Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Medytacja 
Autor Wiadomość
Post Medytacja
Witam wszystkich ludzi na tym forum. Trafiłem tu przypadkiem. Jednak tak chciało przeznaczenie. Jestem dość ogarnięty jeśli chodzi o sprawy religijne i Chrześcijańskie i New Age a nawet Islam. Przeczytałem wiele wypowiedzi tutejszych użytkowników, i z przykrością muszę stwierdzić: że niewiedza userów, którzy się wypowiadają jest ogromna. Fakt, że kościół specjalnie nie wykłada ludziom prostym skomplikowanych procesów jakie zachodzą we wszechświecie i prowadzi jak (przepraszam) bydło prooosto za sobą, narzucając to co mają robić, a czego nie. Ostatnio kolega mówił że spowiadał się z palenia marihuany ( jeśli wiecie co to takiego). Naprawdę dramat, szkoda tylko że "Pan Jezus" nie zakazywał takich rzeczy robić, ponadto sam medytował i używał sztuki uzdrawiania nazywanej przez chrześcijan "CUDEM" , a to tylko dlatego że był przecież Bogiem. Bo jak jakiś inny ludzik by uleczył, babcię chorą na reumatyzm, czy też niewidomą to już konszachty z DIABŁEM, SZATANEM, DEMONEM, BUDDĄ, ALLAHEM, czy kim tam innym chcecie.

Rozjechałem się trochę, więc teraz przejdę do meritum.
MEDYTACJA - ma za zadanie poszerzyć świadomość, zharmonizować ducha z ciałem fizycznym, ogólnie zharmonizować, poprawić koncentrację, pamięć, pomóc zrozumieć otaczający nas wszechświat, trzymać ciało fizyczne w dobrej kondycji, chronić się od negatywnych emocji, przyciągać dobro, żyć dobrem, pomagać, leczyć i mógłbym tak wymieniać wymieniać. Jednak własnie najważniejszym z tego wszystkiego jest : SAMODOSKONALENIE ( żadne otępienie, żadne nadzwyczajne uspokojenie, ospałość jak to piszą tu ludzie)

Dlatego prosiłbym o wypowiadanie się ludzi którzy chodź trochę sami używają rozumu, a jest ich coraz mniej, przynajmniej w Polsce, i nie gadanie że wszystko inne co rzuca inny pogląd na świat to jest złe i szatan w tym maczał palce, i na pewno każdy kto zacznie zgłębiać wiedzę zejdzie na zlą drogę a jego dusza zostanie potępiona na wieki!. Nie chcę tu nikogo obrażać ani nikomu uwłaczać, jedynie pokazać że to nie jest jedyna właściwa droga. AMEN.

(Istota wyższa którą chrześcijanie nazywają Bogiem, z resztą można go nazwać jak zechcemy ważne jest aby być świadomym że istnieje, jest w każdym osobnym bycie, Dlatego zadając ból drugiemu człowiekowi tak naprawdę zadajemy go sobie samym, gdyż to wraca, tak samo ze złymi myślami itd. )


Wt lut 28, 2012 16:09

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Medytacja.
katolicy też maja medytacje

jak jakiś inny ludzik by uleczył, babcię chorą na reumatyzm, czy też niewidomą to już konszachty z DIABŁEM, SZATANEM, DEMONEM, BUDDĄ, ALLAHEM, czy kim tam innym chcecie.

chyba nie słyszałeś o ojcu Pio albo o mszach z modlitwa o uzdrowienie czy nawet samych modlitwach o zdrowie

nawet czytam taka książkę Boże szukam ciebie świadectwa o modlitwie
a wierz ze jest na jasnej górze księga z cudami założona w 16 wieku i tam sa zapisane uzdrowienia
nawet sam byłem świadkiem jak dziecko odzyskało wzrok a według lekarzy specjalistów nigdy nie miało już widzieć


Wt lut 28, 2012 18:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Medytacja.
merkaba napisał(a):
katolicy też maja medytacje

jak jakiś inny ludzik by uleczył, babcię chorą na reumatyzm, czy też niewidomą to już konszachty z DIABŁEM, SZATANEM, DEMONEM, BUDDĄ, ALLAHEM, czy kim tam innym chcecie.

chyba nie słyszałeś o ojcu Pio albo o mszach z modlitwa o uzdrowienie czy nawet samych modlitwach o zdrowie

nawet czytam taka książkę Boże szukam ciebie świadectwa o modlitwie
a wierz ze jest na jasnej górze księga z cudami założona w 16 wieku i tam sa zapisane uzdrowienia
nawet sam byłem świadkiem jak dziecko odzyskało wzrok a według lekarzy specjalistów nigdy nie miało już widzieć


nie zrozumiałaś

- chodzi o to, że jak uzdrowienie pochodzi z kręgów Kościoła Katolickiego to uzdrawia Bóg, jak skainąd - to katolicy (nie wszyscy) a już w szczególności egzorcyści krzyczą, że to pochodzi od szatana

PsychedelicSpirituality, o to chodziło?

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Wt lut 28, 2012 19:14
Zobacz profil
Post Re: Medytacja.
Czyli kto medytuje, to jest mądry? No nie wiem czy mantry to szczyt rozumu.


Wt lut 28, 2012 19:25
Post Re: Medytacja.
ceid napisał(a):
Czyli kto medytuje, to jest mądry? No nie wiem czy mantry to szczyt rozumu.


Na przykładzie tego użytkownika można dostrzec jak płytko myśli.( nie chcę tutaj nikogo poniżać, ani mówić jak ma robić czy też decydować o tym kto jest mądry a kto nie)

Widzę że jedyna wiedza jaką posiadasz o medytacji chociażby, to mantra mantra mantra i mantra. Bo oczywiście samorozwój, życie w harmonii już nie istnieje. Prawda, że medytacja między innymi ma pomóc osiągnąć spokój, nie po to aby cię otępić ale żebyś mógł/mogła "trzeźwo" spojrzeć na to co cię otacza, bez zbędnych emocji. Będąc spokojnym duchem, możesz skupić się na rozwoju duchowym, który to w dzisiejszych czasach został praktycznie porzucony, na rzecz postępu technologicznego (wiecie, telefony szybki przekaz informacji, internet, komputery) i materializmu. Bardzo dobrze możemy to zaobserwować po prostu wybierając się do kościoła: zastanówcie się po co tam przychodzicie, aby czcić Boga, aby się zrelaksować. Większość jednak pojawia się tam dlatego że tak jest, z zasady, czy też dlatego bo im każą, albo rodzinnie, i zwyczajnie przez 45 wegetują słuchając księża który za rok mniej więcej o tej samej porze zaprezentuje to samo co "teraz" tylko z inną historyjką ( wiecie na jakiej zasadzie) . Nie mówię że jest to złe. Ludzie tego również potrzebują "pasterza" , tylko dobrze by było gdyby pasterz i ci ludzie nie mówili że medytowanie, UZDRAWANIE ( w ten sam sposób jak to Jezus robił ) , czy terapie jak akupunktura, to kontaktowanie się z diabłem tylko dlatego że tego nie rozumieją, nie chcą zrozumieć.


@jesienna - tak chodziło mi o to.


Wt lut 28, 2012 20:44

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Medytacja.
PsychedelicSpirituality napisał(a):
..... tylko dobrze by było gdyby pasterz i ci ludzie nie mówili że medytowanie, UZDRAWANIE ( w ten sam sposób jak to Jezus robił ) , czy terapie jak akupunktura, to kontaktowanie się z diabłem ....

Jednak nie wszyscy duchowni tak czynią
Np.
Cytuj:
"Ksiądz Piotr Kozieł z Chwarstnicy koło Gryfina. Tak zaczął uzdrawiać: młody człowiek wzbraniał się przed amputacją nogi z powodu gangreny, spytał księdza o radę, ten odpowiedział "nie idź". I uzdrowił go. Pomaga we wszystkich cierpieniach, wobec których lekarze są bezradni.
Bioenergoterapią, akupresurą i chińskim dotykiem likwiduje guzy piersi, prostatę, leczy stwardnienie rozsiane. Ma możliwość bilokacji oraz jasnowidzenia.
"Głos Szczeciński" opisał, jak ks. Piotr działa bioprądami. "Najpierw dokonuje tzw. oczesywania i zdejmowania radiacji szkodliwej oraz wyrównywania przepływu pola energetycznego. Potem trzyma ręce nad głową pacjenta i dokonuje tzw. otoczki. Wreszcie długo trzyma rękę na czole cierpiącego. Dotyka tych wszystkich miejsc ciała, które są chore".

_________________
*****


Śr lut 29, 2012 5:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Medytacja.
są dary duch sw dar uzdrawiania


Śr lut 29, 2012 9:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Medytacja.
Należy odróżnić dar uzdrawiania od uzdrawiaczy, których należy się wystrzegać

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lut 29, 2012 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Medytacja.
Andy72 napisał(a):
Należy odróżnić dar uzdrawiania od uzdrawiaczy, których należy się wystrzegać

Ksiądz Piotr Kozieł z Chwarstnicy to jaki w/g Ciebie jest.

_________________
*****


Śr lut 29, 2012 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Medytacja.
nie wiem, zdarza się jednak że bioenergoterapeuta nie pomoże fizycznie a dużo zaszkodzi duchowo

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lut 29, 2012 14:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Medytacja.
PsychedelicSpirituality napisał(a):
Przeczytałem wiele wypowiedzi tutejszych użytkowników, i z przykrością muszę stwierdzić: że niewiedza userów, którzy się wypowiadają jest ogromna.

Rozjechałem się trochę, więc teraz przejdę do meritum.
MEDYTACJA - ma za zadanie poszerzyć świadomość, zharmonizować ducha z ciałem fizycznym, ogólnie zharmonizować, poprawić koncentrację, pamięć, pomóc zrozumieć otaczający nas wszechświat, trzymać ciało fizyczne w dobrej kondycji, chronić się od negatywnych emocji, przyciągać dobro, żyć dobrem, pomagać, leczyć i mógłbym tak wymieniać wymieniać. Jednak własnie najważniejszym z tego wszystkiego jest : SAMODOSKONALENIE ( żadne otępienie, żadne nadzwyczajne uspokojenie, ospałość jak to piszą tu ludzie)

Dlatego prosiłbym o wypowiadanie się ludzi którzy chodź trochę sami używają rozumu, a jest ich coraz mniej, przynajmniej w Polsce, i nie gadanie że wszystko inne co rzuca inny pogląd na świat to jest złe i szatan w tym maczał palce, i na pewno każdy kto zacznie zgłębiać wiedzę zejdzie na zlą drogę a jego dusza zostanie potępiona na wieki!. Nie chcę tu nikogo obrażać ani nikomu uwłaczać, jedynie pokazać że to nie jest jedyna właściwa droga. AMEN.


PsychedelicSpirituality ja chętnie sobie podyskutuje na tematy związane z dość szerokim znaczeniowo, jak widać na przykładzie twojego postu, pojęciem medytacji, ale na razie to nie wiem o co ci konkretnie się rozchodzi. Poza wypunktowaniem niewiedzy userów i kilkoma dyrdymałami nie powiedziałeś niczego istotnego. A więc uściślij czy chodzi ci o jakieś konkretne techniki medytacyjne, krytykę KK, palenie trawki, propagowanie znachorstwa czy właściwe o co?
Mimochodem zwróciłem uwagę w twej cieżkostrawnej wypowiedzi na stwierdzenie, iż Jezus używał medytacji. Jakieś przykłady?


Śr lut 29, 2012 14:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 28, 2015 9:12
Posty: 231
Post Re: Medytacja.
Medytacja - czemu nie? Czasem uspokojenie w dzisiejszym pełnym napięć świecie jest potrzebne. Człowiek przecież nie jest maszyną, potrzebuje się wyciszyć, coś przemyśleć, spojrzeć z innej strony itd. Byleby nie była to ucieczka od życia ale życia dopełnienie. :-|


Cz kwi 02, 2015 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Medytacja.
Dindala napisał(a):
Medytacja - czemu nie? Czasem uspokojenie w dzisiejszym pełnym napięć świecie jest potrzebne. Człowiek przecież nie jest maszyną, potrzebuje się wyciszyć, coś przemyśleć, spojrzeć z innej strony itd. Byleby nie była to ucieczka od życia ale życia dopełnienie. :-|

Narazie na drodze dyskusji ezoterycy - chrześcijanie doszliśmy do wniosku, że "nie", bo może się dokonać przestrojenie systemu energetycznego człowieka i ryzykujesz odłączenie się od egregoru chrześcijańskiego, do którego podłączanym się jest w czasie sakramentu chrztu. A wtedy ma się zero szans na to słynne zbawienie. Patrz tematy o dechrystianizacji i "pomocy mama idzie do bioenergoterapeuty"


Cz kwi 02, 2015 23:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medytacja.
Bzdura zupełna. Medytacja istnieje w chrześcijaństwie i ma się całkiem dobrze. Jej praktykowanie nikomu nie zaszkodziło. Ryzyko pojawia się natomiast gdy chrześcijanin zaczyna zabawiać się w medytację o innym podłożu.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt kwi 03, 2015 10:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:48
Posty: 76
Post Re: Medytacja.
PsychedelicSpirituality napisał(a):
Witam wszystkich ludzi na tym forum. Trafiłem tu przypadkiem. Jednak tak chciało przeznaczenie. Jestem dość ogarnięty jeśli chodzi o sprawy religijne i Chrześcijańskie i New Age a nawet Islam. Przeczytałem wiele wypowiedzi tutejszych użytkowników, i z przykrością muszę stwierdzić: że niewiedza userów, którzy się wypowiadają jest ogromna. Fakt, że kościół specjalnie nie wykłada ludziom prostym skomplikowanych procesów jakie zachodzą we wszechświecie i prowadzi jak (przepraszam) bydło prooosto za sobą, narzucając to co mają robić, a czego nie. Ostatnio kolega mówił że spowiadał się z palenia marihuany ( jeśli wiecie co to takiego). Naprawdę dramat, szkoda tylko że "Pan Jezus" nie zakazywał takich rzeczy robić, ponadto sam medytował i używał sztuki uzdrawiania nazywanej przez chrześcijan "CUDEM" , a to tylko dlatego że był przecież Bogiem. Bo jak jakiś inny ludzik by uleczył, babcię chorą na reumatyzm, czy też niewidomą to już konszachty z DIABŁEM, SZATANEM, DEMONEM, BUDDĄ, ALLAHEM, czy kim tam innym chcecie.

Rozjechałem się trochę, więc teraz przejdę do meritum.
MEDYTACJA - ma za zadanie poszerzyć świadomość, zharmonizować ducha z ciałem fizycznym, ogólnie zharmonizować, poprawić koncentrację, pamięć, pomóc zrozumieć otaczający nas wszechświat, trzymać ciało fizyczne w dobrej kondycji, chronić się od negatywnych emocji, przyciągać dobro, żyć dobrem, pomagać, leczyć i mógłbym tak wymieniać wymieniać. Jednak własnie najważniejszym z tego wszystkiego jest : SAMODOSKONALENIE ( żadne otępienie, żadne nadzwyczajne uspokojenie, ospałość jak to piszą tu ludzie)

Dlatego prosiłbym o wypowiadanie się ludzi którzy chodź trochę sami używają rozumu, a jest ich coraz mniej, przynajmniej w Polsce, i nie gadanie że wszystko inne co rzuca inny pogląd na świat to jest złe i szatan w tym maczał palce, i na pewno każdy kto zacznie zgłębiać wiedzę zejdzie na zlą drogę a jego dusza zostanie potępiona na wieki!. Nie chcę tu nikogo obrażać ani nikomu uwłaczać, jedynie pokazać że to nie jest jedyna właściwa droga. AMEN.

(Istota wyższa którą chrześcijanie nazywają Bogiem, z resztą można go nazwać jak zechcemy ważne jest aby być świadomym że istnieje, jest w każdym osobnym bycie, Dlatego zadając ból drugiemu człowiekowi tak naprawdę zadajemy go sobie samym, gdyż to wraca, tak samo ze złymi myślami itd. )

witam cie przyjacielu !ludzie niestety ale w wiekszosci sa jak bydlo, niechce mi sie tu wypisywac przykladow szkoda czasu. napisze ci z czego ja korzystam.odmawiam rozaniec ,bo mnie Matka Boska prosi i czuje ze zlym duchom robi to kuku :lol:, medytowac nie medytuje ale stosuje metody Silvy ,modlic raczej sie nie modle bardziej prowadze monolog z Bogiem (chociaz czasami mam wrazenie ze mi odpowiada i nie koniecznie chodzi mi tu o bezposrednia odpowiedz),trenuje judo i bjj ,no i pale weed
co do meritum :uwazam ze medytacja jest jak najbardziej wskazana, wszystko co ci pomoze poczuc ,poznac i zrozumiec Boga w Tobie jest dobrem samym w sobie .krolestwo boze jest w nas!!!!!!!ale to juz pewnie wiesz ;-)


N lut 07, 2016 13:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL