te zabiegi i sprawa nie utrzymała by się w tajemnicy.

Chip RFID opiera się na promieniowaniu wzbudzonym. Najwyższa sprawność tego rodzaju układów to ok 10%, reszta to straty cieplne, które są oddawane do otoczenia. To ogranicza możliwości dokonywania wszczepów, ponieważ zdarzały się pożałowania godne przypadki, kiedy to czipy wprasowane w policyjne odznaki wybuchały w skutek napromieniowania ich telefonem komórkowym uruchomionym w zamkniętym pomieszczeniu. Albo wybuchały czipy w banknotach:

Obrazek

Wyobraźcie sobie grubszą gotówkę spoczywającą w portfelu, w marynarce, jak zwykle w okolicach serca...

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


N sty 17, 2010 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post Re: Biochip pod skórę
Edit

Warto przeczytać sobie Sklonujmy sobie tanio kartę RFID - luki bezpieczeństwa a globalna gospodarka oparta na wiedzy, umieszczone w blogu Piotra Waglowskiego. W komentarzach też są cenne odnośniki.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


N sty 17, 2010 17:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL