Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1758 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 118  Następna strona
 Intronizacja Chrystusa na Króla Polski 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 19:57
Posty: 129
Post Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Jak wiadomo jest taka inicjatywa.... w Świebodzinie bodaj powstaje nawet pomnik Chrystusa Króla na wzór słynnego pomnika z Brazylii (z tymże większy :brawo: ). Cel i inicjatywa szczytna. Dlaczego więc kościół, arcybiskupi i biskupi nie jednokrotnie blokowali takie inicjatywy społeczne?
Co było powodem braku poparcia Watykanu, dla Intronizacji (o ile można tak to nazwać) Chrystusa jako patrona gminy i miasta Świebodzin. Dlaczego unika się tego tematu i stara się go stłamsić.
Może moje informacje są stare, ale czy cokolwiek zmieniło się do dnia dzisiejszego?

Z jednej strony nie ma żadnych przeciwskazań z drugiej Abp. Dziwisz napomniał jednego z księży (Bodaj Natanka) popierających tę inicjatywę i nałożył na niego zakaz głoszenia owej inicjatywy.
O co chodzi z tą całą intronizacją? I czemu nie jest całkowicie popierana przez koscioł.


Tak na marginesie:
Wg wizji Rozalii Celakówny, kraje które uznają Chrystusa za Króla unikną zagłady. Polska ma być niby przykładem dla innych pod tym względem.


Wt gru 01, 2009 22:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
A mi się to nie podoba - mamy Maryję królową polski i to powinno starczyć.
Są ważniejsze rzeczy na jakie państwo powinno przeznaczyć pieniądze - i myśle że to jest powód niepopierania tego przez księży.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Wt gru 01, 2009 23:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 19:57
Posty: 129
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
Nie chodzi tu o pomniki, czy pieniądze. Do intronizacji wystarczy oficjalne uznanie przez kościół i rząd Chrystusa jako króla. To nie wymaga żadnych nakładów a jest blokowane.


Wt gru 01, 2009 23:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
Problem w tym, że Polska nie jest monarchią i byłoby to raczej niekonstytucyjne...


Wt gru 01, 2009 23:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
Tak całkiem żartobliwie - powinniśmy też coś zrobić z naszą Dodą - ona przecież jest jedyną królową. ;/


Wt gru 01, 2009 23:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 24, 2008 19:57
Posty: 129
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
Nie rozumiecie problemu. Nie chodzi tu o dyskusję poglądową odnośnie słuszności i legalności tej koncepcji, tylko o to, czemu władze KK nie są za, a w sumie to i nawet przeciw. Jakimi przesłankami się kierują i dlaczego? Uważają to za nadinterpretacje słów Rozalii Celakówny, czy też może jest jakiś inny powód? Jest to z czymś sprzeczne?
Pytam bo oglądłem film z rekolekcji ks. Natanka w którym pojawia się to zagadnienie. Żeby wszystkiego nie łykać bezmyślnie, widzę że Dziwisz nałożył na niego zakaz wygłaszania kazań. No i typowy rozstaj dróg. Wypadało by znać argumentacje KK, bo faktycznie może jest tu coś namącone i nie warto wystawiać się na zwodzenie.


Śr gru 02, 2009 0:27
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
Nie zapominaj, że w Polsce dokonano już 3 krotnie Intronizacji.
I nie chodzi o ceremoniał, bo on nie ma mocy magicznej.
Rozalia powtarza, że intronizacja musi wpierw dokonać się w sercach ludzi.
A wokół objawień Rozali powstał już skuteczny zamęt i odłączenie się kapłanów i wiernych od Kościoła.....co nie świadczy na korzyść tych objawień - niestety.....


Śr gru 02, 2009 9:44
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
Obszerną informację znajdziesz na stronach jezuitów - bo ten zakon ma zlecony przez Kościół nadzór i opiekę nad objawieniami Rozali i przygotowaniami do procesu beaktyfikacji.


Śr gru 02, 2009 9:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 28, 2009 15:22
Posty: 345
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
Sadomaczo napisał(a):
Tak na marginesie:
Wg wizji Rozalii Celakówny, kraje które uznają Chrystusa za Króla unikną zagłady. Polska ma być niby przykładem dla innych pod tym względem.


Widzę że mesjanizm żyje i dobrze się ma.
Wytłumacz mi, dlaczego akurat Polska ma być tym ideałem dla innych?

_________________
leć wysoko! prosto pod sztandar WOLNOśCI!

Nigdy nie ufaj maszynom... i kobietom.


Śr gru 02, 2009 11:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
Bo Polska jest Chrystusem narodów i w ogóle wybrana do bardzo specjalnych duchowych rzeczy.


Śr gru 02, 2009 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 28, 2009 15:22
Posty: 345
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
Dzięki No, teraz już wszystko rozumiem ;) , ale mam nadzieję że Sadomaczo mimo wszystko mi odpowie.

_________________
leć wysoko! prosto pod sztandar WOLNOśCI!

Nigdy nie ufaj maszynom... i kobietom.


Śr gru 02, 2009 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
Alus napisał(a):
Nie zapominaj, że w Polsce dokonano już 3 krotnie Intronizacji. I nie chodzi o ceremoniał, bo on nie ma mocy magicznej.

Po co więc zatem ma być dokonana intronizacja oficjalna? Przecież wystarczyłby chyba jakiś list episkopatu odczytany na kazaniu (np w dniu święta Chrystusa Króla Wszechświata) mówiący, by każdy wierzący powinien uznać Jezusa jako swego Pana i Króla (co zresztą jest podkreślane w wielu miejscach w Piśmie Święteym).
No napisał(a):
Bo Polska jest Chrystusem narodów i w ogóle wybrana do bardzo specjalnych duchowych rzeczy.

Z tego co pamiętam napisane jest "Bóg nie ma względu na osoby", co miało utwierdzć Apostołów w przekonaniu, że nie tylko Żydzi są narodem wybranym do zbawienia, ale za wezwaniem Jezusa mają nauczać WSZYSTKIE narody - również pogan (nie ma tam mowy, że "przy końcu czasów" któryś naród będzie "szczególnie upodobany Panu", ale raczej będą to osoby wierne Słowu, bez względu na narodowość).
Sodomaczo napisał(a):
Nie chodzi tu o dyskusję poglądową odnośnie słuszności i legalności tej koncepcji, tylko o to, czemu władze KK nie są za, a w sumie to i nawet przeciw. Jakimi przesłankami się kierują i dlaczego? Uważają to za nadinterpretacje słów Rozalii Celakówny, czy też może jest jakiś inny powód? Jest to z czymś sprzeczne?

Też uważam to za unik i powinniśmy znać oficjalne zdanie KK w tej sprawie.
Sodomaczo napisał(a):
Pytam bo oglądłem film z rekolekcji ks. Natanka w którym pojawia się to zagadnienie. Żeby wszystkiego nie łykać bezmyślnie, widzę że Dziwisz nałożył na niego zakaz wygłaszania kazań. No i typowy rozstaj dróg. Wypadało by znać argumentacje KK, bo faktycznie może jest tu coś namącone i nie warto wystawiać się na zwodzenie.

Nie chcę tu wypowiadać się za ks. kardynała, ale postaram się odpowiedzieć na twoje pytanie:
1.Też widziałem filmik z ks. Natankiem.
2.Zakaz wygłaszania kazań-bardzo słusznie, gdyż oficjalnego stanowiska KK w tej sprawie nie ma (o ile i wiadomo) i nie powinno to dziwić, bo prywatne homilie księdza powiny być dużo ostrożniejsze.
3.Argumentacja:
a)proces beatyfikacyjny nie został zakończony-objawienia nie mają "mocy urzędowej",
b)w wypowiedziach księdza jest MNÓSTWO sprzeczności (jedną z nich jest mówienie że "koronujemy głowę(Chrystusa), osobę", a innym razem (zgodnie z listem Rozalii) mówi o tym, żeby zostało instronizowane SERCE); bardzo słabą wiarygodność mają słowa księdza, dlatego powinien on zachować je dla osobistych rozważań (moim zdaniem).
------------------------------------
Pytam się:
1.Po co ma być ta intronizacja, skoro to tylko formalność, a każdy ustanowienie Chrystusa Królem powinien rozważyć w swoim sercu i nie ma tutaj nic nowego w porównaniu z przekazami Biblii?
2.Dlaczego Maryja jest Królową Polski, a Chrystus nie jest Królem Polski? Tutaj chyba pojawia się problem KULTU MARYJNEGO i pragnę zauważyć, że pomimo rozróżnienia kultu Maryji od kultu Boga, to jednak TYTUŁOWANIE jest znacznie hojniesze przy czczeniu Maryji i tu powinniśmy zastanowić się nad sensem tytułowania INNYM niż jest podany w PŚ...
3.Jak odnosi się to do słów Jezusa:
Królestwo moje nie jest z tego świata
? ? ?
I od razu przypomnę wyprawy krzyżowe, których cele i przebieg były bardzo szczytne, ale czy nie przed takim postępowaniem przestrzegał nas Nauczyciel:
Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu». Rzekł do Niego Piłat: «Cóż to jest prawda?»
(J 18: 36-38)
Dlaczego nie idziemy za Jego głosem, tylko "wciskamy" mu koronę na głowę (właściwie obraz)?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz gru 03, 2009 2:08
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
Elbrus napisał(a):
Też uważam to za unik i powinniśmy znać oficjalne zdanie KK w tej sprawie.

Nie stosuje uniku
http://www.jezuici.pl/am/kult/kult_014.htm
Tylko niektórzy nie pogodzili się z decyzją, m.in. ks. natanek, Kiersztyn.
Trzykrotna Intronizacja:
http://ekai.pl/wydarzenia/ostatnia_chwi ... zykrotnie/


Cz gru 03, 2009 9:04
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 11:19
Posty: 230
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
To będzie niesmaczne,
bo król i królowa, to zazwyczaj para,
a Jezus jest synem, czyli mógłby być księciem, albo królewiczem.
Jak będą królem i królową, to będzie się kojarzyło z kazirodztwem.


Cz gru 03, 2009 12:06
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że...
nieja napisał(a):
To będzie niesmaczne,
bo król i królowa, to zazwyczaj para,
a Jezus jest synem, czyli mógłby być księciem, albo królewiczem.
Jak będą królem i królową, to będzie się kojarzyło z kazirodztwem.

W przypadku gdy dominują tzw. "kosmate" myśli wszystko może sie tylko z sexem kojarzyć :D


Cz gru 03, 2009 12:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1758 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 118  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL