Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 2:05



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona
 Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
quas napisał(a):
A co ja jako wyznawca mam wspólnego z tym że Ty odeszłeś od Boga czy go odrzuciłeś, albo zaszkodziłem religii bardziej niż ta ,,piosenkarka'', jak próbujesz tu pisać. Jeżli odeszłeś od religii i Boga bo zobaczyłeś niegrzecznego wyznawcę czy gorszącego kapłana, to może nie kieruj się czynami innych, a popatrz na swoje, i nie tłumacz swego odejścia od Boga czynami innych. Takim myśleniem to można nabawić się tylko depresji, bo w każdej wiekszej grupie ludzi (nawet małej) można znaleść osoby gorszące. Swoją drogą (wybacz jeżeli mylę się że jesteś ateistą, tak mi się coś obiło) wród ateistów też nie brakuje ludzi gorszących, wiec lekkim absurdem było by mówić, odchdzę od Boga bo ten katolik mi się nie podoba.

Nie rozumiesz postawy obrony najważniejszych wartości dla tych ludzi. Dla przykładu: gdyby ktoś miał publicznie obrażać Twoją własną matkę, ojca, rodzine, też byś protestował aby do tego nie dopuścić, a gdybyś wiedział że ta osoba publicznie obrażała Twoją matkę choćby na końcu świata, nie chciałbyś aby mogła to zrobić ponownie w Twoim własnym domu, mieście czy kraju. To proste. Matka Boska to Matka, a Bóg to Ojciec, Jezus jest jego synem, więc gdyby ktoś obrażał Twoją matkę publicznie też byś czuł się bardzo urażony, raczej się nie mylę prawda ??


To było takie luźne moje spostrzeżenie, jako osoby stojącej z boku, czyli nie będącej religijną ale też nie nastawioną anty. I jeżeli chodzi np. o religię katolicką, to wg mnie najbardziej obrażają i szkodzą jej księża dla których słowa Ewangelii nie wydają się mieć praktyczniejszego zastosowania ponad czytanie na mszach. Mógłbym dać tutaj dziesiątki linków na temat gorszącego zachowania duchownych. Także niektórzy wyznawcy danej religii potrafią skutecznie do niej zniechęcić, że wspomnę "obrońców Krzyża" czy pana Mikke, do tego dochodzą dziesiątki wiernych straszących bożą karą i wysyłających hurtem do "strasznego piekła".
A artyści jak to artyści, trzeba mieć do nich dystans.

_________________
pajacyk.pl


Śr lip 18, 2012 13:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Z tego, co widziałem na www.protestuj.pl wpisało się już jakieś 37 tys. osób.
Jest głęboki sens takich protestów - zniechęcają organizatorów. Pamiętam jak wpisywaliśmy się przeciwko Nergalowi w TV. Co prawda z programu go nie wyrzucili, ale więcej go już do niczego nie zaprosili.
Madonna sieje zło i zupełnie nie obchodzi mnie z jakiego powodu - czy dla kasy czy dla przyjemności. Żaden chrześcijanin nie powinien się na to godzić. Trzeba skończyć z akceptacją dla bluźnierstw i obrażania wiernych pod przykrywką "działań artystycznych".

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pt lip 20, 2012 21:28
Zobacz profil
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Qwerty2011 napisał(a):
Z tego, co widziałem na http://www.protestuj.pl wpisało się już jakieś 37 tys. osób.
Jest głęboki sens takich protestów - zniechęcają organizatorów. Pamiętam jak wpisywaliśmy się przeciwko Nergalowi w TV. Co prawda z programu go nie wyrzucili, ale więcej go już do niczego nie zaprosili.

Do drugiej edycji programu go nie wezmą bo takowej nie będzie. Z drugiej strony skoro ktoś płaci mu za bycie twarzą kampani reklamowej napoju energetycznego Demon, to znaczy, że tak źle sie on w społeczeństwie polskim nie kojarzy.

A organizatorów koncertów bardziej interesują te tysiące osób, które kupią bilet i przyjdą na taki koncert niż ci, którzy protestują albo go bojkotują chociaż tak czy siak by się na niego nie wybrali.
To nie zniechęca organizatorów, podejrzewam, ze wręcz zabiegali by o takie akcje, zawsze to jakas dodatkowa reklama.

Dlatego Nergal tak ładnie podziekował biskupom za te protesty ;)

A swoją drogą, zastanawia mnie niekiedy dlaczego tak wielu ludzi wypatruje zła nie tam gdzie ono faktycznie jest. Bo jesli koncerty Madonny czy Nergala to zło to jak nazwać czyny dokonywane przez morderców czy gwałcicieli.

Dlaczego ludzie tak chetnie jednoczą się przeciw wygłupom róznego rodzaju artystów a już obojętnie przechodzą na przykład obok wyrzucania ludzi na bruk, przemocy jakiej doświadczają najemcy prywatnych kamienic, które zarządca chce "oczyścić" by móc je sprzedać z zyskiem, albo wobec przesladowania słabszych członków swojej społeczności. Dlaczego takie oburzenie wywołuje fakt, że ktos powie coś "blużnierczego" ale juz mordestwo odbierane jest jako zwyczajny fakt z nagłówków prasowych i ekarnów telewizyjnych. Dlaczego w takich sprawach nie słychac głosów sprzeciwu liczonych w tysiącach?

Cóż, wysłanie petycji nie kosztuje ani nie wymaga zbyt wiele.


Pt lip 20, 2012 21:49
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Właśnie ogladam "Świat według Kiepskich", w odcinku tym Ferdek, pisze piosenki, nastepnie nagrywa je na kasetach i sprzedaje. W pewnym momencie odwiedzają go dwie przedstawicielki rady parafialnej by wyrazic swoje oburzenie z powodu piosenki pt "furmana kapłana" , która to piosenka uraziła ich uczucia.

Widac już taki los artysty :D


Pt lip 20, 2012 22:24
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Martyna92 napisał(a):
Do drugiej edycji programu go nie wezmą bo takowej nie będzie.

To już pewne? :( Podobał mi się ten program. Głównie ze względu na Nergala i jego drużynę.

Martyna92 napisał(a):
Dlaczego ludzie tak chetnie jednoczą się przeciw wygłupom róznego rodzaju artystów a już obojętnie przechodzą na przykład obok wyrzucania ludzi na bruk, przemocy jakiej doświadczają najemcy prywatnych kamienic, które zarządca chce "oczyścić" by móc je sprzedać z zyskiem (...)

Nie zarządca, tylko właściciel. Właściciel, któremu odbiera się prawo do dysponowania jego własnością :| Jeśli jestem właścicielką nieruchomości, to mam prawo wynajmować ją komu chcę, sprzedać kiedy chcę, i mam prawo czerpać z niej zyski. Nie jest moim celem utrzymywać jakichś ludzi, i jeszcze za nich płacić, jeśli oni tego nie robią (jak nie będę płacić, państwo zabierze mi moją własność) :-|
Popieram usuwanie takich ludzi. Nawet na bruk (nie moja sprawa). Mogli wyprowadzić się sami i znaleźć sobie inne lokum. Ja się nie zgadzam, by żyli oni moim kosztem :|
My z naszej nieruchomości bardzo długo nie mogliśmy pozbyć się niechcianych lokatorów, których nam państwo swego czasu wtryniło. Efekt - lokatorzy żyli sobie wygodnie pokrywając wyłącznie koszta (żadnego dochodu z tego nie było), a członkowie rodziny z racji braku lokum we własnym domu, musieli płacić za wynajem obcym ludziom :|
Zastanawiałam się jakiś czas temu nad zainwestowaniem w nieruchomości. Wynajem dla zysku, dla dochodu, żeby móc z tego po części żyć. Ale dopóki prawo się nie zmieni i nie zacznie chronić własności prywatnej, nie zamierzam wpakować się w wielkie <censored> :| Nie stać mnie na ewentualne utrzymywanie pasożytów :-|


Koncert Madonny jak najbardziej powinien się odbyć. Jak i każdy inny. Bez dwóch zdań.


Pt lip 20, 2012 22:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Temat dotyczy koncertu Madonny - przenieście się ze swoją dyskusją na jakieś forum nieruchomości.
Dla mnie argument: "Nie protestujmy przeciwko bluźnierstwom, bo jest tyle innego zła dookoła" jest niedorzeczny. Przecież nie mówię, że mamy tylko protestować przeciwko Madonnie i nic więcej pożytecznego w życiu nie robić.
Bluźnierstwo to zło, którego "smrodek" przenosi się na wszystko inne. Akceptując takie wybryki, zgadzamy się na to, żeby odoru zła było na świecie więcej.
I tyle!
Jesteś chrześcijaninem - nie możesz obojętnie patrzeć jak lżą Twojego Boga i Nauczyciela.
Proste?

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


N lip 22, 2012 8:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Ludzie!! Rozwalacie ten temat!
1/3 dyskusji jest o problemach lokatorskich - może ważnych, ale nie w tym miejscu!

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


N lip 22, 2012 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2012 9:21
Posty: 90
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Qwerty2011 napisał(a):
Ludzie!! Rozwalacie ten temat!
1/3 dyskusji jest o problemach lokatorskich - może ważnych, ale nie w tym miejscu!


Co tu dużo mówić koncert Madonny i tak odbędzie się na narodowym który musi na siebie zarabiać.


N lip 22, 2012 11:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
pająk napisał(a):
Qwerty2011 napisał(a):
Ludzie!! Rozwalacie ten temat!
1/3 dyskusji jest o problemach lokatorskich - może ważnych, ale nie w tym miejscu!


Co tu dużo mówić koncert Madonny i tak odbędzie się na narodowym który musi na siebie zarabiać.


"Umywam ręce" - rzekł Piłat...

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


N lip 22, 2012 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Temat dotyczący kwestii kamienicy - właściciela i lokatorów został wydzielony:

viewtopic.php?f=37&t=31904

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


N lip 22, 2012 23:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
zasadniczo skuli tam jednego teledysku i portretów, na których z tego co pamiętam ją stylizowano na Matkę Bożą nie robiłbym z niej jakiejś wielkiej bluźnierczyni.
Mnie ten koncert nie przeszkadza, ale też nie interesuje szczególnie. Lubię kilka piosenek, ale raczej z tych starych. Nie moje klimaty.


Wt lip 24, 2012 13:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Uważam ,że problem tkwi w tym jak ta osoba siebie nazwała, o czym śpiewa,jak żyje i w jaki sposób doszła do popularności. Na Narodowym, czemu nie?


Śr lip 25, 2012 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
To ciekawe, ale ona naprawdę ma na imię Madonna. Jej mama też. Pobożna włoska rodzina, a południowcy nie mają imiennego tabu :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Madonna_%28piosenkarka%29


Cz lip 26, 2012 4:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
Mam wrażenie, że dzisiejszym katolikom zbyt często jest już "wszystko jedno". Parodia ukrzyżowania na scenie, publiczne niszczenie Biblii, satanista w mediach, niesmaczne parady gejowskie i wiele innych.
Do wszystkiego jak widać można się przyzwyczaić. Niedługo zdejmą krzyże w szkołach i innych publicznych miejscach i co powie na to katolik? Uśmiechnie się półgębkiem i nieśmiało bąknie: "noo wydaje mi się, że nie przeszkadzał, ale z drugiej strony przecież wszyscy mamy Boga w sercu i to wystarczy..."
Zło pleni się dookoła i nie zna wyrozumiałości ani odpoczynku. A my jesteśmy tacy dla niego dobrzy i tacy bezsilni...Rozmemłaliśmy się w tym świecie wolności...
Mało komu chce się wysilić i jasno zaprotestować, wyrazić swoje chrześcijańskie zdanie (jeśli je jeszcze ma), bo mnie wyśmieją, bo to nie moja sprawa, bo mnie wezmą za fanatyka, bo świat już taki jest i go nie zmienię.
Kto ma zmieniać świat na lepszy jak nie chrześcijanie swoim "módl się i pracuj"?? Czy my jeszcze kochamy swojego Jezusa?

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Cz lip 26, 2012 8:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Koncert Madonny - czy powinien się odbyć na Narodowym?
gacjan napisał(a):
To ciekawe, ale ona naprawdę ma na imię Madonna.


Haha, no tak, spojrzałem ponownie na pierwszą stronę a tam Madonna w cudzysłowie, w linkowanym proteście zresztą też. Ech, ignorancja...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lip 26, 2012 8:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL