Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Za co zostało zrównane z ziemią Haiti? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So paź 06, 2012 20:48
Posty: 11
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Każdy może się mylić, każdy może mieć poglądy sprzeczne z poglądami większości. Bóg patrzy na człowieka i widzi jego intencje. Szatan też patrzy. Szatan łapie duszę za fałszywe intencje, kłamstwa i grzeszne działania, nie za pomyłki czy kontrowersyjne poglądy.
Baczcie, by dobro było w Waszych intencjach, myślach i działaniach.
Abyście trwali w dobrych życzeniach jedni dla drugich, a nie podkopywali się wzajemnie złymi myślami, działaniami, złośliwościami i intrygami. Abyście nie byli obłudni i krzywo myślący. Byście nie byli faryzejscy i bardziej papiescy od Papieża. Byście nie szukali źdźbła w oczach bliźnich, gdy sami stoicie z belkami w oczach swoich.

Byście nie przykładali swych rąk do wyganiania Pana Jezusa z Jego Kościoła !!!!!


Ksiądz Piotr Glas jest czysty. Czy my jesteśmy tak czyści, by nie miał nas za co złapać kusy?


N gru 02, 2012 13:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 12:04
Posty: 53
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
frater, hola! Przecież ksiądz prałat twierdzi coś zupełnie odwrotnego! Sam tytuł wywiadu to "Bóg się nie mści". Cytat z wywiadu:
Cytuj:
Ale ja ciągle nie wiem, czy tragedia na Haiti to była "kara boska"?

Nie można tak mówić, ponieważ Bóg nie chciał śmierci tych tysięcy ludzi. Ale też nie można tego jednoznacznie wyjaśnić, dlaczego tak się stało. Nie znamy całej rzeczywistości nadprzyrodzonej, dzięki której moglibyśmy spojrzeć i powiedzieć: "to było tak i z takiego powodu".

Poza tym wracając do wypowiedzi ks. Piotra. Ksiądz egzorcysta również nie mówi, że była to kara boska, interwencja Boga. Mówi, że jest to konsekwencja grzechu, a to przecież nie jest jednoznaczne.

Gdy rozwalisz sobie kolano krew popłynie nie dlatego, że tak cię ktoś chce pokarać za niebezpieczną jazdę na rowerze, ale dlatego, że rozwaliłeś sobie kolano.


N gru 02, 2012 13:25
Zobacz profil
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Cytuj:
Frater od dawna obiecujesz udowadniac rozne swoje tezy i ... milczysz, albo odsylasz na pw, jakby to byla "wiedza tajemna". Chrzescijanstwo nie ma w sobie nic z wiedzy tajemnej. Jest jasne i proste. Jak Ewangelia.


Wszelkie tezy fratera sa oparte na jego prywatnych zwidach i omamach. Nie może więc niczego udowodnić.

To tak jakbys człowiekowi który uważa sie za Napoleona, kazał to udowodnić. Owszem bedzie próbował, ale dla człowieka zdrowego bedzie to jedynie bełkot.


N gru 02, 2012 14:19
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Przeczytajcie caly wywiad, a nie tylko czesc.

Nadto BOG sie nie msci tylko daje kare za konkretny grzech i spektakularnie wtedy gdy grzech ten jest zbyt powszechny i spolecznosc ta nie rokuje nadzieji na poprawe swego postepowania.

np. Sodoma i Gomora zostaly zniszczone za grzech homoseksualizmu co nie oznacza , ze te osoby zostaly potepione.


Przyklady te pokazuja takze, ze demon jest tylko i wylacznie sluga BOGA TROJJEDYNEGO.


N gru 02, 2012 15:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 12:04
Posty: 53
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Chcesz powiedzieć, że demon wypełnia wolę Boga?


N gru 02, 2012 16:29
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
@Kael @MIXer

Załóżcie osobny temat, a ja chętnie odpowiem na wszystkie Wasze wątpliwości. Jak wolicie na PW to mogę to zrobić bez rozgłosu na PW. A co do jawności Nauk to nie wszystko jest jawne. Tak samo Czynił także PAN JEZUS jak był z Apostołami. Nadto to co jest zakryte nie musi być ujawnione, więc i ja wszystkiego wyjawić nie mogę, gdyż na pewną wiedzę Obostrzenia są także z Nieba. I właśnie choćby dlatego, by nie powiedzieć za dużo osobom do tego niepowołanym hamuję się czasami.

Co do Objawień Prywatnych to Wiara w Nie jest dodatkową Łaską BOŻĄ i nie można wymagać od każdego Katolika, by Tą Łaskę posiadał – nie jest Ona niezbędna do Zbawienia. Nadto potrzebny jest Charyzmat Rozeznawania Objawień i dla tych, którzy Go nie mają powinni - jeżeli chcą czytać Objawienia Prywatne – stosować się do pewnych kryteriów. Jak chcesz mogę podać Wam te kryteria w założonym przez Was temacie.

Nadto ja także bardzo dużo opieram się na Biblii i Nauczaniu KK. Więc i Twoje wątpliwości także w ten sposób mogę rozwiać. Ale także poprzez Mistykę, do której jako Charyzmatyk mam szczególny stosunek. I zapewniam Was, że dopuszczalna jest taka argumentacja w KK i Kościół Katolicki bardzo wiele czerpie z Mistyki.


Pankracy napisał(a):
Chcesz powiedzieć, że demon wypełnia wolę Boga?


Trzeba zrozumieć, że `ten z ogonem` jest trzymany jakby na postronku, łańcuchu. Zakres jego działania jest ściśle ograniczony.
Mianowicie kusi on ludzi i wabi do piekła. Natomiast BÓG TRÓJJEDYNY każdą bez wyjątku Duszę chce Uratować. I aż po kres życia ziemskiego to Czyni. I pokusy demona są po to, by odsiać ludzi złych, jak także po to, by doskonalić ludzi dążących do Świętości, by trafili na wyższe Poziomy Nieba.

Natomiast demon jest tchórzem i kłamcą i musi być Posłuszny BOGU.


I proszę osoby, które mają nie wszystkie nałogi ciężkie i średnie zwalczone, by nie zajmowały się atakowaniem demona jak ja piszę. Proszę byście nie robili tak, bo do tego trzeba żyć w daleko posuniętej Czystości Serca, trzeba być osobą prawdziwie Nawróconą, która oddała całe swoje życie BOGU. Jestem Chroniony przez BOGA OJCA, żyję Pokryty KRWIĄ CHRYSTUSA, nadto moje Misje ochraniane są Modlitwą Osłonową KK (Osób do tego Powołanych).

Jeżeli postąpicie wbrew mojej prośbie to możecie mieć furię czarta w realu. Natomiast jak się Nawrócicie i będziecie żyli w daleko posuniętej Czystości Serca to BÓG TRÓJJEDYNY na pewno Powoła Was do jakiejś konkretnej Posługi, gdyż pewne Posługi wymagają od Posługujących Czystości Serca, Pokory i mocnej Miłości do BOGA TRÓJJEDYNEGO i do każdego bez wyjątku bliźniego.

Najlepiej oddaje zasięg `łańcucha` demona ten film fabularny. Warto go obejrzeć – trwa około 90 minut.

http://pl.gloria.tv/?media=248605


Film: Spotkanie The Encounter

Piątka przypadkowych podróżnych odwiedza bar ponieważ droga dalsza jest zablokowana. W barze serwowane są ...


@fuller
Modlę się za Ciebie Bracie.

Jak zapewne wiesz każdy Katolik Może Modlić się Wstawienniczo co jest także informacją dala Ciebie A... :) I musisz ją respektować, bo restrykcje mogą spotkać Ciebie na Sądzie Ostatecznym, gdzie odpowiadamy za to jak nasze życie wpływało na życie innych ludzi.


Pn gru 03, 2012 3:22
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?

Z Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej

1702 Pod koniec drogi krzyżowej, którą odprawiałam, zaczął się skarżyć Pan Jezus na dusze zakonne i kapłańskie, na brak miłości u dusz wybranych. —

Dopuszczę, aby były zniszczone klasztory i kościoły.

809 — Odpowiedziałam: Jezu, przecież tyle dusz Cię wychwala w klasztorach. —
Odpowiedział Pan: — Ta chwała rani Serce Moje, bo miłość jest wygnana z klasztorów. Dusze bez
miłości i poświęcenia, dusze pełne egoizmu i samolubstwa, dusze pyszne i zarozumiałe, dusze
pełne przewrotności i obłudy, dusze letnie, które mają zaledwie tyle ciepła, aby się same przy
życiu utrzymać. Serce Moje znieść tego nie może. Wszystkie łaski Moje, które codziennie na nich
zlewam, spływają jak po skale. Znieść ich nie mogę, bo są ani dobrzy, ani źli. Na to powołałem
klasztory, aby przez nie uświęcać świat; z nich ma wybuchać silny płomień miłości i ofiary. A
jeżeli się nie nawrócą i nie zapalą pierwotną miłością, podam ich w zagładę świata tego...
Jakżeż zasiędą na przyobiecanej stolicy sądzenia świata, gdy winy ich cięższe są niżeli świata —
ani pokuty, ani zadośćuczynienia...
Ach, serce, któreś mnie przyjęło rankiem, w południe pałasz nienawiścią przeciw mnie pod najrozmaitszymi postaciami. Ach, serce przeze mnie szczególnie wybrane, czy na to, abyś mi więcej zadawało cierpień? Wielkie grzechy świata są zranieniem Serca Mego jakby z wierzchu, ale grzechy duszy wybranej przeszywają Serce Moje na wskroś...

1703 Kiedy chciałam się wstawiać za nimi, nic nie mogłam znaleźć na ich usprawiedliwienie, a nie mogąc nic ani pomyśleć w danej chwili ku ich obronie, ból mi ścisnął serce moje i płakałam gorzko. Wtem spojrzał się łaskawie Pan i pocieszył mnie tymi słowy:

Nie płacz, jest jeszcze wielka liczba dusz, które Mnie kochają bardzo,

ale Serce Moje pragnie być od wszystkich kochane, a że miłość moja
jest wielka, dlatego im grożę i karzę.


Ostatnio edytowano Pn gru 03, 2012 6:24 przez frater, łącznie edytowano 1 raz



Pn gru 03, 2012 5:56
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
edit


Pn gru 03, 2012 6:03
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
edit


Pn gru 03, 2012 6:14
Zobacz profil
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Cytuj:
Nadto to co jest zakryte nie musi być ujawnione, więc i ja wszystkiego wyjawić nie mogę, gdyż na pewną wiedzę Obostrzenia są także z Nieba.


Na Rany Chrystusa!!!!!!!!!!

Gdzie ja jestem??? To jest poważne forum na powaznym portalu czy poczekalnia przychodni psychiatrycznej?

Kolejny "objawieniec" głosi jakies bzdury....i nic!


Pn gru 03, 2012 7:21
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Czy jako Katolik kwestionujesz Dzienniczek św. Faustyny Kowalskiej?

U Katolika najważniejsza jest Miłość?
a Ty jaki przykład dajesz dla innych ...

Powinieneś te fragmenty 1702 i 1703 znać na pamięć i powrócić do tego co reprezentowałeś kiedyś, bo teraz to w wielu Twoich postach widać bardzo złe cechy charakteru i jad do wielu użytkowników forum

Zastanów się puki nie będzie za późno i nie popełniaj jawnie ciężkiego grzechu Drugiego Przykazania Dekalogu.

Pamiętaj, że znacznie cięższym grzechem jest też grzech zgorszenia


Pn gru 03, 2012 22:31
Zobacz profil
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Ty frater świetego wyprowadziłbys z równowagi swoimi napuszonymi i bzdurnymi tekstami, a co dopiero mnie!

Najwyraźniej masz jakies problemy z własna osobowoscia i cała tę frustracje przelewasz tutaj na tym forum..
Ja bym ci napisał kim ty jesteś, ale cenzura by mnie ciachneła, a moderacja zbanowała...."charyzmatyku" z "objawieniami".

Cytuj:
Zastanów się puki


Tak.....popukac w odpowiednie miejsca, to kto inny by sie musiał. Znasz go dobrze, codziennie sie widujecie.


Pn gru 03, 2012 22:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
frater napisał(a):
Niewykluczone, że właśnie dlatego masz problem z Nawróceniem.

Mam problem z nawróceniem, ponieważ Vodoo nie działa? No to faktycznie, ten problem ciężko przeskoczyć ;)

Już dawno przypomniałem sobie, z kim mi się kojarzysz, ale teraz to wrzucę na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=kOO7C8vaiBU

Ale zaznaczam, że to tylko życzliwie, bez żadnej złośliwości :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt gru 04, 2012 0:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
Będę złośliwy prosząc z góry o łagodny wymiar kary
frater napisał(a):

nie popełniaj jawnie ciężkiego grzechu Drugiego Przykazania Dekalogu.


Frater, co to za nowe objawienie? Od kiedy to Drugie Przykazanie Dekalogu jest grzechem?

ps.
Moja prośba:
- dobrze jest na publicznym forum nie przybierać pozy mentora i proroka.
Jeśli ktoś jest mistykiem i żyje bardzo blisko Boga, nie odczuwa potrzeby wynurzeń o swej zażyłości z Bogiem na publicznym forum. I przeciwnie, jeśli komuś wydaje się, że Bóg przez niego przemawia, to najczęściej, przemawia przez niego własna pycha, albo podszepty Nieprzyjaciela. Moim zdaniem, lepiej byłoby gdybyś posługiwał się logicznymi argumentami (które w sferze wiary także sa możliwe) niż skrywał się za autorytetem objawiającego Ci się (ponoć) Boga.

Przypomina mi się opowieść o Księciu Wielkim Konstantym, kóry był przekonany, że jako Boży Pomazaniec służy za usta Duchowi Świętemu, do tego stopnia, że kiedy coś powiedział w towarzystwie, zaraz próbował to analizować, by nic z Bożego natchnienia nie umknęło potomności.

Też zaznaczam, że ta opowiastka to tylko życzliwie, bez żadnej złośliwości.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt gru 04, 2012 1:08
Zobacz profil WWW
Post Re: Za co zostało zrównane z ziemią Haiti?
frater napisał(a):
Czy jako Katolik kwestionujesz Dzienniczek św. Faustyny Kowalskiej?

U Katolika najważniejsza jest Miłość?
a Ty jaki przykład dajesz dla innych ...

Powinieneś te fragmenty 1702 i 1703 znać na pamięć i powrócić do tego co reprezentowałeś kiedyś, bo teraz to w wielu Twoich postach widać bardzo złe cechy charakteru i jad do wielu użytkowników forum

Zastanów się puki nie będzie za późno i nie popełniaj jawnie ciężkiego grzechu Drugiego Przykazania Dekalogu.

Pamiętaj, że znacznie cięższym grzechem jest też grzech zgorszenia



O to, to frater.
Od kiedy dzienniczek czyjkolwiek jest pismem swietym, ktore kazdy katolik powinien znac na pamiec? Moze jednak zastanow sie, czy to ty nie grzeszysz przeciw pierwszemu przykazaniu Dekalogu?
O zgorszeniu, ktore siejesz na forum, a pewnie i w realu, gloszac wyzszosc objawien prywatnych nad nauka Kosciola katolickiego juz nie wspomne....


Wt gru 04, 2012 8:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL