Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 6:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Karty Święci i Aniołowie. 
Autor Wiadomość
Post Re: Karty Święci i Aniołowie.
Kacper56 napisał(a):
Z jednej strony wydaję mi się to jako przesłanie od Boga, a z drugiej strony jako zabawa. Sam nie wiem co o tym myśleć. Ja lubię wszystko - i zabawę i Kościół. Nie jestem jakimś "zgorzkniałym wierzącym". Lubię pożartować i się zabawić.

Więc po dłuższym zastanowieniu, kupuje te karty.

Przesłanie od Boga jest zawarte w Piśmie Św.
Ale zrozumienie tego przesłania wymaga trochę wysiłku.
Z kartami z pewnością jest duuużo prościej.
"Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia,
a mało jest takich, którzy ją znajdują
" Mt 7,14


Śr lis 23, 2011 7:51
Post Re: Karty Święci i Aniołowie.
Kacper56 napisał(a):
Ale jeżeli ktoś ma na to pieniądze i czas to moim zdaniem, może to posiadać.

Posiadanie nie zależy tylko od pieniędzy, ale od rozumu.

Cytuj:
Z jednej strony wydaję mi się to jako przesłanie od Boga, a z drugiej strony jako zabawa. Sam nie wiem co o tym myśleć. Ja lubię wszystko - i zabawę i Kościół. Nie jestem jakimś "zgorzkniałym wierzącym". Lubię pożartować i się zabawić.

Więc po dłuższym zastanowieniu, kupuje te karty.

Raczej te karty nie są żartem, a formą kpiny z wiary.
Ktoś lub coś, poza magią ma niby moc przywoływania dusz świętych?


Śr lis 23, 2011 13:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 01, 2011 23:03
Posty: 315
Post Re: Karty Święci i Aniołowie.
Alus napisał(a):
Kacper56 napisał(a):
Ale jeżeli ktoś ma na to pieniądze i czas to moim zdaniem, może to posiadać.

Posiadanie nie zależy tylko od pieniędzy, ale od rozumu.

Dokładnie.
Karty "Święci i Aniołowie", Tarot, wahadełka, kryształy, różańce, szkaplerze, talizmany z Matką Boską, koronki... tylko rozumu brak.

...że też ludzie biorą się na takie nonsensy.


Śr lis 23, 2011 13:55
Zobacz profil
Post Re: Karty Święci i Aniołowie.
ja bym jeszcze dodała oko horusa


Śr lis 23, 2011 14:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 01, 2011 23:03
Posty: 315
Post Re: Karty Święci i Aniołowie.
no widzisz, przeoczyłem oko Horusa...

...i krzyż.

Mamo, gdzie jest krzyż ? za sałatą!!

http://www.youtube.com/watch?v=QJJkNwam ... re=related


Śr lis 23, 2011 14:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 12, 2011 16:15
Posty: 14
Post Re: Karty Święci i Aniołowie.
Ale także posiadanie tych kart zależy od intencji Korzystającego.
Bo jeśli Ten, który posiada te karty ma intencję, aby zniszczyć Boga, nie wierzy w Niego i ma inne złe intencje, to nie powinien używać tych kart.

Jeżeli chodzi o Tarota itp. to traktuję to jako zabawę, chodź wiem, że jest to niebezpieczne narzędzie do pracy z szatanem i kultura ezoteryczna.

A wystarczy trochę pomyśleć.
Czy Wy traktujecie Andrzejki czy Halloween jako styczność z szatanem? Bo ja uważam to tylko za zabawę, a nie za "zabawę" z szatanem. Jeżeli chodzi o Tych, którzy myślą, że święta i zabawy wymienione powyżej mają styczność z szatanem, to ja uważam to za nonsens i chorobę psychiczną. Takie Osoby są na wszystko ostrożne (aż za bardzo) i są zgorzkniałymi Katolikami, co uważam za kolejny nonsens...


Śr lis 23, 2011 16:09
Zobacz profil
Post Re: Karty Święci i Aniołowie.
Kacper56 napisał(a):
Ale także posiadanie tych kart zależy od intencji Korzystającego.
Bo jeśli Ten, który posiada te karty ma intencję, aby zniszczyć Boga, nie wierzy w Niego i ma inne złe intencje, to nie powinien używać tych kart.

Jeżeli chodzi o Tarota itp. to traktuję to jako zabawę, chodź wiem, że jest to niebezpieczne narzędzie do pracy z szatanem i kultura ezoteryczna.

A wystarczy trochę pomyśleć.
Czy Wy traktujecie Andrzejki czy Halloween jako styczność z szatanem? Bo ja uważam to tylko za zabawę, a nie za "zabawę" z szatanem. Jeżeli chodzi o Tych, którzy myślą, że święta i zabawy wymienione powyżej mają styczność z szatanem, to ja uważam to za nonsens i chorobę psychiczną. Takie Osoby są na wszystko ostrożne (aż za bardzo) i są zgorzkniałymi Katolikami, co uważam za kolejny nonsens...

Właśnie wystarczy pomyśleć.
Zabawowe wróżby andrzejkowe, przebieranie na Halloween "cukierek albo psikus", nigdy nie oferują jakieś magii, w rodzaju jak piszesz - służą do rad od Istoty Najwyższej i Jej Posłanników.
Takimi "radami" zajmują się spirytyści.


Śr lis 23, 2011 17:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Karty Święci i Aniołowie.
Kacper - moim zdaniem ty tego w najmniejszym stopniu nie traktujesz jako zabawy. W mojej ocenie posługiwanie się tymi kartami sprzeciwia się I przykazaniu.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt lis 25, 2011 13:23
Zobacz profil
Post Re: Karty Święci i Aniołowie.
Kacper56 napisał(a):
Ale także posiadanie tych kart zależy od intencji Korzystającego.
Bo jeśli Ten, który posiada te karty ma intencję, aby zniszczyć Boga, nie wierzy w Niego i ma inne złe intencje, to nie powinien używać tych kart.

Jeżeli chodzi o Tarota itp. to traktuję to jako zabawę, chodź wiem, że jest to niebezpieczne narzędzie do pracy z szatanem i kultura ezoteryczna.

A wystarczy trochę pomyśleć.
Czy Wy traktujecie Andrzejki czy Halloween jako styczność z szatanem? Bo ja uważam to tylko za zabawę, a nie za "zabawę" z szatanem. Jeżeli chodzi o Tych, którzy myślą, że święta i zabawy wymienione powyżej mają styczność z szatanem, to ja uważam to za nonsens i chorobę psychiczną. Takie Osoby są na wszystko ostrożne (aż za bardzo) i są zgorzkniałymi Katolikami, co uważam za kolejny nonsens...

Kacper, wszystko moze byc "narzędzie do pracy z szatanem" i jednoczesnie nic. Ja mam np. "oko proroka" i jest to dla mnie kawałek szkiełka, pamiatka kultury tureckiej. Dla innych to amulet i jako taki niebezpieczny. Dla mnie karty tarota to kartoniki z obrazkami, relikt kultury ezoterycznej służący dzis do nabijania kasy cwaniakom, dla ciebie "narzędzie do pracy z szatanem".
Lubisz wróżyć, lubisz takie klimaty więc nie wciskaj nic o zabawie. chcesz pretekstu aby zakupić te karyt? no to "mędrzec trzeciego pokolenia" dał ci taki pretekst, pewnie ksiazeczka do porozumiewania się z zaswiatem gratis :twisted:
Takie karty moge kupic ja, bo mnie smiesżą i sa kolorowe. ładnie rozłożę w wachlarz, oprawię w antyramę i powiesze obok ozdobnej talii do skata. Ty natomiast trzymaj się od tego z daleka, bo zaraz będziesz się nimi "bawił" chcac zobaczyc tylko co ci tam wyjdzie i dopatrywał się w tym wskazania od ... nie wiadomo kogo.

Alus napisał(a):
Właśnie wystarczy pomyśleć.
Zabawowe wróżby andrzejkowe, przebieranie na Halloween "cukierek albo psikus", nigdy nie oferują jakieś magii, w rodzaju jak piszesz - służą do rad od Istoty Najwyższej i Jej Posłanników.
Takimi "radami" zajmują się spirytyści.
A dla mnie to zupełne wygłupy. Ale tak to juz jest: jednemu nie szkodzi, a drugi po kęsie przez miesiąc z duchową biegunką biega.


Pt lis 25, 2011 13:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 20, 2009 16:20
Posty: 22
Post Re: Karty Święci i Aniołowie.
Ja chciałabym się odnieść do postu Elbrusa.

Wiem, że są takie cytaty. Określenie "prymitywne" metody było dla mnie raczej metaforą.

Zadałam to pytanie po to żeby autor zastanowił się ...przemyślał.
Do Autora:
Może rozpętam burzę, ale powiem inaczej - wprost :

Czym różnią się te Karty Anielskie od kart Tarota ??

To, że zamiast symboli IX kielichów, czy Cesarzowej lub Wieży, albo Wisielca - widnieje na nich Matka Teresa, albo św. Michał Archanioł ??

Wróżenie - nie jest istotne czy posługujemy się kartami Tarota, czy Kartami Aniołów - nadal pozostaje wróżeniem.

Piszesz wyraźnie :
"Ja myślę, że są dobre, ponieważ nie służą one do wróżenia, ale do rad od Istoty Najwyższej i Jej Posłanników."

A gdzie jest napisane, że SĄ TO RADY OD Istoty najwyższej ?? Na pudełku ?? Czy na stronce, do której link podałeś ??

Swoją drogą - jest to strona, która reklamuje też produkty o tematyce EZOTERYCZNEJ. Przejrzyj sobie nawet publikacje, które figurują w ofercie tej strony.

No i najważniejsze : czy kiedykolwiek widziałeś na Katolickim portalu, który często przedstawia swoją ofertę (książki o tematyce religijnej, medaliki, itd) - żeby zamieszczona na niej była reklama takich kart ??
Ja raczej nie spotkałam się z czymś takim. Podobnie nie słyszałam, żeby Kościół "reklamował" tego typu karty. Skoro uważasz, że są dobre (bo mają wizerunek św. Franciszka) to czemu Kościół o nich nie mówi ??

Zresztą piszesz, że traktujesz je jako zabawę. To co chcesz z nimi robić ?? Bo raczej w "wojnę" czy w "Tysiąca" nimi nie pograsz ??

_________________
Jeśli zastanowię się nad sobą w odniesieniu do wszechświata, to kim ja jestem...?
Ludwig van Beethoven
Głęboki upadek prowadzi często do głębokiego szczęscia.
Johann Wolfgang Goethe


Pt lis 25, 2011 17:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 20, 2009 16:20
Posty: 22
Post Re: Karty Święci i Aniołowie.
W ogóle w Twoich postach zauważyłam pewną sprzeczność:
- piszesz, że te karty są dobre - bo służą do rad dawanych przez Istotę Najwyższą
- dalej piszesz, że chcesz je kupić dla zabawy

KOZIOŁ ma sporo racji - czym wiele zależy od podejścia - ja sobie lubię układać pasjansa (znam kilka rodzajów). Dla mnie jest to forma relaksu. Jestem zmęczona, zła chcę się uspokoić. Układam sobie karty. Traktuję to jako GRĘ najzwyklejszą na świecie, tak jak grę planszową. Ale znam ludzi, którzy układają pasjansa by poznać przyszłość, np., czy będę z daną osobą, czy zdam egzamin. Jak pasjans ułoży się - oznacza tak - jeżeli się nie ułoży oznacza - nie. To już jest wróżenie.

Nie obraź się. Ale w moim odczuciu nie uwolniłeś się od "wróżenia". Dalej ciągnie Cię do tego. Wiesz, że Tarot nie jest delikatnie mówiąc aprobowany przez KK, więc szukasz "środka zastępczego".

Nie jesteś do końca pewien swojego stanowiska, co do tych Kart. Dlatego założyłeś ten post. Jeżeli nie przekonują Cię argumenty osób wypowiadających się na tym forum, pokaż te Karty osobie duchownej. Zapytaj o opinię.

Pozdrawiam
Secesja

_________________
Jeśli zastanowię się nad sobą w odniesieniu do wszechświata, to kim ja jestem...?
Ludwig van Beethoven
Głęboki upadek prowadzi często do głębokiego szczęscia.
Johann Wolfgang Goethe


Pt lis 25, 2011 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 12, 2011 16:15
Posty: 14
Post Re: Karty Święci i Aniołowie.
Jednak nie kupuję, bo uważam to faktycznie za zło i szatana.


Wt lis 29, 2011 20:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL