Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Godzina łaski 
Autor Wiadomość
Post Re: Godzina łaski
WIST napisał(a):
Moje pytanie jest proste i wynika z tego tekstu - co to s specjalne łaski i czy jeli będe się o nie modlił w innym dniu i godzinie to ich nie mam szansy otrzymać?

W moim rozumieniu wiary jest to co najmniej wątpliwe i niezrozumiałe. Bzdurą będzie jeśli odpowiesz że moja modlitwa nie ma sensu bo liczy się dana godzina i dzień kiedy sie ją realizuje. Jeśli powiesz że nie ma to znaczenia bo modlitwa jest zawsze tak samo silna i porządana, to jaki sens ma przestrzeganie tego? Rozumiem że chodzi tu o dyscyplinę, wspolną modlitwę, sprawy dla ludzi istotne. Ale co z tym wspólnego maja specjalne laski, ktore nijak nie mogą być zarezerwowane dla jednego danego typu i czasu modlitwy.

To akurat, że my nie zawsze pojmujemy sensu tego typu godzin/miejsc łaski, nie znaczy, że są one wymysłem ludzkim, jakaś formą dewocyjną.
Jezus objawiający się św. Faustynie daruje światu codzienną godzinę łaski o 15,00.
I nawet nie obwarowuje jakimiś formami modlitw....wystarczy, zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, że o tej godzinie Twój Pan kona.
U Boga nie ma przypadku i cudacznych "godzin łaski".


Wt gru 07, 2010 11:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Godzina łaski
Ja zwróciłem uwagę na coś co mnie dziwi. Może faktycznie być to ta wędka na ludzi którzy takiego czegoś potrzebują, ale ja na razie nie do końca mnie to przekonuje. Może faktycznie tym razem nie zrozumiem, choć to taki wytrych: jak nie umiemy wyjaśnić, to mówimy że to taka tajemnica wiary, której przecież nie umiemy do końca zrozumieć. W ten sposób można wszystko obronić. Dla mnie albo słowa Pana Jezusa który nawołuje do modlitwy, albo modlenie się o danej porze w zamian za specjalne łaski, których jak logika podpowiada nie otrzymam gdzie indziej. Chyba że te słowa są skierowane do danej grupy ludzi, która potrzebuje takiego podejścia.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt gru 07, 2010 11:51
Zobacz profil
Post Re: Godzina łaski
Godzina ŁASKI nadchodzi
Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.

63 lata temu, 8 grudnia R.P. 1947 Matka Boża objawiając się we włoskim Montichiari powiedziała:

"... Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci..."

Odpraw Godzinę Łaski w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

, ŚRODA 8 GRUDNIA
godzina 12.00 do 13.00


Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli, we Włoszech, w Montichiari, w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 XII. 1947 powiedziała:

"Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Różę Mistyczną, Matkę Kościoła"

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata."
"Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia."

"Pan, mój Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci."

"Ci którzy nie mogą przyjść do kościoła, niech modlą się w domu."

"Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie."

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.


Za zazwoleniem władzy duchownej.
Imprimatur ks. biskup dr. Rudolf Graber


Wt gru 07, 2010 21:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Godzina łaski
Nie zawracam już głowy w tym temacie. Ja na tą chwilę nie umiem uwierzyć że w ciągu prawie całego roku Bóg jest daleko i robi sobie wakacje tu na ziemi w jeden dzień o danej godzinie. Wtedy staje się wręcz namacalny. Myślałem że tak jest zawsze.

Cytuj:
Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.

Mam rosnące wątpliwości że Bóg ma dla nas tylko 60 minut.

Ale po owocach ich poznacie, więc czekam na świadectwa i informacje o tych licznych nawroceniach.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt gru 07, 2010 21:51
Zobacz profil
Post Re: Godzina łaski
Wist

rozważ na spokonie słowa, że:wielką łaską jest godzina łaski.

I proszę, pomódl sie jutro choćby za mnie i innych grzeszników.


Wt gru 07, 2010 21:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Godzina łaski
Modlę się codziennie. Tak jak to opisujesz to nie jest godzina łaski, to jest jedyna godzina łaski.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt gru 07, 2010 22:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Godzina łaski
Pacha, mam egzamin, godzina łaski mnie ominie.
Zgadzam się z WISTEM, Bóg jest zawsze i wszędzie i nie obdarzy mnie większą łaską, z powodu modlitwy między 12 a 13. Podobnie jest z tą godziną 15, fajnie jak się pomodlę w tym czasie, ale jak nie mogę i zrobię to o 24.00 to modlitwa jest taka sama.

Możliwe, że jestem jakaś inna, ale większość objawień w moim odczuciu to jakieś zaprzeczenie Boga, którego znam z Pisma Św., z modlitwy itd. Jak czytam objawienia to odczuwam niepokój. Niepokój nie pochodzi od Boga. Może kiedyś dorosnę do tego.

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Wt gru 07, 2010 22:02
Zobacz profil
Post Re: Godzina łaski
WIST napisał(a):
Modlę się codziennie.


To bedziesz pamietał o mojej prośbie?

Dziękuję


Wt gru 07, 2010 22:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Godzina łaski
Możesz być pewna że będę, nie tylko w środę 8, od 12-13. Ale jeśli Ci zależy to mogę i w tym czasie wspomnieć.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt gru 07, 2010 22:37
Zobacz profil
Post Re: Godzina łaski
Dziekuję Ci z modlitwę.
Jestem szczerze wzruszona.
Pozdrawiam.


Śr gru 08, 2010 19:54

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 19:00
Posty: 97
Post Re: Godzina łaski
Ja wierzę w tą godzinę łaski i sądzę że dzięki niej dostąpiłem łaski nawrócenia a byłem daleko od Boga. Przez ponad 20 lat woogóle się nie modliłem chociaż chodziłem do kościoła w niedziele to raczej z obowiązku. Pomodliłem się przez godzinę w ten dzień w grudniu tamtego roku o to dar nawrócenia chociaż tak naprawde nie wierzyłem że się to stanie. Po jakimś czasie nie wiem zacząłem się zastanawiać nad swoją wiarą i zacząłem czytać książki religijne ( Wato żyć dla Boga) co dla mnie było także dziwne bo nigdy o takich nie chciałem nawet o tym słyszeć. To nie jest żaden handel to jest łaska od Boga że nam daje taki dzień i trzeba z nich korzystać. W prywatnym objawieniu Pan Jezus powiedział do Żywego Płomienia kto będzie się modlił w każdą pierwszą sobotę miesiąca pomiędzy 12, a 13 dostąpi Łask, jakich się dostępuje przy modlitwie, do tej pory raz w roku 8.XII. także tych dni jest więcej :)))


Śr lip 06, 2011 9:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Godzina łaski - nie zmarnujmy szansy
Toska napisał(a):
"Matka Boża, objawiając się w Swoje święto w Montichiari we Włoszech 8 grudnia 1947 roku, powiedziała pielęgniarce, Pierinie Gilli:

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".
"


Nie lekceważmy tej prośby. Możemy uratować biedne dusze!

Najlepiej pomodlić się przez tę godzinę przed Najświętszym Sakramentem, odmawiając Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego... 8 grudnia pomiędzy 12 a 13 to czas szczególnej łaski.

Podczas egzorcyzmów Anneliese Michel było powiedziane, że objawienia w Montichiari są prawdziwe.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz gru 08, 2011 8:51
Zobacz profil
Post Re: Godzina łaski
Podnoszę temat.

Godzina Łaski 12:00-13:00, 8 grudnia, sobota.


Śr gru 05, 2012 20:28
Post Re: Godzina łaski
Nie widze problemu, ale jak ktoś chce szukać dziury w całym to ją znajdzie wszędzie. Czy prośba Matki Boskiej o modlitwe w tej godzinie i łaskami z tymi związanymi oznacza, że inne godziny, momenty modlitwy są gorsze?
Macie różaniec, z którym też są związane obietnice i łaski za pobożnie odmawianie. To też wg. was handel?
Macie szkaplerz święty - czekam na wpisy obużonych, którzy zachowują czystość wg.stanu, że też chcą do Nieba z Czyśćca w pierwszą sobote po śmierci.
Macie liczne koronki i modlitwy, z którymi również związane są łaski i przywileje.
Macie w końcu godzine miłosierdzia uznaną przez KK (bo objawienie Pieriny Gilly jest jak dotąd niepotwierdzone z tego co pamiętam), i jakoś nikt z tym nie dysktuje, a wybitni teologowie nie widzą tu problemu podniebniego handlu.

Te wszyskie zawołania Pana Jezusa czy Maryji nie umniejszają innym modlitwą, a ci którzy w nie wątpią nie są gorsi, ale tak samo Najświętsza Maria Panna nikomu do zbawienia nie jest potrzebna, ależ o ile pełniejszy jest obraz Nieba i dzieła zbawienia w jej towarzystwie.
Dziwię się niektórym naprawde ogarniętym osobom, że mają z tym problem, jakby troche na siłe... . Bo są (zapewne fałszywe) objawienia gdzie jest postawione ultimantum - że tylko ten warunek, tylko ta modlitwa inaczej bieda, natomiast w tych kilku zdaniach nie ma nic złego.


Śr gru 05, 2012 20:55

Dołączył(a): Śr gru 12, 2012 14:19
Posty: 3
Post Re: Godzina łaski
aj tam to jest tylko gadanie takie...


So gru 15, 2012 11:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL