Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 5:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 673 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 45  Następna strona
 Piekło nie istnieje! 
Autor Wiadomość
Post Re: Piekło nie istnieje!
AquilaSPQR napisał(a):
Owszem - jest zmiana w wymowie biblijnej. Problem w tym, że wierzący muszą przyjąć, że Bóg nagle zmienia swoje podejście. Z ziejącego nienawiścią tyrana i mordercy (a także opiekuna wyłącznie jednego narodu) staje się nieskończenie miłosiernym i dobrym ojcem całej ludzkości. To niesłychanie zastanawiające.

Tymczasem ateiści widzą w tym ewolucję Boga spowodowaną zmianą świadomości i poglądów ludzi. To tylko potwierdza jego wyimaginowany charakter. Jak każdy bóg - Bóg chrześcijan jest taki, jak wyobrażają go sobie jego wyznawcy. A historia wielokrotnie pokazywała, że wystarczy aby wyznawców zabrakło, a nawet najpotężniejsi bogowie odejdą w zapomnienie...

"Ziejącego nienawiścią tyrana" widzą jedynie ludzie, którzy nie znają ST, a posiłkują sie jedynie gotowcami z wyselekcjonowanymi fragmentami pasującymy do określonej koncepcji.


Wt paź 18, 2011 18:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 11, 2011 16:54
Posty: 178
Post Re: Piekło nie istnieje!
Ależ skąd. Stary Testament przeczytałem w całości, czym zapewne niewielu polskich chrześcijan może się pochwalić. Nie wiem też jakie fragmenty Starego Testamentu są w stanie "zniwelować" te niemiłe dla humanistycznego oka.

_________________
Niektórzy chrześcijanie, niczym ludzie, którzy po pijanemu działają na własną zgubę, zmienili trzy, cztery czy więcej razy tekst Ewangelii i sfałszowali go, aby mieć odpowiedź na stawiane zarzuty.

Celsus, "Prawdziwe słowo"


Wt paź 18, 2011 18:47
Zobacz profil
Post Re: Piekło nie istnieje!
AquilaSPQR napisał(a):
Ależ skąd. Stary Testament przeczytałem w całości, czym zapewne niewielu polskich chrześcijan może się pochwalić. Nie wiem też jakie fragmenty Starego Testamentu są w stanie "zniwelować" te niemiłe dla humanistycznego oka.

Psalmy i Księgi prorockie.


Wt paź 18, 2011 19:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 11, 2011 16:54
Posty: 178
Post Re: Piekło nie istnieje!
Ok, fajnie. Nie będę dopytywał się już jakim cudem księgi te potrafią przekonać nie-chrześcijanina (bo chrześcijan już nie muszą), że Bóg który na przykład kazał wymordować mieszkańców miast Kanaanu (najsłynniejszy chyab fragment tego typu) nie jest wcale taki zły.

_________________
Niektórzy chrześcijanie, niczym ludzie, którzy po pijanemu działają na własną zgubę, zmienili trzy, cztery czy więcej razy tekst Ewangelii i sfałszowali go, aby mieć odpowiedź na stawiane zarzuty.

Celsus, "Prawdziwe słowo"


Wt paź 18, 2011 19:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piekło nie istnieje!
AquilaSPQR napisał(a):
A "wiemy to" dzięki... ewolucji. Początkowo w judaiźmie nie było piekła. Tylko Szeol w którym wszyscy tkwili w "półśnie". Karą za grzechy miało być "zniszczenie" przez Boga (za życia) lub też poddanie katuszom i klęskom (również za życia delikwenta). Dopiero później (kiedy ludzie zauważyli, że jednak Bóg nie realizuje swojego planu i grzesznicy często żyli w spokoju i umierali w dostatku) "najprawdziwszą prawdą" stało się "Piekło" - początkowo był to jedynie "najgłębszy dół" w Szeolu, potem stopniowo ubarwiany przy pomocy ogni, robaków, gotujących się ekskrementów itp. W ten oto sposób wymyślono sobie system przy pomocy którego osiągano "sprawiedliwość". Skoro sprawiedliwości nie stawało się zadość za życia i na oczach śmiertelników, ludziom od razu zrobiło się lepiej gdy mogli sobie pomyśleć "kurcze, on jest bogatym i zdrowym parszywcem, a ja uczciwym i biednym sprawiedliwym, ale za to po śmierci on będzie się gotował w smole przez całą wieczność, a ja będę słuchał śpiewów anielskich w niebie!". I teraz niespodzianka - przez wiele stuleci "najprawdziwszą prawdą" było to, że piekło jest miejscem. Gdzie? No najczęściej tam, gdzie jeszcze ludzie nie dotarli (i siłą rzeczy nie wiedzieli co tak naprawdę tam jest) - w głębinach ziemi. Ba, nawet niektórzy "oświeceni" tam dotarli i na własne oczy widzieli jak ono wygląda. Dopiero teraz, gdy już nasza wiedza poszła nieco do przodu, wiemy, że koncepcja piekła jako "miejsca" (z całą tą smołą, ekskrementami, robakami i ogniem) jest naiwna i śmieszna, więc musiała ona przejść kolejną ewolucję. Teraz "najprawdziwszą prawdą" jest to, że piekło to "stan". No cóż, tak jak nie przekonuje mnie Szeol ani "miejsce piekielne", tak i nowy etap ewolucji piekła mnie nie przekonuje. W końcu to tylko wymysł ludzkiej wyobraźni - zmieniający się wraz z ewolucją świadomości ludzkiej. Tak jak nie boję się czarownic (które dawniej "istniały prawdziwie, co potwierdzał swoim autorytetem Święty Kościół Katolicki", a teraz są po prostu przesądem i reliktem ciemnogrodu), tak i nie boję się piekła. A i na świętego Mikołaja też nie czekam ;)

Ej no co Ty? Piekło istnieje i ponoć "jest straszne"! Nie czytałeś wywiadu rzeki z Belzebubem? http://www.taw1.republika.pl/ozz1.html

Fragment:
Cytuj:
E.: Musisz mówić w Imię... Niepokalanego Pocięcia, w oktawie Zwiastowania Maryi, teraz musisz mówić Belzebubie i jak też w Imię św. Michała Archanioła!

B.: Ona chce (strasznie krzyczy) .. ja nie mówię o tym chętnie, niechętnie (ryczy) ... ja nie mogę przecież Tej tam u Góry (wskazuje w górę) wspierać, bo nie pozwala mi na to stary (Lucyfer). Nie chcę mówić!


To, plus jeszcze objawienia świętych, a także Anneliese Michel, stygmatycy, Fatima - jak to tłumaczysz?

_________________
pajacyk.pl


Śr paź 19, 2011 0:02
Zobacz profil
Post Re: Piekło nie istnieje!
AquilaSPQR napisał(a):
A to konkretnie o to chodzi? Bo już sam nie wiem czy pytasz o te potworności piekielne, czy o "kary boskie za życia"...

O (konkretnie) ekskrementach mowa jest bodajże w Apokalipsie Piotra i w Księdze Henocha. Powiesz, że to nie Biblia. A ja odpowiem - mało brakowało, różnicy zaś praktycznie nie widzę ;)

A no widzisz, jak piszesz , że podajesz cytaty z Biblii to nieładnie tak mimochodem wpleść słowa z apokryfów, bez zaznaczenia, że one akurat z Biblii nie pochodzą ;)
Ty różnicy nie widzisz? Nie szkodzi, ja widzę, bo apokryf to pismo, w które wierzyć nie muszę.


Śr paź 19, 2011 6:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 11, 2011 16:54
Posty: 178
Post Re: Piekło nie istnieje!
Cytuj:
Ej no co Ty? Piekło istnieje i ponoć "jest straszne"! Nie czytałeś wywiadu rzeki z Belzebubem?


Tak, tak - ciekawy tekst :) Przypomina mi to trochę tych "nie-chrześcijan" którzyprzeżywają NDE a potem zaklinają się, że widzieli swoje bóstwa "po drugiej stronie". No cóż, każdy ma to, w co wierzy.

Cytuj:
To, plus jeszcze objawienia świętych, a także Anneliese Michel, stygmatycy, Fatima - jak to tłumaczysz?


Nie za bardzo jestem obeznany w tym, kto tutaj jaki pogląd prezentuje. Pytasz poważnie, czy ironicznie?

[quote]A no widzisz, jak piszesz , że podajesz cytaty z Biblii to nieładnie tak mimochodem wpleść słowa z apokryfów, bez zaznaczenia, że one akurat z Biblii nie pochodzą[/quote

Wszystkie cytaty istotne dla sprawy ewolucji piekła są biblijne. To możesz uznać za dodatek ukazujący lepiej trend jeśli tak wolisz.

_________________
Niektórzy chrześcijanie, niczym ludzie, którzy po pijanemu działają na własną zgubę, zmienili trzy, cztery czy więcej razy tekst Ewangelii i sfałszowali go, aby mieć odpowiedź na stawiane zarzuty.

Celsus, "Prawdziwe słowo"


Śr paź 19, 2011 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piekło nie istnieje!
AquilaSPQR napisał(a):
Nie za bardzo jestem obeznany w tym, kto tutaj jaki pogląd prezentuje. Pytasz poważnie, czy ironicznie?

Poważnie. Ja jestem sceptykiem, ale trudno udawać, że wymienione historie nie miały miejsca, albo, że przynajmniej nie było o nich głośno. Np. takie wizje świętych - kłamali w zbożnym celu, czy to może jakaś nieznana choroba? Albo przypadek Anneliese, co to tam się z tą dziewczyną naprawdę działo?

_________________
pajacyk.pl


Cz paź 20, 2011 0:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Piekło nie istnieje!
tanie_wino napisał(a):
Albo przypadek Anneliese, co to tam się z tą dziewczyną naprawdę działo?
viewtopic.php?f=29&t=15863 - EGZORCYZMY ANNELIESE MICHEL
viewtopic.php?p=114364#p114364 - Anneliese Michel
viewtopic.php?f=29&t=5546 - Egzorcyzmy Emily Rose (The Exorcism of Emily Rose)
viewtopic.php?f=47&t=23314 - W tym przypadku nauka jest bezradna.[Egzor Anneliese Michel]
viewtopic.php?f=19&t=7062 - Dlaczego dobrych ludzi dotyka zło? - Egz. Emilii Ross :)
viewtopic.php?f=27&t=17606 - opętanie ekspiacyjne
viewtopic.php?f=27&t=24085 - Cierpieć za grzechy innych ludzi - jak to się nazywa?
viewtopic.php?f=31&t=5715 - sztuczki szatana
viewtopic.php?f=27&t=16468 - Mocne argumenty na istnienie Boga i demonów
viewtopic.php?p=452132#p452132 - Apostołowie szatana
viewtopic.php?f=46&t=18095 - Diabeł, Egzorcyzmy itd.
viewtopic.php?f=27&t=24108 - czy egzorcyzmy to ściema?
viewtopic.php?f=47&t=19358 - Opętanie - zderzenie realności z duchowością
viewtopic.php?f=27&t=218 - Opętania, egzorcyzmy - fikcja czy prawda ?
viewtopic.php?f=36&t=9812 - Nowy, nieskuteczny rytuał egzorcyzmów

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz paź 20, 2011 1:40
Zobacz profil
Post Re: Piekło nie istnieje!
Wystarczy być świadkiem egzorcyzmu nad osobą MOCNO opętaną, albo samemu nią być. Wtedy wszelkie teorie przeciwne temu wszystkiemu spływają po człowieku. Tego typu doświadczenia nie powinny jednak budować wiary, jednakże Bóg to dopuszcza, aby człowieka uświadomić, zmienić, nawrócić. Kiedy nawet psychiatra i fizyk wysiadają na egzorcyzmach, a diabeł zaczyna rzucać ludźmi jak kamyczkami, zaczynają się prawdziwe błagania do Boga o miłosierdzie. Ileż to nawróceń przy okazji tego typu ekscesów. Pan Bóg z każdego zła dobro wyciągnie i przy okazji zakpi sobie z diabła. ;)


Pt paź 21, 2011 15:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 11, 2011 16:54
Posty: 178
Post Re: Piekło nie istnieje!
No, to bardzo ciekawe, że ludzie wierzą w egzorcyzmy. I równie ciekawe, że egzorcyzmy i "opętanie przez złe duchy/demony" istnieje też w innych religiach. No ale oczywiście wypędzanie tych demonów w wersji na przykład hinduskiej jest jedynie cyrkiem, prawda? No bo jakże jakiś zmyślony Wisznu i inni mogą wypędzać złe duchy ;)

_________________
Niektórzy chrześcijanie, niczym ludzie, którzy po pijanemu działają na własną zgubę, zmienili trzy, cztery czy więcej razy tekst Ewangelii i sfałszowali go, aby mieć odpowiedź na stawiane zarzuty.

Celsus, "Prawdziwe słowo"


Śr paź 26, 2011 18:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 28, 2011 15:33
Posty: 4
Post Re: Piekło nie istnieje!
Jak dla mnie ciężko powiedzieć, czy piekło istnieje, czy nie. Bóg nie dał nam wolnej woli - no bo co to za wolna wola? "Możesz wziąć ciastko, ale jak je weźmiesz, dostaniesz karę"
Wolna wola zakłada to, że możesz robić co chcesz bez konsekwencji. A to co Bóg dał, to wolna wola, ale jeżeli zrobisz coś, czego Bóg nie chce byś robił - kara. Śmieszne.

_________________
Agnostyk.
(proszę nie używać animacji w podpisie - saxon)


Pt paź 28, 2011 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 05, 2011 18:22
Posty: 109
Post Re: Piekło nie istnieje!
Szatan stworzył piekło i w nim się znajduje . Ale piekło nie jest miejscem a stanem nienawiści do Boga i cierpienia na widok jego świętości i majestatu . Bóg nie cierpi z powodu piekła bo jego miłość nie jest egoistyczna i nie oczekuje wzajemności . Choć istnieje szansa na powszechny czyściec . KRK nikogo imienie nie ogłosił potepionym .

Szatan czułby się gorzej w Niebie niż obecnie w piekle . A dzwi w piekle sa zamknięte od środka, a Bóg nie zamierza ich wywarzać .


Pt paź 28, 2011 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Piekło nie istnieje!
jaczylija napisał(a):
Szatan stworzył piekło i w nim się znajduje . Ale piekło nie jest miejscem a stanem nienawiści do Boga i cierpienia na widok jego świętości i majestatu . Bóg nie cierpi z powodu piekła bo jego miłość nie jest egoistyczna i nie oczekuje wzajemności . Choć istnieje szansa na powszechny czyściec . KRK nikogo imienie nie ogłosił potepionym .
Szatan czułby się gorzej w Niebie niż obecnie w piekle . A dzwi w piekle sa zamknięte od środka, a Bóg nie zamierza ich wywarzać .

sprostowań kilka bo straszne banialuki..
szatan nie stworzył piekła tylko Bóg stworzył wszystko i tam zbuntowane anioły zesłał..
piekło jest miejscem i stanem
Bóg cierpi że jego dzieci odrzuciły Jego Majestat i że lądują w piekle na własne życzenie,
Bóg kocha bardzo swoje owieczki i jak najbardziej oczekuje miłości od człowieka
"Szatan czułby się gorzej w Niebie niż obecnie w piekle" - dokładnie odwrotnie
" A dzwi w piekle sa zamknięte od środka, a Bóg nie zamierza ich wywarzać" - Bóg ma klucze do wszystkich drzwi, On decyduje co sie otwiera i zamyka

jaczylija - chłopie - gdzie i kto Ci takie "informacje" wtłoczył ?
chodziłes na religię za dzieciaka ?

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pt paź 28, 2011 20:49
Zobacz profil
Post Re: Piekło nie istnieje!
Piekło nie jest dziełem Boga.
http://www.karmel.pl/lektorium/rekolekc ... .php?id=45
Pewnie kolejny niedouczony...albo mason


Pt paź 28, 2011 21:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 673 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL