Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 7:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 568 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna strona
 Potop 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 5:48
Posty: 279
Post Potop
Może ktoś z was wie albo ma linki do informacji ile miały góry w czasie potopu i jak wygląda erozja tych gór.
Pytam o to poniewaz niektórzy mają wątpliwości czy podtop mógł zalać najwyższe dziś góry .
I akurat to jest normalne ale przecież te góry nie musiały być dzisiejszych rozmiarów .
Ale nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat ich wysokości wtedy w czasie potopu ich erozji w czasie itp.

_________________
tylko krowa nie zmienia poglądów.


Cz kwi 08, 2010 19:58
Zobacz profil
Post Re: Potop
.
Oj, a myślałem że tu o Sienkiewiczu pogadamy... To zmykam.

A... ale z geografii mi się przypomniało, że erozja prowadzi raczej do zmniejszania się gór i łagodzenia wszelkich nierówności więc raczej dawno, dawno temu to góry powinny były być większe niż dziś (abstrahując od spiętrzeń tektonicznych ale to chyba pojedyncze przypadki). Tylko nie wiem na ile zdążyły się zmienić przez... ile? 6 tysięcy lat? :oops:


Cz kwi 08, 2010 20:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Potop
Oj tak dysponujemy wszelkimi danymi włącznie z dokładną datą potopu i dokładnymi wartościami wysokości gór w tym okresie... To ja poproszę jeszcze o statystki ilu ludzi potop pochłonął.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz kwi 08, 2010 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 8:36
Posty: 366
Post Re: Potop
Potop... poszukajmy jeszcze gdzie był na Ziemii Eden, poszukajmy ciał pierwszych ludzi, którzy żyli po "troszke" więcej niż 100 lat (myślicie, że mogli w ówzcesnych warunkach higieny?), czy pare innych historii...


N kwi 11, 2010 9:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Potop
WIST napisał(a):
To ja poproszę jeszcze o statystki ilu ludzi potop pochłonął.

Przecież to wiemy dokładnie: wszyscy minus jedna rodzina! :)

ziele_force napisał(a):
Potop... poszukajmy jeszcze gdzie był na Ziemii Eden, poszukajmy ciał pierwszych ludzi, którzy żyli po "troszke" więcej niż 100 lat (myślicie, że mogli w ówzcesnych warunkach higieny?), czy pare innych historii...


To się akurat da wytłumaczyć . Oni żyli tak długo dlatego, że nic nie jedli. Jedzenie jest niezdrowe i śmiertelne. Zauważ, że każdy, kto tylko coś zjadł, umiera. Ukrywa się przed nami te prawdę, żeby nie rozwalić przemysłu spozywczego i rolnictwa. :)

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


N kwi 11, 2010 21:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Potop
Liczby Acro, zresztą chodziło raczej o uzmysłowienie czegoś.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N kwi 11, 2010 21:46
Zobacz profil
Post Re: Potop
ziele_force napisał(a):
Potop... poszukajmy jeszcze gdzie był na Ziemii Eden, poszukajmy ciał pierwszych ludzi, którzy żyli po "troszke" więcej niż 100 lat (myślicie, że mogli w ówzcesnych warunkach higieny?), czy pare innych historii...

Rozumiem, że to pytanie retoryczne i trochę prześmiewcze, ale ja akurat uważam, że mogli żyć dłużej ;) Umożliwiałaby to atmosfera z większą ilością tlenu. A taką teorię akurat wygłaszają nawet ewolucjoniści, gdyż w atmosferze z obecną zawartością tlenu rzekomo nie mogłyby istnieć tak ogromne stworzenia jak dinozaury i im współczesne rośliny :>


Cz kwi 15, 2010 19:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Potop
To jest według mnie nieraz tak że jak w Biblii jest jakaś treść którą nauka jakoś potwierdza to dla niektórych dowód że "Biblia zna się na wszystkim". Dla niektórych jest tak że jeśli nauka mówi coś innego niż Biblia to nauka kłamie. A w jeszcze innym wypadku szuka się trochę na siłę wyjaśnień naukowych dla pewnych treści w Biblii. Niestety ludzie którzy to czynią odzierają Biblię z tego elementu niezwykłego i nadnaturalnego, bo nagle okazuje się że Biblia tak, mówi co prawdę, ale nie ma tam miejsca na Boga... Z tym wszystkim trzeba ostrożnie i na dobrą sprawę ludziom łatwo namącić w głowach. Ja sam wszystkiego nie wiem, nie wszystko rozumiem, ale mam w tych kwestiach autorytet Kościoła. A inni... jeśli chcą niech głoszą swoją naukę.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz kwi 15, 2010 20:41
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 5:48
Posty: 279
Post Re: Potop
Maniana napisał(a):
Rozumiem, że to pytanie retoryczne i trochę prześmiewcze, ale ja akurat uważam, że mogli żyć dłużej ;) Umożliwiałaby to atmosfera z większą ilością tlenu. A taką teorię akurat wygłaszają nawet ewolucjoniści, gdyż w atmosferze z obecną zawartością tlenu rzekomo nie mogłyby istnieć tak ogromne stworzenia jak dinozaury i im współczesne rośliny :>


Nie rzekomo tylko na pewno.
oddychanie przez nozdrza wielkości nozdrzy dzisiejszego konia byłoby niemożliwe.
Ale dla ewolucjonisty to nic dziwnego.
Dla nich stwierdzenie : dawno ,dawno temu ....to zdanie o faktach.
Tak jak u Andersena

_________________
tylko krowa nie zmienia poglądów.


Cz kwi 15, 2010 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 21:57
Posty: 1591
Post Re: Potop
Cytuj:
Rozumiem, że to pytanie retoryczne i trochę prześmiewcze, ale ja akurat uważam, że mogli żyć dłużej Umożliwiałaby to atmosfera z większą ilością tlenu. A taką teorię akurat wygłaszają nawet ewolucjoniści, gdyż w atmosferze z obecną zawartością tlenu rzekomo nie mogłyby istnieć tak ogromne stworzenia jak dinozaury i im współczesne rośliny :>


Najprawdopodobniej masz rację. Jednak poprosze o obliczenia i o źródła :)

_________________
MÓJ BLOG


Cz kwi 15, 2010 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Potop
jakoś napisał(a):
Maniana napisał(a):
Rozumiem, że to pytanie retoryczne i trochę prześmiewcze, ale ja akurat uważam, że mogli żyć dłużej ;) Umożliwiałaby to atmosfera z większą ilością tlenu. A taką teorię akurat wygłaszają nawet ewolucjoniści, gdyż w atmosferze z obecną zawartością tlenu rzekomo nie mogłyby istnieć tak ogromne stworzenia jak dinozaury i im współczesne rośliny :>


Nie rzekomo tylko na pewno.
oddychanie przez nozdrza wielkości nozdrzy dzisiejszego konia byłoby niemożliwe.
Ale dla ewolucjonisty to nic dziwnego.
Dla nich stwierdzenie : dawno ,dawno temu ....to zdanie o faktach.
Tak jak u Andersena

I tak, oto udowodniono, ponad wszelką wątpliwość, że ważący ponad 150 to i co najmniej dwukrotnie większy od największych dinozaurów błetwal błękitny nie istnieje. Prawdopodobnie jest on wymysłem podstępnych ewolucjonistów


Pt kwi 16, 2010 15:48
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 5:48
Posty: 279
Post Re: Potop
Grzegor napisał(a):
I tak, oto udowodniono, ponad wszelką wątpliwość, że ważący ponad 150 to i co najmniej dwukrotnie większy od największych dinozaurów błetwal błękitny nie istnieje. Prawdopodobnie jest on wymysłem podstępnych ewolucjonistów


nie chodzi o wielkość tylko sposób oddychania.
taki na przykład brachiozaur z nozdrzami wielkości konia a ciałem wielkości walenia nie byłby w stanie oddychać przy dzisiejszym stężeniu tlenu w atmosferze .
Dlatego to przed potopem biblia pisze o ludziach :
(4) A w owych czasach byli na ziemi giganci;
jak jest więcej tlenu to łatwiej się oddycha, łatwiej się biega , człowiek się mniej męczy, wyżej rośnie .
Są większe zwierzęta takie jak dinozaury.

potop spowodował zmianę w tej materii i dlatego to po potopie takich dużych dinozaurów już nie ma. A ludzie tez nie mają 3, 5 metra wzrostu.

_________________
tylko krowa nie zmienia poglądów.


Pt kwi 16, 2010 20:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Potop
Cytuj:
po potopie takich dużych dinozaurów już nie ma.


A małe są?

Jakoś chyba zapomniałeś, że istniało sporo gatunków dinozaurów które rozmiarami nie przerastały krowy, drugie tyle takich, które rozmiarami nie przerastały owcy i kolejne które rozmiarami nie przerastały nawet kury. I one wszystkie żyły i oddychały. A potem wyginęły. Czy to jakoś pasuje do twojej teorii?


Pt kwi 16, 2010 20:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Potop
Witold napisał(a):
A małe są?
Oczywiście - dobrym przykładem są przedstawiciele archozaurów - Krokodyle.
Należąc do częściowo wymarłego kladu Crocodylomorpha pojawiły się na Ziemi ~220 mln lat temu (trias).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt kwi 16, 2010 21:10
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pt maja 29, 2009 5:48
Posty: 279
Post Re: Potop
Witold napisał(a):
Cytuj:
po potopie takich dużych dinozaurów już nie ma.


A małe są?

Jakoś chyba zapomniałeś, że istniało sporo gatunków dinozaurów które rozmiarami nie przerastały krowy, drugie tyle takich, które rozmiarami nie przerastały owcy i kolejne które rozmiarami nie przerastały nawet kury. I one wszystkie żyły i oddychały. A potem wyginęły. Czy to jakoś pasuje do twojej teorii?


dziś też codzienni ginie pewnie kilkaset gatunków zwierząt bez jakiegoś uzasadnionego powodu.
może człowiek je wybił dla mięsa tak jak bizony.

_________________
tylko krowa nie zmienia poglądów.


Pt kwi 16, 2010 21:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 568 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 38  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL