Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 16:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Taniec brzucha 
Autor Wiadomość
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Cytuj:
Nie wydaje się zatem, by ten fragment nauczania Tomasza mógł być rzetelnym argumentem w dyskusji na temat początku bytu ludzkiego. Argument taki nie uwzględnia bowiem, ani kontekstu w jakim powstało nauczanie Tomasza, ani całej jego doktryny filozoficznej i moralnej. Tomasz wypowiada się na temat początku bycia człowieka nie przy okazji dyskusji etycznej nad możliwością zabicia płodu, ale w kontekście nauki o rządach Bożych w świecie. W swoich poglądach korzysta z ówczesnej wiedzy biologicznej, która opierała się wtedy przede wszystkim na autorytecie Arystotelesa i jego komentatorów, zwłaszcza arabskich (Avicenna). Chodzi mu przede wszystkim, aby wyakcentować fakt, że dusza ludzka nie jest skutkiem biologicznego rozwoju embrionu, ale jest stwarzana bezpośrednio przez Boga. Polemizuje w ten sposób z wieloma naukowcami, którzy przyjmowali naturalne pochodzenie duszy ludzkiej, która miałaby się pojawiać w człowieku, jako naturalny efekt rozwoju płodu ludzkiego wedle wspominanego już porządku. Nie wnikając w „biologiczne” szczegóły nauki Arystotelesa, akceptuje jej zasadniczy rys. Nie koncentruje się przy tym na rzekomym fakcie przechodzenia embrionu przez etapy „przedludzkiego” rozwoju, ale na bezpośrednim akcie stwórczym Boga powołującym do istnienia ludzką duszę. Dlatego, w przeciwieństwie do Arystotelesa, nie określa czasowo ram wspominanego rozwoju, co pozwala komentować jego myśl zgodnie z całą jego nauką.

Dlatego powiem powtarzasz za innymi bzdury .Natomiast jakie głupoty pisał św. Jana de Vianney . czekam . :3majsie:


Cz paź 18, 2012 18:05
Post Re: TANIEC BRZUCHA
A skąd wytrzasnąłes te wypowiedź, czyje to autorstwo?

A gdzie Jan de Vianney nie miał racji to już raz napisałem i powtarzac sie nie będę.
Podałem także przykład zmiany poglądów w temacie chociażby aktorów.

Oczywiscie wolałes tego nie zauważyć....aha, a co z tymi współpracownikami diabła bioenergoterapeutami, których tak bronisz, a którzy w tamtych czasach marnie kończyli.


Cz paź 18, 2012 18:16
Post Re: TANIEC BRZUCHA
humalog
Cytuj:
Mimo szacunku do św. Jana de Vianney i jego światobliwego życia....nie wszystko co powiedział jest prawda objawioną i niezaprzeczalną. To samo dotyczy innych świetych, którzy egzystując jeszcze na ziemskim padole czasem głupstwa pisywali niemożebne.

przyjaclielu czas stanąć na wysokości zadania i tak po kolei o tych głupstwach . Z zainteresowaniem poczytam co głupiego pisała św teresa od Jezusa (którą czytam i staram się zgłębić )
Dlatego zacząłeś od św. Jana de Vianney i teraz czekam jakie głupoty wypisywał .Tylko konkretnie .
Trochę tych świętych jest , ale mamy czas . ;)


Cz paź 18, 2012 18:30
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Zaczekam az ty staniesz na wysokości zadania i odniesiesz sie do tego co ja napisałem.
Nie stosuj wobec mnie swoich cwaniackich sztuczek, jakie stosujesz cały czas w momencie gdy racja nie jest po Twojej stronie.

Tak więc zupełnie nie licze na Twoja "wysokość"....bo ze wzgledu na wiek trudno mi sie tak nisko schylac by ja dojrzeć.


Cz paź 18, 2012 18:40
Post Re: TANIEC BRZUCHA
humalog
Cytuj:
Mimo szacunku do św. Jana de Vianney i jego światobliwego życia....nie wszystko co powiedział jest prawda objawioną i niezaprzeczalną. To samo dotyczy innych świetych, którzy egzystując jeszcze na ziemskim padole czasem głupstwa pisywali niemożebne.

To twoje słowa i chodzi tylko o to abyś dał przykłady
1 św. Jana de Vianney - jakie głupoty wypisywał
2 św teresa od Jezusa jakie głupoty wypieywała
3 inni święci i którzy wypisywali głupoty (i jakie)
Tylko tyle .Nie marudż tylko zabieraj się za pisanie . Czas ucieka . :ziew:


Cz paź 18, 2012 19:07
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Wydrukuj sobie mój poprzedni post....czytaj go tak z 10 razy dziennie.
Byc może za kilka lat pojmiesz co napisałem....po kilku kolejnych latach napiszesz odpowiedź.....

Wtedy dopiero bedziemy w stanie dyskutowac dalej.

Przykro mi, ze należysz do tych którym wiele czasu zajmuje pojmowanie słowa pisanego....pewnie bioenergoterapia nie zadziałała :D


Cz paź 18, 2012 19:18
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Ja bym proponowała, by jednak zamiast opierać się na wątpliwych informacjach dot. bellydance oraz "pokrewnych" (np. tribal, który jest moją pasją:) ), wcześniej swoje wiadomości nieco uzupełnić, zwłaszcza pod względem historycznym, bez urazy dla nikogo:) Ze swojej strony mogę polecić świetną bazę inf, jaką jest witryna http://www.belly-dance.pl/ i zamieszczone tam forum.
Jeśli chodzi o sam taniec, warto pamiętać, że termin taniec brzucha (czy anglojęzyczny) bellydance jest swoistym "workiem", do którego wrzuca się masę odmian i rodzajów, jeden drugiemu nierówny:) To, że przeciętnemu zjadaczowi chleba bd kojarzy się ze stylem spopularyzowanym przez kairskie kluby nocne kilkadziesiąt lat temu, nie oznacza, że mamy automatycznie przyjąć taką perspektywę dla np. zawodów bd w Turcji w kategorii dziecięcej. Ostatecznie to nikt o zdrowych zmysłach nie uznaje polskich tańców ludowych za bardzo erotyczne, choć w istocie niektóre wraz z towarzyszącymi sytuacjami oraz kontekstowymi pieśniami są bardziej erotyczne w swym wyrazie od dzieciaków, wywijających biodrami, tylko trzeba łapać o co chodzi w takim pojeniu koników na przykład:) Będziecie bardzo zdziwieni jak poszukacie sobie informacji o pochodzeniu takiego czy innego stylu:)

Polecam krótki filmik Language of Life, zrealizowany przy okazji Pangea Day przez jedną z moich ulubonych tancerek, która dość swobodnie posługuje się wieloma stylami w ramach bd czy tribalu, jednocześnie świetnie komponuje je z innymi - Isidorę Bushkovski. Izzy obrazuje w nim swoją pracę, ale przez pryzmat ludzi z którymi pracuje i Tańczy.

http://www.youtube.com/watch?v=HncFKRlFcz4

PS. Same występy tej pani też polecam:)


Cz paź 18, 2012 19:52
Post Re: TANIEC BRZUCHA
humalog
Cytuj:
Wydrukuj sobie mój poprzedni post....czytaj go tak z 10 razy dziennie.
Byc może za kilka lat pojmiesz co napisałem....po kilku kolejnych latach napiszesz odpowiedź.....

Wtedy dopiero bedziemy w stanie dyskutowac dalej.

Przykro mi, ze należysz do tych którym wiele czasu zajmuje pojmowanie słowa pisanego....pewnie bioenergoterapia nie zadziałała

Pewno masz rację , ale mi chodzi tylko o to abyś odpowiedział na te pytania
trup napisał
Cytuj:
To twoje słowa i chodzi tylko o to abyś dał przykłady
1 św. Jana de Vianney - jakie głupoty wypisywał
2 św teresa od Jezusa jakie głupoty wypieywała
3 inni święci i którzy wypisywali głupoty (i jakie)
Tylko tyle .Nie marudż tylko zabieraj się za pisanie . Czas ucieka .

Dlatego nie zachowuj sie jak szczeniak , który młócąc rękoma mówi , że umie się bić . Odpowiedz . ;)


Cz paź 18, 2012 20:21
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Szczeniackie to sa na razie Twoje uniki i uporczywe zmiany watków.

Nie doniosłes sie do moich postów, podałes jakis cytat niewiadomego autorstwa i niewiadomego pochodzenia....za to wymieniłes kilka nazwisk swietych i chcesz bym sie odniósł akurat do nich.

Otóż do Vianneya sie juz odniosłem....pisząc, że bezsensowna była jego teoria o straszliwym zagrożeniu tańcem.
Podałem również przykład Tomasza z Akwinu

No to podam ci głupoty jakie pisał np. św Augustyn:
"Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie.”

św Chryzostom:
„Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn.”

św Ambroży:
" Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.”

...możnaby jeszcze więcej takich kwiatków dowodzących, ze nie wszystko co kiedyś świeci uważali za prawdę jest nia dzisiaj, wymienić, ale po co? Po to by zaspokoić Twoje ego?

A teraz pokaz żes facet, a nie same spodnie i zacznij sie odnosić do moich postów.
W innym przypadku zaczne podejrzewać, że cierpisz na niepełnosprawnośc intelektualna w stopniu znacznym :) (przy okazji sprawdź jak brzmi dawniejsza nazwa tego zaburzenia).


Cz paź 18, 2012 20:55
Post Re: TANIEC BRZUCHA
humalog
Cytuj:
Szczeniackie to sa na razie Twoje uniki i uporczywe zmiany watków.

proszę o przykład .
Zaczniemy rozbierać po kolei jak leci .Rozbierzemy każde słowo - dlatego zaczniemy od pierwszego zdania - twoje słowa odnośnie moich uników i zmian wątków .Już zacieram ręce - bo ty tak jak alus rzucić jakiś ogólnik i ślizg dalej - a tu potrzeba ten ogólnik podeprzeć czymś .Dlatego nie żałuj sobie i rzucaj przykładami . :boks:


Cz paź 18, 2012 21:17
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Aha, znaczy się macie ochotę się popstrzykać, jak wnioskuję z wymiany
postów na tej stronie? Jedynie Breta odpowiedziała w temacie, a chłopaki
machają szabelkami ile wlezie. Może byście się tak do Wzajemnych uwag
przenieśli?


Cz paź 18, 2012 21:22
Post Re: TANIEC BRZUCHA
trup napisał(a):
humalog
Cytuj:
Szczeniackie to sa na razie Twoje uniki i uporczywe zmiany watków.

proszę o przykład .
Zaczniemy rozbierać po kolei jak leci .Rozbierzemy każde słowo - dlatego zaczniemy od pierwszego zdania - twoje słowa odnośnie moich uników i zmian wątków .Już zacieram ręce - bo ty tak jak alus rzucić jakiś ogólnik i ślizg dalej - a tu potrzeba ten ogólnik podeprzeć czymś .Dlatego nie żałuj sobie i rzucaj przykładami . :boks:

Podeprzeć jakąś anonimową wypowiedzią, jak Ty to czynisz ...baaaardzo merytoryczna dysputa :brawo:
Najchętniej dyskutuje Ci się o niskim poziomie intelektualnym innych, którzy nie podzielają Twoich poglądów.


Cz paź 18, 2012 21:27
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Droga alus co tak póżno -
Cytuj:
Najchętniej dyskutuje Ci się o niskim poziomie intelektualnym innych, którzy nie podzielają Twoich poglądów.

a o kim mowa bo nie wiem .
Cytuj:
Podeprzeć jakąś anonimową wypowiedzią, jak Ty to czynisz ...baaaardzo merytoryczna dysputa

nie można inaczej się odnieść do ewidentnego powtarzania głupot .
humalog
Cytuj:
Idąc twoim tokiem rozumowania, należałoby przyjąc wszystko co kiedys napisano, a tym samym należałoby zrewidować współczesne spojrzenie Koscioła na aborcję.

a to jest właśnie bezrozumne powtarzanie i ujmowanie tematu .Chciało by się rzec w coś trza uderzyć zawsze to może odnieść jakiś skutek .A to jest właśnie głupota . ;)


Cz paź 18, 2012 22:42
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Przegladam ten watek jako bodajze piaty w kolejnosci zaraz po Marsz "OBUDŹ SIĘ POLSKO" 29.09.2012 czy Komunia Św. Na stojąco czy klęcząco? i jedno co mi sie rzuca w oczy to to, ze ci katolicy ciagle sie miedzy soba o cos kłóca, ciagle jakies spory ze soba prowadzą...

To co ten Jezus wyprawia ze swoimi wyznawcami jest doprawdy zatrważajace. :-?


Pt paź 19, 2012 0:01
Post Re: TANIEC BRZUCHA
To tylko spokojna i rzeczowa wymiana poglądów pomiędzy ludżmi - ilu z nich jest katolikami to już insza inszość .
Cytuj:
To co ten Jezus wyprawia ze swoimi wyznawcami jest doprawdy zatrważajace.

to jest nic w porównaniu do tego co mówił .Dlatego poczytaj co mówił . :spoko:


Pt paź 19, 2012 1:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL