Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 O halloween 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 16:35
Posty: 118
Post Re: O halloween
AHAWA napisał(a):
agvis, pisz szatan z małej litery.


Zanim zabierzesz głos, najpierw sprawdź. W innym wypadku tylko sie wygłupisz (jak teraz)

Katechizm Koscioła katolickiego
Cytuj:
1237 Ponieważ chrzest oznacza wyzwolenie od grzechu i od kusiciela, czyli diabła, dlatego wypowiada się nad kandydatem egzorcyzm (lub kilka egzorcyzmów). Namaszcza się go olejem katechumenów lub celebrans kładzie na niego rękę, a on w sposób wyraźny wyrzeka się Szatana. Tak przygotowany kandydat do chrztu może wyznać wiarę Kościoła, której zostanie "powierzony" przez chrzest


Skoro KKK pisze "Szatan" z duzej litery, to o co ci człowieku chodzi?????


N paź 31, 2010 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 30, 2010 21:27
Posty: 331
Post Re: O halloween
agvis napisał(a):
Haloween to kolejne "święto", służące głównie napychaniu kieszeni handlowcom, podobnie, jak Walentynki, itd.
(...)
Poza tym jakoś ta nowa "tradycja" kłóci się z naszym przeżywaniem tych dni. Z zadumną, ciszą, spokojem, często smutkiem.

A ja mam wrażenie, że m.in. Zaduszki/Wszystkich Swietych to kolejne "święto", służące głównie napychaniu kieszeni handlowcom. I jakoś nie słyszę ani jednego słowa ze strony kleru o tym, aby pieniadze wydane na znicze i wiazanki przeznaczyc w polowie na Caritas.
Dzis na cmentarzu przy glownym wejsciu widzialem stoisko wylacznie z cukierkami i szczypami. Został już tylko maly krok do baloników i kolorowych wiatraczkow itp.
Jak oszacowałem, na jednym pomniku (notabene wartym zwykle kilka kpln) jest w te dni od 100 do 400 zł. Pomnóżcie przez miliony...


N paź 31, 2010 21:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: O halloween
AHAWA napisał(a):
agvis, pisz szatan z małej litery.


http://www.kosciol.pl/content/article/2 ... 324825.htm

AHAWA FAIL kolejny raz. Ciekawe czy tym razem będziesz miał odwagę przyznać się do błędu. ;]

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


N paź 31, 2010 23:07
Zobacz profil
Post Re: O halloween
a.R.E.k. napisał(a):
Nie warto polemizować z tak idiotycznym zdaniem jak "Sprawa jest raczej prosta: masz dynie w oknie – czcisz szatana". Jeżeli nie wywołuje ono śmiechu w czytelniku to powinno wywołać
przynajmniej zażenowanie.
Widzisz, pewne znaki miewają pewne znaczenie duchowe.
Dlatego pewnymi sprawami nie warto się bawić.
[quote="AHAWA", pisz szatan z małej litery.[/quote]Obawiam się że nie masz racji. Szatan to imię własne.
Cytuj:
A ja mam wrażenie, że m.in. Zaduszki/Wszystkich Swietych to kolejne "święto", służące głównie napychaniu kieszeni handlowcom. I jakoś nie słyszę ani jednego słowa ze strony kleru o tym, aby pieniadze wydane na znicze i wiazanki przeznaczyc w polowie na Caritas.
Dzis na cmentarzu przy glownym wejsciu widzialem stoisko wylacznie z cukierkami i szczypami. Został już tylko maly krok do baloników i kolorowych wiatraczkow itp.
Jak oszacowałem, na jednym pomniku (notabene wartym zwykle kilka kpln) jest w te dni od 100 do 400 zł. Pomnóżcie przez miliony...
Było sporo artykułów na ten temat w prasie katokickiej - ale problem oczywiście istnieje.

Dziś widziałem stoisko z... krówkami.Tyle że akurat chyba nie Kościół jest tu adresatem pretensji.

Tak czy owak jedna patologia (jarmark) nie usprawiedliwia innej (Halloween)


N paź 31, 2010 23:13

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: O halloween
Halloween to nie patologia.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn lis 01, 2010 9:16
Zobacz profil
Post Re: O halloween
Cytuj:
Widzisz, pewne znaki miewają pewne znaczenie duchowe.


Dla jednych mają, dla innych nie. I litości - chyba kwestię dyni rozpracowaliśmy na tyle, że nie trzeba powtarzać, iż jej znaczenie satanistyczno-duchowe jest co najmniej mocno wątpliwe :roll:


Pn lis 01, 2010 11:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: O halloween
msza dla dzieci,poprzebieranych za swoich patronów,i anioły ;) ..nabożeństwo światła (ognia?) a na koniec błogosławieństwo Ducha świętego..i wielu Duch pokładł na posadzkę ;)..to Halloven z mojej parafii..oczywiście zanim wyjście do kościoła,rozdzwonione drzwi wejściowe,i przebierańcy z wyciągniętymi dłońmi po słodycze..myślę ,że to kwestia wiary..i własnych odczuć,ja moim dzieciom zabroniłam (nie mam wpływu jak oni będą wychowywać swoje)-ale takie moje rodzicielskie prawo,i z niego korzystam ;)


Pn lis 01, 2010 12:24
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: O halloween
Halloween jest glupie.

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Pn lis 01, 2010 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 11:37
Posty: 382
Post To zagraniczne święto
Po przemianach ustrojowych kultura z zachodu zaczęła przenikać do Polski. Po prostu ma większy potencjał marketingowy. Źle się dzieje. Halloween jest tylko przykładem. Niedługo święta Bożego Narodzenia. Jeszcze będziemy modlić się za zmarłych, a wielkie koncerny z USA przypomną o fikcyjnym Świętym Mikołaju z Laponii (najważniejszej maskotce całego grudnia), piosenkach typu "Last Christmas", "All I want" (wg mediów to kolędy) i zaczną narzucać obcą tradycję.

W tym roku na szczęście nikt nie pukał o cukierki, ale kiedyś w Google napotkałem na setki komentarzy z pomysłami na psikusy na pewnym blogu.

_________________
.:: KTO RANO WSTAJE, TEN PODPIS DOSTAJE ::.


Ostatnio edytowano Pn lis 01, 2010 15:26 przez WebCM, łącznie edytowano 1 raz



Pn lis 01, 2010 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: O halloween
Słusznie. Ubiorą się dzieci w "przerażające" stroje zapukają do drzwi a tu otworzy kark a w domu melina. Półnagie dziwki i wóda. A Stef właśnie kończy sprawę na kanapie. Słowa "Cukierek czy psikus" uwięzną maluchom w gardle. Lepiej nie narażać młodzieży na tak drastyczną konfrontacje z rzeczywistością.


Pn lis 01, 2010 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: O halloween
bubek napisał(a):
Marek MRB napisał(a):
Zresztą mamy w ST dwie księgi po brzegi wypełnione nakazami: znalazłeś tam nakaz ofiar z ludzi ?


Kpł [27:29] http://net.bible.org/verse.php?book=Lev ... 7&verse=29

"Człowiek przeznaczony na ofiarę, nie może zostać wykupiony, bezwarunkowo musi zginąć."

a tu o samej księdze http://pl.wikipedia.org/wiki/Księga_Kapłańska


W tej samej księdze jest zakaz składania ofiar z ludzi. W tym przypadku chodzi o "oficjalną" klątwę.

Zresztą: to nie jest NAKAZ składania ofiar z ludzi. Nawet jeśli pominąć komentarz:

Cytuj:
Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako "cherem": człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego - to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde "cherem" jest rzeczą najświętszą dla Pana. Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako "cherem", nie może być wykupiony. Musi on być zabity.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn lis 01, 2010 20:36
Zobacz profil
Post Re: O halloween
Wierzba napisał(a):
Dla jednych mają, dla innych nie. I litości - chyba kwestię dyni rozpracowaliśmy na tyle, że nie trzeba powtarzać, iż jej znaczenie satanistyczno-duchowe jest co najmniej mocno wątpliwe :roll:
Nie, nie rozpracowaliśmy.
Ty tkwisz w okowach bałwochwalstwa - i Twoje wsparcie raczej obciąża Halloween.


Wt lis 02, 2010 0:42

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Re: O halloween
Znowu o tych bałwanach... a dopiero połowa jesieni...
Dynię można polecić- jest zdrowa a z jej pestek wytwarza się olej. Słyszałem też, że można z niej zrobić smaczną zupę. Podczas procesu gotowania powinny opuścić ją zamieszkałe tam demony a bałwany roztopić.


Wt lis 02, 2010 8:26
Zobacz profil
Post Re: O halloween
Polecam marynowaną. Zupa jest mdła :)


Wt lis 02, 2010 8:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: O halloween
i co z tego że tam pisze z dużej litery? ja pisze szatan z małej i zdaje sobie sprawe z tego ze jest to nie poprawnie gramatycznie bo jest to nazwa wlasna. szatan lucyfer czy inne nazwy tej kropki z malej pisac bede.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Wt lis 02, 2010 10:35
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL