Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 25, 2012 17:12
Posty: 2
Post Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
Witam serdecznie. Chce zrobic sobie tatuaz chrzescijanski, symbolizujacy Ducha Swietego wzor ktory mi sie spodoal znalazlem na stronce http://www.religioustattoos.net/Other_T ... rit_49.php.
Mam jednak watpliwosci co oznacza tlo na ktorym jest
Golebica. Czy napewno sa to znaki chrzescijanskie czy aby nie poganskie?Jedna czesc tla to wedle mnie triquetra, ktora moze onaczac trojce swieta, a co do drugiej to juz nie mam pojecia. Bardzo bym prosil o dokladne wyjanienie co przedstawia ten tatuaz czy jest to napewno symbolika chrzescijanska.


Załączniki:
holy_spirit_49[1].jpg
holy_spirit_49[1].jpg [ 34.22 KiB | Przeglądane 18284 razy ]


Ostatnio edytowano So lut 25, 2012 19:32 przez jumik, łącznie edytowano 1 raz

Poprawiłem tytuł - literówki - oraz wstawiłem dla jasności drugą jego część

So lut 25, 2012 17:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 21, 2012 11:23
Posty: 15
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
Bardzo chciałbym ci pomóc, ale sam nie znajduję na to konkretnej odpowiedzi co ono tak naprawdę oznacza. Zauważ, ze sam masz dość duże wątpliwości.

Zastanawia mnie nie tyle co ten ptak-gołębica, bo też głęboko nad tym myślałem ale samo tło wokół. Bardzo zagmatwana symbolika. Na twoim miejscu nie brał bym tego tatuażu pod uwagę. Musisz się zastanowić do czego ci to ma służyć? chodzi mi o samą kwestię posiadania tatuażu, chyba ze już masz kilka na swoim ciele.

Tatuaże mają często ukryte znaczenie, a więc tak naprawdę są to tatuaże metaforyczne. Sam KK generalnie się sprzeciwia tego typu praktykom aczkolwiek znajdą się osoby które to robią.

O wiele lepiej by się prezentował gołąb z gałązką oliwną w bocznym profilu, jeśli byś tak bardzo chciał, to przykład:
http://tezero.blog.pl/archiwum/?tag=%22chrze%B6cija%F1skie+tatua%BFe%22

Aczkolwiek,ja nie posiadam żadnego tatuażu i jest mi w tym dobrze. Twój wybór.


N lut 26, 2012 22:48
Zobacz profil
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
niker napisał(a):
O wiele lepiej by się prezentował gołąb z gałązką oliwną w bocznym profilu


Taki gołąb z gałązką oliwna to symbol pokoju wymyślony, wykreowany i używany szeroko przez komunistów. Współczesny wzór jest autorstwa Pablo Picasso, który wówczas członek francuskiej Partii Komunistycznej, podczas "Światowego Kongresu Intelektualistów w Obronie Pokoju" w 1948 r. we Wrocławiu na serwetce w restauracji przy hotelu Monopol przy ul. Świdnickiej. Otrzymał potem za to, jak podaje rosyjska wikipedia, sowiecką Nagrodę Lenina. (Wikipedia)

W Egipcie chrześcijanie często na nadgarstkach (najczęściej po wewnętrznej stronie) mają wytatuowany krzyżyk lub rybę ale niechętnie o tym mówią, jakby o przejawie młodzieńczego buntu. Widziałem także krzyżyki na dłoni pomiędzy kciukiem a wskazującym palcem, co musiało być wyjątkowo drażniące dla wielu muzułmanów podających dłoń w przywitaniu.


Co do twojego projektu, to krzyż w tle przypomina mi troszke krzyż żelazny, czy maltański, a w połączeniu z gołębicą przynosi na myśl hugenotów (ale ja jako metodysta mam nieco inne skojarzenia niż większość katolików).


Pn lut 27, 2012 6:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 21, 2012 11:23
Posty: 15
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
Kozioł napisał(a):
Co do twojego projektu, to krzyż w tle przypomina mi troszke krzyż żelazny, czy maltański, a w połączeniu z gołębicą przynosi na myśl hugenotów

To co sam omówiłeś, mów za siebie, bo to nie jest mój projekt, tylko poprzednika z podanego wcześniej linku.

A to co mi wytknąłeś, o powiązaniu pablo picasso z tym obrazkiemhttp://tezero.blog.pl/archiwum/?tag=%22chrze%B6cija%F1skie+tatua%BFe%22 to faktycznie miałem to w na historii w podstawówce, więc mi tylko przypomniałeś.

A jednak w coś wierzysz metodysto!! 8)


Z Biblii: (Gen. 8,11) Noe wysyła gołębicę, by tylko sprawdziła, czy wody potopu opadły. Gołębica wraca z niczym,to znaczy ze nie ma suchego lądu. Wysyła zatem drugą gołębicę a ta wraca z gałązką oliwną w dziobie. A więc ta gałązka oznacza, że Bóg postanowił zawrzeć pokój ze swoim ludem, a świat się odradza. Nastanie pokój między Bogiem a rodziną Noego.
Stąd gołąb jest symbolem znaku pokoju, dobrej nowiny.

A co do komunistów to zawsze mieli pretekst i często sięgali po metody propagandowe. Dlatego mówię ze wykonywując tatuaż na sobie, trzeba brać pod uwagę jego znaczenie metaforyczne.


Pn lut 27, 2012 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 25, 2012 17:12
Posty: 2
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
Dziekuje za odpowiedzi, jednakze nie rozwialy one moich watpliwoci....Tak Nikier ja posiadam juz tatuaze. Sprawdzalem krzyze hugenotow oraz maltanskie i musze powiedziec Koziol, ze nie do konca wzor na tatuazu mi je przypomina. No coz bede szukal dalej i bede bardzo wdezieczny za kazda odpowiedz wnoszaca cos do tematu. Pozdrawiam serdecznie


Pn lut 27, 2012 13:21
Zobacz profil
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
niker napisał(a):
A jednak w coś wierzysz metodysto!! 8)
No ja też czasami zauważam w katolikach chrześcijan 8)

niker napisał(a):
... Stąd gołąb jest symbolem znaku pokoju, dobrej nowiny.

A co do komunistów to zawsze mieli pretekst i często sięgali po metody propagandowe. Dlatego mówię ze wykonywując tatuaż na sobie, trzeba brać pod uwagę jego znaczenie metaforyczne.


Gołąb jest ryzykowny, bo przesłanie jest rozmyte. Podobnie gdybym wytatuował na ramieniu kotwicę, to 99% ludzi uznałoby mnie za marynarza :mrgreen:


Wt lut 28, 2012 7:10

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 18:01
Posty: 91
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
Te plecinki sa pogańskie a konkretnie to wyglądają mi na celtyckie!

Oczywiście już wieki temu zostały wplecione w irlandzki katolicyzm:-)


Wt lut 28, 2012 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 25, 2012 14:43
Posty: 1
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
Warto przeczytać zanim podejmiesz decyzję o zrobieniu "chrześcijańskiego" tatuażu:
http://prasa.wiara.pl/doc/461378.Tatuaz-z-krzyzykiem

_________________
http://rajdladzieci.pl


Śr kwi 25, 2012 19:41
Zobacz profil
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
marysia888 napisał(a):
Warto przeczytać zanim podejmiesz decyzję o zrobieniu "chrześcijańskiego" tatuażu:
http://prasa.wiara.pl/doc/461378.Tatuaz-z-krzyzykiem

Nie ma innych bogów czy bożków! Tatuaż był i będzie sprawą kulturową.
Sprawa stara jak świat. Przypomina mi się ksiądz, który wyzywał chłopaków którzy zjedli darmowe jedzenie od krysznowców, że niby oddali duszę diabłu bo złożyli hołd jakiemuś bożkowi. Co za bzdura! Przecież ten ksiądz w ten sposób objawił swoją niewiarę, a chłopcy byli po prostu głodni!


Śr kwi 25, 2012 19:58

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
Nie istnieje nic takiego jak tatuaże chrześcijańskie.


Cz kwi 26, 2012 11:36
Zobacz profil
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
Login2 napisał(a):
Nie istnieje nic takiego jak tatuaże chrześcijańskie.

Hmm, no tak do końca nie jestem tego pewien. Szczególnie na terenach islamskich w ramach pewnego buntu i podkreślenia tożsamości chrześcijanie tatuowali sobie np. znak krzyża czy to po stronie wewnętrznej nadgarstka, czy pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem. Tatuaże są częścią tradycji chrześcijańskiej, oczywiście nie w wymiarze uniwersalnym a lokalnym, kulturowym. Do dzis np. w Egipcie spotyka się chrześcijan wszystkich pokoleń z wytatuowanym krzyżykiem na wewn. stronie nadgarstka.


Cz kwi 26, 2012 12:08
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
Od końca lutego to kiellon się zdążył ze 20 razy wytatuować :) ,
ale nie przeszkadzajcie sobie.


Cz kwi 26, 2012 14:00
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
Temat wbrew pozorom uniwersalny, można ciągnąc w nieskończoność :)


Cz kwi 26, 2012 14:41

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
To, że ktoś wierzący się wydziarga nie czyni z jego "dziary" tatuażu chrześcijańskiego.

"Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan" Kpł 19 : 28

I chyba tyle wystarczy.


Pt kwi 27, 2012 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Tatuaże Chrześcijanskie - pytanie o symbolikę tatuażu
Login2 napisał(a):
"Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan" Kpł 19 : 28

I chyba tyle wystarczy.
Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody.
(Kapłańska 19:27)
viewtopic.php?f=1&t=10288 - Chrześcijanin powinien mieć brodę?!

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt kwi 27, 2012 13:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL