Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Istnienie innych inteligentnych istot we Wszechświecie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 8:51
Posty: 26
Post Istnienie innych inteligentnych istot we Wszechświecie
Jestem ciekawa Waszych opinii pod kątem chrześcijańskim.
Wiele osób wierzy w to,że we Wszechświecie prawdopodobnie istnieją inne cywilizacje,a jednocześnie wierzy w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa,co wedug mnie się kłóci z takimi poglądami.Jak do tego odnosi się religia chrześcijańska?


N paź 25, 2009 11:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
A według mnie nie ma tu żadnej sprzeczności, bo i gdzie? Życie gdzieś tam może istnieć, na ile w formie która pozwoli nam na wzajemne kontakty to pytanie otwarte, jak zresztą cała ta kwestia. Co na to Kościół? Sądzę że nic, bo i nie ma o czym na razie mówić, podobnie jak o wielkich niebieskich mrówkach mieszkających pod Wrocławiem. Nie wydaje się dokumentów czy opinii na zapas. Natomiast na discovery był kiedyś program o życiu pozaziemskich, gdzie wypowiadał się ksiądz z papieskiego Obserwatorium Astronomicznego bardzo przychylny koncepcji życia pozaziemskiego. Zatem tak jak kiedyś okazało się że jest wiele różnych, wcale nie złym, religii i filozofii i dalej wierzymy w tego Boga który pojawił się na Ziemi i za nas umarł, tak istnienie życia, innych wymiarów itd. nic tu nie zmienia.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N paź 25, 2009 13:42
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post 
Osobiście nie wierzę w UFO i zielonych ludzików, co do zjawisk latających za oknem to sądze że są to formy demoniczne tak jak objawienia w Fatimie i tym podobne.

_________________
Nicea 325, początek końca...


N paź 25, 2009 16:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 03, 2006 17:17
Posty: 1479
Post 
maraskin napisał(a):
Osobiście nie wierzę w UFO i zielonych ludzików, co do zjawisk latających za oknem to sądze że są to formy demoniczne tak jak objawienia w Fatimie i tym podobne.

Ty na poważnie uważasz, że prędzej byłyby to demony, niż jakieś pozaziemskie życie..? Wiesz jak niedorzecznie to brzmi?

_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett


N paź 25, 2009 18:21
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post 
Chociaż ustąp i zgódź się, że to pozaziemskie demony ;)

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


N paź 25, 2009 18:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Proponuje nie kierować dyskusji na kwestie religijne, bo wszystko się rozmyje. Założenia sa podane przez Autora i tych założeń proszę się trzymać.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N paź 25, 2009 19:43
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post 
dobry_dziekan napisał(a):
Ty na poważnie uważasz, że prędzej byłyby to demony, niż jakieś pozaziemskie życie..? Wiesz jak niedorzecznie to brzmi?

Dlaczego? Zauważ że tyle sie mówi na temat NOL'a a nikt jeszcze formalnie tego nie potwierdził, no może poza jednym gdybaniem Regana. Ale to i tak nic nie zmienia. Natomiast dowiedziałem się że obecny nurt New Age wyznaje kosmicznego Jezusa i utożsamia go z Jezusem Biblijnym uznając że był kosmitą!
Dużo się mówi o tym że oczekują (wyznawcy New Age) przyjścia obcej rasy itd. Filmy Spielberga są pewnie wam dobrze znane, który razem z Lukasem propagują kosmiczne filmy.
http://www.youtube.com/watch?v=9Y1q8NKn ... re=related

Każdy czytający słowa Chrystusa wie że Jego Królestwo jest nie z tego świata, więc na próżno byłoby nam szukać Go na Ziemii czy w Kosmosie. A nawet jeżeli takie wydarzenie będzie miało miejsce to będzie mieć to charakter jedynie demoniczny i nie będzie miało nic wspolnego z Dniem Sądu, które stanie się w gmnieniu oka - jak błyskawica pojawiajaca się na wschodzie a potem na zachodzie takie bedzie Jego przyjscie.

_________________
Nicea 325, początek końca...


N paź 25, 2009 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 8:51
Posty: 26
Post 
Cytuj:
A według mnie nie ma tu żadnej sprzeczności, bo i gdzie?


W takim razie jaki sens miałoby przyjście Chrystusa na Ziemię?
Jeśli założymy istnienie innych cywilizacji w kosmosie to dlaczego Jezus przyszedł tylko zbawić naszą cywilizację? Skoro na naszej planecie odgrywa się od wieków walka dobra ze złem i skoro to zło zostało pokonane przez śmierć i zmartwychwstanie Syna Bożego,to co z innymi światami?


N paź 25, 2009 23:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
To samo pytanie można zadać co z tymi którzy byli przed Jezusem i z tymi którzy byli po. To proste, wszyscy jesteśmy ponad czasoprzestrzenią objęci bożym planem zbawienia i jeśli są inne istoty to zapewne Bóg o nich nie zapomniał. Jeśli pojęcie dobra i zła istnieje tez gdzieś tam, to siłą rzeczy walka nie toczy się tylko fizycznie na Ziemi. Zresztą to dość zabawne, bo rozumiem że kosmonauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nie mają duchowych problemów według Ciebie, skoro są poza naszą planetą? Naprawdę trzeba szukać problemów tam gdzie ich nie ma? :D

_________________
Pozdrawiam
WIST


Ostatnio edytowano N paź 25, 2009 23:50 przez WIST, łącznie edytowano 1 raz



N paź 25, 2009 23:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post 
Angel_Eyes napisał:
Cytuj:
Skoro na naszej planecie odgrywa się od wieków walka dobra ze złem i skoro to zło zostało pokonane przez śmierć i zmartwychwstanie Syna Bożego,to co z innymi światami?

Jak je już odkryjemy, to się będziemy głowić. Nie rozumiem takich tematów - jeszcze nie ma problemu a już pracujemy nad jego rozwiązaniem.


N paź 25, 2009 23:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
mazli ja mam taką refleksje że ludzie często zadają pytania które wynikają z ich ciekawości, z tego że znaleźli jakąś ciekawą sytuacje i chcą wypróbować osoby wierzące, czy uda im się z nią uporać. Nie ważne że nie ma to żadnego znaczenia dla naszego życia, nie służy pogłębieniu wiary, ani odkryciu jakichś nowych nieznanych prawd, ot taka ciekawostka intelektualna.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N paź 25, 2009 23:52
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post 
Ciekawy filmik, który przedstawia że Ufo, może być formą demoniczą, częściowo trochę przerażający, więc nie polecam ludziom o słabych nerwach.

http://www.youtube.com/watch?v=caxF4JLk ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=vET-OwOU5J8

http://www.youtube.com/watch?v=QXARx3Al ... re=related

_________________
Nicea 325, początek końca...


N paź 25, 2009 23:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 8:51
Posty: 26
Post 
WIST, nie zrozumiales mnie... Ja nie pisalam o ludziach,ktorzy opuscili planete Ziemie i ze poza nia sa "ufoludkami",skad Ci to przyszlo do głowy :D
Wpadla mi kiedys w rece ksiazka o teorii monocentrycznej wszechswiata,ktora mowi o tym,ze wszystko w kosmosie jest ze soba powiazane i oddzialuje na siebie po to,zeby na naszej planecie(i tylko naszej)istnialy warunki sprzyjajace rozwojowi czlowieka..


Pn paź 26, 2009 0:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Angel_Eyes napisałeś: Skoro na naszej planecie odgrywa się od wieków walka dobra ze złem...
Walka dobra ze złem nie jest przypisana jedynie do Ziemi, dzieje się wszędzie tam gdzie toczy się walka o nasze zbawienie. Tak samo w wachadłowcu kosmicznym, jak i na innej planecie gdzie żyją hipotyczne istoty, które posiadają również okresloną moralność i rozróżniają dobro od zła. Chyba że warunki ewolucji były tam tak korzystne że jest to planeta mlekiem i miodem płynąca i kosmici żyją tam w swoim małym raju, nie potrzebują kraść, walczyć, zabijać itd. No ale to sobie tak możemy teoretyzować.

Ano książka zapewne ciekawa, ale bardziej interesuje nas tutaj jakie podaje dowody. Cóż, pierwsze co mi przyszło do głowy to grawitacja, no ale chyba nie o to autorowi chodziło. Może chodziło o to że gdyby niektóre stałe kosmologiczne miały inną wartośc znany nam świat nie istniałby. No ale skoro istnieje to możemy o tym mówić. Nie jest to jednoznaczny dowód. Poporostu tak jest, Ziemia też nie jest wyjątkowa, tylko poprostu tutaj wszystkie warunki zostały spełnione. Równie dobrze mogły być spełnione na Marsie. Nie wiem zatem na ile możemy mówić o celowości istnienia człowieka, czy jest w naturze wszechświata jakaś wskazówka która pokazuje że ktoś to zaprjektował, czy nie tu Bóg pozostawił nam dowody na swoje działanie. W każdym razie dla mnie nie kłuci się hipotetyczne istnienie kosmitów, z moją wiarą, tak samo jak nie kłuci się z nią czy wszechświat jest wielkości Ziemi, czy układu słonecznego, czy wielką przestrzenią (chodzi tu o ewolucje spojrzenia na wszechświat, coraz dalej) co nijak nie podważa wiary, poprostu rozszerza nasze horyznoty.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn paź 26, 2009 0:38
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post 
WIST napisał(a):
W każdym razie dla mnie nie kłuci się hipotetyczne istnienie kosmitów, z moją wiarą, tak samo jak nie kłuci się z nią czy wszechświat jest wielkości Ziemi, czy układu słonecznego, czy wielką przestrzenią (chodzi tu o ewolucje spojrzenia na wszechświat, coraz dalej) co nijak nie podważa wiary, poprostu rozszerza nasze horyznoty.


Według mnie Bóg wytyczając nam czas do Sądu Ostatecznego, z pewnoscią zawarłby jakąś istotną informacje na temat jakiegoś innego gatunku o podobnych cechach jak nasze, który by mógł odwiedzać ludzkość.
Natomiast bardizej pasowałoby mi to "Czuwających"

(20) To natomiast, że król widział Czuwającego i Świętego zstępującego z nieba i mówiącego...

Ks. Daniela 4:18-21

(14) Według postanowienia Czuwających taki jest dekret, sprawa rozstrzygnięta przez Świętych, aby wszyscy żyjący wiedzieli, że Najwyższy jest władcą nad królestwem ludzkim.
Ks. Daniela 4:12-15

Szkoda że Kościół Katolicki odrzucił Księgę Henocha, ponieważ uznał ją za apokryfy. A tam mamy więcej informacj na temat "Czuwających" - ang. Watchers. Którzy są spostrzegani jako złe demony.

_________________
Nicea 325, początek końca...


Pn paź 26, 2009 8:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL