Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
 Będzie jedność? 
Autor Wiadomość
Post Re: Będzie jedność?
Pełna i absolutna jednośc nastapi dopiero po powtórnym przyjściu Chrystusa. Nie widze najmniejszych szans by stało sie to dopóty, dopóki Zły działa.

Tak wiec o pełna jedność pozostaje nam sie modlic, az do skończenia świata.

Piszecie, ze dzieli nas z Prawosławnymi dogmat o nieomylności.....chwila, chwila! Nawet gdyby tego dogmatu nie było to wątpie by Prawosławni uznali, ze decydujace i ostateczne zdanie ma biskup Rzymu, ze to on obsadza stolice biskupie itp. itd.


N lis 25, 2012 20:21
Post Re: Będzie jedność?
Cytuj:
O jakim rozmywaniu mówisz? Może poczytaj sobie dokumenty soborowe. Bractwo Piusa też powstało w wyniku pychy ludzkiej, a nie rozmywania nauki katolickiej na SWII.


Nie wiem co miał na mysli sharp, ale dla mnie rozmywanie SWII to nie tylko Bractwo Piusa X.....gorsze jest to czego dopuszczaja sie niektórzy księża, powołując sie na Sobór.
W Polsce nie jest jeszcze tak źle, ale na zachodzie to woła o pomste do nieba.
Drastycznym przykładem moga być puste konfesjonały lub ich całkowity brak.
O niszczeniu i degenerowaniu Eucharystii totalnym olewaniu wszelkich Instrukcji wydanych przez Rzym to mozna by wielostronicowe elaboraty pisać.

Pełna jednośc w tym swiecie jest tak realna jak prawdziwy komunizm.....mżonki.


N lis 25, 2012 20:29

Dołączył(a): N lis 25, 2012 20:31
Posty: 45
Post Re: Będzie jedność?
Helenka napisał(a):
I jak to właściwie jest? Dzieli nas wiele czy niewiele z prawosławnymi? A może przedstawiciel Konstantynopola metropolita Jan (Zizioulas) to heretyk? ;-) A więc jedność czy Atos?
http://info.wiara.pl/doc/1370761.Dialog ... ski-finalu

http://www.youtube.com/watch?v=AMf97QoJhXs


N lis 25, 2012 20:35
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
humalog napisał(a):
Pełna i absolutna jednośc nastapi dopiero po powtórnym przyjściu Chrystusa. Nie widze najmniejszych szans by stało sie to dopóty, dopóki Zły działa.

Rozłam ma raptem ok. 1000 lat, dajmy coś zrobić następnym pokoleniom. Mają na to co najmniej miliard lat, chyba że wcześniej rozwalą naszą planetę.


N lis 25, 2012 20:43
Post Re: Będzie jedność?
arzachel napisał(a):
humalog napisał(a):
Pełna i absolutna jednośc nastapi dopiero po powtórnym przyjściu Chrystusa. Nie widze najmniejszych szans by stało sie to dopóty, dopóki Zły działa.

Rozłam ma raptem ok. 1000 lat, dajmy coś zrobić następnym pokoleniom. Mają na to co najmniej miliard lat, chyba że wcześniej rozwalą naszą planetę.


A chrześcijaństwo raptem 2000 lat :)
No to jakby tak przyjąć, ze swiat jeszcze potrwa miliard lat....to do jedności dojdzie tak gdzies ok
500 000 000 roku i to pewnie bedzie 05 Maja :D

Zreszta to i tak pikuś wobec wieczności.....


N lis 25, 2012 20:49
Post Re: Będzie jedność?

Konia z rzędem temu kto rozgryzie Autokefalię :) Patriarcha Atenagoras I i papież Paweł VI zdjęli z siebie ekskomuniki i rozpoczęli współpracę w celu przyszłego zjednoczenia Kościołów katolickiego i prawosławnego. Ale niestety, takich Atosów (prawosławie albo śmierć, co i w Hajnówce swego czasu widniało) w prawosławiu jest więcej. Jednak ja wierzę Chrystusowi, który powiedział, że powstanie jeden pasterz i jedna owczarnia, chociaż tak bardzo brakuje miłości. Pycha powoduje, że nie można się dogadać. Jakoś ani Jan Paweł I, Jan Paweł II ani Benedykt XVI nikogo z prawoslawnych patriarchów nie obłożyli ekskomuniką, a odwrotnie i owszem.
"Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie! Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli.
Napięcie między "duchem" a "ciałem". Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa. Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą. Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa. A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.
" (Ga 5,13-26)
humalog napisał(a):
No to jakby tak przyjąć, ze swiat jeszcze potrwa miliard lat.

No coś Ty!!!! Przecież 21 grudnia tegoż roku będzie koniec świata :rotfl2:


N lis 25, 2012 21:01
Post Re: Będzie jedność?
Cytuj:
No coś Ty!!!! Przecież 21 grudnia tegoż roku będzie koniec świata



Wiem :( Kupiłem już make, sól, olej, jajka i duuuuużo kratofli. Bedziemy sie plackami ziemniacznymi zywić, przez te TRZY dni.......no a 24 to bedzie Wigilia to sie na karpia, kapuste z grochem i makówki przeciepniemy.....co ja gadam...co ja gadam.....

:mrgreen: :mrgreen:


N lis 25, 2012 21:07
Post Re: Będzie jedność?
humalog napisał(a):
Wiem Kupiłem już make, sól, olej, jajka i duuuuużo kratofli. Bedziemy sie plackami ziemniacznymi zywić, przez te TRZY dni.......no a 24 to bedzie Wigilia to sie na karpia, kapuste z grochem i makówki przeciepniemy.....co ja gadam...co ja gadam.....

A po co Ci żarcie na koniec świata??? :D O jakich trzech dniach mówisz??? Jaka Wigilia??? Koniec to koniec. Lepiej idź na jakąś imprę i się zabaw, dopóki żyjesz. Szkoda pieniędzy na pyry, chociaż są tanie :lol:


N lis 25, 2012 21:12

Dołączył(a): N lis 25, 2012 20:31
Posty: 45
Post Re: Będzie jedność?
Helenka napisał(a):
Patriarcha Atenagoras I i papież Paweł VI zdjęli z siebie ekskomuniki i rozpoczęli współpracę w celu przyszłego zjednoczenia Kościołów katolickiego i prawosławnego.

I oby zgodnie z pragnieniem patriarchy Atenagorasa katolicy powrócili do świętej i zbawiennej wiary Cerkwi Prawosławnej :) . Tego życzę sobie i innym.

Pozdrawiam


N lis 25, 2012 21:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Będzie jedność?
Orient napisał(a):
Helenka napisał(a):
Patriarcha Atenagoras I i papież Paweł VI zdjęli z siebie ekskomuniki i rozpoczęli współpracę w celu przyszłego zjednoczenia Kościołów katolickiego i prawosławnego.

I oby zgodnie z pragnieniem patriarchy Atenagorasa katolicy powrócili do świętej i zbawiennej wiary Cerkwi Prawosławnej :) . Tego życzę sobie i innym.


Amen.


N lis 25, 2012 21:58
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
Orient napisał(a):
I oby zgodnie z pragnieniem patriarchy Atenagorasa katolicy powrócili do świętej i zbawiennej wiary Cerkwi Prawosławnej . Tego życzę sobie i innym.

Katolicy nigdzie nie odchodzili, więc nie muszą powracać. I nigdy do Cerkwi Prawosławnej nie należeli, ale od początku do Kościoła Jezusa Chrystusa - Powszechnego i tu są od czasów Apostołów.
Anatema nie świadczy o miłości, o której mówi św. Paweł, ale o kąsaniu i rozłamach.


N lis 25, 2012 22:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Będzie jedność?
Dlaczego wszyscy pełni ekumenizmu bracia odłączeni tak cisną po Atosie?


Pn lis 26, 2012 8:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Będzie jedność?
Helenka napisał(a):
W sumie innej odpowiedzi od Ciebie trudno się było spodziewać, ale dziękuję, że nie pozostawiasz złudzeń co do swojego nastawienia.


To jakie praktyczne implikacje wynikają z tego newsa albo z takich posiadówek w ogóle?


Pn lis 26, 2012 8:53
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
pudlasz napisał(a):
To jakie praktyczne implikacje wynikają z tego newsa albo z takich posiadówek w ogóle?

Uważasz, że patriarcha Konstantynopola wysłał swojego przedstwiciela w celu towarzyskiego spotkania przy kawie?
pudlasz napisał(a):
Dlaczego wszyscy pełni ekumenizmu bracia odłączeni tak cisną po Atosie?

A kto z Was się "cisnął"?


Pn lis 26, 2012 12:01
Post Re: Będzie jedność?
Cytuj:
Jak to rozumiesz? Bo jeśli uważasz, że z prawosławnymi jest jedność, to jesteś w wielkim błędzie. Dla niektórych nie jesteśmy nawet Kościołem, a papież nie ma godności biskupa - jest Ratzingerem (tak go nazywają). Jedność jest wtedy, jeśli jest jedność sakramentów, a szczególnie Eucharystii. O jedności możemy mówić z Wschodnimi Kościołami Katolickimi: Greckokatolickim, Ormiańskim, Koptyjskim i innymi, które przystąpiły do unii.


Pisałem to w kontekście wpisu Hosiego:

Cytuj:
Realna natomiast jest "jedność"której spoiwem jest MIŁOŚĆ, bo jak mówi Paweł to ONA jest "doskonałą więzią JEDNOŚĆi(Kol 3:14)Jak widać więc można osiągnąć prawdziwą "Jedność"nie będąc jednoczęsnie jednomyślnym.Dlatego też Paweł świadom różnych ludzkich ograniczeń,przyzwyczajeń wystosował "złotą zasadę" do braci" aby każdy pozostał przy swoim zdaniu"To niejako powinno być mottem przewodnim wspólczesnej ekumenii,aby zaakceptować różnice(np dogmaty)a skupić się ma tolerancji i miłości.


W skrócie: Łączy nasz Jezus Chrystus. I Ten rodzaj jedności, o którym w.w cytacie, już mamy.


Cytuj:
Nie powiedziałam, że katolicy przyjmą iż z piekła można wyjść, ale że prawosławni uznają coś na sposób czyśćca, skoro w piekle można się oczyścić.


No właśnie..."coś na sposób". To nie jest dobre rozwiąznie.


Cytuj:
O jakim rozmywaniu mówisz? Może poczytaj sobie dokumenty soborowe. Bractwo Piusa też powstało w wyniku pychy ludzkiej, a nie rozmywania nauki katolickiej na SWII.


Humanolog z grubsza odpowiedział, ale nadużyć jest znacznie więcej.

Cytuj:
Aż tak fałszywy? Czy dobrze rozumiem? Uważasz, że w tej chwili jest w pewnym sensie fałszywy? Jeżeli tak, to dlaczego tak uważasz?


Np. wspólne modlitwy tynieckich mnichów z buddystami...


Pn lis 26, 2012 13:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL