Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Następna strona
 Piłka nożna :) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
Jeżeli zaczęto by budować w ten sposób kadrę już 4 lata temu, to dzisiaj ta młoda polska reprezentacja mogłaby stanowić zgrany i ambitny zespół. Jak Eugeny i Ludoviki gole będą strzelać to OK, ale z radości skakał nie będę. Nie lubię gdy ulubiona drużyna zdobywa gola po wymuszonym karnym, tak samo nie pasuje mi ta naciągana reprezentacja, nawet jak wygrywa.

_________________
pajacyk.pl


So mar 03, 2012 17:15
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
tanie_wino napisał(a):
Jeżeli zaczęto by budować w ten sposób kadrę już 4 lata temu, to dzisiaj ta młoda polska reprezentacja mogłaby stanowić zgrany i ambitny zespół.

A właściwie to co to róznica w jakim wieku są piłkarze? Ważne chyba, żeby dobrze grali? Czy może lepiej: nieważne jak grają byle nie skończyli 25 lat?
Cytuj:
Jak Eugeny i Ludoviki gole będą strzelać to OK, ale z radości skakał nie będę.

To pewnie też nie skakałeś z radości gdy Euzebiusz Smolarek strzelał bramki dla reprezentacji, w końcu to jakiś holenderski „implant”. Jak Podolski i Klose zaczęli zdobywać bramki dla Niemiec to był lament – jak można było zaprzepaścić szansę, żeby tacy zawodnicy nie grali dla Polski, znowu leniwe misie z PZPN przespały sprawę. Jak zaczęto się rozgladać zagranicą za wartościowymi zawodnikami z polskimi korzeniami, znowu tragedia – grają jakieś „ implanty” czy „śmiecie” jak stwierdził niezawdony Tomaszewski, nie będą nas cieszyć bramki przez nich zdobywane. I jak tu dogodzić polskim kibicom? :(


So mar 03, 2012 21:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
mauger napisał(a):
A właściwie to co to róznica w jakim wieku są piłkarze? Ważne chyba, żeby dobrze grali? Czy może lepiej: nieważne jak grają byle nie skończyli 25 lat?

Ja jestem zdania, że młodzi i nieznani piłkarze graliby lepiej niż ci, którzy grzeją ławy w średnich zachodnich klubach. Oczywiście przy pomocy kilku starszych zawodników, co do których formy i chęci gry w kadrze nie byłoby wątpliwości.

Cytuj:
To pewnie też nie skakałeś z radości gdy Euzebiusz Smolarek strzelał bramki dla reprezentacji, w końcu to jakiś holenderski „implant”.

Zaden implant, on zawsze był Polakiem, mimo iż miał też obywatelstwo Holandii. Nie trzeba było tu nic na szybko kombinować, poza tym, Ebi urodził się w samym środku Polski i zrozumiale mówi po polsku.

Cytuj:
I jak tu dogodzić polskim kibicom? :(

Wziąć się poważnie za polską piłkę, rzetelnie i uczciwie pracować. Przecież trudno jest uwierzyć, że w 40 milionowym kraju w centrum Europy, rodzi się dużo mniej utalentowanych chłopaków niż w mniejszych Czechach czy Holandii.

_________________
pajacyk.pl


So mar 03, 2012 21:30
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
tanie_wino napisał(a):
Ja jestem zdania, że młodzi i nieznani piłkarze graliby lepiej niż ci, którzy grzeją ławy w średnich zachodnich klubach

A którzy to gracze z pierwszej jedenstki w obecnej reprezntacji grzeją ławy w swoich klubach? Bo mi wychodzi, że wszyscy zawodnicy, którzy rozpoczęli ostatni mecz z Portugalią (oprócz Jelenia, który i tak najprawdopodobniej nie zagra na Euro) to podstawowi zawodnicy swoich klubów.
Cytuj:
Zaden implant, on zawsze był Polakiem, mimo iż miał też obywatelstwo Holandii. Nie trzeba było tu nic na szybko kombinować, poza tym, Ebi urodził się w samym środku Polski i zrozumiale mówi po polsku.

Identycznie jak Eugen Polanski. Ale jego bramki taniego_wina nie będą jednak cieszyć. Swoją drogą Ludovic Obraniak w świetle prawa również był cały czas Polakiem, dlatego musiał jedynie postarać się o potwierdzenie obywatelstwa, a nie o jego nadanie.
Cytuj:
Wziąć się poważnie za polską piłkę, rzetelnie i uczciwie pracować.

A kwestii zawodników z polskimi korzeniami grających zagranicą? Olewać "implanty", niech sobie grają dla innych reprezentacji?


So mar 03, 2012 21:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
mauger napisał(a):
A którzy to gracze z pierwszej jedenstki w obecnej reprezntacji grzeją ławy w swoich klubach? Bo mi wychodzi, że wszyscy zawodnicy, którzy rozpoczęli ostatni mecz z Portugalią (oprócz Jelenia, który i tak najprawdopodobniej nie zagra na Euro) to podstawowi zawodnicy swoich klubów.

Jeżeli to prawda to cieszę się.


Cytuj:
Identycznie jak Eugen Polanski. Ale jego bramki taniego_wina nie będą jednak cieszyć. Swoją drogą Ludovic Obraniak w świetle prawa również był cały czas Polakiem, dlatego musiał jedynie postarać się o potwierdzenie obywatelstwa, a nie o jego nadanie.

Na wikipedii można przeczytać o marzeniach Eugena o grze w reprezentacji Niemiec. Co do Obraniaka, to jeżeli całe życie był pełnoprawnym Polakiem i łaski Smudzie nie robił, to w porządku.


Cytuj:
A kwestii zawodników z polskimi korzeniami grających zagranicą? Olewać "implanty", niech sobie grają dla innych reprezentacji?

Chodziło mi raczej o to, żeby bardziej niż na szukaniu i namawianiu piłkarzy z podwójnym obywatelstwem(np. Melikson, Boenisch) skoncentrować się na wyszukiwaniu i szkoleniu czysto polskich talentów. A do tego potrzebni są pracowici ludzie, którzy wiedzą o co w dzisiejszym futbolu chodzi.

_________________
pajacyk.pl


So mar 03, 2012 22:57
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
tanie_wino napisał(a):
Jeżeli to prawda to cieszę się.

Na papierze jest to moim zdaniem najmocniejsza reprezentacja jaką mieliśmy przed turniejem finałowym od 10 lat. Problem w tym, że jak na razie Smuda z tych dość przyzwoitych piłkarzy nie jest w stanie stworzyć zgranej drużyny.
Cytuj:
Co do Obraniaka, to jeżeli całe życie był pełnoprawnym Polakiem i łaski Smudzie nie robił, to w porządku.

Obraniak zadebiutował w reprezentacji jeszcze zanim Smuda został selekcjonerem. Z tego co pamiętam to sam starał się o potwierdzenie obywatelstwa bez pomocy PZPN. Skoro nie zraziły go 1,5 roczne boje z polską biurokracją to trzeba uznać, że chłopak był mocno zdeterminowany. :-D
Cytuj:
Chodziło mi raczej o to, żeby bardziej niż na szukaniu i namawianiu piłkarzy z podwójnym obywatelstwem(np. Melikson, Boenisch) skoncentrować się na wyszukiwaniu i szkoleniu czysto polskich talentów. A do tego potrzebni są pracowici ludzie, którzy wiedzą o co w dzisiejszym futbolu chodzi.

Oczywiście głównym celem PZPN powinno być stworzenie warunków do szkolenia młodych piłkarzy, tu nie ma wątpliwości. Natomiast co do zawodników z polskimi korzeniami to najlepiej byłoby wyszukiwać i powoływać ich możliwie jak najwcześniej do reprezentacji młodzieżowych, wtedy nie byłoby aż takich kontrowersji, gdy później trafialiby do seniorskiej kadry.


N mar 04, 2012 1:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
Lyon odpadł to teraz kibicuję Apoelowi, heh jak pięknie by było zobaczyć porażkę Realu z tym klubem.

_________________
pajacyk.pl


Cz mar 08, 2012 15:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Piłka nożna :)
Byłoby fajnie, gdyby LM wygrały w tym roku Apoel albo FC Basel. Ale nie liczyłbym na to.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz mar 08, 2012 15:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
No raczej ciężko im będzie. Ale miejmy nadzieję, że tym wielkim klubom sędziowie nie będą pomagać zapisywać kolejnych zwycięstw na kącie, tak jak np. Realowi w meczu z Betisem.

_________________
pajacyk.pl


N mar 11, 2012 1:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
Real ma zadyszkę :) oby jak najdłużej. A 12 maja odbędzie się super ciekawy mecz czyli Borussia - Bayern o Puchar Niemiec. Będzie to mecz drużyn które walczą także o tytuł mistrza Niemiec, do tego Polacy w składzie BVB, się zobaczy jak radzą sobie pod presją.

_________________
pajacyk.pl


Cz mar 22, 2012 23:47
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Dzisiaj sędziowie nie wykartkowali Realu i od razu widać efekty. Z Sociedad nie było co zbierać. Dziesięć kolejek do końca, sześć punktów przewagi. Powinno być dobrze. Barcelonę ratuje jedynie Messi, który zapewne jest jakimś cholernym kosmitą (jak słusznie zauważył kataloński „Sport”) i wstydu nie ma ze strzelaniem tych bramek. :evil:


So mar 24, 2012 23:38

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Piłka nożna :)
Piłka nożna to marność. Do zbawienia nie jest potrzebna. Po co się tym przejmować i wydawać tyle pieniędzy na sporty? Lepiej byłoby za to wiarę rozpowszechniać i wiernym pomagać. Sport wyczynowy może uczyć pychy, zająć miejsce boga. Człowiek został stworzony dla Boga, nie dla siebie i nie dla sportu. "Sport" to raczej przejażdżka na rowerze, czynności mające pomóc w wypełnianiu misji (jak ćwiczenia żołnierzy), a nie sposób na życie. Nie chcę tu nikogo oceniać czy osądzać, ale nie chcę kroczyć szeroką drogą, która wiedzie do potępienia. Wszyscy chrześcijanie (i inni ludzie) muszą się zjednoczyć w Świętym Kościele Katolickim.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn kwi 09, 2012 9:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Piłka nożna :)
Nieważny, czy Ty masz jakieś hobby, zainteresowania? Słyszałeś w ogóle o czymś takim?...Co Ci przeszkadza wyczynowe uprawianie sportu? Sport często uczy samokontroli, współpracy, zdrowej rywalizacji. Człowieku, czy Ty uważasz, że Bóg chce, byśmy się jedynie umartwiali? Przerażasz mnie...


Pn kwi 09, 2012 10:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 09, 2012 10:44
Posty: 1
Post Re: Piłka nożna :)
Niewazny, to jest portal dla ludzi otwartych, a widzę, że Ty jesteś zamknięty, pora sobie uzmysłowić, że nie samym chlebem człowiek żyje, nie wiem czy kolega jest zorientowany ale "marna" piłka nożna, była pasją Jana Pawła II i nazywano Go nawet Martyna, na cześć znanego przedwojennego piłkarza. Proponowałbym nałożyć adidasy, wyjść na dwór i pobiegać trochę za piłką, ruch, a przede wszystkim udział w rywalizacji sportowej wytwarza endorfiny (hormon szczęścia), może wtedy dojrzy kolega i otworzy się na innego człowieka, nawet tak marnego, którego pasją jest piłka nożna.


Pn kwi 09, 2012 11:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
niewazny12 napisał(a):
Piłka nożna to marność. Do zbawienia nie jest potrzebna. Po co się tym przejmować i wydawać tyle pieniędzy na sporty? Lepiej byłoby za to wiarę rozpowszechniać i wiernym pomagać. Sport wyczynowy może uczyć pychy, zająć miejsce boga. Człowiek został stworzony dla Boga, nie dla siebie i nie dla sportu. "Sport" to raczej przejażdżka na rowerze, czynności mające pomóc w wypełnianiu misji (jak ćwiczenia żołnierzy), a nie sposób na życie. Nie chcę tu nikogo oceniać czy osądzać, ale nie chcę kroczyć szeroką drogą, która wiedzie do potępienia. Wszyscy chrześcijanie (i inni ludzie) muszą się zjednoczyć w Świętym Kościele Katolickim.

Nie demonizuj sportu niewazny, wszystko jest dla ludzi, trzeba tylko zachować rozsądek.
Albo to zobacz - http://demotywatory.pl/3431178/To-sie-nazywa--

Nie jestem inny niż miliony moich rówieśników. Jeśli mnie nazywa się "złotym chłopcem", to na innych też powinno się tak mówić. Wierzę w bardzo proste wartości w życiu, takie jak rodzina, czy lojalność. Pomaga mi w tym wszystkim wiara w Boga.
- Ricardo Izecson dos Santos Leite (Kaka)
(ten u dołu demota)

Jak widzisz, niektórym wielkim gwiazdom piłki udaje się chodzić po ziemi.

------

A ja się cieszę, że Real znowu zgubił punkty, a jest jeszcze 7 kolejek i czeka go mecz z Barcą :)
Najważniejsze jednak, żeby sędziowie żadnej z drużyn sztucznie nie wspomagali.

_________________
pajacyk.pl


Pn kwi 09, 2012 23:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL