Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Audycja w Radiu Maryja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Audycja w Radiu Maryja
Sam sobie nie wierzę, ale postanowiłem napisać coś dobrego nt. Radia Maryja. Słyszałem dziś audycję dla małżonków. Nastawiłem się na jakieś bzdury o chrześciajńskiej miłości ratującej każde małżeństwo o ile tylko dostatecznie się modli. Tymczasem ku mojemu zdziwieniu wysłuchałem niezwykle mądrej audycji prowadzonej przez profesjonalistów-psychologów, którą tylko mogę polecić. Co najważniejsze, wypowiadali się oni na temat pewnych spraw w sposób odmienny od tego, jak to czyni wielu nawiedzonych katolików łącznie z księżmi, szczególnie w małych miejscowościach. Przykładowo: namawiali jednoznacznie, aby żona, która doznaje przemocy ze strony męża (nawet nie fizycznej, tylko slownej i finansowej) zgłosiła sprawę odpowiednim instytucjom, aby nie bała się tego. Twierdzili, że czasami wyrazem chrześcijańskiej miłości jest wystawienie walizek i że Kościół uznaje instytucję separacji, stąd nie ma sensu wspólne życie w małżeństwie bez miłości. Aż nie chciało mi się wierzyć, że słyszę to w RM. Czułem, że ich wizja katolickiego małżeństwa jest całkowicie odmienna od bredni wypowiadanych również na tym forum jak to (za Biblią) kobieta powinna być posłuszna mężowi. Jeżeli w ten sposób wyglądałoby kształtowanie opinii przez RM to mogłoby to być bardzo pożyteczne medium. Szkoda, że zaraz po audycji przytoczyli fragmenty tekstów z "jutrzejszgo Naszego Dziennika", jak zwykle pełne chrześcijańskiej miłości w wydaniu radiomaryjnym.
Ale audycję polecam!


Śr paź 03, 2012 1:34
Zobacz profil
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Cieszę się, atheist, że postanowiłeś podzielić się pozytywnymi przemyśleniami. To, co zobaczyłeś (mówiąc w przenośni, oczywiście) podczas słuchania tej audycji, jest właśnie prawdziwym chrześcijaństwem.


Śr paź 03, 2012 4:59
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
atheist napisał(a):
Sam sobie nie wierzę, ale postanowiłem napisać coś dobrego nt. Radia Maryja. Słyszałem dziś audycję dla małżonków. Nastawiłem się na jakieś bzdury o chrześciajńskiej miłości ratującej każde małżeństwo o ile tylko dostatecznie się modli. Tymczasem ku mojemu zdziwieniu wysłuchałem niezwykle mądrej audycji prowadzonej przez profesjonalistów-psychologów, którą tylko mogę polecić. Co najważniejsze, wypowiadali się oni na temat pewnych spraw w sposób odmienny od tego, jak to czyni wielu nawiedzonych katolików łącznie z księżmi, szczególnie w małych miejscowościach. Przykładowo: namawiali jednoznacznie, aby żona, która doznaje przemocy ze strony męża (nawet nie fizycznej, tylko slownej i finansowej) zgłosiła sprawę odpowiednim instytucjom, aby nie bała się tego. Twierdzili, że czasami wyrazem chrześcijańskiej miłości jest wystawienie walizek i że Kościół uznaje instytucję separacji, stąd nie ma sensu wspólne życie w małżeństwie bez miłości. Aż nie chciało mi się wierzyć, że słyszę to w RM. Czułem, że ich wizja katolickiego małżeństwa jest całkowicie odmienna od bredni wypowiadanych również na tym forum jak to (za Biblią) kobieta powinna być posłuszna mężowi. Jeżeli w ten sposób wyglądałoby kształtowanie opinii przez RM to mogłoby to być bardzo pożyteczne medium. Szkoda, że zaraz po audycji przytoczyli fragmenty tekstów z "jutrzejszgo Naszego Dziennika", jak zwykle pełne chrześcijańskiej miłości w wydaniu radiomaryjnym.
Ale audycję polecam!

W RM znajdziesz wiele mądrych, pożytecznych audycji, debat - byle nie z pogranicza polityki.
Ale mnóstwo wypowiedzi o. Rydzyka to masakra, częst wymijająca się z nauką Kościoła.


Śr paź 03, 2012 7:17
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Atheist, cieszę się, że odnalazłeś coś dobrego i wartościowego dla siebie w Radiu Maryja.
To Radio da się ocenić rzetelnie tylko wtedy, gdy się je posłucha odpowiednią ilość czasu.
Osoby które na radio plują, najczęściej w ogóle, lub prawie w ogóle radia nie słuchają.
Audycje społeczno - polityczne w radiu są bardzo interesujące, pamiętam jak zaczynałem słuchać radia, to po prostu mnie przyciągały jak magnes :)

Dawniej denerwowała amatorszczyzna realizacyjna w programach na żywo. Dziś redakcja okrzepła i została zasilona przez dobrze wykształconych młodych absolwentów wyższych uczelni, w tym Wyzszej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr paź 03, 2012 7:56
Zobacz profil
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Audycje o spustoszeniach duchowych dokonywanych przez okultyzm i ezoterykę też przyciągają Cie jak magnes? :D


Śr paź 03, 2012 8:25
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Kto jest Panem Świata i Wszechświata, Alus?

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr paź 03, 2012 8:27
Zobacz profil
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
atheist,
Kosciol zezwala na separacje małżonków w sytuacji przemocy, nawet tylko słownej czy innego poniżania.
nic w tym nowego.
natomiast zona powinna być posłuszna dobremu i mądremu mężowi,
ale nie głupiemu chamowi...a tacy tez się niestety zdarzają.

to ty interpretujesz Pismo Sw. w sposób sztywny, a nie Kościół.
poza wszystkim, chwali ci się fakt, ze słuchasz Radia Maryja ;-)


Śr paź 03, 2012 8:36
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Radio Maryja jest anteną dla bardzo różnych przekonań, choć niewątpliwie jest to radio katolickie.
Są tam audycje dla każdego, dla dzieci, dla gospodyń domowych, dla kobiet i dla mężczyzn, dla młodzieży, są liczne audycje liturgiczne, msze święte, modlitwy, są też audycje społeczne i polityczne.

Jestem pełen uznania dla kierownictwa radia, które z dość nieciekawego ongiś radyjka potrafiło stworzyć radio wszechstronne, z zachowaniem określonej, katolickiej linii programowej.
Wielka szkoda, że brakuje nad naszym forum takiej, pełnej miłości, opieki, która dokonałaby takiej metamorfozy u nas. Może to się kiedyś zmieni?

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr paź 03, 2012 8:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
homo_homini_canis_est napisał(a):
(...) Jestem pełen uznania dla kierownictwa radia, które z dość nieciekawego ongiś radyjka potrafiło stworzyć radio wszechstronne, z zachowaniem określonej, katolickiej linii programowej.
(...)

Czasami nie rozumiem ichniej teologii. Dziś w pięciominutówce studenckiej o godz. 16:00 można było usłyszeć, że "Studenci udadzą się do pobliskiego Górska, gdzie został uprowadzony ks. Jerzy Popiełuszko.Tam zostanie odprawiona Msza św. upamiętniająca to wydarzenie.
Czyli Msza św. jako "Akademia ku czci"?


Wt paź 16, 2012 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Dziś odbyło się spotkanie Rodziny Radia Maryja w Krzeszowie. Było transmitowane przez Radio Maryja. Można było usłyszeć góralskie przyśpiewki, jako pieśni dziękczynienia po Komunii św.
Czy to nie przesada w wykorzystywaniu liturgii dla propagowania folkloru ;/


Pn cze 17, 2013 22:13
Zobacz profil
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
ratio napisał(a):
Dziś odbyło się spotkanie Rodziny Radia Maryja w Krzeszowie. Było transmitowane przez Radio Maryja. Można było usłyszeć góralskie przyśpiewki, jako pieśni dziękczynienia po Komunii św.
Czy to nie przesada w wykorzystywaniu liturgii dla propagowania folkloru ;/

Oczywiście, że to nie przesada. To była piękna uroczystość transmitowana była również w telewizji Trwam.


Wt cze 18, 2013 11:36

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
homo_homini_canis_est napisał(a):
Radio Maryja jest anteną dla bardzo różnych przekonań, choć niewątpliwie jest to radio katolickie.


Od kiedy? Czyżbym przespał jakieś istotne zmiany?
Nic mi nie wiadomo o tym, aby było ono "anteną dla różnych przekonań". Nawet wiadomości z życia Kościoła są w RM mocno cenzurowane (np. z zasady nie mówi się o pewnych ruchach kościelnych, nawet gdy na Jasnej górze zbierze się 100.000 ludzi z danego ruchu), a asystenta kościelnego Radyjo nie miało, więc de iure nie miało prawa określać się jako "katolickie".

Nie jestem skłonny do potępiania Radyja z zasady, ale trzymajmy się faktów. O ile audycje z okolic życia rodzinnego oraz katechezy zawsze były ciekawe i wartościowe, to reszta... lepiej spuścić kurtynę milczenia...


Wt cze 18, 2013 13:01
Zobacz profil
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
BlueDraco napisał(a):
homo_homini_canis_est napisał(a):
Radio Maryja jest anteną dla bardzo różnych przekonań, choć niewątpliwie jest to radio katolickie.


Od kiedy? Czyżbym przespał jakieś istotne zmiany?
Nic mi nie wiadomo o tym, aby było ono "anteną dla różnych przekonań". Nawet wiadomości z życia Kościoła są w RM mocno cenzurowane (np. z zasady nie mówi się o pewnych ruchach kościelnych, nawet gdy na Jasnej górze zbierze się 100.000 ludzi z danego ruchu), a asystenta kościelnego Radyjo nie miało, więc de iure nie miało prawa określać się jako "katolickie".

Nie jestem skłonny do potępiania Radyja z zasady, ale trzymajmy się faktów. O ile audycje z okolic życia rodzinnego oraz katechezy zawsze były ciekawe i wartościowe, to reszta... lepiej spuścić kurtynę milczenia...

Piszecie o różnych radiach, o Radiu Maryja i jakimś Radyju, którego ja np. nie znam.


Wt cze 18, 2013 15:42

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
atheist napisał(a):
Sam sobie nie wierzę, ale postanowiłem napisać coś dobrego nt. Radia Maryja. Ale audycję polecam!

Ja też nie wierzę, ale z tego co napisałeś, audycja rzeczywiście godna polecenia. ;)


Pt cze 21, 2013 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
nie słucham Radia Maryja, ale to dlatego, że w zasadzie nie słucham radia - żona słucha w domu, więc bywam zmuszony, albo w aucie (to Radio eM głównie leci), ale rzadko - wolę własną muzykę głównie, a publicystykę wolę czytać. Natomiast mogę na pewnych podstawach (strony internetowe, a także jednak sporadyczne słuchanie różnych radiów) - Radio Maryja wydaje mi się być porządnym radiem, które propaguje wiele pozytywnych wartości, no a może 15-20% rzeczy tam przeszkadzają. W porównaniu z RMFem, Zetką, czy innym chłamem więc statystyka wychodzi mocno na korzyść tego Radia. Może i nawet z Trójką (tam trzeba sprawdzić, ile procent czasu ma Anna Gacek, każde jej pojawienie się to chłam z definicji) mogliby rywalizować, oczywiście biorąc pod uwagę grupę docelową jaką są osoby szukające w radiu modlitwy, audycji religijnych itd.
A jeśli BlueDraco pisze, o bojkocie neokatechumenatu to mogę tylko przyklasnąć :)


Wt cze 25, 2013 9:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL