Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 12:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1895 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 127  Następna strona
 Idziemy na wybory 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Idziemy na wybory
Podstawą naszego Państwa Polskiego jest Konstytucja Rzeczypospolitej, ustanowiona przez Naród. Mimo głupiej propagandy antykonstytucyjnej, uprawianej przez część polityków lat 90-tych, Konstytucja stała się faktem i jest najpotężniejszym fundamentem Rzeczypospolitej, ośmielam się twierdzić, że potężniejszym od Konstytucji 3 maja.
Przy okazji, Rzeczpospolita jest jedna, a w roku 1989 została ona oczyszczona i odrodzona a nie zbudowana od początku. Przestrzegam przed numerowaniem Rzeczpospolitych, to droga polityczna do nikąd.

Państwo powinno być kontrolowane przez społeczeństwo, aby nie wymknęło się Narodowi z rąk z powodu wyalienowania władzy, która zaczyna działać dla swojego własnego dobra, a przeciwko Narodowi. To dość oczywiste w demokracjach i nasza Konstytucja zapewnia też taki mechanizm.

Jak to się ma do współczesnej władzy?
W moich oczach, nie jest zbyt bezpiecznie. Żadna z widocznych w polityce, liczących się partii nie służy demokracji jako takiej. Żadna partia nie podnosi demokracji i praworządności, jako ważny element swojej misji. Wygląda na to, że wszystkie partie uważają, że demokracja jest tak oczywista, jak granice Rzeczypospolitej i jak to, że stąpamy po Planecie Ziemia. Żadna partia nie podkreśla, że jej misją jest kontrolowanie władz Państwa, aby zapewnić, że władza służy Narodowi, a nie alienuje się, by było odwrotnie.
Istniejące partie reklamują się jako jedynie słuszne (skąd, u licha, ten wzorzec?) i ubiegają się o państwową władzę, która jest traktowana, jak puchar przechodni. Brrrr....

To bardzo niebezpieczna sytuacja, niebezpieczny czas...

Naród, z kolei, zniesmaczony działaniami władz w ostatnim 20 leciu, odwraca się od władzy, nie chce mieć z nią nic wspólnego i tym samym, zezwala jej na wszystko.
Naród nawet nie wykonuje swych konstytucyjnych uprawnień kontroli społecznej nad Państwem, a gdy ktoś próbuje to podnosić i o tą społeczną kontrolę się starać, jest traktowany jak antypaństwowy "wichrzyciel".
Podatny grunt na zabranie przez kogoś władzy siłą i skasowanie demokracji i zanegowanie podstawowej roli Państwa: służebności wobec Narodu.

Na koniec trochę konkretów.

W naszym kraju zdarzyło się, że za wiedzą policji porwano młodego biznesmena, uwięziono go i torturowano, ściągnięto okup od jego rodziny a następnie zabito.
Czy uważasz Czytelniku, że to szczegół, wypadek przy pracy, niewarty zainteresowania społecznego?

Czy uważasz, że śmierć wybitnej postaci polskiej polityki, wieloletniej Posłanki, śmierć w otoczeniu grupy przedstawicieli mundurowych służb państwowych to jest rzecz normalna w naszym Państwie i jest to wypadek przy pracy, bez znaczenia?

Czy uważasz, że Szef całej polskiej państwowej policji, jeśli za dużo wie o jakiejś grupie przestępstw, to może być bezkarnie zabijany na ulicy i nie powinno to budzić zainteresowania społecznego?
Że to był wypadek przy pracy? (Bo przecież mógł się nieszczęśliwie zagazować od piecyka we własnym domu, i nie byłoby tego głupiego, niepotrzebnego zamieszania?)

Zanim odpowiesz, powiem co ja o tym sądzę w kontekście budowania mojego nowoczesnego polskiego państwa.
Partie, to nie mają być gangi, a wybory nie mają być okazją do walki gangów.
Konkurencja wyborcza ma służyć przedstawianiu programów i zamierzeń politycznych i wybieraniu najlepszych z nich, w ramach demokratycznych wolnych wyborów. ,Wybory mają umożliwiać objęcie władzy przez osoby najbardziej godne zaufania Narodu, które przedstawiają najlepsze programy i chcą służyć Narodowi.
Wybory nie mogą służyć jakiejś upiornej, ubliżającej Narodowi gangsterskiej walce.

A teraz spokojnie odpowiedz sobie na pytania, które zadałem wyżej.
I zastanów się, co zrobić w związku ze zbliżającymi się wyborami.
Zwłaszcza tymi do Parlamentu.

Nie zapomnij, że masz nie tylko czynne prawo wyborcze. Masz także bierne.
I działaj zgodnie ze swym planem życiowym i sumieniem.

Powodzenia, Polacy.
Polsko, życzę szczęścia.

Obrazek

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So paź 01, 2011 0:09
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
A czy istnieje jakaś możliwość zmiany status quo?....może za kilkadziesiąt lat - ale - ale patrząc co dzieje się w innych, z ugruntowaną demokracją państwach, jest to raczej tylko utopijne marzenie.


So paź 01, 2011 8:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
W III RP była tylko jedna partia, która podjęła próbę zmiany status quo. Był nią PiS. Ta próba skończyła się dla niej tym, że teraz "normalna" część społeczeństwa uważa jej lidera za Szatana, który zaraz ich ekskomunikuje i pożre im dzieci. Taka jest siła wpływu ludzi, którzy zabijali Olewnika czy gen. Papałę. Dopóki PiS (albo ktokolwiek inny z tym samym celem do zrealizowania) nie osiągnie, wbrew wszystkiemu, miażdżącego poparcia społecznego, dopóty to się nie zmieni.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So paź 01, 2011 9:15
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
Johnny99 napisał(a):
W III RP była tylko jedna partia, która podjęła próbę zmiany status quo. Był nią PiS. Ta próba skończyła się dla niej tym, że teraz "normalna" część społeczeństwa uważa jej lidera za Szatana, który zaraz ich ekskomunikuje i pożre im dzieci. Taka jest siła wpływu ludzi, którzy zabijali Olewnika czy gen. Papałę. Dopóki PiS (albo ktokolwiek inny z tym samym celem do zrealizowania) nie osiągnie, wbrew wszystkiemu, miażdżącego poparcia społecznego, dopóty to się nie zmieni.

Nie zmienić status quo, ale zmienić rzeczywistość na swoją modłę, wizję która nie uwzględnia wolności jednostki, demokracji.


So paź 01, 2011 10:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
Alus napisał(a):
Nie zmienić status quo, ale zmienić rzeczywistość na swoją modłę, wizję która nie uwzględnia wolności jednostki, demokracji.


Bzdura. Nie ma żadnych podstaw, by coś takiego sądzić o PiS. Te brednie zostały społeczeństwu wmówione przez antypisowski front medialny z inspiracji wpływowych grup interesu. Dopiero Platforma Obywatelska podjęła działania zmierzające do "zmiany rzeczywistości na swoją modłę", bez uwzględniania wolności jednostki i demokracji (ostatnio przez wprowadzenie tylnymi drzwiami ustawu o "braku" dostępu do informacji publicznej). Takie są fakty. A fakty są dokładnie przeciwne temu, co wyobrażają sobie oślepieni strachem do PiS i uwielbieniem do PO fanatycy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So paź 01, 2011 10:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Idziemy na wybory
Cóż, o miejscu wolności jednostki w hierarchii PiSu najlepiej świadczy ich ciągłe, jednostajne jęczenie o "dobru ogółu", "dobru społeczeństwa" itd.


So paź 01, 2011 12:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
Cóż, pisowcy oceniają szacunek Platformy dla wolności po tym, co Platforma robi. Dla antypisowców natomiast liczy się "jęczenie" i to, że Kaczyński jest w ogóle brzydki i niedobry.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So paź 01, 2011 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Idziemy na wybory
Johnny99 napisał(a):
Cóż, pisowcy oceniają szacunek Platformy dla wolności po tym, co Platforma robi. Dla antypisowców natomiast liczy się "jęczenie" i to, że Kaczyński jest w ogóle brzydki i niedobry.


No oczywiście, bo przecież treść programu partii i wypowiedzi jej liderów nie mają żadnego, ale to żadnego znaczenia. Tylko marudni, antypisowscy malkontenci zwracają uwagę na takie nieistotne szczegóły, żeby móc się więcej czepiać Najlepszej NajPatriotyczniejszej Partii Wszechczasów.


So paź 01, 2011 14:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Idziemy na wybory
Witold napisał(a):
No oczywiście, bo przecież treść programu partii i wypowiedzi jej liderów nie mają żadnego, ale to żadnego znaczenia.


Nie, dla mnie nie mają. Liczą się czyny, a nie to, czy ktoś ma "gadane" albo nieźle się prezentuje. Choć rozumiem, że antypisowcy myślą (?) inaczej - w końcu indoktrynacja też uczyła właśnie tego: nie ma znaczenia, co PiS robi, ważne, że jest np. "obciachowe".

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So paź 01, 2011 14:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 07, 2010 11:42
Posty: 728
Post Re: Idziemy na wybory
maly_kwiatek napisał(a):

A teraz spokojnie odpowiedz sobie na pytania, które zadałem wyżej.
I zastanów się, co zrobić w związku ze zbliżającymi się wyborami.
Zwłaszcza tymi do Parlamentu.

Nie zapomnij, że masz nie tylko czynne prawo wyborcze. Masz także bierne.
I działaj zgodnie ze swym planem życiowym i sumieniem.

Powodzenia, Polacy.
Polsko, życzę szczęścia.

Obrazek


Słusznie pytasz! Tylko dlaczego Polacy nie potrafią myśleć i wyciągać wniosków? Czyżby nie widzieli jak są indoktrynowani przez świat mediów a w nim sprzedajnych dziennikarzy, którzy za "srebrniki" najęli się na służbę u tych, którzy swoim sprytem i chęcią posiadania dzierżą władzę (patrz na nazwiska ciągle tkwiące u szczytów władzy w państwie polskim w różnych konfiguracjach).

Wiem, że to brzmi sloganowo - ale nie mam zdrowia rozpisywać się i dowodzić w szczegółach. Wiem, że przyjdzie czas głodu prawdy jak za czasów Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa...Każdy dzień w obecnym systemie władzy jest dniem straconym i działającym na niekorzyść przeciętnego, zwykłego, prostego Polaka, każdej polskiej przeciętnej rodziny, którym jeszcze nie zanikły odruchy patriotyzmu i wartości przekazywanych w polskim narodzie z dziada pradziada!

_________________
Pozdrawiam! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

zsoborniki


So paź 01, 2011 15:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2009 14:36
Posty: 87
Post Re: Idziemy na wybory
Nie idę na wybory bo nie ma zwyczajnie na kogo głosować. Dopóki nie będzie w Polsce Prawicy dopóty będę z premedytacją marnował swój głos, nie mam zamiaru głosować na morderców w białych rękawiczkach, na osoby które instrumentalnie wykorzystują religię katolicką aby pod jej płaszczykiem wprowadzać w Polsce zapateryzm. Ani PO ani PiS nie jest partią prawicową, a Kaczynski to mały, mściwy i cyniczny człowiek, którym onegdaj byłem zafascynowany na szczęście wyszedłem z tego zauroczenia, czego życzę prawdziwym katolikom, którym na sercu leży los dzieci nienarodzonych, a także przyszłość naszej Ojczyzny. Przez elektorat PiS-owców zostałem już porównany do szczekających kundli, komunistów choć urodziłem się już po jego upadku, również co mnie bardzo zszokowało bo słyszałem to z ust "katolika" zostałem porównany do morderców z Łodzi, tylko dlatego że nie popieram jedynej, słusznej, prawdziwej i mega ekstra katolickiej partii PiS. To jedynie utwierdziło mnie w przekonaniu, że wyborcy PiS-u z mniejszą lub większą świadomością zostali wciągnięci w spiralę strachu, lęku i niepewności. Ci ludzie nie zdają sobie sprawy, że w większości są trybikami maszyny, bezrefleksyjnymi ludźmi żyjącymi w atmosferze nienawiści do wszystkich, którzy krytykują Kaczyńskiego. Także dopóki ten beton nie zejdzie ze sceny politycznej, dopóki te farbowane lisy wycierające sobie gębę katolicyzmem nie przejdą w stan spoczynku, dopóki Prawica nie będzie miała prawa głosu dopóty nie będę chodził na wybory, bo zwyczajnie nie mam ochoty wybierać między dżumą a cholerą, a także nie mam zamiaru, tak jak niektórzy głosować na PiS tylko po to, żeby uwalić Tuska.

_________________
''Kochajcie i odmawiajcie różaniec''


So paź 01, 2011 15:55
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
Questa a co z PJNem? Co z KNP(partia Janusza Korwina-Mikkego)?


So paź 01, 2011 16:58
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Idziemy na wybory
Questa napisał(a):
Nie idę na wybory bo nie ma zwyczajnie na kogo głosować. Dopóki nie będzie w Polsce Prawicy dopóty będę z premedytacją marnował swój głos,


Cytuj:
Nie zapomnij, że masz nie tylko czynne prawo wyborcze. Masz także bierne.
I działaj zgodnie ze swym planem życiowym i sumieniem.


Jeśli nie podejmiesz żadnych działań, może okazać się, że nikt nie wpadnie na to, by dać ci coś co Tobie się spodoba przez najbliższych kilkadziesiąt lat. W życiu czeka Cię wtedy wyłącznie frustracja.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So paź 01, 2011 17:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 16, 2009 14:36
Posty: 87
Post Re: Idziemy na wybory
Sol z tego co wiem na partię Janusza Korwina Mikke nie będzie można głosować we wszystkich okręgach? Nie znam się dobrze na wyborach, to by były dopiero moje pierwsze w życiu, więc jeśli możesz mi w tym względzie pomóc, coś wyjaśnić to napisz na priv. No a w PJN to chyba też nie wszyscy są pro-life? A to jest dla mnie papierkiem lakmusowym...

_________________
''Kochajcie i odmawiajcie różaniec''


So paź 01, 2011 17:06
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Idziemy na wybory
Przeczytaj:
http://nowaprawica.org.pl/
http://www.kw.nowaprawica.org.pl/
http://tvp.info/informacje/polska/5-x-w ... cy/5358650

Co do tego kto jest pro - life i czy wszyscy są pro - life w PJN nie wypowiadam się, bo pytanie jest źle zadane. Osobiście nigdy się nie zajmowałem analizowaniem jakie stanowisko ma pan X czy pani Y w sprawie najróżniejszych aspektów dotyczących ochrony życia. Owszem, w głosowaniu brałem pod uwagę, jakie stanowisko w danej sprawie ma partia.
Natomiast żadna partia nie może nikogo zmuszać do takiego czy innego głosowania w parlamencie, bo tam, każdy parlamentarzysta powinien dysponować swobodnym głosem i nieraz zdarza się, ze glosują inaczej, niż ich partia zalecała.

Nie grzebię po cudzych sumieniach, staram się po prostu mieć rozeznanie, jeśli mam głosować na partię czy na osobę reprezentującą partię. Dla mnie jest w tym najważniejsze, że ja jestem, jak to określiłeś, pro - life i że glosuję według rozsądnego rozeznania, a nie na oślep.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So paź 01, 2011 17:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1895 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 127  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL