Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Coś dla ateistów/agnostyków :) :) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N paź 30, 2011 21:48
Posty: 59
Post Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
Paul Verhoeven, reżyser takich hitów jak "Nagi instynkt", "Pamięć absolutna" i "Robocop", zaczął prace nad filmem o Jezusie Chrystusie. Obraz powstanie na podstawie książki, którą napisał po 20-letnich badaniach. Całkowicie odrzuca w niej boskość Jezusa i wszystkie jego cuda. Twierdzi też, że Jezus był owocem gwałtu na Marii dokonanego przez rzymskiego żołnierza.

Czekam z niecierpliwością na film myśle,że katole nie wywołają protestu i to dzieło zostanie wyświetlone na obrazach kin.

ps.ciekawi mnie to jak dużej liczbie osób ten film otworzy oczy jak w ogóle to przejdzie bo watykan to siła.

_________________
If you do not understand science is a religion for you


Śr cze 20, 2012 18:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
No, ale zapewniam cię, że katolicy nie będą tak chętnie oglądać tego filmu, a pewnie Kościół się na jego temat wypowie z krytyką.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr cze 20, 2012 18:33
Zobacz profil
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
Dlaczego nie? Ja chętnie obejrzę jak to Paul Verhoeven po 20-letnich badaniach odkrył
newsa sprzed tysiąca lat, że Jezus miał być dzieckiem gwałtu. Ziew.
Nie mogę się doczekać :)


Śr cze 20, 2012 18:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
A ciekawe w jaki sposób to odkrył i skąd on to wie?

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr cze 20, 2012 18:41
Zobacz profil
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
Iwona19 napisał(a):
A ciekawe w jaki sposób to odkrył i skąd on to wie?

[...] Asienkka
No przecież taki wielki mistrz światowej kinematografii nie zniży się do tego, aby pójść do badaczy i cokolwiek się dowiedzieć- wielcy reżyserzy żerują na tanich skandalach, zwłaszcza wtedy, gdy brakuje im kroplówki w postaci sławy i pieniądza :D

malakaj napisał(a):
ps.ciekawi mnie to jak dużej liczbie osób ten film otworzy oczy jak w ogóle to przejdzie bo Watykan to siła.

:hahaha:
Ta jasne, o święta naiwności :P
Tyle już obrazoburczych filmów wyświetlano, które obrażają uczucia religijne i jakoś nie słychać o "otwieraniu oczu". Mam nadzieję, że nie piszesz tego z autopsji, bo co to za człowiek, któremu wystarczy film i to nawet nie dokumentalny, aby porzucić wiarę :shock:

Taka mała lekcja, którą człowiek powinien wynieść ze szkoły podstawowej:
Nazwy państw piszemy z dużej litery ;)

PS. Czy znasz filmy, które obrażają religię? Bo piszesz w taki sposób, jakby to miałby być pierwszy taki film na rynku :| .


Śr cze 20, 2012 18:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
Ja nawet nic nie chce wiedzieć o tym filmie.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr cze 20, 2012 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 30, 2011 21:48
Posty: 59
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
a skąd ty wiesz,że maryja była dziewicą?niech zgadnę,bo w biblii jest tak napisane tak jak że świat powstał parę tysięcy lat temu,a maryja została wciągnięta duszą i ciałem do nieba.Wkońcu ktoś stworzył film który zobrazuje ateistyczny punkt widzenia chodzi mi o " Całkowicie odrzuca w niej boskość Jezusa " co do gwałtu się nie wypowiadam,bo nie wiadomo jak zaszła w ciąży zobaczymy co reżyser dla nas przygotował później będziemy polemizować na temat tych wątków czy się mijały z prawdą czy były wymysłem/poglądem a nawet faktem.

_________________
If you do not understand science is a religion for you


Śr cze 20, 2012 19:05
Zobacz profil
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
malakaj napisał(a):
a skąd ty wiesz,że maryja była dziewicą?niech zgadnę,bo w biblii jest tak napisane tak jak że świat powstał parę tysięcy lat temu,a maryja została wciągnięta duszą i ciałem do nieba.

W mojej to nawet jest napisane, że Ją teleportowali.
malakaj napisał(a):
Wkońcu ktoś stworzył film który zobrazuje ateistyczny punkt widzenia

Dlatego już nie mogę się doczekać :)


Śr cze 20, 2012 19:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
A ja tego filmu nie obejrzę nigdy.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr cze 20, 2012 19:12
Zobacz profil
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
Obraz powstanie na podstawie książki.

Pytania:
1. Jak wiernie odda książkę?
2. Czy ktoś czytał książkę?


Śr cze 20, 2012 19:16
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
Już widzę co się będzie działo... :roll: Bedzie awantura na pół świata, co sie reżyser wtedy nachapie to jego :D

BTW - Iwona19, nie zrozum mnie źle, ale jesteś tak do bólu "poprawna" w kwestiach wiary że aż mam podejrzenia czy Ty tak na prawdę :P


Śr cze 20, 2012 19:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
Oczywiście, że jestem taka.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr cze 20, 2012 19:23
Zobacz profil
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
Film oparty jest na książce samego reżysera, która to książka nie cytuje żadnego poważnego uznanego w świecie badacza.

Tak nawiasem pisząc- to co to znowu za nowa definicja ateizmu malakaj, która polega na tym, że ateizm to już nie brak wiary, ale wiara w to, że Jezus nie miał nic z boskości, a więc wiara w to, że Jezus istniał? :shock:
Jak już to ten film obrazuje punkt widzenia religii muzułmańskiej, która odrzuca boskość Jezusa. Są jeszcze jakieś odłamy religijne, które również odrzucają, więc z całą pewnością ten film pokaże religijny punkt widzenia :D

malakaj napisał(a):
a skąd ty wiesz,że Maryja była dziewicą?niech zgadnę,bo w biblii jest tak napisane tak jak że świat powstał parę tysięcy lat temu,a maryja została wciągnięta duszą i ciałem do nieba.

Pudło. Maryję zapłodnili Obcy. Ten fakt pokazano w nowoczesnej aranżacji w serialu" Roswell: w kręgu tajemnic" . Serial ukazuje losy Maryi i Józka, a także trudności życiowe, a także pokazuje jak w końcu doszło do zapłodnienia.
Historią Maryji inspiruje się również saga Zmierzchu- Edward zapładnia Bellę. Jednakże autorka serii, aby nie zostać posądzoną o plagiat zamiast męskiego potomka daje córeczkę :twisted:

malakaj napisał(a):
później będziemy polemizować na temat tych wątków czy się mijały z prawdą czy były wymysłem/poglądem a nawet faktem.

No tak- reżyser będzie pierwszym człowiekiem na świecie, który pokaże fakty na temat życia Jezusa :brawo:
No, ale rozumiem że "fakty" rozumieć należy jak dane, które prezentuję powyżej :clever:


PS. Taka mała lekcja, którą człowiek powinien wynieść ze szkoły podstawowej:
Imiona piszemy z dużej litery ;)


Śr cze 20, 2012 19:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
Podejrzewam, że skoro Doda została skazana na grzywnę za "Napruci i palący zioła", to tak obrazoburczy film skończy się karą łagrów dla dystrybutora oraz nakazem pracy społecznej dla lokalnej parafii dla widzów.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr cze 20, 2012 19:42
Zobacz profil
Post Re: Coś dla ateistów/agnostyków :) :)
Iwona napisał(a):
Oczywiście, że jestem taka.


Czas pokaże :D


Śr cze 20, 2012 19:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL