Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna strona
 Piłka nożna :) 
Autor Wiadomość
Post Re: Piłka nożna :)
niewazny12 napisał(a):
Sport wyczynowy może uczyć pychy, zająć miejsce boga.

Ech ci chrześciajnie. U jednego przeszkodą dla wiary będzie sport, u innego słuchanie muzyki, a u jeszcze innego krótkie spódniczki kobiet. Zawsze ich biednej wierze coś musi zawadzać. Inaczej przecież już dawno byliby świętymi. :D
tanie_wino napisał(a):
Lyon odpadł to teraz kibicuję Apoelowi

Zauważyłem, że co tanie_wino zaczyna kibicować jakiejś drużynie to z miejsca ta drużyna przegrywa i odpada. Jak ja się cieszę, że tanie_wino nie kibicuje Realowi. ;)


Wt kwi 10, 2012 0:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Piłka nożna :)
Niewazny ma sporo racji. Sport zawodowy coraz bardziej się demoralizuje. Kiedyś na igrzyska wstęp mieli tylko amatorzy. A teraz? Afery korupcyjne, dopingowe.. a wszystko przez rozpowszechnienie zawodowstwa. Zlatan Ibrahimović powiedział kiedyś, że pensje piłkarzy są zbyt wysokie, wręcz niemoralne. Oczywiście, wszyscy chcemy oglądać piłkę na wysokim poziomie, więc na razie nie mamy wyjścia. Ale to nie znaczy, że nie można dostrzec problemu.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt kwi 10, 2012 8:33
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Johnny99 napisał(a):
Niewazny ma sporo racji.

Johnny99 też uważa, że sport to „szeroka droga, która wiedzie do potępienia”?
Johnny99 napisał(a):
Sport zawodowy coraz bardziej się demoralizuje. Kiedyś na igrzyska wstęp mieli tylko amatorzy. A teraz? Afery korupcyjne, dopingowe.. a wszystko przez rozpowszechnienie zawodowstwa.

Tam gdzie ludzie konkurują ze sobą i w grę wchodzą duże pieniądze, tam zawsze będą zdarzać się nieczyste zagrania. Bardziej niepokojące jest to, że sport zawodowy w pogoni za kolejnymi rekordami, w coraz większym stopniu prowadzi do maksymalnego wyekspolatowania ludzkiego organizmu. Sportowcy poddawani są takim obciążeniom, że niejednokrotnie w późniejszym czasie pojawiają się u nich poważne problemy ze zdrowiem. Obecnie istnieje większe zagrożenie dla ciała niż dla ducha.


Śr kwi 11, 2012 10:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
mauger napisał(a):
Zauważyłem, że co tanie_wino zaczyna kibicować jakiejś drużynie to z miejsca ta drużyna przegrywa i odpada. Jak ja się cieszę, że tanie_wino nie kibicuje Realowi. ;)

Za to jak ostatnimi czasy tanie wino kibicuje Barcie grającej z Realem, to CR7 po tym meczu wygląda tak:
Obrazek

a Mourinho tak:
Obrazek


A dziś o 20.00 Borussia - Bayern :D Możliwe, że to mecz o mistrza. A jeszcze o Puchar zagrają.

_________________
pajacyk.pl


Śr kwi 11, 2012 12:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Piłka nożna :)
mauger napisał(a):
Johnny99 też uważa, że sport to „szeroka droga, która wiedzie do potępienia”?


Sport nie jest jednoznacznie zły, natomiast sport zawodowy bardzo wyraźnie się demoralizuje.

Cytuj:
Tam gdzie ludzie konkurują ze sobą i w grę wchodzą duże pieniądze, tam zawsze będą zdarzać się nieczyste zagrania. Bardziej niepokojące jest to, że sport zawodowy w pogoni za kolejnymi rekordami, w coraz większym stopniu prowadzi do maksymalnego wyekspolatowania ludzkiego organizmu. Sportowcy poddawani są takim obciążeniom, że niejednokrotnie w późniejszym czasie pojawiają się u nich poważne problemy ze zdrowiem. Obecnie istnieje większe zagrożenie dla ciała niż dla ducha.


I co, sądzisz, że my, którzy płacimy ciężkie pieniądze za bilety na igrzyska olimpijskie, albo chociaż dajemy zarabiać setkom tysięcy reklamodawców za transmisje, które z upodobaniem oglądamy, nie przyczyniamy się do tego? Po co się bije rekordy w sporcie zawodowym? Po to, żebyśmy to oglądali i zachwycali się kolejnym "przekroczeniem granic ludzkich możliwości", na czym inni zarabiają miliony. Nie warto się nad tym zastanowić?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn kwi 16, 2012 11:55
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Johnny99 napisał(a):
Sport nie jest jednoznacznie zły, natomiast sport zawodowy bardzo wyraźnie się demoralizuje.

Mimo wszystko sportowi zawodowemu do poziomu demoralizacji występującego w innych dziedzinach takich jak polityka, biznes czy szołbiznes jeszcze dosyć daleko.
Johnny99 napisał(a):
I co, sądzisz, że my, którzy płacimy ciężkie pieniądze za bilety na igrzyska olimpijskie, albo chociaż dajemy zarabiać setkom tysięcy reklamodawców za transmisje, które z upodobaniem oglądamy, nie przyczyniamy się do tego? Po co się bije rekordy w sporcie zawodowym? Po to, żebyśmy to oglądali i zachwycali się kolejnym "przekroczeniem granic ludzkich możliwości", na czym inni zarabiają miliony. Nie warto się nad tym zastanowić?

Jest tym sporo racji, choć myślę, że to bardziej problem komercjalizacji sportu niż wygórowanych oczekiwań przeciętnego kibica. Skoro zawody sportowe stały się takim samym produktem jak wszystko inne, to żeby je dobrze sprzedać muszą się czymś wyróżniać na tle innych propozycji. A co bardziej zwraca uwagę jak nie obietnica pobicia kolejnego rekordu i przekroczenia kolejnej granicy ludzkich możliwości? Przypomina mi się sytuacja z Jeleną Isinbajewą, która swego czasu na każdym mityngu, o ile organizatorzy wyłożyli odpowiednio dużo kasy, biła na zawołanie kolejne rekordy świata o 1 cm, choć była w takiej formie, że mogła spokojnie skoczyć 10 cm wyżej. W efekcie zawodniczka była zadowolona, bo zarobiła kolejną okragłą sumkę, organizatorzy w niebo wzięci, bo zwiększyło to prestiż ich zawodów, publika uhahana, bo zobaczyła coś czego jeszcze nikt nie widział (przynajmniej do następnego mityngu). Tylko czy to był jeszcze sport czy tylko zwykłe przedstawienie?
tanie_wino napisał(a):
Za to jak ostatnimi czasy tanie wino kibicuje Barcie grającej z Realem, to CR7 po tym meczu wygląda tak

No i wszystko odbyło się zgodnie z przewidywaniami. Barcelona skończyła tak, jak wszystkie drużyny, którym tanie wino ostatnio kibicuje, czyli przegrała na własnym stadionie 1:2 z Realem i praktycznie pogrzebała swoje szanse na obronę tytułu.

W związku z tym mam nieśmiałą prośbę, czy tanie wino mógłby kibicować Niemcom na Euro? :)


So kwi 21, 2012 22:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
mauger napisał(a):
No i wszystko odbyło się zgodnie z przewidywaniami. Barcelona skończyła tak, jak wszystkie drużyny, którym tanie wino ostatnio kibicuje, czyli przegrała na własnym stadionie 1:2 z Realem i praktycznie pogrzebała swoje szanse na obronę tytułu.

I sama sobie winna. Barca ma ostatnio gorszy okres, dwie porażki pod rząd, tylko jeden strzelony gol, tego dawno nie było. Szkoda, że nie wznieśli się na wyżyny umiejętności w ostatnim meczu, bo nie był to mecz tylko o prestiż, ale bardzo możliwe, że o tytuł Mistrza Hiszpanii. Będą sobie pluli w brodę, kiedy Real za tydzień czy dwa zremisuje w lidze.

_________________
pajacyk.pl


Pn kwi 23, 2012 12:30
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Zniżka formy zdarzyła się Barcelonie w najbardziej dla nich nieodpowiednim momencie, kiedy ważą się losy mistrzostwa Hiszpanii i Ligi Mistrzów. Jeśli uporają się z Chelsea, co jest prawdopodobne, to być może będą mieli okazję jeszcze raz dostać w d… od Realu w LM tym razem ;) . Fajnie byłoby zobaczyć taki finał.


Pn kwi 23, 2012 22:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
Jeżeli ktoś nie lubi Bayernu to niech pocieszy swoje oczy - http://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-m ... -duzy.html

Ja tam im nie współczuję. W poniedziałek na pociechę każdy z nich kupi sobie pewnie nową furę za pół mln. euro ;)

_________________
pajacyk.pl


N maja 20, 2012 0:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Piłka nożna :)
Właśnie fajnie było zobaczyć, jak ci wszyscy milionerzy, którzy za chwilę odbiorą tytułem pensji kolejne setki tysięcy euro, są zdruzgotani, nie chcą podać ręki prezydentowi, nie chcą założyć medali itp. Może jednak zostało jeszcze w futbolu trochę autentyzmu.. choć, z drugiej strony, przegrana oznacza przecież także i to, że kolejna fura kasy przemknęła koło nosa :)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 21, 2012 8:29
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
tanie_wino napisał(a):
Ja tam im nie współczuję.

Bo nie ma im co współczuć. Przegrali na własne życzenie. Dawno nie widziałem niemieckiej drużyny, która tak frajersko dałaby sobie wydrzeć prawie pewny już puchar. :D


Pn maja 21, 2012 14:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Piłka nożna :)
To samo tyczy się Barcelony. Dlatego nie rozumiem głosów, że Bayern zasłużył, a Chelsea nie. Żeby zasłużyć na zwycięstwo, trzeba strzelać bramki. Ni mniej, ni więcej. Można w meczu stracić jednego gola, mając jednocześnie 10 sytuacji na pustą bramkę - i jeśli się w żadnej nie trafi, to się zasłużenie przegrywa, bo w piłce chodzi o to, żeby strzelić gola, a nie "mieć sytuacje". Tak, Bayern sfrajerzył, wypuścił trofeum z rąk, choć już prawie je trzymał - i dlatego zasłużył na porażkę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 21, 2012 15:02
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Aż nie chce mi się myśleć, co tu się będzie działo za miesiąc,
nie będzie z kim pogadać na forum :|
Wiem! Wystąpię do moderacji o zamknięcie tego wątku!
( 8) )


Wt maja 22, 2012 5:23

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Piłka nożna :)
mauger napisał(a):
Dawno nie widziałem niemieckiej drużyny, która tak frajersko dałaby sobie wydrzeć prawie pewny już puchar. :D

Przypomina się finał LM z 1999 roku. W nagraniu nie ma zegara, więc dodam, że obydwie bramki dla Manchesteru padły w doliczonych 3 minutach :D


Wt maja 22, 2012 9:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Piłka nożna :)
SweetChild napisał(a):
mauger napisał(a):
Dawno nie widziałem niemieckiej drużyny, która tak frajersko dałaby sobie wydrzeć prawie pewny już puchar. :D

Przypomina się finał LM z 1999 roku. W nagraniu nie ma zegara, więc dodam,
że obydwie bramki dla Manchesteru padły w doliczonych 3 minutach :D
Rolę schodzącego z uśmiechem na ustach Lothara Matthäusa odegrał Thomas Müller.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt maja 22, 2012 12:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL