Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 9:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 10:45
Posty: 358
Post Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
Witam!
Za pomocą prostego rachunku na poziomie co najwyżej 4 klasy szkoły podstawowej, można wyliczyć, że człowiek nie pochodzi od małpich przodków.
Różnica genetyczna pomiędzy genomem człowieka a genomem szympansa wynosi około 40 milionów par nukleotydów o charakterystycznej tylko dla gatunku ludzkiego strukturze sekwencyjnej.
Liczba par zasad genomu ludzkiego wynosi 3 200 000 000
Przeciętnie jeden raz na pokolenie obserwuje się u ludzi 5 do 6 mutacji punktowych.
Zakłada się do oblicze średni wiek zdolności do replikacji gatunku ludzkiego na poziomie średnio 10 lat
Choć zakłada się że pierwotna populacja ewoluująca od małpich przodków do gatunku ludzkiego wynosiła średnio ok. 1000 osobników, do obliczeń przyjęto średnio 100 000 osobników.
Przyjmuje się również z ogromną rezerwą czas domniemanej ewolucji gatunku ludzkiego od małpich przodków 30 000 000 lat.

Na podstawie tych danych można wyliczyć ze możliwe było pojawienie się tylko :

[(30000000/10)*100000*6]/3200000000 = 5625 mutacji punktowych

A ponieważ nawet przy 100% skuteczności naturalnego doboru kumulatywnego oraz gdyby 100% mutacji było korzystnych, to i tak do wyewoluowania gatunku ludzkiego musiało by dojść do 40 000 000 mutacji punktowych. Stąd wynika, że nawet na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej można rachunkami wyliczyć, że zupełnie niemożliwe było wyewoluowanie gatunku ludzkiego od zwierzęcych małpich przodków.
Pozdrawiam A.A.


Pn wrz 27, 2010 17:46
Zobacz profil
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
A czy ktos twierdzi, ze czlowiek pochodzi od malpy?

Z tego co wiem, jest teoria, ze czlowiek i malpy czlekoksztaltne mialy wspolnego przodka.


Pn wrz 27, 2010 17:51

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 6:03
Posty: 1341
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
Kolejny dowód przez niezwiązane z rzeczywistością rachunki.
A co z całą serią znalezisk? To fałszywki czy spisek satano-żydo-komuny?

_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.
Stanisław Jerzy Lec


Pn wrz 27, 2010 17:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
Rutus napisał(a):
A co z całą serią znalezisk?
Są to albo ludzie o dziwnych kształtach czaszki albo małpy, które wyginęły podczas potopu.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn wrz 27, 2010 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 10:45
Posty: 358
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
Witaj Kamilo!
Małpi przodek to przecież również domniemany przez ewolucjonistów przodek ludzki.

Witaj Rutusie!
Jak zwykle choć nie masz nic merytorycznego do powiedzenia, to z zasady sloganami negujesz.

A.A.


Pn wrz 27, 2010 18:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 6:03
Posty: 1341
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
Ale cytuję slogany kreacjonistyczne pytając wyłącznie, czy są prawdziwe.
A są?

_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.
Stanisław Jerzy Lec


Pn wrz 27, 2010 18:14
Zobacz profil
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
andrzejantoni, czytam twoje teksty, na ile mi czasu i cierpliwosci starczy i tak pytajac wprost: jezeli ta cala skomplikowana matematyka dowodzi, ze nie moglo byc ewolucji, a fakty dowodza, ze jednak gatunki na ziemie pojawialy sie i znikaly na przestrzeni milionow lat, to czy moglbyc wprost powiedziec, skad one sie wg ciebie braly?

Bo ja nie mam problemu z zalozeniem, ze ewolucja jest mozliwa i nawet mnie specjalnie nie interesuje, czy byla ona bezposrednio sterowana przez Stworce, czy zadal on stowrzeniu takie mozliwosci. Nie wiem tez, czy zakladanie, ze akurat z jednego osobnika musial sie na drodze przypadku wytworzyc inny jest sluszne. Z tego co wiem osobnikow roznych form (np bakterii itp) sa duze ilosci i nie zmieniaja sie jednoczesnie tak samo. Ze sie zmieniaja jakos, to mozemy stwierdzic chocby obserwujac bliznieta jednojajowe, ktore jednak nie sa identycznymi klonami, mimo identycznego materialu genetycznego na poczatku.

Ale to taka drobna uwaga na marginesie, jako ze ani biologiem, ani fizykiem nie jestem.
A, przepraszam, bo nie doczytalam. Ty jestes z zawodu kim?


Pn wrz 27, 2010 18:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
Może panie AA na razie spróbuje pan sobie poradzić z rozgrzebanymi tematami, w których dostaje pan ostre baty, a potem zakłada nowe watki, co? Zaśmieca pan forum.

Tu czeka na pana tylko kilka spraw, ale może warto zacząc od tego?:
Czego się NIE ZROBI dla nauki, czyli wiara w brak argumentów

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


Pn wrz 27, 2010 18:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 10:45
Posty: 358
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
Panie Acro!
I pan i pańscy koledzy niczego mi nie udowodnili argumentami merytorycznymi, że ja nie mam racji. Ale wszyscy zgodnym chórem gołosłownie bez argumentów merytorycznych twierdzicie że nie mam racji. Samym krzyczeniem panie Acro niczego pan na mnie nie wymusi. A całe postępowanie i pana i pana kolegów świadczy tylko o tym że wszelkimi możliwymi chwytami staracie się poza merytorycznie zanegować moje argumenty, których się merytorycznie nie da zanegować. Mogę tylko panu współczuć że nic wam nie wychodzi.
A.A.


Pn wrz 27, 2010 19:20
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Śr cze 24, 2009 9:06
Posty: 298
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
Nie rozumiem też skąd w pańskich obliczeniach wzięło się /3200000000. Co ma łączna ilość par nukleotydów do mutacji w nich zachodzących? Gdzie tu związek gdzie tu logika?

Takimi metodami to ja mogę inaczej liczyć

(320000000/6)*(30000000/10)*100000 = 16000000000000000000

Czyja matematyka lepsza?


Pn wrz 27, 2010 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 10:45
Posty: 358
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
Pani Kamilo!
Cieszy mnie to, że czasami czytała pani moje posty. Ale dla pani jeśli to panią zainteresuje mam też do zaoferowania coś bardziej praktycznego, wielokrotnie wypróbowane wspaniałe przepisy kulinarne.
Przecież i w biblii jest napisane, że rośliny i zwierzęta pojawiały się kolejno stopniowo, poz tym biblia wcale nie neguje, że jakieś stworzone gatunki wyginęły.
To czy uznajesz ewolucję w całym zakresie, czy nie to Twoja osobista sprawa. Ja osobiści uważam, ze dzięki stworzonym przez Stwórcę mechanizmom istnieją możliwości wewnątrzgatunkowego adaptacyjnego przystosowania się każdego gatunku do zmiennych warunków otoczenia, co też umożliwia człowiekowi wyhodowanie potrzebnych mu nowych ras zwierząt lub nowych odmian roślin.
O sobie mogę powiedzieć, że mam bardzo wszechstronne i stale rozwijane zainteresowania.
Pozdrawiam A.A.


Pn wrz 27, 2010 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 10:45
Posty: 358
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
Panie Snufkin!
Albo ma pan problemy z rachunkami. Albo jest pan niepoważny. A.A


Pn wrz 27, 2010 20:20
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Śr cze 24, 2009 9:06
Posty: 298
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
ależ skąd przecież policzyłem dobrze (chociaż założenia równie mylne co u pana). Proszę podać dlaczego dzieli pan ilość mutacji przez łączną ilość par nukleotydów.

albo czemu 100000 przecież łączną ilość ludzi żyjących i zmarłych trzeba liczyć w dziesiątkach miliardów.

Nie jestem genetykiem nie jestem znawcą tematu ja po prostu pytam. Zastowsował pan jakieś prawo czy wzór o którym nie mam pojęcia? Chętnie się z nim zapoznam. Przynajmniej jak się prawo czy teoria nazywa już sobie znajdę bibliografię.


Pn wrz 27, 2010 20:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
andrzejantoni napisał(a):
Przecież i w biblii jest napisane, że rośliny i zwierzęta pojawiały się kolejno stopniowo
Stopniowo... czyli dzień po dniu.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn wrz 27, 2010 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 10:45
Posty: 358
Post Re: Człowiek nie mógł wyewoluować od małpich przodków
Panie Snufkin!
Niech pan zada sobie choć trochę trudu i sam pomyśli.A.A

Panie Elbrus!
Proszę o swoim problemie podyskutować sobie z Biblistami. A.A.


Pn wrz 27, 2010 21:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL